Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

bananowe dania znacie ?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Odżywianie ciała i umysłu, diety.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sportowiec

PostWysłany: 2011 03 26 13:47    Temat postu: bananowe dania znacie ? Odpowiedz z cytatem

hej w związku z tym że muszę jeść ze 25 bananów dziennie żeby pokryć zapotrzebowanie energetyczne na węglowodany prosze was o podanie jakiś potraw z bananów jeśli znacie bo jedzenie ich od tak już mi zbrzydło heh a niestety nie widze innego źródła węglowodanów choć myślę nad powrotem do gotowanych kasz albo ryżu no ale to gotowanie mi nie odpowiada
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
krzysztof

PostWysłany: 2011 03 26 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WITAJ Surprised

Możesz wejść na bananową stronę
30 Bananas a Day
http://www.30bananasaday.com/
forum
http://www.30bananasaday.com/forum
poszperaj w dziale przepisy
http://www.30bananasaday.com/forum/categories/lowfat-raw-vegan-recipes/listForCategory?categoryId=2684079%3ACategory%3A118&page=

Bardzo proste to miksy bananowe : woda - tyle w zależności jaką lubisz konsystencję ,banany i dodajesz do wyboru karob , surowe kakao, jagody camus , mesquito , maca lub lucuma itd. - wszystko jest dostępne już sproszkowane .
Możesz dodawać tez trochę owoców takich jak jagody , maliny ,
truskawki , poziomki lub inne jakie lubisz .

BANANA SMOOTHIE! RECIPES for KIDS! Say hi to NATAYA & KATIA...my beautiful & amazing Very Happy
http://www.youtube.com/watch?v=FCOmW6BSUAE&feature=relmfu

Także możesz po prostu rozgnieść banana na talerzu plus dodatki - sok z cytryny, imbir , cynamon, kurkuma itd. lub cokolwiek co sam wymyślisz.

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY Surprised
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sportowiec

PostWysłany: 2011 03 27 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciężko dostać te produkty w irlandi spoko krzysiu dzieki
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2011 03 27 19:51    Temat postu: Re: bananowe dania znacie ? Odpowiedz z cytatem

Sportowiec napisał:
muszę jeść ze 25 bananów dziennie
Gdybym był Amerykaninem, to w tym momencie zapewne wykrzyknąłbym OMG!
Smile
Ty się naprawdę postanowiłeś wykończyć takim odżywianiem. Jak tak będziesz wpychał w to ciało tyle "kalorii" to za jakieś 10, góra 20 lat możesz mieć spore problemy kostne i stawowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
krzysztof

PostWysłany: 2011 03 28 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WITAJ Surprised

Przykładowe miejsca gdzie można dostać takie dodatki
http://rawfoods.pl/sklep/superfoods/
http://www.surovital.pl/

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY Surprised
Powrót do góry
Sportowiec

PostWysłany: 2011 03 28 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jmw ty ciągle nie rozumiesz że ja pracuje fizycznie często 7 dni w tygodniu a jak nie pracuje to ciężko trenuje i zwyczajnie nie jedząc nie mam siły pracować ani trenować bo brak kcal w diecie , banay z tego względu żę to jedyne surowe źródło węgli choć zastanawiam sie nad powrotem do kasz gryczanej i musli, niejest prosto wymyślić coś a wielu ludzi którzy dają wskazówki tylko gdybają jeśli ty masz jakieś konkretne rozwiązania w mojej sprawie to śmiało słucham Smile bo ja nie ide tym nurtem fizlozoficznym że nic sie w życiu nie opłaca robić bo wszystko jest tworem ego taka prawda całe nasze życie tu to twór ego i karmy ,jak by nie patrzeć wszystko nam szkodzi łącznie z oddychaniem a dziśejsze warunki życia w systemie zmuszają nas do takie trybu życia jaki prowadzimy ...
Powrót do góry
Emanuel

PostWysłany: 2011 03 29 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sportowiec, nie wiem jakie są Twoje doświadczenia z czuciem i zasilaniem ciała z JA, wydaje mi się, że szukasz na zewnątrz. Proponuję poszukaj wewnątrz, zaskoczysz się Very Happy
Cytat:
Jednak najważniejsze jest to, żebyś był świadomy i czuł to, że Moc jest w tobie, nie w innej istocie.
Lub rzeczy... dodał bym, pozdrawiam Namaste krzysiek Smile
Powrót do góry
Sportowiec

PostWysłany: 2011 03 29 23:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spoko dla co mam zrobić siąść zamknąć oczy i co dalej ma ktoś jakąś instrukcje ? bo czczego gadania typu możesz góry przenosić to sie juz nasłuchałem problem w tym że życie wtapia w nas takie anie inne realia gdzie nie ma czasu siły warunków itp żeby wyrwać sie ze schematów pzdr
Powrót do góry
Emanuel

PostWysłany: 2011 03 30 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sportowiec nie wiem w jak dużym stopniu poznałeś kim jesteś, jak działają Twoje narzędzia (instynkt, intelekt, intuicja) i jak je używać. Przychodzi mi do głowy wiele różnych informacji, ale nie wiem którę są dla Ciebie odpowiednie na teraz.
Cytat:
spoko dla co mam zrobić siąść zamknąć oczy i co dalej ma ktoś jakąś instrukcje ?
Na to pytanie Ty sam możesz sobie odpowiedzieć najlepiej. Very Happy wycisz się zrelaksuj odpręż i czuj, czuj, czuj całym sobą jaka jest odpowiedź, do czego Cię ciągnie, odsuń instynkt i intelekt...
Nie chciałbym schodzić z głównego wątku, powodzenia Smile
Powrót do góry
hunab-ku

PostWysłany: 2011 03 31 08:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sportowiec rzecze:

spoko dla co mam zrobić siąść zamknąć oczy i co dalej ma ktoś jakąś instrukcje ?
(czytaj: może ktoś coś zrobić za mnie)
bo czczego gadania typu możesz góry przenosić to sie juz nasłuchałem
(czytaj: nie będę nikogo słuchał)
problem w tym że życie wtapia w nas takie anie inne realia
(czytaj: dla mnie granicą nieprzekraczalną sa realia życia)
gdzie nie ma czasu siły warunków itp żeby wyrwać sie ze schematów
(czytaj: nie mam czasu i już)

Taki lajf Very Happy
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2011 03 31 08:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sportowcu Kochany,
jak widzisz, my tutaj piszemy, bo naszą intencją jest pomóc ci. Ale, jak możesz domyśleć się z powyższych naszych wypowiedzi, czujemy, że bariera przed możliwościami dokonania zmian w twoim życiu przez ciebie jest mocna i "trudna" do zburzenia. Jednak wewnętrzne także ty to czujesz i budzisz się, wzbudzasz w sobie moc burzenia ten bariery.
Tak czy inaczej, nadal moją intencją jest pomóc ci, bo o tę pomoc ty sam prosisz. Jednak moja pomoc może polegać, co czynię także względem innych, na podawaniu informacji -- nic innego zrobię.

Człowiek jest ograniczony swoimi wierzeniami. Usuwanie wierzeń równe jest z usuwaniem ograniczeń.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Sportowiec

PostWysłany: 2011 03 31 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hunabku pomyliłeś sie tylko co do pierwszego stwierdzenia całą resztę trafiłeś bezbłędnie ,jmw rozumiem to wszystko ale ja nie żyje w świecie filozofi tak jak większość ludzi tu zrozum ja to prubóję przełożyć na realia bo to w nich żyje wiele ludzi mówi tu rzeczy których sami nie rozumieją a ja rozumiem i wiem dużo więcej niż ci sie zdaje mnie interesują fakty a nie czcze gadanie i tyle pisałeś coś o kaloriach i stawach więc proszę oprzyj to na faktach dowodach tak samo jak ja czytam książki o tym ze dieta dla sportowców jest niezbędna że potrzebuje tyle i tyle węglowdanów i tłuszczów przy takim i takim wysiłku ci ludzie przedstawiają dowody teorie i one sie sprawdzają na ludziach tego samego chce od nowej wiedzy która na przykład dowiaduje bo równie dobrze na każdą teorie można przytoczyć złe i dobre linki z neta które pokazują artykuły to jest dobre albo to jest złe ja wiem tylko tyle że martwy pokarm jest zły wierze szczerze w te teorie bo natura nie dała nam garnków i kuchenek do pokarmu ani fabryk ale druga sprawa jest taka że trenuje pracuje intensywnie i szukam rozwiązań żeby te energie dostarczać żęby budować siłe fizyczną wytrzymałość i muskulature bo poprostu to lubię ale chce to robić w jak najabrdziej zdrowy sposób ,tutaj na tym forum jest wiele fantastycznych ludzi ale wielu z nich żyje złudzeniem że coś rozumieją i sypią mądrościami o których nic nie widzą ja zwyczajnie nie wdaje sie bezsensowne przekomarzanki szukam faktów i opini i tyle i moja intuicja mówi mi sama gdzie powienienem podążać wielu z was w tym gadaniu zapomina jak wielu ludzi uwięzionych jest w systemie i nie mają szans na oświecenie umysłu na prówbowanie na szukanie odpowiedzi bo zwyczajnie pochłniaja ich proste rzeczy jak praca rodzina rachunki opłaty i spanie ja dziennie spędzam 10 godzin w pracy 8 godzin śpiąc 2 godziny w drodze do pracy i to mój cały dzień pracować muszę żeby opłacić rachunki kupić jedzenie zapłacić czynsz brak czesto pieniędzy siły i czasu na rozwijanie siebie intelektu i zmiany bo niestety dziś wszystko jest uzależnione od pieniędzy codziennie życie nas zwyczajnie odmożdża ten system tak działa i ma tak działać żebyśmy sie właśnie nie rozwijali i niestety przegrywamy te wojnę ja prubuje jak mogę sie z niego wyrwać ale coraz miej sił coraz więcej problemów mam dużo pomysłów ale brak czasu i pieniędzy na realizacje spędzam czas na podstawach czyli przeżyciu wegetacji utrzymaniu się na powierzchni nie mam luksusu wyjazdu w ciepłe kraje i próbowania spędzania czasu z naturą słońcem itd nawet nie ma kiedy postu zrobić...system nie pozostawia nam dużo wyborów schematy zbudowały nas od podstaw i cieżko wręcz niemożliwe jest sie z nich uwolnić żyjąc dalej nimi takie luksusy mają ludzie bogaci którzy mogą sobie dać wolność i prubować różnych rzeczy ja sie nie oszukuje jestem z polski zaściankowego i zaszufladkowanego kraju który produkuje ludzi sflustrowanych i o zniewolonych umysłach system ma nas w garści i proszę bez czczego gadania w odpowiedzi na mojego posta pozdro wam wszystkim Smile
Powrót do góry
Sattwa

PostWysłany: 2011 03 31 23:29    Temat postu: Surowa dieta Tima van Ordena Odpowiedz z cytatem

Sportowcu Very Happy

Surowa dieta Tima van Ordena
Mam nadzieję,że doświadczenia tego pana (sportowca),to fakty,które być może Ci pomogą w rozwiązaniu Twych - i nie tylko Twych - problemów. Very Happy

http://www.youtube.com/watch?v=49UQ5hp6S8c&feature=related

pozdrawiam
Powrót do góry
Sportowiec

PostWysłany: 2011 04 01 00:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widziałem już to ale nic wiecej o nim nie znalazłem po drugie on mówi o białku ja mam problem z węglowodanami czyli zapewnieniem odpowiedniej ich ilości w diecie
Powrót do góry
hunab-ku

PostWysłany: 2011 04 01 15:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurczę Joachim na spotkaniu mniej-więcej rzekł: "Wiara to coś najgorszego. jak ktoś w coś wierzy, to koniec ... nic nie da się zrobić"
Kurczę Joachim ... prorok jeszcze dodatkowo z Ciebie.

Sportowcu ... piszesz:

"ja nie żyje w świecie filozofii tak jak większość ludzi tu"

a ja czytam:
to czym większość ludzi tu żyje, to nieprawdziwe bzdury.

Jeżeli chcesz coś zmienić musisz sam sobie udowodnić, że się mylisz przynajmniej w tej kwestii.

Dowodów na to, że twoje prawdy są tylko Twoje jest chociażby moja prawda ...
Z tego co pamiętam ... człowiek podstawową przemianę materii ma na poziomie 1600 kcal. Jeżeli na dobę nie dostarczy tyle kalorii swojemu ciału, to chudnie i za jakiś czas umiera. Tak twierdzą "naukowcy"
Osobiście od około dwóch lat ... mniej więcej zjadam po 500-600 kalorii na dzień. Pracuję dużo, ale nie ciężko (bo moja praca jest łatwa i przyjemna Laughing ) i za cholerę nie mogę zejść z wagi poniżej 80 kilo.
???

Moja matka (co już przytaczałem) zawsze mówiła; Mariuszku, musisz jesć mięso, bo umrzesz w ciągu roku ... tak w radio jeden lekarz mówi ... . Ja jej na to: mamo, ale ja juz 17 lat mięsa nie jem ... a ona: NO WIDZISZ !!!
Laughing Laughing Laughing

Takie widzisz, filozofie/prawdy jako programy w istotach funkcjonują. I program filozoficzny ... będzie filozofią, a prawda prawdą w życiu będzie. I będzie kształtować ciało i ducha.

Ale też się nie stresuj za bardzo ...
Powrót do góry
Sportowiec

PostWysłany: 2011 04 02 10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hunabku dobry z ciebie myśliciel to udowadnia jedno co powiedziałeś każdy ma swój świat i wybiera swoje prawdy ja chce to robić świadomie...stresuje sie to fakt bo szukam odpowiedzi zależy mi na tym zależy mi na treningach bo lubie to robić i szukam przyczyn problemów..
Powrót do góry
hunab-ku

PostWysłany: 2011 04 02 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorry, że Cię jeszcze wnerwię ... Smile
nie szukaj !!!
jak szukasz, to nigdy nie znajdziesz ...
jak szukasz ... to będziesz szukał bez przerwy. Skoro szukasz to życie Ci da "szukanie"
Luzik.
Poza tym ... troszkę humoru w tym, co robisz znajdź i radości z tego miej .... Smile Smile Smile

Jak czegoś chcesz to weź sobie i powizualizuj według schematu podanego przez Joachima i będziesz to miał.

Banany:

dziś na pośniadaniowy deser z żonką zjedliśmy; pokrojony banan w plasterki, polany surową czekoladą (tłuszcz kakaowy Raw rozpuszczany/mieszany paluszkiem nad ciepłą płytą termoceramiczną (aby nie zabić surowizny), do tego 2 łyżki surowego kakao i 2 łyżki surowego syropu z agawy)
---------- Bananowe Niebo w Gębie -------------------

Pozdro Smile
Powrót do góry
Sportowiec

PostWysłany: 2011 04 02 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak tak filozofowanie z każdego słowa Smile znam to co nie powiesz można do tego coś dofilozofować Smile
Powrót do góry
Przemek

PostWysłany: 2012 03 06 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sportowcu - w węglowodany bogate są również inne owoce - m. in. awokado oraz orzechy.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Odżywianie ciała i umysłu, diety. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: