Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

w jakim wieku rozpocząć

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Inedia, Niejedzenie, Post.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
d_arusia

PostWysłany: 2007 03 26 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm... ja też mam pytanie. W jakim wieku można zacząć stosować głodówki. Mam... prawie 16 lat. Niestety moja mama mówi, że nie powinnam, bo będę mieć zaburzenia miesiączki, że w ogóle wszystko mi się rozreguluje, bo jestem w wieku dojrzewania. Jak to z tym jest, bo w innych źródłach czytam, że dolna granica to 10-14 lat (w zależności od źródła).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
JMW

PostWysłany: 2007 03 26 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

d_arusia napisał:
W jakim wieku można zacząć stosować głodówki.
Na to nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo to zależy indywidualnie od osoby. Jedna może rozpocząć w wieku 3 lat a inna całe życie "nie może". Umysł decyduje o tym.
"Dmuchając na zimno" lepiej nie robić tego rodzaju eksperymentów w wieku dojrzewania, kiedy to gospodarka hormonami (funkcjonowanie układu endykronologicznego) jest wyraźnie inna niż w tak zwanym "dojrzałym wieku"; chyba że jest ku temu wyraźna potrzeba, np. uzdrowienie ciała.

d_arusia napisał:
będę mieć zaburzenia miesiączki
Tak, to może się zdarzyć. Przy okzaji warto zaznaczyć, że brak krwawienia nie musi oznaczać zaburzenia -- często znaczy coś zupełnie przeciwnego, świadczy o doskonałym zdrowiu. To jednak inny temat. Gdyby cię interesował, to masz tu artykuł (niestety po angielsku), dość dobrze tłumaczący zależność między menstruacją a krwawieniem.
"Menstruation - - Is it Really Necessary?"

d_arusia napisał:
Jak to z tym jest, bo w innych źródłach czytam, że dolna granica to 10-14 lat.
Raczej w takie generalizowanie nie wierz, to na prawde jest indywidualna sprawa i decudujący jest umysł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Inedia, Niejedzenie, Post. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: