Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Odzierz

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Odżywianie ciała i umysłu, diety.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MZP

PostWysłany: 2011 09 22 21:43    Temat postu: Odzierz Odpowiedz z cytatem

Jeśli już się ubieramy to jaka odzież z jakiego materiału jest wskazana dla ciała osoby odżywiającej się "Światłem"?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NiewiernyTomasz

PostWysłany: 2011 09 23 10:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli zakładać, że ktoś odżywia się światłem to zachodzi to w dużej mierze przez skórę, więc odzież - żadna Very Happy, a jeśli "światłem" rozumiesz jako, że taka osoba nie zależy od warunków w jakich żyje [ może żyć w dowolnych warunkach ] to odzież nie ma także znaczenia.
Powrót do góry
MZP

PostWysłany: 2011 09 24 07:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Założenie jest takie że ciało odżywiać się praną, i nie ukrywam że temat nie jest łatwy bo prana dzieli się na różne formy Prana
(Prana,Apana,Samana,Udana,Vyana) do tego dochodzi podział z wg Chińskiej medycyny Chi.

Ja to rozumiem tak że nie jedząc ciało zaczyna się regulować i zmniejszać entropie, co za tym idzie wszystko wokół niego staje się uporządkowane(w harmonii). Jeśli patrzeć na prace związane ze świętą geometrią to można by powiedzieć że odzież konopna jest najodpowiedniejsza bo ma najmniejszy współczynnik fragmentacji pola życiowego(wg. prac Dan Wintera) a najgorszym materiałem nawet w pobliżu ciała to aluminium.

np. Paramahamsie Joganandzie "... Mistrz kazał mu przywdziać szaty o tradycyjnym kolorze ochry, ale z jedwabiu, a nie z bawełny. ..."
Jedwab raczej za drogi i nie na nasz klimat. Szukam czegoś co nie wyziębi ciała.

Jakie są wasze odczucia, i doświadczenia?
(może to niema znaczenia, w późniejszym etapie a tylko przy przejściu)

Używam teraz polar, i zastanawiam się czy odzież plastikowa przypadkiem nie tłumi postępu zmian w ciele w czasie inedii.

A vwięc w jaką ciepłą odzież wybrać?

A może poczekać aż urośnie futro Confused
Powrót do góry
Pielgrzym

PostWysłany: 2011 09 29 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aby wybrac odpowiednie dla siebie ubranie przydatne bedzie zebranie informacji o sposobie wytworzenia\przetworzenia danego materialu na ktory odziez sie sklada.

Moje cialo informuje mnie poprzez mniejsze lub wieksze odczucie swoistego dyskomfortu lub komfortu podczas kontaktu z danym materialem. Wrazliwosc ta jest rownoczesnie zalezna od czystosci ciala w danym momencie. Jest to swoista umiejetnosc podlegajaca cwiczeniu w latwy sposob - odcinek reki zawiniety w worek foliowy odczujesz inaczej niz wlasnorecznie upleciona sukienka z galazek i lisci. Smile
Pozdrawiam, Misza
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Odżywianie ciała i umysłu, diety. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: