Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

mam niski poziom glukozy we krwi, rozpocząłem głodówkę
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Ja, Moje Życie i Moje Doświadczenia.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
abeni

PostWysłany: 2012 03 12 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzymam kciuki Kasjan !!! Very Happy

Zaciekawiło mnie to, co pisałeś o swoich wahaniach wagi. Ja mam właśnie to samo. Zrywy zdrowego życia, głodówki, świeże soki, po czym znowu bardzo szybko nabieram wagi. Wpadam może nie tyle, że objadanie, ale w niewłaściwe odżywianie, zaczynam pić piwo, palę papierosy. No lubię nałogi Sad
Małachow w swojej "Drodze do zdrowia" opisuje jak to po nagłych poprawach zdrowia, wpadał po jakimś czasie w niedomagania i to stosując cały czas tryb życia na surowiznach i głodówkach. Zaczynały trzeszczeć kości, zimno i inne. I tak trafił na odpowiedź. Otóż ludzie mają konstytucję: Śluzu, Wiatru i Żółci (tzw. dosze). Zazwyczaj jedna jest w przewadze do pozostałych, rzadko kiedy są w równowadze. Właściwym odżywianiem właśnie je równoważymy. Nie doprowadzamy do nadmiernego tycia bądź wysuszenia. Każdy przedział wiekowy pobudza określone konstytucje. Ludzie Śluzu, to ci otyli, których organizm dąży do zatrzymywania wody i przybierania na wadze. Dla nich długie głodówki wodne i suche są jak najbardziej wskazane, dobrze je znoszą. Utrzymanie wagi wymaga dużo samodyscypliny w żywieniu.
Ludzie Wiatru, chudzi, szpakowaci, dość niscy bądź bardzo wysocy, dla nich suche głodówki i surowizny są niewskazane. Długie głodówki, zwłaszcza suche oraz surowizny pobudzają Wiatr i jeżeli pobudzą go za bardzo wysychają. Tak jak ludzie w starszym wieku. W starszym wieku zostaje pobudzona bardziej konstytucja Wiatru, ludzie Śluzu znoszą starszy wiek bardzo dobrze, ludzie Wiatru dużo gorzej. Dla nich właściwe są pokarmy ciepłe, rozgrzewające, oleiste.
Klimat w jakim człowiek żyje, również ma wpływ na to, co spożywa. Więcej można poczytać w 'Samoleczeniu i uzdrawianiu" Małachowa. Piszą do niego ludzie, którzy przechodząc głodówki, oczyszczanie i surowe odżywianie bardzo sobie zaszkodzili. Ano właśnie dlatego.
Warto pamiętać, że nie ma jedynej, gotowej dla Wszystkich takiej samej recepty na właściwe odżywianie. Bo jesteśmy różni i pięknie się różnimy. Warto słuchać swojego ciała i zamiast dostosowywać ciało do własnych przekonań, stosować to, co dla niego najzdrowsze.

Jesteś dla mnie wspaniałym przykładem Kasjan. Napisz proszę coś więcej o tej wadze, jej normowaniu, swoim odżywianiu. Bo patrząc po superszybkiej zdolności nabierania wagi mamy coś wspólnego i chciałabym usłyszeć jak dałeś sobie z tym radę i w jakim czasie. Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzysztof

PostWysłany: 2012 03 12 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WITAM Surprised

abeni napisał:
.... I tak trafił na odpowiedź. Otóż ludzie mają konstytucję: Śluzu, Wiatru i Żółci (tzw. dosze). Zazwyczaj jedna jest w przewadze do pozostałych, rzadko kiedy są w równowadze. Właściwym odżywianiem właśnie je równoważymy. Nie doprowadzamy do nadmiernego tycia bądź wysuszenia...

Warto eksperymentować.
Nawet w ramach surowizny sposoby odżywiania będą różne w zależności właśnie od konsystencji - dodatkowo należy brać indywidualne predyspozycje itd.
Ayurveda A surowa dieta : uwagi
http://www.surawka.webd.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6&Itemid=18
Dla określonych osób ważne będzie podgrzewanie swoich surowych posiłków do ok. 40-45st.C

"Kilka" zaleceń z klasycznej Ajurwedy:
"Dla każdego coś innego! Jak odżywiać się według zasad Ajurwedy? "
http://www.mantra.pl/styl-zycia/dla-kazdego-cos-innego-jak-odzywiac-sie-wedlug-zasad-ajurwedy.html

No i zawsze może się okazać,że ktoś jest typem mieszanym .

Surprised
Powrót do góry
abeni

PostWysłany: 2012 03 13 19:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Krzysztofie ! Tak, właśnie o Ayurvedę chodziło i to w niej Małachow znalazł odpowiedź. Fajnie, że znalazłeś to w necie i to jeszcze z testem Smile
Powrót do góry
kasjan

PostWysłany: 2012 03 14 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xxxxxxxxxxx

Ostatnio zmieniony przez kasjan dnia 2017 03 10 08:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
abeni

PostWysłany: 2012 03 15 02:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego wynika , że jesteś typem zrównoważonym - za małe różnice pomiędzy. Za cienki bolek ze mnie w tym temacie, abym jakoś super właściwie komentowała taki stan rzeczy, ale moim zdaniem bardziej Twoje problemy żywieniowe (dążenie do nadwagi) wynika z psychiki,, emocji bądź pasożytów. Polecam Ci kuracje przeciwpadsożytniczą, nawet jeśli ich nie masz, to jest to dobra kuracja oczyszczająca. Kiedyś opracowałam ściągę z Siemionowej i Małachowa i zamieściłam w necie http://tiny.pl/hptlx
Coś jakbyś sam blokował, coś blokowało Twoje naturalne skłonności. Bo takiej równowagi dosz to tylko pozazdrościć Smile

Piszesz teraz: "Moim nałogiem jest tradycyjne jedzenie. Jestem pewien, że przytyję ponownie. "
A pisałeś wcześniej: "W tej chwili ważę 79 kg. W każdy poniedziałek nie jadam. W pozostałe dni do piątku włącznie jadam owoce, orzechy: ziemne, macedamia, brazylijskie i nerkowce. W weekendy ryby, pieczywo, jem każdy posiłek jaki dostanę. Jestem aktywny sportowo. "

Więc jednak potrafisz zmieniać swoje nawyki. Ciekawa jestem jak długo zajęło Ci dojście do takiej wagi.
Może bardziej niż nadwagą, Ty sam się karzesz negatywnym myśleniem o sobie.

Życzę Ci Kasjan więcej wiary w Siebie , jej nigdy za dużo Smile
Powrót do góry
kasjan

PostWysłany: 2012 03 18 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xxxxxxxxxxx

Ostatnio zmieniony przez kasjan dnia 2017 03 10 08:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
krzysztof

PostWysłany: 2012 03 18 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WITAJ Kasjan Surprised

kasjan napisał:
Witam,

Dzień ósmy.

w zasadzie nie wiele mam do powiedzenia.
Czuję się świetnie.
Waga spada, podobnie jak poprzednio, na początku ok. 1 kg dziennie, teraz trochę mniej....

Czy jesteś w stanie w przybliżeniu określić ile moczu dziennie wydalasz , jakiej jest barwy, smaku itp ? ,.... a jeżeli nie masz ochoty wykorzystywać zmysłu smaku to czy masz możliwość zmierzenia papierkiem lakmusowym ( wskaźnikowym ) ph moczu ?

POZDRAWIAM Surprised
Powrót do góry
kasjan

PostWysłany: 2012 03 18 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xxxxxxxxxxx

Ostatnio zmieniony przez kasjan dnia 2017 03 10 08:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
kasjan

PostWysłany: 2012 03 25 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xxxxxxxxxxx

Powrót do góry
kasjan

PostWysłany: 2012 03 30 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xxxxxxxxxxx

Powrót do góry
hunab-ku

PostWysłany: 2012 03 30 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to super!
Jesteś wielki ... jak większość Wielkich Istot ... tu na forum.
Oddaję Ci pokłon Exclamation
Powrót do góry
abeni

PostWysłany: 2012 03 31 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GRATULACJE Exclamation Exclamation Exclamation i zazdraszczam Razz
Powrót do góry
kasjan

PostWysłany: 2012 04 08 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xxxxxxxxxxx

Ostatnio zmieniony przez kasjan dnia 2017 03 10 09:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
hunab-ku

PostWysłany: 2012 04 10 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co ja tam mam ćwiczyć ... ? Smile
A jak ja mam być mistrzem Twojego Świata ? Smile
Sorry ... ale to tylko Twój "problem" Smile
Powrót do góry
kasjan

PostWysłany: 2013 02 11 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xxxxxxxxxxx

Ostatnio zmieniony przez kasjan dnia 2017 03 10 09:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Naturoterapeuta

PostWysłany: 2013 02 13 22:06    Temat postu: Głodówka leczy cukrzycę Odpowiedz z cytatem

Ciekawe info jest na www.biobar.eu/glodowka jest tam odnośnik do strony naukowo opisanej jak przebiega głodówka, jak się do niej przygotować i jakie ma rezultaty. W oparciu o wieloletnie doświadczenie. Np pisze tam insulino zależny cukrzyk jak w trakcie głodówki się wyleczyl.

Jurek
Powrót do góry
kasjan

PostWysłany: 2013 02 15 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xxxxxxxxxxx

Powrót do góry
kasjan

PostWysłany: 2013 02 20 09:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

dzień dziesiąty,

jak do tej pory wszystko przebiega spokojnie.
Nawet łaknienie nie jest uciążliwe.
Waga 79 kg.
Na piątek planuję czyszczenie wątroby.

Pozdrawiam
Kasjan
Powrót do góry
kasjan

PostWysłany: 2013 02 24 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xxxxxxxxxxx

Powrót do góry
kasjan

PostWysłany: 2013 02 24 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xxxxxxxxxxx

Ostatnio zmieniony przez kasjan dnia 2017 03 10 09:00, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Volkovia

PostWysłany: 2013 02 24 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli masz wyniki z okresu przed głodówką i w trakcie, możesz zamieścić dla ich porównania.

Jaka jest ta metoda oczyszczania wątroby? Możesz podać link lub od razu przepis?
Powrót do góry
Kaos

PostWysłany: 2013 02 24 19:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasjan, szczerze podziwiam Cie za sile woli i wytrwalosc.
Trzymam kciuki, zeby udalo sie i tym razem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kasjan

PostWysłany: 2013 02 26 09:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xxxxxxxxxxx

Powrót do góry
krzysztof

PostWysłany: 2013 03 03 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Surprised

Pierwszy link - jest tam o tym sposobie ale możesz zerknąć Kasjan czy się wszystko zgadza
http://niejedzenie.info/forum/viewtopic.php?p=16351#16351

Surprised
Powrót do góry
kasjan

PostWysłany: 2013 03 04 08:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xxxxxxxxxxx

Ostatnio zmieniony przez kasjan dnia 2017 03 10 09:01, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Ja, Moje Życie i Moje Doświadczenia. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

Skocz do: