Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Muzyka
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Audio, wideo, zdjęcia, artykuły, prezentacje itp.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fredi

PostWysłany: 2003 02 26 02:15    Temat postu: Muzyka Odpowiedz z cytatem

Zauwazylem, ze wysokosc wibracji muzyki nie zalezy od jej szybkosci ani tempa, ani nawet tego czy sa tam slowa czy same melodie. Wibracja jest przedewszystkim dzwiekow oraz odpowiednich roznic pomiedzy laczeniem roznych dzwiekow. To nie zmienia oczywiscie faktu, ze muzyka wolna i spokojna bedzie wprawiala nas w taki sam nastroj, a szybka bedzie miala wplyw na przyspieszenie naszych reakcji. Jednakze w kazdym z tych przypadkow przy dostosowaniu do muzyki o wyzszych wibracjach, wibracje naszego ciala zostana sztucznie podniesione. Jak by nie bylo majac wyzsze wibracje od dotychczasowych rowniez mozemy odczuwac spokoj lub miec tez mozliwosc przyspieszenia reakcji naszego ciala.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Światełko

PostWysłany: 2003 02 27 14:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Razz Muzyka jest piękna. Dzięki Muzyce własnie naprawdę można wiele doświadczyć, wiele pootwierać. Muzyka działa , a najbardziej wtedy kiedy się stapiamy z Nią w jedno, tak ,że nawet rozumienia nie ma, bo jest tylko słuchanie, bycie, doświadczanie. Miękkość Muzyki wiele może, Muzyka Miłosna otwiera serce , Muzyka spokojna zaprasza światło, Boga. Uspokaja, lub dodaje Energii, czasami przypomina o tym co jest tak naprawde wazne - czyli Miłość, pomaga połączyć się ze współczuciem lub współodczuwaniem (wraz z oddechem lub poprostu Byciem i słuchaniem)Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
gmlk

PostWysłany: 2003 02 27 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile Mi sie wydaje ze muzyka jest glosem duszy i glosem dla duszy....Glosem duszy od tego kto ja wytwarza a glosem dla duszo do tego kto ma zostac zaczarowany,przeniesiony przez te muzyke w odpowiednie wymiary. Na ile nasze cialo fizyczne i emocjonalne jest zdominowane(sterowane) przez mentalne na tyle potrafi ono (jakby zrobic by-pass po przez stymulacje wibracjami ) przejsc na sterpwanie z o wiele glebszych warstw naszej osobowosci.Jest to chyba jeden z najbardziej wspolnych na naszej planecie sposobow (nieszkodliwych) obok grzybkow i innych fizycznych(szkodliwych w jakims stopniu).Od indian obu ameryk po przez syberie indie az do oceani rozbrzmiewaja rownomierne rytmy (na pozor przecietnego ziemianina psychodeliczne..)ktore pozwalaja nawiazac lacznosc miedzy swiatami i wymiarami na ruznych poziomach istnien planetarnych i galaktycznych....
Tak w zasadzie to wszystko na tej ziemi ciagle gra tylko nie potrafimy sie w to wslochac..swiatlo,dzwiek(wibracje),cieplo czy anergia to tosamo....
Dla mnie nie tylko szumiaca w uszach krew (ze swiatlem w srodku..) ale nawet oddech to jest muzyka grana przez moje cialo a co dopiero gdy cialo zaczyna wyrazac swoje uczucia na didgeridoo..wtedy mowia nie tylko usta,jezyk czy struny glosowe ale nawet przepona tak bliska pepka i zlotego swiatla "MATKI" zaczyna wibrowac.Pepek lubi niskie czestotliwosci ..tak mi sie wydaje....
Chyba wszyscy z was wiedza ze pepek jest jednym z naszych najwazniejszych kanalow swietlnych bo to on kiedys laczyl nas z MATKA i odcinajac go zakonczyli jeden etap zycia(zycia w wodzie jak delfin-dziecko) a zaczeli ten w ktorym jestesmy teraz czasowo aby uczyc sie sluchac i przerabiac wibracje-energie....na miolosc.
Pozdrawiam wszystkich ZYCZAC POZYTYWNYCH WIBRACJI !!!!!!!
Powrót do góry
Fredi

PostWysłany: 2003 03 31 05:43    Temat postu: Muzyka dobra na wszystko Odpowiedz z cytatem

Poczynilem ostatni duzo obserwacji jesli chodzi o wplyw wibracji dzwieku na cialo. Nauczylem sie kilku rodzajow transow przy wykorzystaniu muzyki. Zdarza sie czasem tak silne podniesienie poziomu energii po transie trwajacym zaledwie kilkanascie minut, ze jestem trzezwy przez cala noc, lub na kilka godzin mam spokoj z glodem. W zasadzie nieswiadomie polaczylem specyficzne oddychanie, oraz ruchy automatyczne dzialajace silnie na moja strukture energetyczna.

Zauwazylem, ze rozne wibracje i sposoby laczenia dzwiekow maja rozny wplyw na czlowieka. Pewne dzwieki moga wprowadzic nas w trans a do innych mozemy sie wowczas dostosowac (wejsc w rezonans) aby doswiadczyc danej wibracji jaka okreslony dzwiek powoduje. Wiele dzwiekow ma przerozne zastosowania, jak chociazby oczyszczajace organizm.

Kiedy nauczylem sie wchodzic w rezonans z danym dzwiekim (lub melodia), moge doswiadczac kilkanascie (nawet kilkadziesiat) razy silniejszego dzialania dziekow na organizm.

Rezonowanie z dzwikiem jest zwykle latwiejsze przy najglosniejszej (mozliwej do wytrzymania i nie powodujacym bolu lub lub zlego samopoczucia) jego sile.
Powrót do góry
Światełko

PostWysłany: 2003 03 31 11:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja też jeszcze coś napisze. Tez lubię muzykę, i często słucham jej głosnoe , czasmi czuje potrzbę poprsotu yańczenia poruszania sie , apotem przychodzi tez oddech i to się robi niejako samo , potem zatrzymuje się "ruch" i jest światło , spokój. Lubię muzykę , która wnosi dużo radości , lubię piosenki o Miłości ( słowa kocham Cię Wink . I love you Wink ), taka muzyka dobrze mi robi, ale tez lubię duchową z mantrami. Poprostu się bawic dobrze , dzięki temu czasami się czasami popłaczę ale czuję się czysto i że jakiś smutek z Serca albo bóg wie zkąd poprostu wraz ze łzami sobie spływa , po to ażeby radość królowała , Miłość , połącenie w jedności ( i z Innymi Ja Wink ) i poprostu w cieszeniu się z bycia i Zycia tu i teraz . Wink TAK, TAK . Muzyka pomaga się wyrażać , przypomina o kochaniu , zakochaniu , Miłości , otwiera ( chociaz nie za głośna , taka w sam raz - tylko że za każdym razem to w sam raz może być inne Wink ).
Powrót do góry
kreda

PostWysłany: 2003 08 15 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej, piszę tu pierwszy raz i mam pytanie:jaka muzyka najlepiej na was wpływa?sama niekiedy bylam zaskoczona swoimi reakcjami na różne rodzaje muzyki i jestem ciekawa, jak to wygląda u innych osób. pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Światełko

PostWysłany: 2003 08 16 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja lubie muze z radia ( miłosne piosnki ok) , chociaz tez np jarrea bardzo i oldfielda ( lubi wiliamsa i lubie klasykę z tym ze z klasyki najbardziej jak jest instrument solo , wczoraj słuchałam gitary solo - piękne)
Powrót do góry
taiki

PostWysłany: 2003 11 20 22:47    Temat postu: Re: Muzyka dobra na wszystko Odpowiedz z cytatem

Fredi napisał:
Poczynilem ostatni duzo obserwacji jesli chodzi o wplyw wibracji dzwieku na cialo. Nauczylem sie kilku rodzajow transow przy wykorzystaniu muzyki. Zdarza sie czasem tak silne podniesienie poziomu energii po transie trwajacym zaledwie kilkanascie minut, ze jestem trzezwy przez cala noc, lub na kilka godzin mam spokoj z glodem. W zasadzie nieswiadomie polaczylem specyficzne oddychanie, oraz ruchy automatyczne dzialajace silnie na moja strukture energetyczna.
Rezonowanie z dzwikiem jest zwykle latwiejsze przy najglosniejszej (mozliwej do wytrzymania i nie powodujacym bolu lub lub zlego samopoczucia) jego sile.

Witam,
To jest ciekawa. Możesz powiedzieć coś więcej o wpływie na organizm różnego rodzaju muzyki np. blues, techno, pop ... Też trochę testuje na dyskotekach ale nie mam aż takich głębokich doświadczeń. Źle na mnie wpływa bardzo głośne techno, dlatego często przy bardzo głośnej muzyce zakładam stopery na uszy. Musze przyznać że dzięki połączeniu rytmicznej muzyki, ruchu i spokojnego świadomego oddechu łatwo wchodzi się w trans. Działa to bardzo energetyzująco. Ja stosuje coś w rodzaju tańca taichi - staram się żeby to był ruch energii poruszającej się wewnątrz ciała. Najlepiej jak ruch ten jest spontaniczny. Jedyne co kontroluje to zachowanie zasad taichi ponieważ daje to dużo mocniejszy przepływ energii i głebszy trans.

Ostatnio zmieniony przez taiki dnia 2003 11 23 08:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Fakir

PostWysłany: 2003 11 21 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie ostanio bardzo ispruje własnie muzyka klasyczna chodz przyznamze wczeniej nie sluchalem nigdy takowej , teraz jakos mnie na nia wziełoSmile
Powrót do góry
juliia

PostWysłany: 2003 11 21 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej Smile

Muzyka, w ktorej pelno harmonii, melodii i pieknego wibrujacego dzwieku potrafi wycisnac lzy z radosci. Na mnie szczegolnie dzialaja dzwieki wiolonczeli, fletu oraz chory chlopiece i dziewczece. Rowniez utwory symfoniczne i muzyka filmowa.
Mysle, ze gmlk trafil w sedno piszac: "w zasadzie to wszystko na tej ziemi ciagle gra tylko nie potrafimy sie w to wslochac..swiatlo,dzwiek(wibracje),cieplo czy anergia to tosamo.... ". Muzyka na kazdego odddzialywuje w stopniu zaleznym od uwrazliwienia na nia...a przeciez muzyka jest jednym z wyrazow milosci. Szczegolnie podzialaly na mnie bhajany spiewane w otoczeniu sai baby. Wyobrazalem sobie wtedy, ze jestem jednym ze spiewajacych wielbicieli. Wyobrazalem sobie, ze pod wplywem milosci spiewamy radosne piesni i lzy plyna nam z oczu. Wlasnie wtedy poczulem sie tak szczesliwie, jak nigdy przedtem, jak gdyby ktos podloczyl elektrody do mojej glowy i poscil przez cale cialo prad Smile
Pozatym z doswiadczenia doceniam uspokajajace wlasciwosci muzyki. Wielokrotnie kiedy wracalem ze szkoly siadalem do pianina i gralem ulubione melodie...byc moze aby odreagowac miniony dzien, zastapic czyms brak radosci na twarzach spotykanych osob, milosci, ktorej nie moglem sie dopatrzec w codziennym zyciu.

Pozdrawiam sluchajac dzwiecznych nastrojow 'In Loving Memory' Smile
Powrót do góry
Światełko

PostWysłany: 2003 11 22 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak muzyka klasyczna ( też lubię taką słuchać) bardzo lubię słuchać instrumentów ( np; fortepian) solo

flet ,harfa ( piękne)

im mniej bum bum tym lepiej ( z tym ze czasami moze być)

hej
Powrót do góry
kreda

PostWysłany: 2003 11 22 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bach, Preisner i Mozart. A jak mam podły nastrój, to Cave albo jakaś sieka
Powrót do góry
Emanuel

PostWysłany: 2011 03 30 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak słowem odświeżenia tematu: mnie ostatnio pobudza, szczególnie na czakrze serca, muzyka instrumentów klawiszowych artysty o nazwie Yanni. Na marginesie dodam, że od jakiegoś dłuższego czasu mam ochotę pouczyć się i pograć na pianinie czy fortepianie... Very Happyhttp://www.youtube.com/watch?v=-L4itpXC1Jo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
vapaus

PostWysłany: 2011 03 31 21:03    Temat postu: lubie Hendrixa ale Odpowiedz z cytatem

czasem odlatuje sluchajac Andrea Bocelli plyta Vivere the best of 2007 wystarczy miec dore sluchawki i zamknac oczy,kiedys zasiedzialem sie do 4-rej rano mi dodaje energi
Powrót do góry
Mat

PostWysłany: 2011 04 02 19:22    Temat postu: Słuchanie ciałem Odpowiedz z cytatem

Może to już znacie:

http://www.ted.com/talks/evelyn_glennie_shows_how_to_listen.html

napisy polskie pod wideo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Szafir

PostWysłany: 2011 04 04 08:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może i ja dodam coś od siebie?

http://www.youtube.com/watch?v=yZo1w6NUtos
Sen Gelmez Oldun
Powrót do góry
2345

PostWysłany: 2011 05 04 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie niesamowicie spodobal sie ten utwor:

http://www.youtube.com/watch?v=CR3dM-GlZK8
Zen Garden - Kokin Gumi
Powrót do góry
Pablo1961

PostWysłany: 2011 05 05 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://youtu.be/5DxH9n5Lulg

Takie granie działa na mój umysł w szczególny sposób. Oczywiście "dawkowanie" najlepiej bardzo głośno Smile i żeby nikomu nie przeszkadzać.... Energia, pustka w umyśle, dreszcze na plecach.
Po ...jakimś czasie umysł się "poddaje" i mówi, że ma dość Confused
Wtedy słucham muzyki spokojnej, relaksującej.
Po jakimś czasie znowu czuję, że mam ochotę na diametralnie inną muzę, a jest tego jak to mówią "od groma" i jest w czym wybierać. Wystarczy tylko pomyszkować Laughing
Powrót do góry
Szafir

PostWysłany: 2011 05 10 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co sądzicie o "Nine Inch Nails - Right Where It Belongs"?
http://www.youtube.com/watch?v=tlSiK1afwjY
I tekst z tłumaczeniem:
http://www.tekstowo.pl/piosenka,nine_inch_nails,right_where_it_belongs.html
Powrót do góry
Emanuel

PostWysłany: 2011 05 11 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szafir, utwór całkiem ciekawy, tekst daje do myślenia. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Szafir

PostWysłany: 2011 05 11 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę nie w klimacie forum, ale jeśli kogoś interesują animacje.. zmajstrowałem z tego AMV
dostępne tutaj - http://www.animemusicvideos.org/forum/viewtopic.php?f=3&t=104866&sid=af6064ec48e5935370ccb936e6418e31

Mając konto na tej stronie, po wejściu w link podany w tamtym poście, klikamy w PREVIEW (i guzik fullscreen) dla wersji stream
bądź LOCAL i proceed by ściągnąć na dysk.

Pozdrawiam.

EDIT: link na youtube - http://www.youtube.com/watch?v=SGb-uubhH_o
Powrót do góry
Szafir

PostWysłany: 2011 06 06 09:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doll Face, VNV Nation - Illusion
http://www.youtube.com/watch?v=muhVKlWFWuQ&feature=player_embedded
Powrót do góry
Szafir

PostWysłany: 2011 11 26 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert Miles - One & One
http://www.youtube.com/watch?v=gqY94S7g6Q8
Powrót do góry
Pablo1961

PostWysłany: 2011 11 26 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dreszcze na pleckach Very Happy

http://youtu.be/hUYzQaCCt2o
Powrót do góry
Szafir

PostWysłany: 2012 01 08 01:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I Monster - Who Is She?
http://vimeo.com/4470897
oryginał
http://youtu.be/0JjLeF8n3To
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Audio, wideo, zdjęcia, artykuły, prezentacje itp. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: