Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Własne przemyślenia i obserwacje

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JO

PostWysłany: 2003 07 22 20:06    Temat postu: Własne przemyślenia i obserwacje Odpowiedz z cytatem

1. Kiedyś prowadziłem delikatnie powiedziawszy dyskusję na łamach forum z jakimś naukowcem, który zajmuje się genetyką. Min. zarzucał on stwierdzony na stronie głównej przez Joachima fakt, iż człowiek (jako całość, nie tylko fizyczność) wytwarza pole grawitacyjne. Otóż jestem przekonany na 100%, że jednak i ten rodzaj pola otacza (przenika) ciało człowieka. Moja pewność bierze się z tąd, że systematycznie doświadczam przyciągania odzieży w specyficznych miejscach ciała (nie ma to nic wspólnego z brakiem higieny, czy potliwością). Jak zatem nazwać to oddziaływanie? Nie może to być oddziaływanie pola magnetycznego, bo materiał z jakiego wykonana jest odzież nie odgrywa w tym wypadku tu żadnej roli, poza tym nie tylko odzież swego czasu przyciągałem, ale i przystawiany do czakry kryształ, czy też własną dłoń.
Teraz pełniej rozumiem wybór Joachima polegający na doświadczaniu chorowania, aby móc udzielać rad, tym którzy chcieliby wyjść z choroby. Nie ma nic pewniejszego nad to, co człowiek sam doświadczy. W każdym z nas rodzą się wątpliwości i chociaż w swojej głębi wiemy, że jesteśmy istotami nieskończonymi, to zawsze pojawiają się w nas momenty kryzysowe - to one stanowią siłę napędową rozwoju. Człowiek, który coś przeżył na własnej skórze nie ma wątpliwości w danym temacie więc jego pomoc jest skuteczniejsza - może się dzielić z innymi tym co sam już przeżył, lekcje, które sam już zaliczył.

2. Sfera świadomości. Na tej stronie propaguje się poszerzanie własnej świadomości, a to dalekie jest od prpagowania wszelkich ideologii, gdyż KAŻDA ideologia zawęża sferę świadomości. Taką ideologią może być zarówno propagowanie jakiejś jednej sfery "oświecenia", np. sfera miłości, sfera intelektu, sfera intuicji i jakakolwiek inna sfera, w której osoba żyjąca zachwala jej błogosławieństwa. Trzeba mieć jednak na uwadze to, że zawężanie się do określonej sfery po pierwsze hamuje dalszy rozwój, a po drugie zatraca to co "niżej" - tworzy się jakby pusta w środku kula o ściankach pewnej grubości, która to ścianka symbolizuje przestrzeń danej sfery świadomości. Poszerzanie świadomości powinno przecież mieć postać pełnej w środku kuli, a nie polegać tylko na przeskakiwaniu z jej głębszych pokładów na strefy zewnętrzne.

Jak jeszcze sobie coś ciekawego przypomnę lub będę miał jakieś przemyślenia, to (może) napiszę... :-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
funky

PostWysłany: 2003 07 22 22:48    Temat postu: Re: Własne przemyślenia i obserwacje Odpowiedz z cytatem

JO napisał:
zarzucał on stwierdzony na stronie głównej przez Joachima fakt, iż człowiek (jako całość, nie tylko fizyczność) wytwarza pole grawitacyjne.

Co do pola grawitacyjnego to już od czasów Isaaca Newtona wiadomo, że każde ciało obdarzone masą wytwarza pole grawitacyjne. A ponieważ ciało ludzkie ma masę więc jest także, źródłem pola grawitacyjnego. Inna sprawa, że jest to bardzo słabe pole i normalnie trudno zaobserwować jego efekty. Jeśli chodzi o przyciąganie ubrania do ciała to odpowiedzialne jest za to przyciąganie elektrostatyczne będące rezultatem elektryzowania się materiału podczas pocierania o inne przedmioty. Jeżeli jest to przyciąganie w punktach czakr to trudno mi powiedzieć jaki to jest rodzaj oddziaływania ale raczej wykluczyłbym grawitację. Po pierwsze zbyt słaba aby jej efekty były widoczne w postaci przyciągania przedmiotów do ciała, a po drugie grawitacja jest proporcjonalna do masy i jest największa tam gdzie jest największa gęstość materii. Nie ma żadnego związku z czakrami. Ja bym stawiał na oddziaływania elektromagnetyczne ewentualnie na jakiś rodzaj oddziaływania, który nie został dotychczas dobrze zbadany.

JO napisał:

Taką ideologią może być zarówno propagowanie jakiejś jednej sfery "oświecenia", np. sfera miłości, sfera intelektu, sfera intuicji i jakakolwiek inna sfera, w której osoba żyjąca zachwala jej błogosławieństwa. Trzeba mieć jednak na uwadze to, że zawężanie się do określonej sfery po pierwsze hamuje dalszy rozwój,

Słuszna uwaga. Sam często spotykam się z ludźmi, którzy zatrzymali się na jednym z poziomów i uważają to za szczyt rozwoju. Co gorsza nakłaniają innych, aby również utknęli na tym samym poziomie.

Pozdrawiam,
funky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JO

PostWysłany: 2003 07 23 12:00    Temat postu: Re: Własne przemyślenia i obserwacje Odpowiedz z cytatem

funky napisał:

Co do pola grawitacyjnego to już od czasów Isaaca Newtona wiadomo, że każde ciało obdarzone masą wytwarza pole grawitacyjne. A ponieważ ciało ludzkie ma masę więc jest także, źródłem pola grawitacyjnego. Inna sprawa, że jest to bardzo słabe pole i normalnie trudno zaobserwować jego efekty. Jeśli chodzi o przyciąganie ubrania do ciała to odpowiedzialne jest za to przyciąganie elektrostatyczne będące rezultatem elektryzowania się materiału podczas pocierania o inne przedmioty. Jeżeli jest to przyciąganie w punktach czakr to trudno mi powiedzieć jaki to jest rodzaj oddziaływania ale raczej wykluczyłbym grawitację. Po pierwsze zbyt słaba aby jej efekty były widoczne w postaci przyciągania przedmiotów do ciała, a po drugie grawitacja jest proporcjonalna do masy i jest największa tam gdzie jest największa gęstość materii. Nie ma żadnego związku z czakrami. Ja bym stawiał na oddziaływania elektromagnetyczne ewentualnie na jakiś rodzaj oddziaływania, który nie został dotychczas dobrze zbadany.

Nie jest to przyciąganie magnetyczne, a w takim razie również i elektromagnetyczne, pisałem to przecież. Jak w takim razie wytłumaczysz przyciąganie odzieży bez względu na materiał jej wykonania (włókna sztuczne, czy naturalne nie odgrywają tu żadnej roli), przyciąganie przystawionej ręki, czy też przyciąganie przystawionego do ciała (czakry) kryształu górskiego. Jeśli chodzi o zależność grawitacji od masy, to masz rację - wyraziłeś po prostu tutaj stan aktualnej, oficjalnej w tym względzie wiedzy naukowej i jak sam to już napisałeś, ciało człowieka ma za małą masę, aby oddziaływanie grawitacyjne zależne od masy było wyczuwalne.
Powrót do góry
funky

PostWysłany: 2003 07 23 23:05    Temat postu: Re: Własne przemyślenia i obserwacje Odpowiedz z cytatem

JO napisał:

Nie jest to przyciąganie magnetyczne, a w takim razie również i elektromagnetyczne, pisałem to przecież.

Magnetyczne napewno nie, no bo niby skąd w tkaninie miałby się wziąć ferromagnetyk. Masz tu do czynienia z najzwyczajniejszym w świcie przyciąganiem elektrostatycznym i nie widzę sensu w tłumaczeniu tego w jakiś inny sposób. Elektryzować się mogą zarówno włókna sztuczne jak i naturalne Swoją drogą też to wielokrotnie obserwowałem na sobie.

Czakry są punktami na ciele człowika, które gdy są otwarte wykazują wzmożoną aktywość elektromagnetyczną. Inaczej mówiąc emitują fale elektromagnetyczne o różnych częstościach. Aktywność czakr można także zwiększyć pobudzając je elektrycznie. W handlu dostępne są urządzenia do elektroakupunktury. Widziałem kiedyś takie na targach ezoterycznych. Nie znam właściwości fizycznych kryształu górskiego, ale myślę, że nie byłoby problemem wyjaśnienie jego przyciągania przy pomocy znanych oddziaływań elektromagnetycznych. Nie ma sensu na siłę wyjaśniać wszystkiego przy pomocy grawitacji tam, gdzie nie odgrywa ona żadnej roli. Inna kwestia to to, że czakry tak jak cała istota ludzka są wielowymiarowe. Istnieją więc jeszcze na kilku innych pozimach oprócz fizycznago np. na poziomie astralnym. I tutaj powstaje pytanie jak to co dzieje sie na poziomie astralnym wpływa na to co dzieje się na poziomie fizycznym i na odwrót. Na takie pytanie nie potrafię narazie odpowiedzieć bo nie mam do końca wyrobionej opinii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Donia

PostWysłany: 2003 07 25 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Jo i Funky,
przerzucacie się naprzemiennie: " magnetyczny, elktryczny i elektrostatyczny" i tak w kółko. I co najśmieszniejsze obaj macie rację, a brzmi to dość ciekawie , bo wynika z tego, że mądre i bystre chłopaki jesteście , ale umknęło Wam jedno, że każda materia a w tym i człowiek jest zagęszczoną energią, i jak każda energia ma swą ELKTROMAGNETYCZNĄ naturę, więc przyciągać i odpychać musi inną materię(ENERGIĘ) o różnym ładunku, niekoniecznie przeciwstawnym. Wink
Cześć.
Powrót do góry
Andrzejjot

PostWysłany: 2004 01 02 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Donia. Nie moę trafić na Twój post dot. afirmacji. Ciekawie o tym napisąś, a tym tematem również się zajmuję więc jedno mam pytanko; czy prubowałaś pracować z kilkoma afirmacjami równocześnie, np. 5, 7 itp?? Pozdrawiam . Andrzej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
Adam
Gość

PostWysłany: 2004 02 12 23:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy kolega z Gdańska nie wybiera się może do Warszawy? Bo jeśli tak, to bardzo bym chciał spróbować jak przyciąga - i nie puszcza - moją rękę np. łopatką...

Proponuję zająć się kopaniem ogródka.

Słowem, zejść na ziemię.

Pozdrawiam,
Adam
Powrót do góry
JO

PostWysłany: 2004 02 14 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adam napisał:
Czy kolega z Gdańska nie wybiera się może do Warszawy? Bo jeśli tak, to bardzo bym chciał spróbować jak przyciąga - i nie puszcza - moją rękę np. łopatką...

Proponuję zająć się kopaniem ogródka.

Słowem, zejść na ziemię.

Bardzo dziękuję za tak rzeczowy i bardzo pomocny komentarz. Trafiłeś w sedno mojego problemu..., niestety tylko w Twoim wyobrażeniu...

P.S. Czy my się znamy? :-/
Powrót do góry
Adam
Gość

PostWysłany: 2004 02 15 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O, zmienię ton w takich okolicznościach

Nie, nie znamy się. Mam wrażenie, że uraziłem Pana zwracając się per "kolego". Wynika to głównie z faktu, że przebywając na licznych forach dyskusyjnych ani razu nie zetknąłem się ze zwracaniem się do siebie per Pan.

Co do istoty problemu, to śmiem twierdzić że nie ma problemu. Podobnie zresztą jak z niejedzeniem.

Jak znalazł znam sporo ludzi z kręgów ze tak powiem potencjalnie około New Ageowych. Np. nauczyciela wewnętrznego stylu Kung Fu. I sporo słyszałem opowieści o np. energii Chi. Chętnie się podzielę, jeśli kogoś to interesuje...

Pozdrawiam,
Adam
Powrót do góry
JO

PostWysłany: 2004 02 18 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma powodu do zmiany tonu. Moja reakcja (postawione na końcu zapytanie) podyktowana była Twoim (musisz to przyznać) niezbyt przyjaznym, celowo sarkastycznym komentarzem. A fakt, że się nie znamy oczywiście nie wymusza określonego sposobu zwracania się. Niegdzie nie zaznaczyłem, aby w odniesieniu do mnie używać zwrotu per pan i wcale mi się to nie podoba.

Jeśli chodzi natomiast o zejście na ziemię, to wydaje mi się, że stąpam po niej dostatecznie twardo, co oczywiście nie wyklucza tego, że moje górne partie ciała bujają w obłokach. Jedno nie wyklucza drugiego, a najważniejszym jest zachować odpowiednią równowagę...
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: