Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

jak stac sie niejedzacym

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Inedia, Niejedzenie, Post.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bezpostaciowy

PostWysłany: 2009 10 28 20:30    Temat postu: jak stac sie niejedzacym Odpowiedz z cytatem

chcialbym stac sie niejedzacym, przeczytalem ksiazke szbj, znam rozne sposoby, ale ... nie potrafie niejesc.
waze 50 kg przy 170 cm wzrostu
probowalem poscic 2 razy, za pierwszym razem wytrzymalem ok. 10 godzin, potem 1,5 dnia, bylem tak slaby ze musialem cos zjesc
teraz po 2 miesiacach znow chcialem poscic ale glod jest tak silny ze nie wiemczy to ma sens
prosze o rady jak stac sie niejedzacym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JMW

PostWysłany: 2009 10 28 20:43    Temat postu: potencjalnie Odpowiedz z cytatem

Potencjalnie człowiek może żyć bez jedzenia, podobnie jak może żyć bez czegokolwiek innego, ale potencjał to nie umiejętność, bo tę buduje się. Podobne to jest do gry na pianinie; każdy potencjalnie może zostać mistrzem ale możliwość taka nie gwarantuje mu mistrzostwa.
W każdym przypadku warto być rozważnym, nie na siłę, bo przemoc prowadzi do strat. Pełne Miłości podejście do własnego ciała daje wiele możliwości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bezpostaciowy

PostWysłany: 2009 10 29 00:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziekuje za szybka odpowiedz
ogolnie to uwielbiam jesc ale wydaje mi sie ze niejedzenie to najlepsza droga do rozwoju duchowego co moim zdaniem jest naszym posrednim celem
czesto slysze od Ciebie aby sluchac wewnetrznego glosu, ale ja go nie slysze albo nie chce go slyszec
czy mozesz mi poradzic od czego zaczac
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2009 10 29 08:52    Temat postu: rozwój i głos Odpowiedz z cytatem

Danski88 napisał:
niejedzenie to najlepsza droga do rozwoju duchowego
Rozwój duchowy a niejedzenie mają nie wiele wspólnego; w przybliżeniu to tak jak ciało i umysł. Umysł tworzy ciało, rozwój duchowy tworzy niejedzenie, zazwyczaj nie odwrotnie.

Danski88 napisał:
czy mozesz mi poradzic od czego zaczac
Już zacząłeś. Tak na prawdę, nic musisz robić, bo chcesz czy nie chcesz, rozwijasz się, idziesz drogą rowoju duchowego, rozszerzasz sferę Świadomości w której żyjesz. Zatem, nic musisz robić, chociaż, oczywiście, możesz robić cokolwiek postanowisz. Jeżeli postanowisz iść dorgą świadomego samorozwoju, to wtedy poszukujesz środków i sposobów, i znajdujesz je, właściwe dla ciebie tak, abyś doświadczał życie.
Zatem, spokojnie, nie ma potrzeby przejmowania się, wyluzuj, skup się, wejdź w siebie, w umysł, ucisz myśli i poczuj ...
Powrót do góry
Wyspa

PostWysłany: 2009 10 29 10:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Danski88: najpierw zastosuj diete 100% na surowo aby oczyścić organizm z toxyn... i bądź na niej tak długo jak to możliwe aż wejdzie Ci ona w krew... to jest wg mnie najlepszy sposób aby zacząć swoją przygode i dodawaj co jakis czas do tego soki z owoców lub warzyw. Jak już to zrobisz to podam co wypada robić dalej ale teraz masz już pracy na wiele miesięcy Smile Zebrałem na stronie filmy o diecie więc podaje linka bo mi jest tak łatwiej Razz http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie.html#dieta obejrzyj te wszystkie filmy i krótkie i długie i zastosuj się do tego... jak organizm jest nie oczyszczony to zapomnij o inedii bo sobie tylko krzywde zrobisz... taka jest moja teoria jak do tej pory Smile

edit: a no i looknij tą tabelke: http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie.html#bretarianizm_/_inedia (szczególnie Jericho Sunfire) -> On przechodził przez te wszystkie etapy jeden po drugim i zajęło mu to wiele wiele lat ale wkońcu mu się udało... po prostu musiał się oczyścić...
Powrót do góry
krzysztof

PostWysłany: 2009 10 31 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WITAJ Danski88:o

Piszesz,że :"... czesto slysze od Ciebie aby sluchac wewnetrznego glosu, ale ja go nie slysze albo nie chce go slyszec ... ".

Jak możesz zmniejszaj stopniowo do minimum tzw.: informacje docierające z zewnątrz np.: tv , radio - chodzi o to aby nie były z Tobą na okrągło.

Możesz tez zmniejszyć częstość przebywania w przeludnionych miejscach a częściej przebywać w lesie lub porostu położyć się w cichym miejscu i zamknąć oczy.

odnośnie surowego sposobu odżywiania możesz zerknąć tutaj:
http://www.surawka.republika.pl/

możesz zerknąć tutaj jak Ajurweda podchodzi to surowego sposobu odżywiania:
http://www.surawka.republika.pl/Ayurveda1.htm

Także na początek możesz zastosować monodietę - ( jeden produkt na posiłek ) i zobaczyć jak reaguje organizm czyli jak pożywiasz się jabłkami to jedz tylko jabłka , jak gotowanym zbożem to tylko zboże itp.

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY Surprised
Powrót do góry
newgargamel

PostWysłany: 2009 11 01 23:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysztof napisał:

odnośnie surowego sposobu odżywiania możesz zerknąć tutaj:
http://www.surawka.republika.pl/

możesz zerknąć tutaj jak Ajurweda podchodzi to surowego sposobu odżywiania:
http://www.surawka.republika.pl/Ayurveda1.htm

to sa najgorzej wykonane stronki jakie w zyciu widzialem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
hunab-ku

PostWysłany: 2009 11 03 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może i najgorzej ... ale fajne Very Happy

A co do przechodzenia na niejedzenie ....
Kurczę ... to samo wychodzi Very Happy

Może i u mnie to jakoś tak szalenie dziwacznie wygląda ... bo na początku .. chciałem tak natychmiast ... były głodówki ... po 7 - 10 dni ... ale jakoś tak wychodziło, że musiałem wrócić do jedzenia (wakacje, wyjazdy, święta ... i takie tam Very Happy )

Tak już z perspektywy ponad dwóch lat doświadczeń w kierunku niejedzenia, 16 latach zmian w spożywaniu ... widzę, że ciało moje tak ... z pełną radością ... powolutku ... po swojemu ... przestawiło mnie obecnie ... ... po wydanej kiedyś tam komendzie ... NIE JEM ... na to co widzę, że jest tu akurat omawiane ... czyli surowizny Very Happy

Jednak przy każdym etapie jest ze mną jakoś inaczej ....

W każdej zmianie ... od 16 lat nie jem mięcha ... od niecałego roku pracuję nad łączeniem pokarmów ... od ponad miesiąca surowizna .... na każdym etapie ... generalnie nie interesuje mnie smak, doznania podniebienia. Robię to ... jakby jeszcze ... bo coś ... Very Happy tam moje ciało w p. pok. chce mieć. Choć oczywiście są chwile ... gdy wyraźnie czuję ... "nie wkładaj nic we mnie ... chcę czystości". Pomimo tego, że zimno na dworze ... jem coraz mniej .. rzadziej ... na surowo. No czasem jeszcze kawa.

Tak ... to idzie samo

Zmieniam się ....

O kotach już mi się nie chce pisać Shocked

Sztuka walki bez walki Very Happy Very Happy Very Happy

Pozdrawiam Gorąco
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Inedia, Niejedzenie, Post. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: