Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cudowna dieta zniszczyła jej mózg

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Odżywianie ciała i umysłu, diety.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Namaste

PostWysłany: 2008 07 28 13:55    Temat postu: Cudowna dieta zniszczyła jej mózg Odpowiedz z cytatem

Tego to ja się nie spodziewałem aby głodówka mogła tak zaszkodzić ciekawe dla czego Confused
Cudowna dieta zniszczyła jej mózg[
Jak donosi serwis timesonline.co.uk, 52-letnia Brytyjka zniszczyła sobie mózg za pomocą "uzdrawiającej" głodówki.
"Oczyszczające" głodówki stosują ponoć wszystkie gwiazdy. Mają one oczyścić ciało i umysł. Lekarze jednak ostrzegają, że są niepotrzebne i mogą poważnie zaszkodzić.

52-letnia Brytyjka Dawn Page zaczęła stosować The Amazing Hydration Diet (Niesamowitą Dietę Nawadniającą), której głównym zaleceniem było picie bardzo dużych ilości wody, by zredukować zawartość soli w organizmie. W październiku 2001 roku, po tygodniu głodówki dostała z tego powodu zapaści i trafiła do szpitala. Głodówka uszkodziła jej mózg, kobieta straciła pamięć, mowę i umiejętności koncentracji.

Zaraz po rozpoczęciu diety kobieta zaczęła mieć nudność i wymioty, ale dietetyk Barbara Nash przekonywała ją, że to normalne. Ubezpieczyciel Nash zgodził się wypłacić 810 tysięcy funtów odszkodowania, ale dietetyczka nie przyznała się do działania na szkodę pacjentki.

(timesonline.co.uk)
Link: http://www.wiadomosci.o2.pl/?s=258&t=521166
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JA Jutrzenka

PostWysłany: 2008 11 10 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam bardzo serdecznie,
Inedią interesuję się od roku, przeczytałam dokładnie ( dwa razy) książkę Joachima, za którą jestem Bardzo Bardzo Wdzięczna.
Joachim tam fajnie pisze, że nasz organizm to nie muszla klozetowa i z wodą też trzeba mieć umiar.
Mimo wszystko ja też popełniłam w zeszłym roku błąd.
Nie miałam nadwagi, 163 cm i 50 kg - przed postem.
Dwunastego dnia postu ( tylko na wodzie, co drugi dzień, co drugi na sucho) zapragnęłam ciepłej wody, rano wypiłam 1 filiżankę goracej i jeszcze tego samego dnia 5 !!! też gorącej, następnego dnia również, ale już zrobiło mi się trochę niedobrze. Czternastego dnia gdy zobaczyłam siebie w lustrze , przerażenie , same kości i skóra, wypłukałam cały tłuszcz. Oczywiście to było koniec mojego postu, a ja dopiero wtedy sobie przypomniałam że dobrze jest pić gorącą wodę ale przy odchudzaniu, chociaż myślę że tez trzeba mieć umiar. Ale ja miałam takie łaknienie na gorącą wodę.
Na szczęście nie spanikowałam tylko stopniowo odbudowałam swoje ciało,
ponieważ zawsze afirmuję, że cokolwiek robię jest dla mnie bezpieczne, więc pomyślałam, że to też było mi potrzebne ( wraz z tłuszczem wypłukałam toksyny, może jakąś chorobę :lol: ).
Podczas postu piłam wodę , tak jak zaleca Joachim, małymi łykami wymieszaną ze śliną. Nie wiem, może to było wychlodzenie śledziony i takie 12 dnia pragnienie gorącej wody?
Teraz mam zamiar przeprowadzić post 21 dni, zaczynajac każdy dzień rano 1 ( i tylko jedną) filizankę ciepłej wody ( by nie wychłodzić śledziony). Już jestem mądrzejsza.
Pozdrawiam ciepło :roll:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Odżywianie ciała i umysłu, diety. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: