Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

cyborg -- wydzielone z "slaba wola"
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pablo1961

PostWysłany: 2008 07 30 01:52    Temat postu: cyborg -- wydzielone z "slaba wola" Odpowiedz z cytatem

Drogi Joachimie!
Co to znaczy ,,jeżeli jesteś świadomą istotą, nie cyborgiem".Jeżeli możesz uściślij to stwierdzenie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JMW

PostWysłany: 2008 07 30 09:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cyborg znaczy procesorowo-programowo sterowana maszyna elektroniczna, podobna budową do człowieka. Cyborgi moga być krzemowe lub białkowe (inne też ale głównie te buduje się). Obecnie na Ziemi cyborgi białkowe są najbardziej rozpowszechnione, są tak dobre, że wyglądem identyczne z ludźmi. Mało tego, rodzą się jak ludzie, działaja jak ludzie itp.
Jedynie czuciem można rozpoznać cyborga, bo w budowie ciała i w zachowaniu (np. emocjonalnie, uczuciowo) wygląda i zachowuje się identycznie jak statystyczny mieszkaniec danej społeczności.
Innymi słowy, cyborg to samo ciało, puste, bo bez właściciela, bez ducha, bez zamieszkałej w nim istoty -- steruje nim tylko program.
Dodam jeszcze, że cybogi często są zasiedlane, czasowo albo na stałe, przez różne istoty (duchy), czasem jedną, czasem więcej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Pablo1961

PostWysłany: 2008 07 30 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O kurcze!
A jak czujesz, czy ja jestem cyborgiem?
Powrót do góry
Salomea

PostWysłany: 2008 08 01 08:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile mysle, ze jezeli sam jestes w stanie zadac sobie te pytanie i zrozumiec na czym to wszystko polega to odpowiedz nasuwa sie sama Smile Cyborgi to programy Smile Sam przemysl, pomedytuj i odpowiedz sobie Smile Nie boj sie Smile
Powrót do góry
Pablo1961

PostWysłany: 2008 08 07 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy więcej jest cyborgów czy ludzi ?
Powrót do góry
Salomea

PostWysłany: 2008 08 17 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile moze lepiej nie odpowiadac na to pytanie wprost
po prostu POCZUJ
wlącz telewizor i przez chwile popatrz na to, co sie dzieje. Odpowiedz sama sie nasunie.
Powrót do góry
Pablo1961

PostWysłany: 2008 08 17 23:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasami dobrze być Cyborgiem...a może to wszystko jest ,,płynne" i zależy od naszej Świadomości?
Od pewnego czasu mam na uszach słuchawki - słucham Muzyki.Zauważyłem ciekawą rzecz.Wcześniej (bez słuchawek), otoczenie miało na mnie dużo większy wpływ.Teraz tylko widzę dziwne spojrzenia ,,innych".Można słuchać także audiobooków.
Aktualnie konwertuję sobie ścieżkę audio z DVD z wykładów JMW i Alenary na mp3.Jak uważacie, czy ta ,,izolacja" ma sens ?
Powrót do góry
Salomea

PostWysłany: 2008 08 18 08:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie. Nie mozna sobie wybierac czy sie jest cyborgiem czy swiadoma istota. CYBORGIEM juz sie rodzi i koniec. Nie mozna zostac cyborgiem (sa przypadki, ze w swiadoma jednostke wejdzie jakas inna istota, pobawi sie jego kosztem, a potem go opuszcza, wtedy czesto ta osoba pozostaje "pusta" przez dluzszy czas i .. niestety, ale wariuje, staje sie szalencem, zapada na choroby umyslowe, psychiczne, nie jest wiec taka jak cyborg, ktory ma PROGRAM i wedlug niego dziala. W cyborga czesto rowniez "wchodza" inne istoty, zeby podoswiadczac zycia na ziemi. Cyborgi nie maja mozliwosci kontrolowania tego, nie sa do tego zaprogramowane i po prostu ta istota przez jakis czas zyje sobie w ciele cyborga, gdy go opuszcza to cyborg najczesciej powraca do poprzedniego, normalnego pod wzgledem programu, zycia)
Cyborga na zewnatrz nie da sie rozroznic od swiadomej istoty. Sa to twory bialkowe, maja takie ciala, narzady, zmysly jak my. Co wiecej maja programy ludzkie, czyli emocje, zakladaja rodziny, rodza im sie dzieci.W srodku jednak sa PUSCI. nie maja Swiadomosci ani duszy.
Wiekszosc CYBORGOW jest stworzonych do osiagania szczytow na drodze kariery, wspinania sie po drabinie materializmu, wygrywania w wyscigach szczurow, siedzenia w rzadach, senatach itd itp. Maja okreslony program i tylko wedlug niego postepuja. Nie maja swiadomosci, nie kieruja sie wlasnym rozsadkiem, dlatego nie zmeniaja decyzji i zawsze ida ta droga, jaka zostala im zaprogramowana.

Piszesz o tym sluchaniu caly czas utworow przez sluchawki. Ja powiem ci tylko tyle, ze powinienes uwazac. Uzywajac sluchawek narazaz swoj aparat sluchu na powazne degeneracje. Duzo wiecej decybeli dostaje sie do mozgu podczas sluchania utworow przez sluchawki niz podczas uzywania glosnikow. Mimo tego, iz muzyka i seminaria JMW na pewno sa dla ciebie wartosciowe, radze troche wyluzowac. Wyjdz na podworko. Idz do lasu, posluchaj spiewu ptakow, szumu drzew - niech to sie stanie dla ciebie rownie muzyka i nauka - wykladem o zyciu i prawdzie Smile
Powrót do góry
Pablo1961

PostWysłany: 2008 08 18 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to zasuwam do lasu Smile
Powrót do góry
Salomea

PostWysłany: 2008 08 18 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

good luck Smile
Powrót do góry
Pablo1961

PostWysłany: 2008 08 19 00:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem dzisiaj na tzw.,,łonie natury".Było fajnie, ale w oddali słyszałem odgłos chyba piły tarczowej, śpiew ptaków zagłuszało ujadanie psów.Chyba za mało oddaliłem się od ,,cywilizacji".Założyłem więc swoje słuchawki i rozkoszowałem się dźwiękami mojej ukochanej grupy Marillion.
Jutro może uda mi się trochę dalej oddalić od tych ,,znajomych" dźwięków.
Mam jedno pytanie(na razie) do Ciebie droga Salomeo:
Czy tzw. Cyborgi rodzą Cyborgi ? Jak to jest? Czy jeżeli ktoś czuje się istotą ,,bez zaprogramowania" to znaczy, że jego Matka też taka była?
Powrót do góry
Salomea

PostWysłany: 2008 08 19 09:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strax, nic na siłe. Oczywiście, jeżeli lubisz rozkoszować się muzyką, jeżeli to daje ci relaks, odpoczynek, jeżeli wtedy czujesz się dobrze - rób to!
To normalne w naszej cywilizacji, że "dziewiczych, dzikich" terenów jest mało, praktycznie nie występują w zasięgu wzroku. Jeżeli chcielibyśmy się prawdziwie ZASZYĆ, to konieczne byłoby wyjechać w góry, czy w okolice Borów Tucholskich, Białowieży, tam są tereny prawdziwie czyste i wolne od wpływów cywilizowanego człowieka. Odłosy piły tarczowej na pewno też były jakimś ważnym dla ciebie doświadczeniem. Istnieje takie ćwiczenie (można je nazwac energetycznym), które opiera się na tym, by usiąśc wygodnie i wsłuchiwać sie w to, co jest. Wyłapywać pojedyncze, delikatne odgłosy i oddzielać je od tego, co słyszane jest "na pierwszym planie". To ćwiczenie ma pomóc otworzyć się na to, co na codzien jest niezauważalne, pomijane, a dla natury codzienne.

-->Cyborgi rodzą Cyborgi ? Jak to jest? Czy jeżeli ktoś czuje się istotą ,,bez zaprogramowania" to znaczy, że jego Matka też taka była?

Strax, Tak, Cyborgi rodzą Cyborgi. Istota mechaniczna, robot, nie jest w stanie urodzić istotę Świadomą.
Strax, nie ma osoby, człowieka na ziemi, który byłby w pełni wolny od programów. Już sam fakt narodzin, śmierci, życia, dojrzewania, jedzenia, oddychania, mówienia, pisania, chodzenia jest programem. Ale rozumiem co chciałeś powiedzieć- chodzi ci o to, że jeżeli człowiek WIE, iż nie jest Cyborgiem, to czy jego matka była Świadomą Istotą, czy była Prawdziwym Człowiekiem. Wiesz, uważam, że to ta osoba powinna sama wyczuć, ale jest duże prawdopodobieństwo, że tak, że była Świadomym Człowiekiem, chociaż wiesz, wszystko jest możliwe. Niektorzy sami wybierają sobie dorastanie w środowisku, gdzie jeden rodzic jest Cyborgiem, bo jest im potrzebne takie doświadczenie.
Najczęściej Świadome Jednostki rodzą i wydają na świat również Świadome Jednostki, ale.. nic nie jest w 100% pewne.
Często wykonywane są doświadczenia, czy sztuczne zapłodnienia, eksperymenty na kobietach..
Kieruj się więc swoją intuicją i rozsądkiem. Niech to będzie najlepszy filtr. Zaufaj sobie.
Powrót do góry
Pablo1961

PostWysłany: 2008 08 19 11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile
Powrót do góry
Pablo1961

PostWysłany: 2008 08 28 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Droga Salomeo:-)
Od tych paru dni, gdy otrzymałem od Ciebie te jakże ważne i interesujące informacje o ,,naszym" Świecie, inaczej patrzę już na moją rzeczywistość.Chociaż jak to mówi nasz Guru - nie należy do końca wierzyć w to co do nas mówią nasi nauczyciele, ponieważ staniemy się jak gdyby tymi Barankami Bożymi -którzy we wszystko ślepo wierzą.
Ale ta teoria z tymi Cyborgami przemawia do mnie chociaż jest jak film s-f.
Myślę, że czas który nieuchronnie ,,tyka"i Twoja pomoc, pozwoli mi na oswojenie się z tym wszystkim.
Pozdrawiam CięSmile
Powrót do góry
Salomea

PostWysłany: 2008 08 29 08:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile Słowa Joachima są ochroną dla wszystkich, żeby nie popadać w skrajności i do końca nie wierzyć w to, czego sami nie doświadczamy. Bo prawda jest taka, iż póki czegoś nie poznamy to do końca nie zdajemy sobie sprawy co to jest, jakie to jest itd. Informacje, jakie otrzymujemy w trakcie życia, naszych rozmów, czy uczestnictwa na Forum mają nas pobudzić do poszukiwań, do drążenia w skale, aby móc wiedzieć, widzieć, czuć więcej.
Cieszy mnie to, iż moje informacje były ci przydatne Smile ale pamiętaj.. każdy z nas może się mylić, czy to ja, czy Joachim, każdy.. Dlatego powinniśmy kierować się rozsądkiem i trzeźwością myślenia podczas budowania własnej wiedzy i zbierania doświadczeń.
Każdy człowiek jest inny, posiada inne ciało, innego ducha. Dla jednych pewne informacje są bardzo ważne, dla innych - bezużyteczne.
Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Pablo1961

PostWysłany: 2008 08 31 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile
Mam pewien ,, problem" o który chciałbym spytać.Chodzi o lęk wysokości, który jak zauważyłem w ciągu ostatnich paru lat zaczął się u mnie pogłębiać.Do tego dochodzi lęk przestrzeni, który kiedyś był dla mnie czymś abstrakcyjnym, a teraz w pewnych sytuacjach powoduje u mnie dziwny stan.Oczywiście da się z ,,tym" żyć...nawet czasami dobrze być innym.Czy takie odbieranie przestrzeni ma związek z wyobraźnią ?
Serdecznie pozdrawiam:-)
Powrót do góry
Salomea

PostWysłany: 2008 08 31 19:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, oczywiście może mieć bardzo duży związek z wyobraźnią. Wiesz, ja interesuję się regresją i zagłębiając jej tajniki natknęłam się na pewną rzecz. Otóż może nam po prostu odreagowywać jakiś lęk, emocja z wcześniejszych etapów życia, lub w ogóle z wcześniejszych żywotów. Jeżeli dawniej nie czułeś tych lęków, a teraz się pojawiają to można je wiązać z rozszerzaniem sfery Świadomości, z utożsamianiem się z JA. Na takiej drodze wiele jest przeszkód, które należy ominąć, zlikwidować. Może twój lęk przed wysokością i dużą przestrzenią pochodzi właśnie od JA? Zastanów się najlepiej w jakich okolicznościach zaczął pojawiać się ten lęk, czym się objawia, jak się wtedy czujesz, co myślisz, co zazwyczaj robisz? To pomoże ustalić wiele faktów i może być przydatne w rozwiązaniu tego.

-----

teraz czas na kawał Smile

regreser skacze na bungii Smile Przygotowuje się do skoku. Instruktor odlicza " 3, 2, 1 SKACZ " .. regresor robi krok naprzód i ... stoi w powietrzu Smile Uśmiecha się i mówi "kurde, nie miała mi kiedy ta lewitacja wywalić" Smile
Powrót do góry
Pablo1961

PostWysłany: 2008 08 31 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedźSmile
O regresji coś słyszałem, ale dokładnie nie wiem o co chodzi:-/
Czy mogłabyś co nieco napisać na ten temat ?
A może są jakieś ciekawe www.?
Pozdrawiam:-)
Powrót do góry
Salomea

PostWysłany: 2008 09 01 07:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://cudownyportal.pl/article_all.php?div=regre&sub=artyk

tutaj masz masę artykułów odnośnie regresji, prowadzenia sesji, problemów z nią związanych itd itp. Pamiętaj, nie wszystko bierz do siebie. Wiele z tego, co tam pisze nie jest w 100% prawdziwe. ale pozwoli ci to zrozumieć sens tego zagadnienia Smile Pozdrawiam Smile

Regresja to najogólniej wywoływanie złych, negatywnych emocji, które powodują cierpienie, ból, strach, lęk, wchodzenie w te emocje, znajdywanie epicentrum tych emocji i likwidowanie ich. raz na zawsze. to trudna praca, ale efekty są doskonałe.
Powrót do góry
Wolny Czlowiek

PostWysłany: 2008 09 01 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"cyborg" o cholera tego jescze nie slyszaem.Choc ostatni sie jaja ze mna dzialy,to teoria cyborga przebija moje ostatnie przezycia.Kto z was go spotkal,jak go rozpoznac?Ja bym powiedzial ze 99% ludzi to cyborgi(dzialaja automatycznie,podswiadomie)Gdyby bylo inaczej na swiecie bylby raj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Salomea

PostWysłany: 2008 09 02 07:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolny Czlowiek napisał:
Kto z was go spotkal,jak go rozpoznac?Ja bym powiedzial ze 99% ludzi to cyborgi

Każdy z nas go spotkał wiele razy. Spotyka go codziennie, na każdym kroku. Rozpoznać można go jedynie przez świadome czucie, intuicję, rozsądek. Ja śmiem jednak twierdzić, iż cyborgów jest mniej niż 99% Smile takie moje małe życzenie (chociaż któż to wie, patrząc na to, co dzieje się za oknem i szklanym ekranem?) ..
Powrót do góry
Pablo1961

PostWysłany: 2008 09 02 08:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

C-zyste
spr-Y-tne
B-ogate
p-O-dejrzliwe
R-acjonalne
G-oniące
I-nteligentne
Confused
Powrót do góry
pyzka

PostWysłany: 2008 09 02 10:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez pyzka dnia 2009 08 27 10:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
bezpostaciowy

PostWysłany: 2009 07 02 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JMW napisał:
w budowie ciała i w zachowaniu (np. emocjonalnie, uczuciowo) wygląda i zachowuje się identycznie jak statystyczny mieszkaniec danej społeczności.
Innymi słowy, cyborg to samo ciało, puste, bo bez właściciela, bez ducha, bez zamieszkałej w nim istoty -- steruje nim tylko program.

Myslalem duzo o tym co napisales i mam pare pytan:
jezeli nie ma w nich ducha a zachowuja sie emocjonalnie to czy te emocje sa wygenerowane przez bezmyslne cialo?
A moze chodzi Ci o ludzi ktorzy nie maja wyzszego ja? O ile sie orientuje to ewolucja wg Huny mowi ze ludzie dopiero po pewnym czasie otrzymuja lacznosc z wyzszym ja.
Najbardziej zastanawia mnie jak to jest gdy cyborg cierpi, czy tylko sprawia wrazenie czucia czy ta sztuczna inteligencja jednak czuje sama?
Coz, moje pytania pochodza z umyslu, bo jestem osoba, ktora jeszcze poznaje swiat poprzez umysl. Pozdrawiam!
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2009 07 03 07:39    Temat postu: odp. Odpowiedz z cytatem

Danski88 napisał:
jezeli nie ma w nich ducha a zachowuja sie emocjonalnie to czy te emocje sa wygenerowane przez bezmyslne cialo?
Przez oprogramowanie sterujące ciałem.

Danski88 napisał:
A moze chodzi Ci o ludzi ktorzy nie maja wyzszego ja?
Można to też tak nazwać.

Danski88 napisał:
O ile sie orientuje to ewolucja wg Huny mowi ze ludzie dopiero po pewnym czasie otrzymuja lacznosc z wyzszym ja.
Tu warto zapytać autora, co ma na myśli mówić o "wyższym ja".

Danski88 napisał:
gdy cyborg cierpi, czy tylko sprawia wrazenie czucia czy ta sztuczna inteligencja jednak czuje sama?
On czuje cierpienie, co widadać po zachowaniu ciała, pochodzi to z jego oprogramowania. Cyborg zazwyczaj nie wie, że jest cyborgiem.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: