Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Post a operacja?Pytanie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Inedia, Niejedzenie, Post.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wolny Czlowiek

PostWysłany: 2008 02 16 14:34    Temat postu: Post a operacja?Pytanie Odpowiedz z cytatem

W niedlugim czasie bede mial operacje,wczoraj zaczalem glodowke zeby sie troche oczyscic.Czy ewentualnie wszelkie leki lacznie z narkoza nie zadzialaja mocniej po skonczeniu glodowki?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SamTen

PostWysłany: 2008 02 19 00:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem. Może warto poinformować anestezjologa o głodówce. To on jest specem od narkozy więc powinien wiedzieć czy to coś zmienia.
Smile Wink Very Happy
Powrót do góry
wraithc88

PostWysłany: 2008 02 21 02:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juz widze jak lekarz sie na czyms zna. To wyksztalciuchy. Moj kochany lekarz przepisal mi na chorobe wirusowa "grypa" antybiotyk sluzacy do zabijania bakterii. Niech ten antybiotyk jego zabije, bo to kretyn.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JMW

PostWysłany: 2008 02 21 08:38    Temat postu: antybiotyki dla zdrowych Odpowiedz z cytatem

To częste postępowanie lekarzy, przepisywanie "lekarstw", których pacjent nie potrzebuje. Przypominam sobie historię pani, reprezentanta producenta antybiotyków, którą zwolniono z pracy, bo nie sprzedała wystarczającej ilości antybiotyków w określonym czasie. Zarabiała ok 100 tys. zł miesięcznie ale ją wyrzucili, bo sprzedala za mało. Na jej odpowiedź, że przecież ludzie nie chorują w takiej ilości na jej terenie, szef odpowiedział jej, ze ma sprzedawać antybiotyk zdrowym.

Możesz więc domyslać się, dlaczego antybiotyki są przepisywane tym osobom, które je nie potrzebują. Możesz też domyślać się, jak najbogatsze na Ziemi firmy, poprzez intensywny (agresywny) marketing, stają się jeszcze bogatsze sprzedąc ludziom to, co im szkodzi.

Lekarze w tym wszystkim są biedni, biedni w sensie takim, że są wykorzystywani i manipulowani już w momencie nauki na akademii medycznej, a potem nęceniprowizjami jeżeli współpracują z pewnymi firmami.

Cóż, fakt jest faktem, że ciało człowieka, jego zdrowie i życie to elementy binzesu, głównie handlu i zysku, jeszcze nie wystarczająco troski wynikającej z Miłości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JMW

PostWysłany: 2008 02 21 08:50    Temat postu: post a operacja Odpowiedz z cytatem

Post przed i po operacji (mechanicznej obróbce ciała) jest bardzo wskazany, jednak ma być wykonany właściwie. Znaczy to między innymi, że ma tak wpłynąć na ciłało, żeby miało więcej energii na samoleczenie się po operacji. Oznacza to, że wymagane jest dobranie właściwego czasu, rozpoczęcia i zakończenia postu.
Tutaj nie ma uniwersalnej reguły, zatem potrzebne jest prowadzenie przez lekarza, który poprowadzi osobę operowaną także przez post. Znajdziesz takiego? Jeżeli nie, to ryzyko pozostaje z tobą.
Powrót do góry
wraithc88

PostWysłany: 2008 02 23 02:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swoją drogą gdyby Polacy zaczęli stosować posty do leczenia sie, to rozwój gospodarczy wzrósłby uuuuu :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wolny Czlowiek

PostWysłany: 2008 02 24 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za odpowiedzi.

Przypuszczam ze jakbym powiedzial o glodowce lekarzowi to by mnie do psychiatry poslal.

Tak jak pisal JMW oni maja zaprogramowane umysly juz od studiow,i w wiekszosci przypadkow wszelkie inne metody niz tabletki sa be.

JMW masz cos przeciw operacjom?Wiem ze to mechaniczna obrobka,ale czasem konieczna,mi akurat cos peklo i musza to zszyc,nie znam innej metody na to bo z pewnoscia bym ja zastosowal.
Chyba ze znasz to poprosze o informacje.
Czy post po operacji nie spowolni procesu gojenia???
Ryzyko zawsze ze mna,bo lekarz czlowiek i tez sie myli,a jak sie pomyli to skutki pomylki spadna na mnie.

Na szczescie nie bedzie narkozy tylko znieczulenie miejscowe,uhh.
Planuje 5-10 dniowa glodowke zeby sie wszystko szybko zagoilo.
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2008 02 24 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fireblade1976 napisał:
Przypuszczam ze jakbym powiedzial o glodowce lekarzowi to by mnie do psychiatry poslal.
To zależy od osoby. Są lekarze, którzy wspieraliby cię i nawet zapisali posty.

fireblade1976 napisał:
JMW masz cos przeciw operacjom?
Tylko wtedy, kiedy wykonywane są niepotrzebnie, podobnie mniemam o chemikaliach zwanych lekarstwami.

fireblade1976 napisał:
Wiem ze to mechaniczna obrobka,ale czasem konieczna
Zgadza się, czasem jest to nakorzystniejsze rozwiązanie.

fireblade1976 napisał:
Czy post po operacji nie spowolni procesu gojenia???
Powyżej już odpowiedziałem, że może przyspieszyć gojenie albo może go spowolnić.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Inedia, Niejedzenie, Post. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: