Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

--
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Ja, Moje Życie i Moje Doświadczenia.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maja

PostWysłany: 2007 08 02 08:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy
I bardzo słusznie, tak trzymaj Gisan, to Twoje życie i masz prawo sam je kreować i doświadczać go, podążać za tym co czujesz, cuda dzieją się wtedy w każdym momencie.

Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dorota

PostWysłany: 2007 08 03 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FAJNIE Very Happy No, po prostu super!
Tila, wcale tak nie myslę, nawet mi to przez głowę nie przeszło. W ogóle nie myślałam, jak to pisałam- samo mi się napisało Wink
Jakieś 3 tyg. temu zaliczyłam bardzo bolesny upadek z roweru na tył głowy i nadwyrężone biodro (cóż, wciąż chyba nie do końca jestem przyzwyczajona do swojego nowego ciała, którego ubyło ok.1/4 niecałe 2 lata temu). Przy okazji bólu ciała, emocje znów zrobiły się wrażliwsze, jak za starych, "dobrych" czasów... Laughing. Ale już mi mija. Wczoraj...- znów wsiadłam na rower, po raz pierwszy po przerwie, przejechałam niezbyt duży kawałek i obyło sie bez wieczornego pobolewania... Z każdym dniem, nieomal z każdą godziną czuję wyraźnie jak wracają mi siły i radość życia! W dodatku zapowiadają upały, więc chyba czas pakować manatki i ruszyć nad jeziora Very Happy. Po słońce, którego w tym roku trochę mi brakowało. W niedzielę, może 1-2 dni później, jeśli rodzinka też się zdecyduje znów wylądujemy wśród brzóz i świerków bez elektryczności a nawet- o zgrozo!- porządnego kibla, ale za to z osami, jaszczurkami, żabami, nietoperzami oraz moimi ukochanymi ptakami. które zastępują mi dźwięki gongu kiedy popadam w medytacyjne zasłuchanie... Uściski i serdeczności dla wszystkich!
Powrót do góry
pyzka

PostWysłany: 2007 08 04 14:51    Temat postu: Re: no tak Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez pyzka dnia 2009 08 27 10:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gisan
Gość

PostWysłany: 2007 08 07 03:11    Temat postu: zmiany Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez gisan dnia 2011 05 17 20:01, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ehm

PostWysłany: 2007 08 22 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gisan, żyjesz Question Shocked
Powrót do góry
tilaca

PostWysłany: 2007 08 23 08:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odezwij się, Gisan Question Exclamation

Pozdrawiam wszystkich i życzę udanego dnia. Very Happy
Powrót do góry
gisan
Gość

PostWysłany: 2007 08 25 00:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez gisan dnia 2011 05 17 20:01, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Maja

PostWysłany: 2007 08 25 20:52    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Very Happy
trzymaj się, pozdrawiam
Powrót do góry
Światełko

PostWysłany: 2007 09 17 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile i jak sie masz ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
gisan
Gość

PostWysłany: 2007 09 19 04:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

....

Ostatnio zmieniony przez gisan dnia 2011 05 17 20:02, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Silverka

PostWysłany: 2007 09 19 14:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wnosisz bardzo duzo do zycia innych ludzi, nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego jak wielka Smile Dziekuje CI za Twoj tekst, przydal sie do nowych rozmyslan.

A ludzie spiesza i gonia, dlatego, ze wola uciec od porblemow, ktore maja dlatego ciagle szukaja nowej rozrywki. Wolala robic cos innego niz zaczac myslec o tym co jest. Wolala chodzic do pracy i zajac sie czyms niz zobaczyc co naprawde jest. Tak samo wola, uciec przed uczuciami, by nie przezywac ich na nowo. A potem bierze sie tysiace chorob o ktorych ludzie sobie sprawy nie zdaja... Zamykaja sie na te uczucia... Wola na nie nie patrzec...
Powrót do góry
Maja

PostWysłany: 2007 09 19 20:09    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Smile dawno nie pisałeś, ale to co piszesz, opowiadasz, wnosi bardzo wiele
Powrót do góry
gisan
Gość

PostWysłany: 2007 09 26 02:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez gisan dnia 2011 05 17 20:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2007 09 26 07:42    Temat postu: Re: czy powienienem ? Odpowiedz z cytatem

gisan napisał:
Jesli Joahim sobie nie zyczy aby tutaj pisac o takich zeczach to przepraszam i niech wyrzuci moje pousty i ja sie wiecej tutaj nie bede wypowiadal i wypisywal swoje bazgroly. Pozdrawiam Was wszytstkich.

Pisz śmiało bez przejmowania się, czy ktoś sobie tego życzy czy nie.
Możesz też tworzyć kolejne tematy w innych działach, w zależności od tego, czego dotyczyć będą.
Zauważyłem, że masz w sobie dużo tak zwanej mądrości życiowej. Widzisz też wyraźniej, dużo wyraźniej (w porównaniu do większości ludzi na Ziemi) jak to wszystko funkcjonuje. Dlatego uczestnicy forum oczekują twoich wypowiedzi, bo widzą w nich mądrość.
Tak, jesteś mądry, Gisan. Mało tego, zachowujesz się jak tak zwany Mistrz duchowy.
Pozostając na forum, dzięki twoim wypowiedziom, dajesz jego uczestnikom cenne informacje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maja

PostWysłany: 2007 09 26 08:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Gisan

Może to dobry moment, aby spróbować nieco medytacji, może w tym znajdziesz wiele dla siebie.
Jest sporo technik, mozliwości, ale głównie chodzi o to, by po prostu być, czuć siebie, umysł uczynić wolnym a siebie szczęśliwym czuć w miłości. Po prostu nic nie robisz, tylko czujesz. Niektórzy mówią, że medytacja to nic nie robienie Smile najprostsze a zarazem czasami najtrudniejsze.

A co do jedzenia, to wiesz, ja też widzę, że dla każdego dobre jest coś innego i na to ma wpływ wiele czynników . Ale z drugiej strony stosując jakąś konkretną dietę, można osiągnąć super rezultaty, jeśli się dokona tego z własnej nie przymuszonej woli i czujesz, że to dla ciebie . Wtedy pokonywanie "ograniczeń" nie jest ciężarem bo chętnie dostrzegasz i koncentrujesz się na pozytywach.

pozdrawiam
Powrót do góry
Dorota

PostWysłany: 2007 09 26 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Chcialbym sie teraz z Wami podzielic czyms co mi sie ostatnio przytrafilo w miejscu gdzie lubie przebywac czyli w ciemnej piwnicy, w miejscu gdzie nie dochodza zadne dzwieki i halasy.
Nie wiem jak sie to stalo ale przez pewien moment przebywalem w stanie ktorego nie umiem okreslic. Przez moment zniknely z mojej glowy mysli wszytkie i poprostu ja tez przez moment jakby przestalem istniec. Nie umiem tego opisac. Nic nie robilem aby sie w tym stanie znalesc i nic nie robilem aby z niego wyjsc. W tym momencie jakby czas przestal istniec razem ze mna.

WIEDZIAŁAM!!! No po prostu WIEDZIAŁAM Very Happy . Czekałam, kiedy TO się stanie i tak właśnie czułam, że niezadługo Razz Razz Razz .
Gisan, ty po prostu spontanicznie wszedłeś w medytację! Bez żadnych ćwiczeń, bez przygotowań- jak w masełko. I to w dodatku w głęboką. Jak na początku tego wątku napisałeś o swoim podejściu do śmierci, podejrzewałam, że wkrótce się to stanie. Kiedy napisałeś, że lubisz siedzieć w piwnicy- już miałam pewność i tylko czekałam na tę właśnie relację- kiedy to zaskoczony i zdziwiony Gisan, który kompletnie nie ma pojęcia co się z nim dzieje zapyta o to nieśmiało na forum. Długo nie czekałam. SUPER!
Powtórzę ci coś, co już na tym forum, w innym wątku napisałam: TEGO się nie da powtórzyć, ale można tego świadomie szukać (poprzez technikę medytacji). Wtedy TO się przytrafia. Coraz częściej.
Uściski i serdeczności bardzo, bardzo cieplutkie.
No to ci się zaczęło, Gisan Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
tilaca

PostWysłany: 2007 09 28 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gisan hura!

Zobacz ilu ucieszyłeś swoimi zmianami! Zobacz, ile zrobiłeś z sobą Jeden cel. Może początkowo niejasny, trochę konsekwencji, a jakie rezultaty! Masz w sobie, jak opisał Joachim tę mądrość życiową, może nie do końca uświadomioną, ale ona w Tobie żyje. Ja powiedziałabym inaczej. Masz w sobie tę odrobinę szaleństwa, odwagę, potrzebną Mistrzowi do osiągnięcia oświecenia. Może jeszcze nie czas o tym mówić, ale ona jest! Very Happy
Chcę powiedzieć, że zmiana diety i jej kontynuacja, już dała Ci wiele dobrego. Zauważyłam sposób w jaki piszesz. Twoje podejście do siebie, do innych, też rewelacja! Very Happy Laughing
Jakby wyostrzone, wysublimowane postrzeganie, a do tego spontaniczne wejście w głęboki stan medytacji.
To początek! Trzymaj tak, a w krótce sam zobaczysz, co jest co!

Wytrwałości i pogody ducha od Tili. Laughing
Powrót do góry
gisan
Gość

PostWysłany: 2007 10 03 06:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez gisan dnia 2011 05 17 20:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Dorota

PostWysłany: 2007 10 03 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Gisan:)
Cytat:
siedzac tam Dorciu w tej piwnicy wcale nie siedze tam zeby medytowac nawet nie mam pojecia jak sie to robi. To co mi sie przytrafilo jak juz pisalem stalo sie samo nie wiem dlaczego i to nie wzgledu ze chcialem jakos medytowac bo tego nie umiem

Właśnie dlatego ci się przytrafiło. Bo nie pożądałeś tego. Jednocześnie byłeś przygotowany. To bardzo charakterystyczne. Twoje "przygotowanie" to twoje podejście do śmierci, pewien "kres" do którego dotarłeś cierpiąc itp. I "odpuszczenie sobie" wszystkiego. To potencjał, o którym ci pisałam na samym początku tego wątku. Gdybyś nie był przygotowany, to by ci się to nie przytrafiło. Inna sprawa, że się zapierasz (tutaj "ty" znaczy twój rozum i emocje,lęki). To normalne. Jesteś rozczarowany tzw "duchowością" z uwagi na swoje wcześniejsze doświadczenia. Też tak długo miałam:). Nie zamierzam cię do niczego przekonywać- musisz sam "dojrzeć". Jak tylko przestaniesz się zapierać, TO zacznie się przejawiać. Masz TO w sobie. Tak po prostu. Jak każdy z nas. Nie każdy tylko umie to przejawić (bardzo mało kto umie). Ja musiałam szukać poprzez technikę i długo ćwiczyć. Tobie się przytrafiło samo. Teraz, jak już tego doświadczyłeś, wiesz przynajmniej, że TO istnieje i nie jest żadnym wymysłem nawiedzonych szarlatanów. Taka pewność, pochodząca z doświadczenia, to skarb. Nawet, jeśli to tylko przebłysk. Albo za nim pójdziesz, albo będziesz dalej się zapierał. Myślę, że pójdziesz... Wink Pytanie tylko ile czasu zajmie ci boksowanie się z samym sobą i pochłanianie na ten cel całej masy energii... Zobaczymy. Uściski ciepłe i serdeczne. Jestem z tobą i cieszę się, że istniejesz. Tak po prostu. Dorota
Powrót do góry
Maja

PostWysłany: 2007 10 05 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy

Cytat:
Nie mam w sobie naprawde zadnej madrosci bo ktos taki jak ja poprostu jej miec nie moze

masz masz Wink ... to twoje spostrzeżenia, odczucia...sporo tego tutaj opisujesz I ta mądrość cały czas w nas dojrzewa, jak wszystko co w sobie mamy Smile

pozdrawiam
Powrót do góry
gisan
Gość

PostWysłany: 2007 10 06 07:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez gisan dnia 2011 05 17 20:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Silverka

PostWysłany: 2007 10 06 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile mysli nami nie rzadza, czasem takie pomysly i domysly sa nam podsylane przez naszych Opiekunow, wiec nic zlego sie z nami nie dzieje i wcale sie nie szamotasz chyba ze na to pozowlisz by Cie szamotalo, poza tym gdy klocisz sie z esoba wystarczy wtedy przesytac iposluchac uczuc, one doprowadza Cie do celu.
Powrót do góry
Dorota

PostWysłany: 2007 10 09 09:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Gisan Very Happy
Nie oszalałeś. Zaczynasz się budzić. Osho tak opisywał ten etap: "Pojawi się strach, dosłownie oszalejesz".
Zaczynasz uświadamiać sobie w całej pełni, że nie jesteś własnymi myślami- zaczynasz postrzegać je, jak coś odrębnego od CIEBIE (nie wiedzieć to- rozumowo, ale uświadamiać sobie). PIĘKNIE... Very Happy

Postaram się znaleźć ten tekst Osho (o samotności, czy też raczej o wchodzeniu we własną samotność- czyli w medytacje), jeden z najpiękniejszych tekstów, jakie kiedykolwiek czytałam i zamieścić na tych stronkach.

Silverka!
Cytat:

Smile mysli nami nie rzadza,

Oj, rządzą, rządzą! W stopniu, w którym sobie nawet nie jesteśmy w stanie uświadomić... W momencie, kiedy zaczynamy- zaczynamy się budzić...
Cała nasza cywilizacja jest oparta na "potędze" rozumu/myśli...
Powrót do góry
Dorota

PostWysłany: 2007 10 09 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazłam. Daję go Wam oraz wszystkim forumowiczom, jest tu:
http://niejedzenie.info/forum/viewtopic.php?p=6270#6270
Powrót do góry
gisan
Gość

PostWysłany: 2007 10 17 03:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

--

Ostatnio zmieniony przez gisan dnia 2013 11 19 04:52, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Ja, Moje Życie i Moje Doświadczenia. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 3 z 17

Skocz do: