Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Badania inedii - parametry życiowe człowieka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> "Styl Życia Bez Jedzenia" -- książka autorstwa Joachim M Werdin.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szio

PostWysłany: 2010 04 30 07:47    Temat postu: Badania inedii - parametry życiowe człowieka Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie,

Mam kilka pytań do Joachima, a w zasadzie próśb. W książce SŻBJ napisałeś, że jesteś w stanie współpracować z naukowcami i badaczami, a także poddać się badaniom inedii. Ja co prawda naukowcem nie jestem ale chciałbym skonfrontować pewne cechy ludzi niejedzących z moimi własnymi cechami.

Moja prośba dotyczy odpowiedzi na następujące pytania:
Jaką masz wagę ciała przy jakim wzroście (do obliczania tzw. wskaźnika BMI) i czy/jak Twoja waga zmienia się zasadniczo w ujęciu miesięcznym i rocznym?
Jaką masz częstotliwość oddechów w stanie spoczynku?
Jakie masz ciśnienie krwi w stanie spoczynku?
Ile snu potrzebujesz w ciągu doby i jak to się zmienia w odniesieniu do czynników zewnętrznych, np. warunków atmosferycznych, ilości pracy fizycznej czy umysłowej danego dnia, itd.?
Jeśli robiłeś badania krwi lub moczu, to które z parametrów odbiegały od "normy"?

To chyba wszystkie interesujące mnie pytania, jeśli inni niejedzący chcieliby odpowiedzieć na pytania skierowane do Joachima to gorąco zapraszam.

Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JMW

PostWysłany: 2010 04 30 19:50    Temat postu: Re: Badania inedii - parametry życiowe człowieka Odpowiedz z cytatem

szio
Prawdopodobnie myślisz, że ja nadal utrzymuję życie mojego ciała bez jedzenia, dlatego zadajesz te pytania.
Już w tej książce napisałem, że to był eksperyment. Jeden z wielu z moim ciałem. Ten eksperyment z niejedzeniem zakończyłem w roku 2003, od tego czasu już jem; dieta jest zależna od tego, co w danym czasie doświadczam.
Jeżeli wrócę do inedii, np. z powodu braku pożywienia albo takiego jego zatrucia, że nie będzie już zupełnie nadawało się do jedzenia, to poinformuję o tym na forum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
szio

PostWysłany: 2010 05 01 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda, faktycznie jakoś mi umknęło, że wróciłeś do jedzenia, ale może masz jakieś dane sprzed tego okresu i uda Ci się choć pobieżnie odpowiedzieć na te pytania, bardzo mnie ciekawi jak zmieniają się parametry życiowe człowieka niejedzącego. Warto również tego typu informacje zamieścić w SŻBJ, wtedy można by porównywać pewne zachowania organizmu i być przygotowanym psychicznie na zmiany zachodzące w ciele. Co o tym sądzisz?
Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2010 05 02 07:25    Temat postu: poziomy Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że pisałem o tym i w książce i na forum.
Z tego co pamiętam.
Tętno spowolniło, kiedy siedziałem w spokoju, w rozluźnieniu albo spałem było a okolicach 50, czasem wolniejsze.
Podobnie z oddechami, w relaksie 4 oddechy na minutę były zupełnie wystarczające.
Potrzeba na sen zmieniała się, na początku była krótsza, potem wydłużyła się do 10 godzin, potem zmalała do 5 godzin.
Ciśnienie krwi utrzymywało się w okolicach 120 na 75.
Poziom cukru we krwi był około 50, czasem niżej ale zupełnie nie towarzyszyły temu symptomy, które mogą wystąpić w przypadku takiego obniżenia tego poziomu.
Powrót do góry
Maja

PostWysłany: 2010 05 26 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Joachim

Piszesz, że podczas doświadczania niejedzenia miałeś ciśnienie krwi 120 na 75
to książkowo dobre.

A czy pamiętasz jakie miałeś przed rozpoczęciem badań i obecnie? kiedy doświadczasz różnych diet.
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2010 05 26 19:44    Temat postu: takie same Odpowiedz z cytatem

Maja, już tego nie jestem pewny. Wydaje mi się, że miałem prawidłowe, też gdzieś takie -- 80/120
Powrót do góry
krzysiektr

PostWysłany: 2011 07 03 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Joachimie pamiętasz swoja wagę przed wejściem w inedię, w pierwszych dniach, potem tygodniach i po miesiącach? I jaka była potem po wyjściu z inedii. Chociaż w przybliżeniu, bo nigdzie coś na trafiłem na te informacje.
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2011 07 03 13:10    Temat postu: masa Odpowiedz z cytatem

Przed rozpoczęciem tego doświadczenia z niejedzeniem ważyłem chyba koło 75 do 78 kg.
Po prawie 2 latach, kiedy kończyłem, masa mojego ciała wynosiła ok. 70 kg.
Powrót do góry
krzysiektr

PostWysłany: 2011 07 03 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy te 70 kg na koniec, to była podobna waga do tej na początku np. po miesiącu, czy na początku doświadczenia był większy spadek wagi?
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2011 07 06 07:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podana przez mnie powyżej masa ciała utrzymywała się (o ile właściwie pamiętam) od gdzieś 4 miesiąca, kiedy to ciało już ustabilizowało się w życiu bez jedzenia.
Powrót do góry
RS

PostWysłany: 2011 07 06 11:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A przy jakim wzroscie Joachimie?
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2011 07 06 20:22    Temat postu: cm Odpowiedz z cytatem

Wysokość mojego ciała to 185 cm.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> "Styl Życia Bez Jedzenia" -- książka autorstwa Joachim M Werdin. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: