Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co myslec o homeopatii?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Leczenie, Oczyszczanie Ciała i Umysłu, Zdrowie, Medycyna.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jane Doe

PostWysłany: 2006 07 07 17:51    Temat postu: Co myslec o homeopatii? Odpowiedz z cytatem

Zaciekawilo mnie, bo sama nie wiem co o tych lekach myslec.

Dorota napisala:
Dorota napisał:
Hej, Magda!

Cytat:
Doroto, czy mogłabyś mi to wytłumaczyć? Jak to możliwe, że im bardziej rozcieńczone, tym mocniej działa? (...) Czy inne lekarstwa działają w ten sam sposób? A jeśli nie, to dlaczego?

To właściwość tylko leków homeopatycznych. Nie wnikam w to, jak to działą, bo sama homeopatia nie jest do końca uznawana/wyjaśniona przez medycynę, a ja nie interesuję się nią na tyle, by to zgłębiać. To po prostu taka właściwość tego leczenia: leczy się małymi dawkami, bardzo mocno rozcieńczonych leków (niekiedy nawet uznawanych w dużych dawkach za trucizny) i nie przeciwieństwami (np na kwasy zasady), ale tym samym. Nigdy nie miałam zaufania do homeopatii, ale też nie twierdzę (jak niektórzy), że to bzdura. Przy okazji tej nafty spróbuję Smile.

Czy ktos mi moze wytlumaczyc na jakiej zasadzie te leki dzialaja czy to tylko firmy farmaceutyczne chca nas okrasc?
Czy ktos z Was wie na czym ma polegac tzw."pamiec wody" i jak moze dzialac substancja lecznicza tak rozicenczona, ze jej tam nie ma? Rolling Eyes
Jaskie macie doswiadczenia z tego typu kuracjami?

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ołóweczek

PostWysłany: 2006 07 15 00:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co ja się orientuję, to homeopatia polega na oddziaływaniu na człowieka energią pozyskaną z odpowiedniego rozcieńczania jakiejś substancji leczniczej, z której pozyskuje się informację, w jaki sposób ta energia ma działać. I energia powstałego roztworu (który już w późniejszej fazie może nie zawierać nawet cząsteczki substancji wyjściowej) jest tym większa im więcej razy rozcieńczymy tę substancję.

Apropo pamięci wody to może słyszał ktoś o odkryciach japońskiego naukowca Maseru Emoto. Mianowicie udowodnił on, iż woda reaguje na nasze myśli i uczucia tworząc po zamrożeniu wspaniałe kryształy jeśli myśli są pozytywne, a tworzy jakieś potworki w przypadku myśli negatywnych. Więcej o tym można poczytać tutaj http://darmowa-energia.eko.org.pl/pliki/duch/maseruemoto.html

A wracając do homeopatii i medycyny energetycznej, polecić mogę esencje Bacha, które sam stosuję i które są bardzo skuteczne. Tym się różnią jednak od homeopatii, że ich się nie rozcieńcza, a jedynie poddaje płatki kwiatów zanurzone w wodzie naświetleniu przez słońce co powoduje przedostanie się informacji energetycznej do wody.
Więcej o tej formie terapii można przeczytać tutaj http://piramidyhorusa.pl/piramidy/metody_terapeutyczne/metody_6.html
Powrót do góry
Jane Doe

PostWysłany: 2006 07 19 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ołóweczek napisał:
Z tego co ja się orientuję, to homeopatia polega na oddziaływaniu na człowieka energią pozyskaną z odpowiedniego rozcieńczania jakiejś substancji leczniczej, z której pozyskuje się informację, w jaki sposób ta energia ma działać. I energia powstałego roztworu (który już w późniejszej fazie może nie zawierać nawet cząsteczki substancji wyjściowej) jest tym większa im więcej razy rozcieńczymy tę substancję.

Czyli jesli dobrze rozumiem, rozciencza sie cos tak bardzo, ze tego wlasciwie nie ma, co daje energie wodzie, ktora leczy?
Ale jak to rozcienczanie "produkuje"energie? Skad ona sie bierze?
JAkie to skomplikowane.

A linki bardzo ciekawe, dzieki i pozdrawiam!
Powrót do góry
Ołóweczek

PostWysłany: 2006 07 20 09:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jane Doe napisał:
Czyli jesli dobrze rozumiem, rozciencza sie cos tak bardzo, ze tego wlasciwie nie ma, co daje energie wodzie, ktora leczy?
Więcej o homeopatii możesz poczytać np. tutaj http://ozzl.org.pl/homeopatia/ albo tutaj http://www.zielarnia.pl/art.php?tid=54
Jane Doe napisał:
Ale jak to rozcienczanie "produkuje"energie? Skad ona sie bierze?
To jest jakaś właściwość wody że potrafi magazynować informacje i tymi informacjami oddziaływuje się na ciała energetyczne człowieka, zamiast na ciało fizyczne, które jest jedynie wierzchołkiem góry lodowej w przejawianiu się ducha w materii. Dokładnie, naukowo to tego nie wyjaśnię, bo gdyby zresztą tak naukowo wszystko się dało, to by nie było takich zarzutów oszustwa wobec homeopatii jakie wystosowuje nawet dzisiaj wielu przedstawicieli oficjalnej medycyny. Ale na korzyść homeopatii przemawia również fakt, iż jej zwolennicy również nie są jakimiś szamanami, ale kolegami po fachu wspomnianych sceptyków, a o ile się nie mylę to homeopatia w wielu krajach zachodu jest powszechnie stosowana i refundowana z funduszu zdrowia. Wiem natomiast z całą pewnością, że esencje Bacha, których zasada działania podobna jest homeopatii, są stosowane w szpitalach w wielkiej brytanii z dużym powodzeniem i nikomu nie przyjdzie do głowy taki argument zaściankowych i ogarniętych pychą niektórych polskich autorytetów medycznych, że może to być oszustwo. Ja po sobie wiem natomiast, że esencje Bacha są znakomitym i nieszkodzliwym lekarstwem dla uczuć.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Leczenie, Oczyszczanie Ciała i Umysłu, Zdrowie, Medycyna. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: