Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

największe osiągnięcie człowieka w życiu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dadus27

PostWysłany: 2008 05 25 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrozumienie ze miłość jest wszystkim co jest. A właściwie nawet nie zrozumienie, lecz przypomnienie sobie tego o czym zapomnieliśmy. Stąd już blisko do stwierdzenia, że Bóg jest miłoscią i ja jestem miłoscią, więc stanowimy jedną istotę.

JA JESTEM TYM.
JA JESTEM BOGIEM.

NAMASTE!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Anusia

PostWysłany: 2008 05 25 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JESTEM i PRZEJAWIAM BOSKOŚĆ NAJPIĘKNIEJ JAK POTRAFIĘ, BÓG MNIE W TYM WSPIERA:)))
KOCHAM BOSKOŚĆ w SOBIE/TOBIE Very Happy Very Happy Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mateusz

PostWysłany: 2008 06 10 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poznać największe lekarstwo leczące każdą dolegliwość- Boską Miłość.
Doświadczać Jej, żyć z Jej przewodnictwem oraz głosić o Niej wieść, aby każdy mógł skosztować Jej uzdrawiającego działania :]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Mateusz

PostWysłany: 2008 06 11 14:59    Temat postu: ;] Odpowiedz z cytatem

Spełnienie

"Dzięki medytacji możesz przypomnieć sobie raj, który jest twoim prawdziwym domem, odrzucając przemijające wytwory umysłu jak sen i złudzenie.
Medytacja praktykowana spokojnie i systematycznie na pewno będzie efektywna. W ten właśnie sposób torujesz sobie drogę ku najwznioślejszemu doświadczeniu.
Z czasem, jasno i wyraźnie świta w umyśle nowe zrozumienie.
Kiedy osiągniesz szczyty medytacji, doświadczasz wszechogarniającego zrozumienia, wskutek czego twoja niższa natura zostanie spalona na popiół! Wtedy pozostaniesz tylko ty. Całe stworzenie okaże się wówczas iluzją umysłu.
W absolutnej jasności ujrzysz bezpośrednio, że istnieje tylko jedność określana takimi słowami, jak: Bóg, Prawda, istnienie-świadomość-błogostan, paramatma,...
JEDNOŚĆ!
Prawda jest tak subtelna i kojąca!
Kiedy osiągasz ten poziom, nie ma już medytacji ani medytującego - wszystko stapia się w jedność.
Na tym polega doświadczenie oświecenia.
Pławiąc się nieprzerwanie w wewnętrznym oceanie czystego poznania, mędrzec świadomy jest jedynie błogostanu atmy.
Taki jest cel medytacji i smak owocu nieśmiertelności.
Po doświadczeniu transcendentalnego bytu, jogin kończy z medytacją i zstępuje między ludzi promieniejąc Bogiem. W nim Wedy znajdują swoje spełnienie.
Po tej przemianie staje się nieskalanie czysty.
Medytacja i tylko medytacja może wznieść cię ponad czas i zawirowania życia sprawiając, że osiągniesz stan idealnej wewnętrznej równowagi. Stajesz się wtedy równy samemu Bogu. "

Z książki pt: "Dhjana Wahini"
Razz
Wink

"Dopóki bowiem nie roztopisz umysłu, nie zaświta w tobie mądrość poznania.
Prawdziwym człowiekiem jest ten, komu się to udało.

... zrozum, że boskie życie to nic innego jak życie we wnętrzu.

Do królestwa wewnętrznego wchodzi się przez bramę samoanalizy. Przez bramę tę przejść mogą ci wszyscy, którzy napełnieni są pokorą oraz oddaniem. Osiągają oni najwyższy i najświętszy status, jaki można osiągnąć w życiu.

Podstawowym obowiązkiem człowieka jest troska o dobro wszystkich istot, zatem twoim zadaniem jest praca na rzecz harmonijnego rozwoju i dobrobytu innych. Ten, kto poświęca życie dla dobra innych, znajduje się na właściwej ścieżce."
Powrót do góry
Pablo1961

PostWysłany: 2008 06 13 09:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, że mogę się zastanawiać nad odpowiedzią na to pytanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mateusz

PostWysłany: 2008 06 13 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wink
Powrót do góry
Pablo1961

PostWysłany: 2008 06 13 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JMW - skąd masz pewność, że znasz tę najprawdziwszą odpowiedź ?
Powrót do góry
Sten

PostWysłany: 2008 06 13 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co myślę, że jest, to jest. Dla mnie.
Pełne zaufanie do Mistrza jest cudem.
Skoro uznaję, że On doszedł do celu i poprowadzi mnie,
oczekuję że zrealizuję swój cel.
Powrót do góry
Emanuel

PostWysłany: 2008 10 30 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Największym i najważniejszym osiągnięciem życiowym człowieka jest "Bycie Naprawdę Sobą". Bez względu na późniejszą odpowiedź Joachima ja po prostu wiem że to jest właściwa odpowiedź. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Salomea

PostWysłany: 2008 10 31 08:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wraithc88 napisał:
Najwiekszym osiagnieciem? Stwierdzenie ze człowiek jest zwierzęciem. To naprawdę pomaga radzić sobie

w czym to niby pomaga?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Bacchante

PostWysłany: 2008 11 06 02:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Realizacja swojego zadania na to życie, przeżycie go w pełni, niekoniecznie w świadomości...
Powrót do góry
charmaine

PostWysłany: 2008 11 08 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiecie, bedac jeszcze dzieckiem, podczas dzieciecych rozmyslan
udawalo mi sie polaczyc z pewna forma,(dzis wiem ze jest to moje-ja)
i odczuwalam przerazenie, poniewaz laczylam sie z czyms obcym dla mnie wtedy i ta obcosc , byla wrecz nieprzyjemna. Jednak z ciekawosci,
od czasu do czasu, robilam to. Dzisaj, podczas medytacji ,lacze sie z ta sama forma, i moje odczucia sa bardzo przyjemne, jestem w domu.
Moze jest to jeden z powodow dla ktorych dzieci nie powinny medytowac.
pozdrowienia
Powrót do góry
Salomea

PostWysłany: 2008 11 08 10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieci medytują same z siebie, nie muszą się tego uczyć. Dla nich każda formuła, każdy sposób przedstawienia medytacji, jaką my praktykujemy jest nudny i bezowocny. Dzieci medytują przez samą zabawę, przez każdy ruch, każdy odgłos, który wydają. Dzieci (do pewnego okresu swojego życia) mają zdolności uważane za większość osób dorosłych za paranormalne i potrafią nauczyć się i przyswoić sobie prawie wszystko. Dzieci medytują i ja nie widzę potrzeby stwierdzenia, że dzieci nie powinny medytować. Dzieci medytują same z siebie. Później, z czasem, podczas wchodzenia "w system" zatracają się albo zasypiają w nas te umiejętności. Następnie, z czasem rozszerzania naszej sfery poznania wszystko może powrócić, wtedy jakby przypominamy sobie jak to jest, jak to było, dlatego właśnie tak często odczuwamy coś jak "powrót do domu", bo powracamy do tego, co wcześniej było dla nas bardzo naturalne i bardzo przyjemne.

Mniej przyjemne odczucia o których piszesz podczas łączenia z wyższym bytem, mogły być spowodowane tym, iż wtedy już w jakimś stopniu byłaś świadoma i potrafiłaś rozróżniać to, co realne od tego, co magiczne. (już jakiś stopień wdrażania w system). Podświadomie rodzice i rodzina kodowali w tobie odczucia, że to, co tutaj, namacalne jest bezpieczne, a co afizyczne jest nieznane. Jak na razie ja widzę taką przyczynę tego. Tylko małe dzieci nie boją się Prawdy i widzą ją bardzo dokladnie. Z czasem obraz ten się znacznie zaciera, a następnie może całkowicie zanikać.
Powrót do góry
charmaine

PostWysłany: 2008 11 11 08:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

droga Salomeo
chciala bym abys mogla sobie wyobrazic co napisalam.
Otoz bedac dzieckiem zajmowalam sie b. duzo medytacja, poniewaz mialam cel, mianowicie chcialam osiagnac -" pustke".
i przy okazji przechodzilam przez rozne "pokoje"
W jednym z nich bylo cos, o czym wiedzialam ze, jest czescia mnie,
ale jednoczesnie czyms obcym. To "ja" mialo cechy rozniace sie od moich
dziecinnych cech, bylo jakies powazne,obce, chropowaty glos(o ile mozna sobie wyobrazic brzmienie glosu duszy).
natomiast dzisiaj owo "ja"jest moim wlasnym "ja", ktore jest wypadkowa
moich doswiadczen, ow glos ,jest jak najbardziej moim glosem,ktorym moje ja romawia ze mna.
Co z tego wynika? Ze wyleczylam sie ze schizofrenii?
Nie, dla mnie jest to dowodem, czarno na bialym, odpowiedzia na wiele
moich wlasnych pytan.
Np.czy czas (przynajmniej dla duszy) nie jest linearny.
Uwazam,ze nie poniewaz skoro przed laty poznalam cos
co jest wypadkowa moich terazniejszych doswiadczen, to znaczy, ze to "cos" zawsze bylo niezaleznie od tego, co sie wydazylo pozniej, czyli czas pomiedzy tymi wydazeniami nie istnieje w ogole - dla mnie.
pozdrowienia
Powrót do góry
Salomea

PostWysłany: 2008 11 11 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

-->Otoz bedac dzieckiem zajmowalam sie b. duzo medytacja, poniewaz mialam cel, mianowicie chcialam osiagnac -" pustke".

Wtedy wiedziałaś już co to jest MEDYTACJA? Byłaś świadoma w pełni CO TO ZNACZY? Teraz dużo łatwiej nam mówić, określać, przypisywać konkretne słowa danym czynnością, które robiliśmy będąc dziecmi, ale w dziecinstwie większość z nas nie zdawała sobie sprawy z tego "co robiła". Często więc obecnie, mylnie intrepretujemy nasze zachowania z dzieciństwa, gdyż są bardzo podobne do tego, o czym teraz słyszeliśmy, co teraz robimy. W praktyce mogłybyć to dwie odrębne sprawy.

-->przy okazji przechodzilam przez rozne "pokoje"

Napisz więcej o tym.

-->W jednym z nich bylo cos, o czym wiedzialam ze, jest czescia mnie, ale jednoczesnie czyms obcym.

Z tego, co piszesz, odczuwam po prostu, że w pełni miałaś możliwość integrowania się ze swoją Świadomością, a rozum dziecka reagował na to poznanie emocją strachu i lęku (co jest zresztą naturalną dla naszego intelektu reacką)

-->Co z tego wynika? Ze wyleczylam sie ze schizofrenii?

Ja osobiście nie wierzę w schizofrenię. Pracowałam swego czasu ze schizofrenikami i wiele razy doświadczyłam tego, czym jest owa SCHIZOFRENIA. Schizofrenicy to najczęściej ludzie, którzy widzą, czują, słyszą, dostrzegają znacznie więcej niz przeciętni ludzie (mają pootwierane kanały czakralne, drożne meridiamy) i są w stanie komunikować się, lub tylko odbierać sygnały wysyłane przez inne istoty, albo z innych płaszczyzn. Jednakże do tego wszystkiego dochodzi ogromny lęk. Lęk, który paraliżuje, który niszczy i zniewala całą istotę ludzką. To właśnie LĘK jest głównym problemem w schizofrenii.. (ale to temat nie o tym, jakby ktoś był chętny to możemy założyć takie temat w innym wątku)

-->.czy czas (przynajmniej dla duszy) nie jest linearny.

Czas? Czas jest taki, jakim ty chcesz, aby był Smile W ogóle - czasu nie ma Smile

-->Uwazam,ze nie poniewaz skoro przed laty poznalam cos
co jest wypadkowa moich terazniejszych doswiadczen, to znaczy, ze to "cos" zawsze bylo niezaleznie od tego, co sie wydazylo pozniej, czyli czas pomiedzy tymi wydazeniami nie istnieje w ogole - dla mnie.

Tak, pozwala pokazać, że nie ma czegoś takiego jak TU i TERAZ Smile
Chociaż dla wielu ludzi, skupienie się mocne na TU i TERAZ jest bardzo, bardzo przydatne. Pozwala pokazać co jest ważne, co jest istotne, co się na prawdę liczy. Kiedy już zdecydowanie potrafimy być tylko w TU i Teraz to .. możemy poszerzyć swoją sferę świadomości i poznać, że tak na prawdę TU i Teraz nie istnieje --> trudne do wytłumaczenia..

Charmaine, ja cię rozumiem. Ja też jako dziecko bardzo dużo rozmawiałam i kontaktowałam się z moim JA i z moją podświadomością, instynktem. Rozmawiałam z nimi, byłam z nimi. Rozumiałam to, co mają mi do przekazania.
Ja po prostu uważam, iż stwierdzenie, że dzieci nie powinny medytować jest błędne, gdyż dzieci, świadome dzieci, medytują całym sobą. Oczywiście, ty możesz mieć inne zdanie i własnie po to powstało to forum, aby mówić to, co się mysli, uwaza, o czym sie wie.

Pozdrawiam rónież.
Powrót do góry
charmaine

PostWysłany: 2008 11 11 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

salomea bardzo sie ciesze ,ze mnie zrozumialas.
Naturalnie, jako dziecko, nie znalam terminow, moge ich uzywac teraz,
by precyzyjniej wyrazic mysli.
skoro eksperymentowalam z wlasnym umyslem, chcialam poznac jego
granice, wpadlam na to, ze teoretycznie, moglabym o niczym nie myslec
i od tego czasu zajmowalam sie tym, odkrywajac przy okazji inne ciekawe
doswiadczenia.
Uwazam, ze te doswiadczenia sa pieknymi prezentami - od zycia.
Nie zgadzam sie rowniez z medycznym terminem schizofrenii, ani z terapiami zalecanymi przez medycyne.
naturalne jest rowniez ,ze dzieciaki eksperymentuja ,badajac i poznajac swiat, jedyne co mnie martwi: maja dzisiaj tak malo czasu na to, dlaczego?
wiadomo wiekszosc rodzicow przekazuje wlasne materialne nastawienie do swiata, tv,komputer i inne zabawki.
Powrót do góry
Salomea

PostWysłany: 2008 11 11 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile

Tak, tak, ostatnio z każdej strony słyszę tylko, że "dawniej to było tyle czasu, a teraz.. zupełnie czasu nie ma. Gdzie on się podział?"
A może warto zadać sobie pytania "po co nam tyle UDOGODNIEŃ dzisiejszego życia?" Ile czasu dziennie spędzamy na surfowaniu w sieci? Słuchaniu muzyki? Oglądaniu TV? Czytaniu ksiązek/ czasopism? Rozmowach telefonicznych? Pisaniu SMSów? Przemieszczaniu się z miasta do miasta lub w obręcie jednego dużego miasta? Gotowaniu wymyślnych potraw? Zakupach w centrach handlowych? I duzo, duzo więcej.. Dawniej ludzie siedzieli ze sobą, najczęściej w jednej izbie Smile do sklepu nie chodzili, bo wszystko rosło na polu lub w ogródku, jak mieli rozmawiać to tylko twarzą w twarz, a ksiązki to czytało się rzadko Smile Czy było lepiej? Nie wiem.. ale oni trochę się nudzili.. Smile --> to tak na wesoło było..
Powrót do góry
krzysztof

PostWysłany: 2008 11 11 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobry Wieczór Salomea!

Jak pamięcią sięgnę słyszę to samo od ok. 15 lat - jedynie z ust moich dziadków nigdy to stwierdzenie nie padało .

Dobranoc.

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY Surprised
Powrót do góry
Pablo1961

PostWysłany: 2008 11 12 10:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ktoś z Was leżał w szpitalu to zapewne sobie przypomina jak tam wooooolno biegnie czas....Pamiętam, był wtorek a na obchodzie powiedzieli mi, że może w piątek wyjdę do domu. Do piątku czas prawie stanął w miejscu.
Powrót do góry
Salomea

PostWysłany: 2008 11 12 10:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile To polecam w takim przypadku medytację Vipassanę Smile tam to dopiero człowiek jest tylko z samym sobą Smile
Powrót do góry
Pablo1961

PostWysłany: 2009 01 20 09:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, że człowiek doszedł do następującego wniosku:
"JA jestem Świadomością a wszystko inne to moje stworzenie."
(motto książki SŻBJ JMW)
Powrót do góry
Anusia

PostWysłany: 2009 01 20 09:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piękne motto Smile
Pozdrawiam wszystkich z Miłością.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bezpostaciowy

PostWysłany: 2009 07 02 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze moja odpowiedz juz padla ale nie chcialo mi sie czytac podad 70 postow
moim zdaniem celem zycia czlowieka jest wyjscie poza materialne ograniczenia
jednym ze sposobow jest bialy proszek zlota ale nie jestem osoba ktora odwazylaby sie go przyjac ... moze gdybym byl bardziej normalny
Powrót do góry
Pablo1961

PostWysłany: 2010 07 31 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

POZNANIE SAMEGO SIEBIE
Powrót do góry
SONIQ

PostWysłany: 2010 08 01 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najważniejsze i największe osiągnięcie człowieka...
przejść przez życie, doświadczyć wszystkiego co niesie, pokonać/wyjść poza własne ograniczenia, dowiedzieć się więcej, nauczyć się, poznać, przypomnieć sobie...
i w końcu dojść do stanu w którym: WIEM, JESTEM ŚWIADOMY, STWARZAM
Very Happy
drogi Joachimie, jakie masz odczucia czytając odpowiedzi na swoje pytanie?
ciekawe doświadczenie...mnie dużo dała próba odpowiedzi....na dzień dzisiejszy moja odpowiedź brzmi tak, ciekawe czy za kilka(dziesiąt) lat moja odpowiedź będzie inna? bo wiem,że kilka lat temu odpowiedziałabym inaczej Smile pozdrawiam ciepło
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

Skocz do: