Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jaka woda zdrowia doda?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Odżywianie ciała i umysłu, diety.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Szafir

PostWysłany: 2011 05 16 12:44    Temat postu: Jaka woda zdrowia doda? Odpowiedz z cytatem

"Wody źródlane, zwane też stołowymi (np. Eden, Kropla Beskidu, Vitalinea, Żywiec Zdrój), stanowią największą grupę wód dostępnych w naszych sklepach. Są uboższe w składniki mineralne i zwykle zawierają sześć podstawowych jonów (wapń, magnez, sód, siarczany, chlorki i węglany), którymi wzbogaca się po prostu czystą chemicznie wodę. Ze względu na niski stopień mineralizacji, są uniwersalne i bezpieczne. Są szczególnie wskazane do posiłków dla niemowląt oraz osób ograniczających spożycie soli w diecie.

Wody mineralne naturalne (np. Multivita, Muszynianka, Piwniczanka, Vita) powstają w procesie przesączania wody przez rozmaite skały przez tysiące, a nawet setki tysięcy lat, a im dłuższy ten proces, tym woda jest wartościowsza. Rodzaj zawartych w nich składników i ich stężenie decyduje o właściwościach odżywczych lub dietetycznych. Składniki mineralne odpowiadają za niepowtarzalny smak i wartości zdrowotne tych wód.

Do wód mineralnych zalicza się również wody lecznicze (np. Jan, Słotwinka, Zuber). Są to zwykle wody naturalnie zmineralizowane o wysokich stężeniach niektórych składników mineralnych. Powinno się je pić profilaktycznie lub leczniczo w ilościach zaleconych przez lekarza. Na pewno nie wolno takiej wody podawać dziecku, czy też osobom cierpiącym na nadciśnienie i choroby nerek. "
http://www.kafeteria.pl/ziu/obiekt.php?id_t=129

Jaką wodę polecacie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
2345

PostWysłany: 2011 05 16 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja pije miejscowa wode zrodlana - mam tutaj zrodelko. Wedlug mnie najlepsza Wink
Powrót do góry
rugwa

PostWysłany: 2011 05 16 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja najbardziej preferuję "wodę" z owoców Smile Gdy chce mi się pić to po prostu zjadam soczysty owoc, najczęściej jabłko lub ananasa, porządnie go przeżuwając. Ani jakakolwiek woda ani nawet świeżo wyciśnięty sok mnie tak nie napoi jak małe jabłuszko.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Odżywianie ciała i umysłu, diety. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: