Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Niska waga wyjściowa podczas postu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Inedia, Niejedzenie, Post.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Niko

PostWysłany: 2010 01 25 19:37    Temat postu: Niska waga wyjściowa podczas postu Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich!
Poszukuje osób, które przeprowadzały dłuższy post mając niską wagę wyjściową. Jak się po tym czuliście? Ja ważę 57kg przy wzroście 176 cm.
Dotychczas moje doświadczenia z postem były tylko jednodniowe. Niestety musiały zostać zaniechane ze względu na presję rodziny. W niedalekiej przyszłości chciałbym spróbować dłuższego postu leczniczego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyspa

PostWysłany: 2010 01 25 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może warto pomyśleć nad zdrową dietą 100% na surowo? to pomoże ci oczyścić organizm z toxyn, a jak wiemy w "inedii" oczyszczenie organizmu jest niezbędne Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Niko

PostWysłany: 2010 01 28 09:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim celem nie jest przejście na niejedzenie choć przyznam, że to ciekawy temat. Chodzi mi głównie o uzdrowienie ciała. Pozbycie się "bólu głowy" który mi dokucza od prawie 7 lat coś w rodzaju pieczenia i silnych ucisków po lewej stronie głowy. Dodam jeszcze, że badania nic nie wykazały.
Mój plan jest taki ale to tylko teoria:.
1.oczyszczanie jelita grubego,
2.oczyszczanie wątroby,
3.posty ale wszystko stopniowo najpierw po jednym dniu, później 2 i tak dalej.
Powrót do góry
Wyspa

PostWysłany: 2010 01 28 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a może napisałbyś z czego dokładnie się Twoja dieta składa? podsunę Ci trochę fajnych filmów które Ci pomogą:

DIETA:
http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie.html#dieta

INEDIA:
http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie.html#bretarianizm_/_inedia
Powrót do góry
Niko

PostWysłany: 2010 02 01 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za linki!

Jeszcze wszystkich nie obejrzałem, ale w wolnej chwili na pewno to zrobię.
Jeżeli chodzi o moją dietę to wykluczyłem z niej: słodycze, napoje, ciasta, alkohol, praktycznie zero smażonego, nie pije w czasie posiłków i po nich.

Podaje przykładowe produkty i napoje jakie stosuje:
soki warzywne (sam robię), ciemne pieczywo, wszelkiego rodzaju warzywa i owoce, kasza gryczana, mięso (tylko na obiad), miód, bakalie, serek naturalny, jaja, różnego rodzaju sałatki i surówki.

Jeden z moich dni:
6:30 soki warzywne
7:00 śniadanie: przeważnie chleb, masło, pomidor, papryka, serek naturalny
11:00 jakieś owoce lub bakalie
15:00 obiad: mięso+surówka, lub kasza gryczana staram się stosować na przemian
17:00 kolacja: chleb z miodem

Staram się stosować dietę rozdzielną od połowy 2008 roku
Od kwietnia do lipca 2009 nie jadłem też po godzi. 16:00
Dużo ćwiczę: sztuki walki, bieganie.
Powrót do góry
Ananda

PostWysłany: 2010 03 18 01:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Niko

Nie daję rad, ale spróbuję podzielić się odrobinę... Waga ciała nie jest isotna kiedy zaczynamy post, o ile jest to taka, do której jesteśmy przyzwyczajeni. Ta spada zawsze ze względu na to ile mamy w jelitach przed rozpoczęciem, jak intensywny post przeprowadzamy (suchy, ...), jaka jest wilgotność otoczenia, na ile stresu się wystawiamy...

Osobiście mam za sobą kilka doświadczeń. Ostatnie z nich to 30 dni bez jakiegokolwiek jedzenia (z wyjątkiem wody) i przygotowania ale ciężkiej pracy fizycznej i treningu. Zaczęło się 26.12.2009 i trwało do 01.02.2010. Początkowo miał to być jedynie standardowy post 3-dniowy, ale... Wyjątkowe temperatury tej zimy nie dały mi się jakoś wyjątkowo we znaki, odnotowałam za to: zwiększoną potrzebę snu (ok. 1 godz. dziennie), zwiększoną potrzebę skupienia uwagi, zwiększenie wytrzymałości fizycznej (po ok. 1 tygodniu), systematyczny wzrost elastyczności (od ok. końca 1 tygodnia). Spadek masy ciała ok. 6kg po 30 dniach 'charówy' Wink

Skupiłabym się się raczej na tym, co napisałeś o bólach głowy niźli na diecie... ale to od ciebie zależy. Czyż nie Wink
Powrót do góry
Wyspa

PostWysłany: 2010 03 18 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ananda: a jak się czułeś po tych 30 dniach bez jedzenia? mógłbyś to kontynuować czy jednak energia życiowa była coraz mniejsza? jakies objawy typu zawroty głowy się pojawiały? który to już Twój post? i jak się odżywiasz na co dzień i jak przed tym postem się odżywiałeś 30 dniowym? Smile
Powrót do góry
Ananda

PostWysłany: 2010 03 19 03:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Wyspo...

Niezwykłam używać określeń typu 'energia życiowa', bo skoro wszystko jest energią... jak rozróżnić Wink Co do mojej diety, to jem na co mam ochotę, kiedy mam ochotę i ile mam ochotę. Zwykle jest to raz dziennie, osobiście lubię ser i potrawy go zawierające. Nie przepadam za to za mięsem, choć czasem nie pogardzę. Lubię też sobie zapalić papierosa, czy wypić trochę alkocholowego...
Zawroty głowy są mi dość obcym tematem, chyba że czasem patrząc na to, co się dziś ze społeczeństwem dzieje Very Happy A ogólnie uważam, że moc nie pochodzi od jedzenia, ale świadomości i jedzenie wcale nie jest tak istotne za jakie zwykliśmy je brać.

Mam nadzieję, że odpowiedziałam na twoje pytania Wink Pa
Powrót do góry
Wyspa

PostWysłany: 2010 03 19 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesteś ONA a nie on Embarassed sorki Smile -> thx za odpowiedzi Razz
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Inedia, Niejedzenie, Post. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: