Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Trudne pytania!?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Wszelkie inne tematy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Emanuel

PostWysłany: 2008 04 07 18:52    Temat postu: Trudne pytania!? Odpowiedz z cytatem

Nie znajduje odpowiedzi na kilka pytań, oto trzy z nich: Dlaczego niejedzący nie jadą tam, gdzie ludzie głodują i nie nauczają ich? Dlaczego wpływowe i bogate organizacje zajmujące się "żywieniem" głodujących są znacznie mniej (albo nie są) zainteresowane edukacją tych ludzi? Dlaczego proste rozwiązania, zapewniające wystarczającą wydajność produkcji żywności i które już dawno temu mogłyby rozwiązać problem głodu na Ziemi, nie są dopuszczane do zastosowania na terenach ludzi cierpiących na brak pożywienia?
Czy ktoś mnie oświeci pełną odpowiedzią? Będe niezmiernie wdzięczny. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
SamTen

PostWysłany: 2008 04 07 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najpierw zaczekam aż Admin przeniesie Twoje pytanie do właściwego działu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pyzka

PostWysłany: 2008 04 08 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez pyzka dnia 2011 08 17 16:32, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Emanuel

PostWysłany: 2008 04 09 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SamTen napisał:
Najpierw zaczekam aż Admin przeniesie Twoje pytanie do właściwego działu.
Drogi SamTen czy teraz zaszczycisz mnie swoją odpowiedzią? Pozdrawiam.
Powrót do góry
SamTen

PostWysłany: 2008 04 11 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam Emanuelu za niemiłe wejście.

Cytat:
- Dlaczego niejedzący nie jadą tam, gdzie ludzie głodują i nie nauczają ich?

Z tego co zauważyłem, to wogóle niejedzący nie jadą nigdzie nauczać niejedzenia. Oprócz Jasmuheen, która organizuje kursy. Chyba. Bo widziałem z nią wywiad (na YouTube), w którym mówi, że nie propaguje już niejedzenia tylko veganism.
Ale dlaczego nie jadą nigdzie? - Właściwie to nie wiem. Pewnie nie wierzą, że się uda tym ludziom pomóc. Może nieco światła rzuci odpowiedź Joachima na pytanie Dlaczego ludzie umierają z głodu?.

Cytat:
- Dlaczego wpływowe i bogate organizacje zajmujące się "żywieniem" głodujących są znacznie mniej (albo nie są) zainteresowane edukacją tych ludzi?

Wskaż organizację, to będzie można podyskutować o jej działaniach. Pytanie zawiera stwierdzenie bardzo ogólne i niekoniecznie prawdziwe. Jeśli istnieją takie organizacje, bogate i wpływowe, to na pewno są zainteresowane podtrzymaniem swojego istnienia, powiększeniem bogactwa i poszerzeniem wpływów. Tak postawiłeś pytanie, że od razu zawiera odpowiedź. Nie ma co szukać odpowiedzi. Raczej trzeba zbadać zgodność pytania z rzeczywistością. Najlepiej na konkretnej organizacji.

Cytat:
- Dlaczego proste rozwiązania, zapewniające wystarczającą wydajność produkcji żywności i które już dawno temu mogłyby rozwiązać problem głodu na Ziemi, nie są dopuszczane do zastosowania na terenach ludzi cierpiących na brak pożywienia?

Znów stawiasz tezę. Uzasadnij albo chociaż ukonkretnij. Jakie rozwiązania. I kto ich nie dopuszcza:
Na przykład: Gdyby UE zniosła bariery celne na żywność, to produkcja zboża rozwinęła by się w Afryce.

Pozdrawiam Smile Wink Very Happy
Powrót do góry
Emanuel

PostWysłany: 2008 04 12 16:13    Temat postu: Kontynuuje ;) Odpowiedz z cytatem

Dziękuje SamTen za odpowiedź Smile Chciałbym na wstępie wyjaśnić, że pytania które zadałem pochodzą z książki Joachima. Pozostawia je bez odpowiedzi.
Pytania jakie mnie nurtują brzmią następująco: Na ile realny jest pomysł nauczania Inedii w krajach trzeciego świata, gdzie głód jest najczęstszą przyczyną śmierci wielu tysięcy ludzi dziennie? W jaki sposób lub od czego zacząć nauczanie Inedii w krajach gdzie śmierć głodowa jest największym problemem? PROSZĘ O ODPOWIEDŹ KAŻDEGO KTO POCZUJE ŻE ZNA ODPOWIEDZI NA POWYŻSZE PYTANIA. Smile
Mi wystarczyło jednorazowe obejżenie filmu (link podaje niżej) aby zmotywować sie do działania Smile na mnie zrobił wrażenie Wink http://www.maxior.pl/film/92374/Glod_na_swiecie
Z pozdrowieniami Emanuel Smile
Powrót do góry
Samuel

PostWysłany: 2008 06 18 00:07    Temat postu: nie da się Odpowiedz z cytatem

myślę że po prostu się nie da, taka ich karma
Zbyt niska świadomość tych ludzi
Wydawałoby się że w krajach 3 świata (sam mieszkałem w Afryce i niejedno widziałem) gdzie dzieci patrzą na słońce i stąpają boso bo gołej ziemi teoretycznie powinien być możliwy sun gazing.
Ciekawe czy ktoś tego próbował tam
Czarna Afryka, tu muszę się zgodzić z moimi znajomymi podróżnikami, pełna jest agresji i niskich emocji, a w procesie przejścia na odżywianie praniczne, ważne jest ich wysubtelnienie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Salomea

PostWysłany: 2008 06 18 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, dokładnie popieram przedmówcę Mr. Green tutaj nie CHODZI o to, by ludzi wystawić na słoneczko, kazać im boso stąpać po ziemi, kąpać się codziennie itd itp.. Tutaj chodzi o PODNIESIENIE świadomości ludzi, pokazanie ICH UMYSŁOM do czego właściwie są zdolne, jaki potencjał się w NICH znajduje.. Rozumując w taki sposób, że ludzie przebywający na słońcu odżywiają się Czystą Praną Światła, można by przypuszczać, że wszyscy plażowicze musieliby nie jeść :/ .. a często bywam latem nad morzem i widzę ile jedzenia pakują w swe ciała.. :/,, o świadomośc tutaj chodzi, o czyste CZUCIE swojej boskości, Pierwiastka Jaźni, jaki w sobie trzeba obudzić, ukształtować, a później szczodrze się NIM opiekować..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
witarianin

PostWysłany: 2011 03 23 00:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Emanuel,gdyby ktoś poszedł do nich i powiedział im że po pozytywnym podejściu do niejedzenia, po pewnym przygotowaniu ducha i ciała jest możliwość ŻYCIA bez jedzenia, mogli by go zabić myśląc że ....... (powodów jest dużo) biorąc pod uwagę ile cierpień znoszą oni. Kto nauczy głodnego i przekona go że nie MUSI JEŚĆ? Większe szanse miałby ktoś z nich gdyby był inedykiem. Ale i tak ta sprawa jest i powinna być otwarta na próby pomocy! SZUKANIA, SZUKANIA POMOCY. I ja sobie pozwolę na zamieszczeniu tego linka . Dziękujemy ci za ten post. http://www.maxior.pl/film/92374/Glod_na_swiecie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
Emanuel

PostWysłany: 2011 03 23 19:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witarianin dziękuję Ci za odświeżenie tematu Very Happy
Każdy kto ma ochotę może zamieścić tu swoje trudne pytania, dobrze jest też, oczywiście, pytać samego siebie - Ja. Smile A swoją drogą to bede miał nic przeciwko jak admin umieści ten post we właściwym dziale ;p namaste krzysiek Smile
Powrót do góry
krzysiektr

PostWysłany: 2011 03 25 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W przeszłości byłem kilka razy uzależniony od palenia papierosów. Mogę powiedzieć że motywacja do porzucenia palenia biorąca się z braku papierosów , jest bardzo powierzchowna i nietrwała. Tu jest potrzebna świadoma decyzja dojrzała , a nie wymuszona okolicznościami. Według mnie odsetek ludzi gotowych przejść na inedię wśród głodujących, wcale nie byłby większy niż wśród tych którzy są syci. I jestem przekonany, że odsetek tych którzy na trwałe przeszli by na inedię, byłby większy wśród tych którym jedzenia nie brakowało i podjęli świadomą decyzję a nie wymuszoną okolicznościami . Dlatego wątpię czy misje niejedzących mogłyby coś przynieść głodującym. Trzeba sobie zdać sprawę , że głód bierze się z nałogu i niezaspokojonych pragnień, a nie tylko niewiedzy. Jeśli organizm człowieka może żyć bez jedzenia , to problemem głodujących nie jest brak jedzenia , tylko pragnienie i uzależnienie od jedzenia, a to dwie różne sprawy. To że człowiek głodny wiedziałby że można żyć bez jedzenia , nie oznacza że chciałby się pozbyć swoich pragnień. Narkomani czy alkoholicy żyją wokół trzeźwych , ale oni tego po prostu nie chcą ( przynajmniej do czasu).
Jak ktoś jest gotowy do zmian to szuka sam rozwiązań swojego problemu i tu się rodzi prawdziwa i dojrzała motywacja , skazana na sukces i znajdzie ludzi którzy maja potrzebne dla niego informacje.
Powrót do góry
vapaus

PostWysłany: 2011 04 01 15:57    Temat postu: tak to widze Odpowiedz z cytatem

Dlaczego niejedzący nie jadą tam, gdzie ludzie głodują i nie nauczają ich?wyobraz sobie ze przyjezdzasz do kraju gdzie kazdy czlowiek jest pijany ,wesoly i nikt nie jest zainteresowny zmiana zyca ,jak bys sie czul w takim srodowisku? taka jest roznica swiadomosci
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Wszelkie inne tematy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: