Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

post przeciwwskazania?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Inedia, Niejedzenie, Post.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sportowiec

PostWysłany: 2011 08 30 00:27    Temat postu: post przeciwwskazania? Odpowiedz z cytatem

w jakim stanie i w jakich chorobach nie powinno sie leczyć postem ??czesto ludzie są w złym stanie zdrowia wycieńczeni słabi czy wtedy powinni ??ludzie którzy dowiadują sie ze mają raka lub guza słabną z dnia na dzień wydaje sie że takim ludziom 40 dniowy pełny post może tylko zaszkodzić ...nie wiem komu radzić post a widze ostatnio dużo podbramkowych sytuacji
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
NiewiernyTomasz

PostWysłany: 2011 08 30 07:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pamiętaj ze nie zawsze musi być 40 dniowy, 21 dni tez może być pełnym postem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzysiektr

PostWysłany: 2011 08 30 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piszą że nie można np. mając wrzody żołądka, bo soki żołądkowe coś tam. Ja tam miałem kilkutygodniowy post i raczej mi się wrzodek zaleczył, bo nic nie czuję. Więc widocznie różnie to z tym bywa , różnie pracują organizmy.
Jak się czegoś nie przetestuje na sobie ( ostrożnie ), to na te wszystkie przeciwwskazania też trzeba brać poprawkę.
Powrót do góry
Sportowiec

PostWysłany: 2011 08 30 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie problem w tym ze ciężko chorzy często nie mają czasu albo sił na testowanie i staja przed wyborem chemia naświetlania tabletki albo w 2 miesiące lądują na cmentarzu
Powrót do góry
krzysiektr

PostWysłany: 2011 08 30 16:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko już tak ciężko chorzy o jakich piszesz, jaką metodą nie wybiorą to i tak będzie to testowaniem. I chemia i naświetlenia nie dają gwarancji na wyleczenie, jest tam jakaś statystyka wyzdrowień i też musisz to przetestować czy na ciebie to podziała. Tyle że te skutki tych metod są lepiej udokumentowane, a badań na temat wpływu postu kilkutygodniowego na nowotwory itp, to chyba nie wiele o ile w ogóle jakieś na szerszą skalę.

Pozostaje szukać ludzi którzy faktycznie sami na sobie testowali post w ciężkich schorzeniach, a nie coś tam słyszeli czy czytali, lub komuś się coś wydaje że zadziała.
Powrót do góry
Sportowiec

PostWysłany: 2011 08 30 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to fakt . ostatnio słyszałem o nowotworach dwóch młodych dziewczyn jedna po 3 miesiącach od dowiedznia się zmarła druga walczy z nowotworem mózgu obie po dwadzieścia pare lat , ściska mnie w środku ta bezradność
Powrót do góry
Naturoterapeuta

PostWysłany: 2013 02 13 22:01    Temat postu: przeciwwskazania itp Odpowiedz z cytatem

Ciekawe info jest na www.biobar.eu/glodowka jest tam odnośnik do strony naukowo opisanej jak przebiega głodówka, jak się do niej przygotować i jakie ma rezultaty. W oparciu o wieloletnie doświadczenie.

Jurek
Powrót do góry
IneedJA

PostWysłany: 2013 05 11 22:34    Temat postu: Przeciwwskazania do postu Odpowiedz z cytatem

Ja bym na pewno odradzał poszczenie w ciąży. W przypadkach silnej intoksykacji natomiast proponowałbym serię postów metodą frakcyjną, żeby stopniowo poruszyć złogi. W chorobach nowotworowych generalnie zgodnie z moją wiedzą można pościć, z kolei przy stosowaniu chemio- bądź radioterapii odradza się raczej urynoterapię, ale głowy nie dam.
Nie zawsze długie lub pełne poszczenie jest lepszym rozwiązaniem od krótszych a częstszych z okresami tzw. zdrowego odżywiania pomiędzy nimi. Pozytywne jest to, że z każdym kolejnym postem człowiek coraz bardziej otwiera się na potrzeby swojego ciała i lepiej wie co będzie dla niego w danym momencie dobre.

BTW. Post urynowy jest o wiele wiele skuteczniejszy i szybszy od wodnego.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Inedia, Niejedzenie, Post. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: