Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Promieniowanie w Polsce: kto sam mierzy?
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Ziemia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzysiektr

PostWysłany: 2011 03 31 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

arahdalum napisał:

Chciałbym zaznaczyć, że korespondując z zaprzyjaźnionym chemikiem dowiedziałem się od niego o stroncie Sr-90 już 19 marca (o czym zresztą wspomniałem w jednym z wcześniejszym postów sprzed kilku dni).

Dopiero dzisiaj pojawiła się w internecie pierwsza wzmianka na temat strontu!
Niedobrze to świadczy o naszych specjalistach od atomistyki!
Albo się nie znają na swoim fachu, albo mataczą i nie mówią całej prawdy. Tak czy siak - nie jest dobrze!

Albo to ty nie bardzo umiesz korzystać z wyszukiwarki google , albo nawet już nie szukasz bo z góry "wiesz" ... Ja w 2 minuty znalazłem wypowiedź z 15 marca !!! na temat strontu polskiego naukowca , czyli zanim ci twój chemik o tym powiedział ... Swoja drogą , skąd twój chemik czerpał informacje o stroncie , pytałeś ? Bo zgaduje że nie jest do tego jasnowidzem.

Cytat:
"W wyniku awarii reaktora w powietrze leci spora część tablicy Mendelejewa. Najgroźniejsze - ze względu na najsilniejsze oddziaływanie, albo ich długi czas rozpadu - są jod, cez i stront" - powiedział PAP prof. Ludwik Dobrzyński z Uniwersytetu w Białymstoku i Instytutu Problemów Jądrowych w Świerku.

http://nauka.dziennik.pl/artykuly/326259,ekspert-w-powietrzu-lata-tablica-mendelejewa.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+Dziennik-PL+%28RSS+-+Dziennik%29

Jak widzisz , czytelnicy portalu dziennik.pl wiedzieli o stroncie 15 marca, a naukowcy jeszcze wcześniej bo trudno przypuszczać by artykuł powstał do reki. Jak to więc się stało, że ty rzekomo taki bardzo zainteresowany tematem dowiedziałeś się o tym dopiero 19 marca? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
arahdalum

PostWysłany: 2011 04 01 16:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawy artykuł, podający wiele informacji, o skażeniu Polski po awarii w Czarnobylu. Autorem artykułu jest Jerzy Wojciech Mietelski: http://portalwiedzy.onet.pl/86584,,,,katastrofa_w_czarnobylu,haslo.html

Zauważcie, proszę, jak p. Mietelski szczegółowo, precyzyjnie, wręcz pedantycznie dba o szczegóły. Do artykułu załączone są rysunki, mapki. Czytając tę wypowiedź czytelnik może wyrobić sobie jasny obraz sytuacji.

Artykuł powstał na bazie pracy doktorskiej p. Mietelskiego. Pewnie chciał "zabłysnąć" przed czytelnikami onetu i, w moim odczuciu, udało mu się to znakomicie.

Można dowiedzieć się szczegółowo o zagrożeniach (np. grzyby), o zaistniałych stężeniach izotopów (dzięki temu można wyrobić sobie punkt odniesienia co do wartości podawanych np. przez CLOR), etc.

Nie ma tutaj żadnych niedomówień czy dwuznaczności. Widać, że p. Mietelski posiada dużą wiedzę w swojej specjalizacji.

Dlatego tym bardziej brakuje takich rzeczowych wypowiedzi wyżej wspomnianego pana (czy innych naukowców zajmujących się tą tematyką) w odniesieniu do aktualnej sytuacji w Polsce związanej z katastrofą w Fukushimie.

Rządzącym nie zależy na naszym bezpieczeństwie, są raczej zwolennikami "komunistycznej cenzury" w nowej - demokratycznej otoczce.

Zatajanie informacji, dzięki którym ludność kraju mogłaby poprzez zwykłą profilaktykę uniknąć wielu nieszczęść jest, moim zdaniem, niedopuszczalne i karygodne!

Pozostaje tylko pytanie, czy p. Mietelski (lub inni naukowcy) nie chce podzielić się z nami nowymi informacjami, czy też zostaje "wyciszony" przez polityków?

Sami odpowiedzcie sobie na to pytanie.
Powrót do góry
krzysiektr

PostWysłany: 2011 04 01 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tragedia...normalnie tragedia.

A mnie w ogóle nie interesuje podobnie jak i moich znajomych żadna profilaktyka, dopóki poziom skażenia nie zagraża mojemu zdrowiu. Nie mam zamiaru do niczego się przygotowywać i nie chcę by rząd tworzył panikę, a ludzie w stylu arahdalum zaczęli wykupować żywność która znów będzie miała powód by zdrożeć. 99% społeczeństwa ma większe realne zmartwienia na co dzień, niż te które są jedynie potencjalne a tych są tysiące.

I mam nadzieję że rząd podobnie jak w przypadku świńskiej grypy , pomimo tego że za brak zgody na zakup szczepionek był straszony przez opozycję trybunałem stanu i działaniem na szkodę zdrowia społeczeństwa i tym razem oprze się lobby wapienniczemu, które to pewnie chce zarobić na sprzedaży wapna( z mikrochipami ) i wysłał akwizytorów wapna do siania paniki , tak jak to zrobiły ze świńska grypą koncerny farmaceutyczne. Smile

Oby nasz rząd "komunistyczny" oparł się podejrzanym elementom ubranym w owcze skóry i znów siejącym panikę w rzekomo szczytnych celach. Ciekawe jaki interes mają.

Sami odpowiedzcie sobie na to pytanie.
Powrót do góry
2345

PostWysłany: 2011 04 02 11:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamy nowe wyniki z CLORu:

http://www.clor.waw.pl/Raporty_ASS500/wyniki_02_04_2011(a).pdf

Wedlug najnowszych pomiarow poziom promieniowania sie zmniejszyl.

Skoro juz te Katowice...
Katowice: jod-131: pom1: 0.57, pom2: 93.16, pom3: 766.71, pom4: 4631, pom5: 1714
spadek 2,7-krotny wzgledem pomiarow z 28-30 marca

Jak widac natezenie innych pierwiastkow rowniez sie zmniejszylo.

Ciekawe jaki jest tego powod? Poprawa sytuacji w Fukushimie czy zaczelo wiac inaczej/gdzie indziej?
dunno
Powrót do góry
2345

PostWysłany: 2011 04 03 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

duzo informacji o katastrofie:
http://grypa666.wordpress.com/
Powrót do góry
Szafir

PostWysłany: 2013 08 04 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od kilku dni wiele mówi się o domniemanym wycieku radioaktywnym / wybuchem elektrowni, prawdopodobnie na Ukrainie

http://www.monitor-polski.pl/wybuch-w-rosyjskiej-elektrowni-atomowej-czy-falszywy-alarm/
http://davidicke.pl/forum/radioaktywny-wyciek-w-europie-plotka-czy-fakt-t12445.html#p171130
http://forum.gazeta.pl/forum/w,50,146126097,,Plotka_o_wybuchu_w_elektrowni_atomowej.html?v=2
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2013 08 04 22:57    Temat postu: ochrona Odpowiedz z cytatem

Tak czy siak, impregnujmy ciało Światłem, niech nas chroni : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Ziemia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: