Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy wiesz co jesz??
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Odżywianie ciała i umysłu, diety.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dorota

PostWysłany: 2008 06 06 18:34    Temat postu: Czy wiesz co jesz?? Odpowiedz z cytatem

PONIŻEJ WKLEJAM BARDZO CIEKAWY ARTYKUŁ Z ONETU Smile
Najbardziej rozwaliło mnie zdanie:

Na sklepowych półkach można jednak znaleźć produkty, które są zaledwie w 14 proc. mięsem! Pozostałe składniki to chemia. Czy taka żywność pozostaje obojętna dla naszego zdrowia?

czwartek 5 czerwca 2008
Ile mięsa w mięsie?

Czy wiesz, co jesz?
Czy Polacy wiedzą, jak powstają najpopularniejsze wędliny? Czy klienci kupując produkt sprawdzają etykiety? Czy konsumenci mają świadomość, co jedzą? Czy o ich interesy dbają organizacje konsumenckie? Reporterzy UWAGI! zarejestrowali jak z kilograma mięsa może powstać nawet do dwóch kilogramów polędwicy lub szynki. Czy taki „przysmak” jest zdrowy?

Mięso zwiększa swoją objętość po nastrzykiwaniu go solankami. To właśnie solanka decyduje o smaku i zapachu wyprodukowanej wędliny.

- Z jednego kilograma mięsa można zrobić nawet do dwóch kilogramów gotowego produktu. Odwiedziliśmy średniej wielkości zakład masarski. Takich zakładów w Polsce są setki. Maszyny do nastrzykiwania stoją w każdym zakładzie mięsnym. Tylko od uczciwości producenta, zależy to, ile solanki wstrzykuje się do mięsa. Fachowcy twierdzą, że połowa zakładów może nadmiernie nastrzykiwać mięso – mówi Mariusz Zieliński, reporter UWAGI!

Reporterzy UWAGI! poprosili wszystkich przodujących producentów mięsa i wędlin w naszym kraju o pokazanie, jak wygląda produkcja. Każdemu tłumaczyli, że działają w interesie konsumentów, którzy mają prawo wiedzieć w jakich warunkach, w jaki sposób i z czego powstają popularne, znane i lubiane wędliny. Tylko jeden producent, Sokołów, drugi co do wielkości producent mięsa i wędlin w Polsce, zgodził się wpuścić dziennikarzy do zakładu. Dlaczego pozostali odmówili?

- Wszyscy producenci liczący się w Polsce czyli produkujący powyżej 20 ton, na pewno takie maszyny mają – przyznaje Bogusław Miszczuk, prezes Zarządu Sokołów S.A.

Zakłady Sokołów w swojej produkcji również używają solanek.

- Dodawana jest solanka w ilości ok. 20 proc., aby przyśpieszyć proces peklowania, żeby wędliny były na przekroju różowe i miały smak w każdym punkcie identyczny. W końcowym efekcie ze 100 kg mięsa otrzymamy ok. 110 kg polędwicy. Wszystko jest atestowane, nie dostaje się nic, co jest zabronione – dodaje Bogusław Miszczuk.
Na sklepowych półkach można jednak znaleźć produkty, które są zaledwie w 14 proc. mięsem! Pozostałe składniki to chemia. Czy taka żywność pozostaje obojętna dla naszego zdrowia?

- W roku średnio zjadamy z żywnością kilka kilogramów związków dodatkowych. Bardzo dużo dzieci ma w tej chwili alergie, łatwo łapie choroby, bo dajemy żywność, która wydaje nam się, że jest zdrowa a okazuje się, że tam jest chemia – mówi Alicja Kalińska, dietetyk.

- Nadmiar fosforu w przetworach mięsnych powoduje, że w organizmie młodego człowieka, który buduje swój kościec, jest zachwiana proporcja między wapniem i fosforem. Stąd te procesy nie zachodzą prawidłowo. Karageny powodują zmiany chorobowe w przewodzie pokarmowym u dzieci – wyjaśnia prof. Marek Cierach, Wydział Nauki o Żywności, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

- W tej chwili rak jelita grubego jest najczęstszym nowotworem zaraz po tytoniozależnym raku płuc – przyznaje dr Grzegorz Luboiński, onkolog.

Przepisy Unii Europejskiej nie określają, ile ma być mięsa w wędlinach. Regulują jedynie maksymalne ilości zagęstników, substancji wzmacniających zapach i smak, konserwantów, soli, i innych dodatków. Unijne normy zezwalają również na używanie do produkcji wędlin barwników. Konsument ma jednak prawo o tym wiedzieć a producent ma obowiązek podać wszystkie informacje na etykiecie. Jak wykazała zeszłoroczna kontrola Inspekcji Handlowej, w praktyce często jest inaczej.

- Podczas badań laboratoryjnych stwierdziliśmy, że tego mięsa jest mniej. Zastępowano je np. skrobią czy większą ilością tłuszczu. Parówki cielęce, które powinny zawierać cielęcinę w rzeczywistości miały jedynie przyprawę do cielęciny. Miały mięso wieprzowe i wołowe – mówi Anna Jawoszek, rzecznik prasowy Inspekcji Handlowej.

Wszystko, co zostało przedstawione w programie jest legalne. Dlatego tak istotne jest czytanie etykiet na produktach. Można też postawić na wędliny droższe, ale produkowane w tradycyjny sposób. Takie produkty przygotowuje np. firma Tradycyjne Jadło.

- Nie jestem w stanie i nie mam możliwości technicznych, żeby zwiększyć objętość mięsa. Przy tworzeniu tej firmy z góry odrzuciliśmy tego typu koncepcje. My od początku chcieliśmy, aby była to mała firma, ale naprawdę produkująca według przepisów, które znaleźliśmy z lat przedwojennych – wyjaśnia Jerzy Skonieczny z Tradycyjnego Jadła.

Przeczytaj także pismo od Prezes Zarządu Sokołów S.A.:

O nastrzykiwaniu szynek mówi się coraz częściej, a ostatnio kwestia ta staje się tematem medialnym, a przecież jest to od 50 lat powszechnie używana technologia produkcji szynek gotowanych na świecie.

Polska szynka konserwowa, która trafiła w gusta konsumentów amerykańskich i jest na tym rynku postrzegana jako jedna z najlepszych szynek, w niezmienionej technologii jest produkowana od wczesnych lat 60- tych. Ta szynka była i jest nastrzykiwana około 20%.

O tym jaką szynkę - podsuszaną, nastrzykiwaną i w jakim procencie: 5, 10, 20 czy 50% - produkuje i będzie produkował przemysł mięsny, zdecyduje konsument, a producenci zrobią wszystko aby zaspokoić jego wymagania.

Z poważaniem,

Bogusław Miszczuk

Prezes Zarządu Sokołów S.A.[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mateusz

PostWysłany: 2008 06 06 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na szczęście mam Naturę kochającego Boga, i Moja miłosna energia jest antidotum Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
pyzka

PostWysłany: 2008 06 07 09:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez pyzka dnia 2011 08 17 17:08, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Mateusz

PostWysłany: 2008 06 07 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hihi
albo jeść Energię Boskiej Miłości
Powrót do góry
Sten

PostWysłany: 2008 06 08 08:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...W produktach, w których jest jej najwięcej.
Powrót do góry
Anusia

PostWysłany: 2008 06 08 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pyzka

PostWysłany: 2008 06 08 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez pyzka dnia 2011 08 17 17:05, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Sten

PostWysłany: 2008 06 08 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cytat: Sattwicznych, czyli czystych. ...(m.in.)surowe lub na pół ugotowane warzywa
i zielenina. Korzenie i rośliny bulwiaste, z tym że warzywa rosnące nad ziemią w większym stopniu sprzyjają rozwojowi umysłu. Orzechy, owoce,
namoczone lub kiełkujące nasiona roślin strączkowych,...
Dieta sattwiczna to także czyste powietrze, czyste widoki, czyste dźwięki, czyste przedmioty, które dotykamy i po których stąpamy. Widzenie sattwiczne, to dostrzeganie piękna w naturze, obrazach świętych i mędrców, czy uczestniczenie w świętach religijnych... ...Wszystkie dźwięki, widoki, impresje, idee, nauki, kontakty, wpływy powinny podkreślać szacunek wobec Boga i ludzi, pokorę, prostotę, pokój, równowagę...

"Odżywianie i zdrowie według Sathya Sai Baby" -Gerard T. Satvic,
Tłumaczyła: Monika Kubiak, Wyd. Limbus. Bydgoszcz. 2004r.
Powrót do góry
Samuel

PostWysłany: 2008 06 17 23:27    Temat postu: nie prawda Odpowiedz z cytatem

w warzywach nie ma energii miłość,
warzywa którym przerwano życie np. wyrywając je z ziemi tez wydzielają niemiłą energię, i napewno to nie jest energia miłości
Gwarantuje ci że ta roślina cię wtedy nie lubi Wink
(można to oczyścic np. mocząc w soli)
Boska miłość jest tylko w nas samych a nie w narkotykach - czym w rzeczywistości są wszystkie rośliny, gdyż zmieniają naszą naturalną czystą świadomość
np. ludzie stają sie wredni jeśli jedzą mnóstwo ziemniaków
Powrót do góry
Sten

PostWysłany: 2008 06 18 06:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej jeśli jedzą za dużo lub za mało.
Najlepsza jest równowaga, we wszystkim.
Powrót do góry
Sten

PostWysłany: 2008 06 18 06:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej jeśli jedzą za dużo lub za mało.
Najlepsza jest równowaga, we wszystkim.
Powrót do góry
Anusia

PostWysłany: 2008 06 18 11:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samuel to ciekawe co piszesz, poczułam to. Jednak myślę, że zależy to wszystko od świadomości i podejścia do tych warzyw. Jeśli wyrywam z Miłością i Wdzięcznością, że służą mi jako pokarm, to zmienia i oczyszcza energię. Przyrządzając potrawy również czynię to z radością, dziękując za kolory i soczystość i za to, że wyrosły dla mnie takie piękne. Aktualnie jestem na warzywach i owocach, a co dalej zobaczymy:) pozdrawiam
Powrót do góry
Salomea

PostWysłany: 2008 06 18 16:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zabić z miłości kurę?? nie.. brutalne..

wyrwać z miłością kalarepkę?? lepsze.. mniej brutalne??

nie, tylko, że nie widać krwi, krzyku i nie ma NAMACALNEGO bólu, cierpienia..

rośliny NIE MAJĄ układu nerwowego, ale mają duszę.. też czują.. zabijając je też dokonujemy aktu mordu.. też stajemy się zwierzętami, rozszarpującymi swoje ofiary..

sama też jem warzywa.. (więcej owoców, ale warzywa też CZASEM goszczą na moim stole).. ale staram się uczynić z nich posiłek Miłości i Dobra, Mądrości i Rozumu, by spożywać tylko to, co memu cialu jest na ten moment niezbędnie potrzebne..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Anusia

PostWysłany: 2008 06 18 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.joemonster.org/filmy/9434/Do-wszystkich-ekoterrorystow--George-Carlin-o-ratowaniu-planety
Powrót do góry
Samuel

PostWysłany: 2008 06 18 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anusia - świetne
Powrót do góry
Anusia

PostWysłany: 2008 06 18 17:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samuel Smile Twoja stronka się nie otwiera, możesz podać link ponownie. Pozdrawiam serdecznie.
Powrót do góry
Samuel

PostWysłany: 2008 06 18 18:00    Temat postu: Opps Odpowiedz z cytatem

Opps Zapomnialem zmienić w profilu, wyrzuciłem tamta stronę bo bylem nieaktywny przez rok w tej dziedzinie,
Tworzę inną teraz, narazie więc nie podaje żadnego linka
Powrót do góry
Anusia

PostWysłany: 2008 06 18 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha to dzięki, to może zainteresuje Cię choć troszkę moja:) www.manareiki.com , zapraszam:)
Powrót do góry
Anusia

PostWysłany: 2008 06 18 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może ktoś mi podpowie coś dobrego:) Mam problemy z hemoroidami i jem warzywa, owoce, ale skoro ma być to kolejny "mord" na istotkach świadomych i czujących rozważam sprawę....Mam orzechy i płatki owsiane, ale czy to będzie dobre ? Wspomagam się spiruliną od wczoraj, aby uczynnić bardziej jelita i florę odnowić. Na skutek nadwagi /klimakterium i hormonalne zaburzenia/ mam problemy różne obecnie i staram się sobie pomóc. Dzięki za ewentualną pomoc:)
Powrót do góry
Salomea

PostWysłany: 2008 06 18 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anusia nie znam lepszej metody w walce i leczeniu hemoroidów jak JOGA a szczególnie praktyka MULA-bandhy!!!!!! Jest po prostu 100% skuteczność Smile pozdrawiam!
Powrót do góry
Anusia

PostWysłany: 2008 06 18 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Ci bardzo Smile Znalazłam taką stronkę z opisem, czy to oki? http://www.flexyboy.republika.pl/bandhy.html#bn3
Powrót do góry
Anusia

PostWysłany: 2008 06 18 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ważna jest zmiana diety u mnie, ale jeśli nie warzywa to co? Wink
Powrót do góry
Anusia

PostWysłany: 2008 06 20 09:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochani dzięki za wsparcie, jem intuicyjnie i to najlepsze dla mnie. Zdrowie wróciło i jest wszystko w porządku:)) Pozdrawiam z Miłością wszystkich na tym forum Very Happy
Powrót do góry
Salomea

PostWysłany: 2008 06 20 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, tak, Anusia to jest MULA-Bandha Smile praktykuj i wszystko będzie dobrze Smile

aha.. może potrzebujesz więcej prEbiotyków w swojej diecie? Kup sobie preparat ColonC.. jest wegański.. bardzo ładnie leczy wszystkie niedogodności kiszki stolcowej Smile .. Hemoroidy mają rozne podloza powstawania.. nie sa łatwą rzeczą do wyleczenia.. najczesciej leczac je stosuje sie masci z bakteriami, ktore naturalnei zyja w jelitach.. ja wiec uwazam, ze trzeba SAMEMU stworzyc Kolonię dobrych bakterii, zeby one walczyły i dały z hemoroidami rade Smile ColonC jest tutaj niezbędny Smile pzodrawiam!
Powrót do góry
Anusia

PostWysłany: 2008 06 20 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ooo dziękuję Ci bardzo, bo nie znam tego. Ja stosuję spirulinę na ten moment. Przerabiam obecnie nieuniknioną przecież ( w postaci akurat takiej choroby)konfrontację z przeszłością, pełną bólu i cierpienia i transformuję, uwalniając co się da. Teraz już oczywiście swobodniej i z lekkościąSmile)) Buziaczki i rozejrzę się za tym, co polecasz. Wielkie dzięki:)) Wink
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Odżywianie ciała i umysłu, diety. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Skocz do: