Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

największe osiągnięcie człowieka w życiu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JMW

PostWysłany: 2010 08 02 08:32    Temat postu: ciekawe Odpowiedz z cytatem

SONIQ napisał:
Drogi Joachimie, jakie masz odczucia czytając odpowiedzi na swoje pytanie?
odczucia mam takie, jakie ma człowiek zaciekawiony treścią tego, co czyta. Raczej neutralne. Jest to dla mnie cenne, co piszecie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
jacek65

PostWysłany: 2010 08 02 11:19    Temat postu: najważniejsze Odpowiedz z cytatem

co jest najważniejsze?
nie wiem, gdybym wiedział, to moje życie byłoby inne.
może zresztą to czuje, tylko nie dopuszczam do siebie,
może jest to przygniecione, stłumione przez
wszystko to, czego w życiu doświadczyłem,
czego mnie uczono, i co ja nawet opierając się, przyjąłem,
albo przez to co sam dobrowolnie przyjąłem.
J.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
vapaus

PostWysłany: 2010 08 03 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to porzucenie rozwoju duchowegio i pelne zrozumienie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vapaus

PostWysłany: 2010 10 23 19:52    Temat postu: moze tez byc Odpowiedz z cytatem

bycie soba

Ostatnio zmieniony przez vapaus dnia 2011 03 05 17:54, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
owocowy

PostWysłany: 2010 11 12 04:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie z tego wątku długo było ze mną, ale dopiero teraz czuję, że wiem, co napisać.

Przeznaczeniem człowieka jest być Artystą. Artyści to nie jakaś wybrana grupa, to potencjalnie każdy człowiek. Artystą jest nie tylko ten, kto maluje obrazy lub tworzy muzykę. Artystą jest każdy, kto robi coś z miłością i potencjalnie każdy człowiek jest do tego zdolny. Miłości jednak nie da się przywołać, spowodować, aby się pojawiła. Ona przychodzi sama, gdy całkowicie znika Lęk.

Przekleństwem człowieka jest jego żołądek - czyli materialne potrzeby. To one tworzą Niewolnika i nie dają zaistnieć Artyście. Lęk o materialne przetrwanie jest głośny i narzucający się. Dlatego pochłania większość uwagi i nie pozwala się ujawnić Miłości, która jest bezinteresowna - nie ma żadnego swojego interesu.

Myślę, że najwiekszym osiągnięciem istoty zwanej człowiekiem, tak jak obecnie go znamy, jest przezwyciężenie Lęku, aby z Niewolnika stać się Artystą.
Powrót do góry
hunab-ku

PostWysłany: 2010 11 12 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisałem kiedys tam, że bóg tam, że Bóg siam, bycie nim czy cuś tam ... SmileSmile
No ale korzystając z tego, że mogę zmienić zdanie ... zmieniam je.

Nic nie jest ważne/najważniejsze w życiu człowieka.
Ważny ... nieważny
Największe ... najmniejsze ...
Jedno bez drugiego nie istnieje.
Im jedno ważniejsze/większe tym drugie mniej ....
Takie tam ... kolejne filozoficzne rozbijanie jedności ...
Powrót do góry
SONIQ

PostWysłany: 2010 11 13 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

było:
najważniejsze i największe osiągnięcie człowieka...
przejść przez życie, doświadczyć wszystkiego co niesie, pokonać/wyjść poza własne ograniczenia, dowiedzieć się więcej, nauczyć się, poznać, przypomnieć sobie...
i w końcu dojść do stanu w którym: WIEM, JESTEM ŚWIADOMY, STWARZAM
jest:
a na końcu stwierdzić,że nic nie jest ważne Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
Pablo1961

PostWysłany: 2010 11 17 09:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SEX Laughing Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pablo1961

PostWysłany: 2010 11 19 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..............................
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
hunab-ku

PostWysłany: 2010 11 23 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strax napisał:
SEX Laughing Embarassed

I też się z tym mogę zgodzić!
Powrót do góry
Emanuel

PostWysłany: 2010 11 23 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli że ile jest tych odpowiedzi już? Może spreparuje jutro ilośc potrzebną do zakończenia wątku i bedzie problem z głowy Wink chociaż niee, nie na tym zabawa polega... Very Happy Jednak żeby treść nie była śmieciowa napisze coś od siebie. Wink
Największe osiągniecie człowieka w życiu to takie, które człowiek sam określi jako największe. Dla jednego może to być pokonanie własnej słabości związanej np. z jedzeniem, dla innego spotkanie właściwej osoby ktoś inny może uznać, że to oświecenie. Każdy jest wolny, zupełny, kompletny, może decydować wybierać realizować. Wydaje mi się, że w rzeczywistości każde osiągnięcie jest inne a nie większe lub największe, grunt żebyś to czuł. Jednak rozumiem że nie o to tu chodziło autorowi tego tematu. Wydaje mi się że praca, działanie, kreacja pod wpływem impulsu czystej Miłości. Realizowanie założeń, celów, prac planowanych na to wcielenie. Tak, to chyba czuje... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Dorota

PostWysłany: 2010 11 29 02:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

He, He! najważniejsze osiągnięcie w życiu? To w pełni sobie uświadomić, że tak naprawdę, to nie ma nic do osiągania ... Laughing Laughing I..... po prostu ŻYĆ! Wink
Powrót do góry
domingo33gda

PostWysłany: 2011 01 23 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesc wszystkim

naladowac energetyke swojej "duszy" tak by byla zgodna z elektryką mysli "Boga"

odlaczyc sie od swiata nieodlaczajac sie od pozycjonowania, nie zgubic "mysli Boga" - nie ladowac sie złą energia , zrozumiec ich odmiennosc, nie dac sie zwiesc

odnalesc MIŁOSC taką jak dla prawdziwie zakochanych tyle ze do wszystkiego
miłość bezgraniczna ktora nie zna strachu odrzucenia

zakochac sie w "Duchu Swietym" znaczy zakochac sie na zawsze i we wszystkim - moc tworzyc zakochanych na wzor i podobienstwo

to wciaz zbyt trudne ale i wciaz jest celem MILOSC (szalencze zakochanie) bo to jedyny stan szczescia ktory nie zna strachu i nic poza nią sie przy niej nie liczy
Powrót do góry
Mat

PostWysłany: 2011 02 14 01:26    Temat postu: Re: największe osiągnięcie człowieka w życiu Odpowiedz z cytatem

JMW napisał:
Co jest największym, najważniejszym osiągnięciem życiowym człowieka?

Proszę, poczuj odpowiedź, przemyśl dogłębnie i napisz ją tutaj. Kiedy będzie sto odpowiedzi, podam tę najprawdziwszą.

Idea

Pokora i wolność od dumy.
Powrót do góry
Emanuel

PostWysłany: 2013 05 05 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

MB
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Maja

PostWysłany: 2013 08 25 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile Ja
Powrót do góry
Kaos

PostWysłany: 2013 08 25 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zatrzymanie strumienia mysli, a tym samym chaosu, ktore one powoduja...
spokoj...
Powrót do góry
zmiennik

PostWysłany: 2013 08 28 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Najwiekszym osiagnieciem czlowieka zdaje sie byc niszczenie planety Ziemia i zycie w ciaglych konfliktach z samym soba, z natura, srodowiskiem, zwierzetami...

zastanawialiscie sie kiedys, jakby to bylo jakby cala ludzkosc byla jak jedna wielka rodzina? kazdy by mial dostep do wszystkiego, nie bylo by armii, wojska bo kazdy bylby dobry, wszyscy zyli by zgodnie i wspolnie pracowali, nie dla pieniedzy, ktorych by tez nie bylo, ale dla milosci, ktora chcieliby sie dzielic z bracmi i siostrami... dla dobra planety, srodowiska, natury i zwierzat...
kazdy bylby przepelniony dobrem, miloscia i checia pomocy drugiemu i wszystkiemu co stworzyla natura...

teraz wyobrazcie sobie przez moment, ze gdzies daleko w innej galaktyce jest zycie inteligetne,ktore tak wlasnie zyje..pewnego dnia przylatuja na ziemie, laduja i chca nas poznac, porozmawiac, itd
Wiecie co w tym momencie sie dzieje w naszym realnym swiecie terazniejszym?
Teren zostaje zabezpieczony, w TV leci jakis falsz, ze to cwiczenia wojskowe, kosmici sa zabierani na jakies badania do tajnych baz i wg oficjalnej wersji nigdy ich nie bylo, nigdy wiecej nic nie bedziemy wiedziec na ten temat... (mamy z gory wybranych "przedstawicieli naszej rasy" ktorzy maja monopol na takie rzeczy i wiedza lepiej od nas czy mozemy o tym wiedziec czy nie... czyt. NASA i inne stowarzyszenia, ktore oficjalnie nie istnieja...

ewentualnie zostaja zestrzeleni aby posiasc ich techonologie (tak ponoc bylo wiele razy w przeszlosci, w wyscigu zbrojnym i ladowaniu na ksiezycu (ktore tez wydaje sie byc watpliwe z paru wzgledow))

a jakby to wygladalo gdyby ludzie zyli w swiecie o ktorym pisalem na poczatku?
prowadzimy z nimi dialog, poznajemy sie, uczymy sie od nich W I E M Y jestesmy rodzina...Milosc naszym przewodnikiem.

ok ten post nie ma na celu uswiadamiania czy przekonywania kogokolwiek w zycie pozaziemskie, tylko krotka refleksje jak mogloby wygladac nasze zycie gdyby swiat nie wygladal jak wyglada tylko inaczej, nie zbudowany krwia, pieniedzmi, wladza, co wlasnie jest naszym najwiekszym osiagnieciem niestety, za ktore mi wstyd i najchetniej bym sie nie przyznawal skad jestem ale co ja moge zrobic?...tylko miloscia, oddaniem i wdziecznoscia do natury, zwierzat, srodowiska i przede wszystkim do siebie nawzajem

byc moze tak jest w raju....trzeba czekac i wierzyc...

p.s. wstyd mi za to co sie dzieje na tej planecie przez czlowieka... ja nic nie moge zrobic, nie mialem wplywu na rozwuj ludzkosci, ale zycie tu mi sie nie podoba. Nowy porzadek swiata bylby wskazany, ale na pewno nie przez eksterminacje ludzkosci, tylko stopniowo moze, zaczynajac od masowego rozbrojenia czy cos? za gleboki temat, ale trzeba cos z tym zrobic bo doprowadzimy do upadku naszej rasy sami.

Zobaczcie, ktory mamy rok, a non-stop pojawiaja sie konfilkty zbrojne wciaz nowe... to nie jest tak ze w czasie 1 i 2 wojny swiatowej bylismy mniej inteligetni i ewoluujemy, i stajemy sie bardziej cywilizowani... wg mnie to cisza przed burza, wojny wybuchna, to nieuniknione - byc moze na niespotykana dotad skale... Stany zjd tylko szukaja pretekstu, Irak, Korea Płd teraz Syria...

Jak dojdzie do wojny USA vs Rosja i wlacza sie w to inne kraje nastapi 3 wojna swiatowa, po niej beda nastepne bo ludzie musza sie zmienic...
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2013 08 28 21:09    Temat postu: optymizm Odpowiedz z cytatem

Zmienniku,

więcej optymizmu!:) Zwłaszcza, że pesymizm jest siłom ciemności bardzo na rękę.
Mnie też przebiega czasem dreszcz na widok, co tu się wyrabia;) Ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. A są jeszcze miejsca na Ziemi, gdzie ludzie żyją w miłości, pokoju, w harmonii z naturą, bez walki o władzę i pieniądz. Skoro wybraliśmy sobie miejsce w samym środku takiej walki, to mieliśmy w tym jakiś cel - można zrobić dużo dobrego, bo nawet moc pojedynczego człowieka jest właściwie nieograniczona. Jesteśmy wolni - róbmy swoje!:) Budujmy obraz pokoju, czystego środowiska, wolności i niech się materializuje.

Ciekawe, czy Joachim kiedyś odpowie na to pytanie?:)
Powrót do góry
zmiennik

PostWysłany: 2013 08 29 16:38    Temat postu: Re: optymizm Odpowiedz z cytatem

Kobra napisał:
Zmienniku, więcej optymizmu!Smile Zwłaszcza, że pesymizm jest siłom ciemności bardzo na rękę.

tu juz nie chodzi o optymizm czy pesymizm tylko stwierdzilem fakty...

Co mi z tego ze sa jakies garstki ludzi na swiecie dobrych jak sie maja nijak do liczby tych zlych i nie maja na tamtych zadnego wplywu...

jak powstrzymac zabijanie sloni dla klów? lapanie rekinow tylko po to zeby im uciac pletwe grzbietowa na zupe, wojny i oczywiscie przykladow jeszcze jest takich setki? Ci dobrzy ludzie nic z tym nie zrobia... bo nie rzadza swiatem... zazwyczaj duchowni z czystymi sercami nie siedza w rzadach
i gdy zapadnie decyzja o wojnie to jeszcze wyposazą tych dobrych w karabiny i mundury i każa walczyc pod grozbą wiezienia...

Kojarzysz Ojca Pio? Człowiek święty, duchowny... od 5 roku życia wiedział, że przyszłość zwiąże z Bogiem, klasztorem, że będzie duchownym...
Stygmaty i wiele innych ciekawych i tajemniczych rzeczy sie z tą osobą wiąrze.
Nie uchroniło to go jednak przed systemem, który wielokrotnie go wcielał w szeregi wojska... i tylko ze względu na stan zdrowia udawało mu się być z tego zwalniany.

ogólnie człowiek, jest niby najmądrzejszy z Bożych stworzeń, ale jak tak sie zastanowić co my tak naprawde wyprawiamy na tej planecie to jestesmy najglupsi...i najszkodliwsi...i to jest nasze najwieksze osiagniecie, i to sa fakty... a nie moje pesymistyczne podejscie Smile
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2013 08 29 21:49    Temat postu: optymizm i pesymizm Odpowiedz z cytatem

Zmienniku,

widać co innego nazywamy pesymizmem.

Wg mnie optymizm i pesymizm mogą w równej mierze bazować na faktach, różnią się wtedy tylko tym, na jakich faktach koncentruje się uwagę. Mogą też nie bazować na faktach, tylko na wyobrażeniach na jakiś temat.

Twoje wypowiedzi to - z mojego punktu widzenia - mieszanka przykrych faktów i negatywnych wyobrażeń. Tymi ostatnimi są na przykład stwierdzenia, że dobrych ludzi jest tylko garstka, że nic nie mogą zrobić, że muszą wybuchnąć wojny itd. Z takim podejściem to tylko sobie przywiązać odpowiednio duży kamień do szyi i do wody:) To jest afirmowanie bezsilności i niemocy, osłabianie się, czyli wspieranie sił ciemności w realizacji ich celów.

Jak powstrzymać zabijanie słoni i rekinów? Na pewno nie stwerdzeniem, że nic się nie da zrobić i załamaniem rąk nad tym smutnym faktem. To jeszcze nie jest odpowiedź, ale już jakaś wskazówka, pierwszy krok:)

Masz Moc, Zmienniku, wykorzystaj ją!:)

P.S. Co do Ojca Pio, to jego losy były wynikiem indywidualnych wyborów duszy, podobnie jak każdego z nas. Istoty na wysokim poziomie świadomości też mogą wybierać bolesne dla siebie doświadczenia.
Powrót do góry
zmiennik

PostWysłany: 2013 08 30 02:23    Temat postu: Re: optymizm i pesymizm Odpowiedz z cytatem

Kobra napisał:
Zmienniku,

Twoje wypowiedzi to - z mojego punktu widzenia - mieszanka przykrych faktów i negatywnych wyobrażeń.

rozumiem po czesci Twoje analizowanie moich wypowiedzi i skupienie sie na ich pozytywnym czy negatywnym przekazie, jednak nie wyobrazam sobie zeby piszac na temat w ktorym chce powiedziec co mi nie pasuje pisał tez o wszystkich rzeczach które kocham, z których jestem dumny i dla których warto życ zeby nie zostac wrzucony do worka z ludzmi, którzy być moze ciągle marudzą lub potrzebuja pomocy czy slow wsparcia, otuchy...

ja nie mam problemów z moją osobowościa, mam silny charakter i nie potrzebuje wsparcia, nie zalamie sie, ani nie "skocze do wody z kamieniem na szyi" bo cos tam sie zlego dzieje na swiecie....

po prostu mowie co mi nie pasuje, lista tego jest dluga, jednak dluga jest tez lista rzeczy ktore sa wspaniale tutaj... jest pewna rownowaga, balans tego wszystkiego... dzieki za probe podbudowania jednak ze mna wszystko jest ok Smile

chcialem tylko zwrocic uwage na fakt ze czlowiek jakby pokierowal swoim losem inaczej, to moze nie musielibysmy my teraz na to patrzec... jednak wyszlo jak wyszlo i musimy.. no coz... to ze o tym mowie to tez jest jakis krok do naprawy tego swiata bo nawet jak ja nic nie zrobie to moze ktos to przeczyta i zrobi Smile
Powrót do góry
Matek

PostWysłany: 2013 08 30 19:02    Temat postu: odpowiedz Odpowiedz z cytatem

Ha, ciekawe ile jeszcze odpowiedzi zostalo do stu, aby Joachim sie wypowiedzial?Very Happy

Ja na pytanie sformulowane w taki, a nie inny sposob, odpowiem (zgodnie z tym, co czuje w tym momencie):

Najwazniejszym osiagnieciem czlowieka jest tworzenie Zycia. Czyli tak naprawde, nie ma czegos takiego jak "osiagniecie". Zabawa w Zycie jest juz osiagnieciem samym w sobie.

Natomiast w tej zabawie mozemy tworzyc sobie cele, i jesli mowimy o ich osiaganiu, to najwazniejszym, i zreszta jakby "graficznie" najwiekszym osiagnieciem jest poznanie Siebie. Poznanie, zrozumienie, wiedza, kim jestem w istocie.

Tak to rozumiem na teraz, zreszta - przekazy Joachima, co pewnie widac, mialy spory wplyw na te odpowiedz:)
Ale taka wlasnie jest moja odpowiedz na dzis.
Powrót do góry
Piotr77

PostWysłany: 2013 09 20 01:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że największe osiągnięcie człowieka w życiu to tak zwane oświecenie.

Oświecenie może skutkować uświadomieniem sobie kilku ważnych faktów:
- że tak naprawdę jesteśmy jednym organizmem
- że umysł myślący (ludzkie ja) to tylko narzędzie do doświadczania różnych rzeczy (funkcjonowanie w systemie, emocje, myśli, sex, plany, cele, misje itp)
- że istnieje tylko teraz
- że prawdziwy rozwój duchowy to umiejętność bycia sobą
- że cały wszechświat i wszystko co mnie spotyka w życiu pracuje na mój rozwój i poznanie siebie.
- że powyższe koncepty które napisałem są tylko słowami i nie zastąpią doświadczenia stanu o którym piszę.

Poznanie Siebie skutkuje również zrozumieniem, że to nie ja żyje w świecie tylko świat żyje we mnie.

Jeżeli przyjmiemy, że na planie spirit (duszy) przed inkarnacją wyznaczamy sobie cele (np. 1000 ważniejszych celów do realizacji na dane wcielenie) to celem życia (misją) jest właśnie realizacja tych celów. A część z nich, to zwykłe drobne gesty w stosunku do innych ludzi których spotykamy. Gesty nic nie znaczące dla nas, jednak wiele znaczące dla nich i zmieniające ich życie. (Czego często nie jesteśmy w stanie zauważyć)

Ktoś inny doświadczając tego stanu mógłby napisać np.
- największą siłą we wszechświecie jest Miłość
- że wszystko jest połączone
- że Bóg jest we wszystkim zaś Wszystko jest Bogiem
- że usuwanie szkodliwych programów z podświadomości jest niezbędne do uwolnienia pełnego potencjału naszej istoty.
- że odpowiednie medytacje z kryształami oczyszczają matryce energetyczną Ziemi.

Z kolei jeszcze kto inny mógłby to wszystko wyśmiać, wybuchnąć śmiechem argumentując (zresztą słusznie) że nic nie ma znaczenia. (No, chyba że Ty nadasz czemuś znaczenie, wedle własnego systemu wartości który uznałeś za prawdziwy)

http://www.youtube.com/watch?v=dZPukeFDDd8

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia Smile
Powrót do góry
draq

PostWysłany: 2013 09 25 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem, poczułem, a teraz postaram się napisać, choć trudno jest mi to zrobić.
Nie sądzę, by istniała uniwersalna odpowiedź na to pytanie, ale czytając je poczułem wdzięczność za możliwość istnienia jako człowiek, jeden z wielu z różnymi osiągnięciami.
Odpowiedź brzmiałaby więc, że największym osiągnięciem człowieka jest on sam.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Skocz do: