Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

największe osiągnięcie człowieka w życiu
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JMW

PostWysłany: 2006 10 05 11:15    Temat postu: największe osiągnięcie człowieka w życiu Odpowiedz z cytatem

Co jest największym, najważniejszym osiągnięciem życiowym człowieka?

Proszę, poczuj odpowiedź, przemyśl dogłębnie i napisz ją tutaj. Kiedy będzie sto odpowiedzi, podam tę najprawdziwszą.

Idea
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
MAP

PostWysłany: 2006 10 05 15:09    Temat postu: Re: największe osiągnięcie człowiek w życiu Odpowiedz z cytatem

Najprawdziwszą dla Ciebie, czy dla wszystkich? Smile

Czy to pytanie dotyczy człowieka jako cywilizacji? czy pojedynczego człowieka i jego życia? Jeżeli to drugie, to czy chodzi o już dokonane osiągnięcie czy też o to co może zostać potencjalnie dokonane przez każdego? Bo nie jestem pewien.

Pozdrawiam.

MAP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Maja

PostWysłany: 2006 10 05 18:17    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

wszystko i nic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JMW

PostWysłany: 2006 10 05 18:17    Temat postu: poczuj odpowiedź Odpowiedz z cytatem

MAP
"poczuj odpowiedź"
Więcej tłumaczenia albo ograniczeń zmieniłoby sens mojego pytania. Podkreśliłem "poczuj odpowiedź" . Wtedy opisz, to co czujesz i umiesz opisać. Czy o sobie, czy o świecie, czy dla mnie albo dla ciebie. To co poczujesz, że jest właściwą odpowiedzią. Inaczj rzekłbym, niech intelekt dostanie odpowiedź z intuicji.
Powrót do góry
Ołóweczek

PostWysłany: 2006 10 05 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że największym osiągnięciem człowieka jest umiejętność bycia sobą. Świadomość własnych korzeni, swojej najgłębszej tożsamości, akceptacja takiego jakim się jest, odkrycie swojego położenia w tej zabawie zwanej życiem. To jest dla mnie najważniejsze, choć jeszcze tego nie osiągnąłem.
Powrót do góry
Maja

PostWysłany: 2006 10 05 21:32    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

a to odpowiedż mojej córki : Być szczęśliwym

a to odpowiedż mojego męża : Szczęście

nie konsultowali się w odpowiedziach Smile
Powrót do góry
MAP

PostWysłany: 2006 10 05 23:01    Temat postu: Re: poczuj odpowiedź Odpowiedz z cytatem

JMW napisał:
MAP
"poczuj odpowiedź"
Więcej tłumaczenia albo ograniczeń zmieniłoby sens mojego pytania. Podkreśliłem "poczuj odpowiedź" . Wtedy opisz, to co czujesz i umiesz opisać. Czy o sobie, czy o świecie, czy dla mnie albo dla ciebie. To co poczujesz, że jest właściwą odpowiedzią. Inaczj rzekłbym, niech intelekt dostanie odpowiedź z intuicji.

Pytanie stało się dla mnie bardziej zrozumiałe, po przeczytaniu jego anglojęzycznej wersji....
Ale odpowiedzi jeszcze nie poczułem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Uniwersalna

PostWysłany: 2006 10 12 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najwiekszym osiagnieciem jest zrozumienie po co jestesmy na ziemi. kolejnym krokiem automatycznie bedzie zmiana wymiaru na inny o stopien wyzszy wibracyjnie i tam egzystencja w odpowiedniej dla tego wymiaru formie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Uniwersalna

PostWysłany: 2006 10 12 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a na ziemi jestesmy wlasnie po to by zrozumiec ze jestesmy boskimi istotami zdolnymi i przeznaczonymi do egzystencji w wyzszych wymiarach w coraz to blizszym kontakcie z bogiem czyli soba.
Powrót do góry
wraithc88

PostWysłany: 2006 10 19 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to, że potrafi się sam zniszczyć, gdy już będzie za bardzo szkodził ziemi. wiecie, ze w roku 2100 średnia inteligencja ludzka będzie wynosić ok. 84 (IQ). Już teraz jest mnóstwo grup sterujących tymi głupszymi... pamiętajcie, że to int. średnia. Tworzą ją także ludzie o iq 60...
i te grupy aby zarobić... zniszczą nie tę planetę a siebie.
Powrót do góry
Fakir

PostWysłany: 2006 10 19 14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To że może poczuć to co chce i kiedy chce ,to że jest .....że jest wolnym że nic ani nikt nie może mu nic narzucić do niczego zmusić to że człowiek sam tworzy Siebie i wokół siebie , i jeśli już to potrafi to może się tym bawić ile zechce .......Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
pyzka

PostWysłany: 2007 06 13 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez pyzka dnia 2011 08 17 16:29, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2007 06 14 09:02    Temat postu: poczuj Odpowiedz z cytatem

new_model napisał:
Joachimie a nie mógłbyś szybciej podać tą odpowiedź?
Mógłbym ale jest ważny (dla mnie) cel w tym aby zebrać całą masę odpowiedzi. To część studium psychicznego ludzkości.

Zobacz powyżej, że instukcję już podałem, jak otrzymać tę właściwą dla ciebie odpowiedź: "poczuj". To niby niepozorne słowo jest kluczem do wiedzy. Kiedy zwracasz uwagę na to, co naprawdę czujesz, to zwracasz uwagę na informacje pochodzące od JA, od twojej Mocy Wewnętrznej, tego co stworzyło twój umysł i ciało, czyli esencja ciebie. JA cały czas tworzy w konkretnym celu. Jeżeli postanowisz poznać prawdziwą odpowiedź, poczuj JA, nie wdawaj się w myślenie, wejdź w czucie.
Myśleniem masz małą szanse dojścia do prawdziwej odpowiedzi, bo zrozumienie JA przez intelekt jest możliwe przez właścwią interpretację czucia tego, co JA posyła swojemu tworowi (człowiekowi).

new_model napisał:
dla mnie to by było na pewno stanie się osobą bardzo rozwiniętą duchowo
Już jesteś doskonały więc jesteś też "bardzo rozwinięty duchowo" -- po prostu, zauważ to.
Powrót do góry
Ehm

PostWysłany: 2007 06 16 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

McDonalds Laughing Laughing Laughing
nie no, żartuję.
Na serio odpowiedziałbym, że rozkwit świadomości, wyjście poza różnorakie uwarunkowania.
A z tym poczuciem odpowiedzi, to moja odpowiedź nie jest czysto intelekutalna chyba, ale też nie wiem czy "poczułem", czy "nie poczułem"...
Powrót do góry
pyzka

PostWysłany: 2007 06 22 11:23    Temat postu: Re: największe osiągnięcie człowiek w życiu Odpowiedz z cytatem

..

Ostatnio zmieniony przez pyzka dnia 2011 08 17 16:29, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gi_pi_es

PostWysłany: 2007 06 23 01:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem co jest największym osiągnięciem życiowym człowieka,
natomiast wiem co jest moim największym osiągnięciem.
jest to nalezienie DROGI DO ZROZUMIENIA i podążanie nią.
dokąd nią zajdę, nie wiem, staram się jak najdalej...
Powrót do góry
Robert

PostWysłany: 2007 06 24 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Największe? Hm Odczuwam... odczuwam (wait, downloading data...Smile
Bycie swiadomym swoich czynów, patrzenie i cieszenie się.

i oczywiscie to że jemy to co jemy, zabijamy wokolo wszystko co się da i ... nadal nasz organizm potrafi dożyc nawet do 50tki. I ziemia cudem jeszcze ciągnie
Ale ... jest wspaniale. Wakacje przecież.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
hunab-ku

PostWysłany: 2007 06 25 11:19    Temat postu: Re: największe osiągnięcie człowieka w życiu Odpowiedz z cytatem

JMW napisał:
Idea

Dojście do świadomości ISTNIENIA
ISTNIENIA W BOGU
ISTNIENIA BOGIEM
Very Happy
Powrót do góry
Kamerdronis

PostWysłany: 2007 07 19 04:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie największym osiągnięciem życiowym człowieka jest święty spokój. Tylko tyle a jak trudno osiągnąć.
Powrót do góry
tilaca

PostWysłany: 2007 07 22 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie największym osiągnięciem człowieka, jest odzyskanie świadomości Ja-Bycie, Ja-Życie, Ja-Nic. Reszta, jest milczeniem.
Uśmiechów na dziś Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
jesiennylisc

PostWysłany: 2007 07 24 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po prostu nauczyc sie kochac WSZYSTKO a nie tylko samego siebie.

Czyli ofiarowac milosc innym bezinteresownie.
Tego chcial nauczyc nas Jezus.
Aby ludzie nie czcili Jego osoby za to jakim byl, ale aby sami stali sie tacy jak On (aby szli przez zycie ta sama droga myslenia i odczuwania)

WSZYSTKO oznacza to samo co - WSZECHSWIAT - to samo co - NATURA - to samo co - BOG.

BOG jest kazdym atomem tworzacym istnienie, gdyz BOG jest NATURA - ISTNIENIEM. I nie jest to osobny Tworca gdzie my jestesmy jego osobnym tworzywem. BOG jest tworzywem i my jestesmy czescia tworzywa. Jestesmy BOGIEM wiec jestesmy odpowiedzialni za swoje mysli, decyzje, czyny - (nie mozemy mowic: "tylko Bog mnie osadzi" gdyz my sami bedziemy siebie osadzac za swoje decyzje, co w rezultacie wplynie na nasze wibracje juz na poziomie duchowym.)
I wlasnie dlatego tak bardzo Jezusowi zalezalo na tym abysmy kochali WSZYSTKO.
Mysle ze to bedzie najwazniejszym osiagnieciem w zyciu czlowieka.

P.S. Religie glosza o Raju po smierci. Raj ten zazwyczaj jest przedstawiony jako czysta przyroda, gdzie wszyscy jestesmy wolni od chorob zmartwien, wojen, zla itp. I jest to absurd, gdyz NATURA dala nam wszystko co jest potrzebne do zycia w raju - Dala nam Raj w ktorym czlowiek tworzy pieklo i majac nadzieje na Raj po smierci! Absurd.
Tutaj naprawde moglby byc Raj - wszystko zalezy tylko od checi ludzkosci.
Planeta jest zywym makro organizmem - mozemy zauwazyc na jej przykladzie wszystko to co przebiega w organizmach istot ja zamieszkujacych. Kiedy pozostawi sie ja sama sobie to bedzie dazyc ona do samooczyszczenia - do przywrocenia pierwotnej czystosci, naturalnego zdrowia (przeprowadzi post leczniczy). Przemysl stworzony przez czlowieka jest jak rak w ciele ludzkim. Lecz kilkutysiacletnia "glodowka" planety przywrocilaby ja do stanu naturalnego.
Kiedy czlowiek bedzie Kochal WSZYSTKO a planeta oczysci sie, wtedy stanie sie dokladnie ten Raj o ktorym glosza religie.

Ludzie tak bardzo komplikuja sobie zycie, a zycie moze byc takie proste. Wystarczy tylko kochac WSZYSTKO, a nie tylko samego siebie.
Powrót do góry
twis

PostWysłany: 2007 08 16 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie przestawac sie rozwijac

(duchowo/poszerzac swiadomosci/mozliwosci)
Powrót do góry
Sattwa

PostWysłany: 2007 08 21 07:56    Temat postu: Kto jest świadomy, że jest świadomy? Odpowiedz z cytatem

Ja chciałbym wam powiedzieć tylko jedno - urodziwszy się człowiekiem, powinniście
wznieść się ponad maję, poznać atmę i osiągnąć nirwanę. To jest głównym celem
ludzkiego życia
. Ale gdzie jest atma? To wy jesteście atmą. Nie jesteście ciałem. Ciało
nie jest wieczne, jest nietrwałe, jest jak bańka mydlana. Umysł z kolei przypomina
szaloną małpę. Nie słuchajcie ani ciała ani umysłu, słuchajcie sumienia, bo ono wyraża
prawdę. Jak można poznać atmę? Nie szukajcie jej na zewnątrz, ale zajrzyjcie do
własnego wnętrza, bowiem tylko tam możecie ją odnaleźć.
Źródło:
http://www.sathyasai.org.pl/index.php

Ostatnio zmieniony przez Sattwa dnia 2008 11 03 20:02, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry
abrah

PostWysłany: 2007 12 11 14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja myślę że umiejętność kochania, wszystkiego i wszystkich i siebie na dodatek, bez warunkowo, bez względu na okoliczności - bo jeśli potrafimy tak kochać - to nic innego nie jest potrzebne
Powrót do góry
wraithc88

PostWysłany: 2008 01 27 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najwiekszym osiagnieciem? Stwierdzenie ze człowiek jest zwierzęciem. To naprawdę pomaga radzić sobie
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Skocz do: