Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wlosy i paznokcie - ciekawostki, spostrzezenia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pielgrzym

PostWysłany: 2011 10 08 18:16    Temat postu: Wlosy i paznokcie - ciekawostki, spostrzezenia Odpowiedz z cytatem

Witam, interesuje mnie bardzo wlasciwe funkcje wlosow i paznokci, wszystko to o czym nie dowiesz sie z telewizji i gazet. Jesli macie jakies ciekawe spostrzezenia - prosze sie podzielic Smile

Zauwazylem, ze:
- kolor wlosow w niektorych miejscach mojego ciala zmienia czasem odcienie.
- wlosy rozjasniaja sie po dlugotrwalym kontakcie ze swiatlem slonecznym. Roznie wyglada to dla roznych ras.

ciekawy artykul:

"The Truth About Hair and why Indians would keep their hair long"

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150358658538582.404551.313188643581

dalej nasuwaja mi sie pytania -

dlaczego mnisi gola glowy?
czy golenie wlosow moze byc swoista forma ochrony przed energiami z naszego otoczenia?
dlaczego jedne istoty maja futro a inne sa prawie lyse na calym ciele?
dlaczego czasem stosunkowo mlode osoby siwieja?
dlaczego na mojej brodzie moge znalezc wszystkie znane nam kolory wlosow? Smile
Jaka jest relacja aury i funkcjonowania glownych czakr ciala do kolorow upierzenia?

Paznokcie z kolei to juz zupelna zagadka dla mnie.
Od zawsze mam bardzo miekkie i elastyczne paznokcie. Poniewaz muzykuje troche na gitarze klasycznej - twardsze szponki bylyby mile widziane. wizualizacje, posty i surowa dieta zdaja sie nie wplywac na nie w zaden sposob.

Wyjatek pamietam - zdarzylo mi sie wykopac jedna roslinke z ziemi wlasnorecznie, a ze korzen byl dosc dlugi a gleba bardzo twarda to sie nadrapalem - tak z godzine to trwalo. Po wszystkim paznokcie wydawaly sie twardsze, jakby naostrzone. Czy moze wypowiedziec sie ktos kto regularnie pracuje z ziemia nagimi dloniami - nie martwiac sie przy tym o troche "brudu" pod paznokciem? Smile

Pozdrawiam wszystkich serdecznie, Michal

Ostatnio zmieniony przez Pielgrzym dnia 2011 10 21 03:29, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Szafir

PostWysłany: 2011 10 09 09:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"dlaczego gola glowy?" Zdaje się, że ma to związek z czakrą korony

Niektóre ludy golili je, by przypodobać się "bogom" / upodobnić się do nich.
Powrót do góry
Pielgrzym

PostWysłany: 2011 10 21 03:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JMW mozesz prosze przeniesc temat do "Rozwoj duchowy" - mysle, ze to wlasciwsze miejsce. Dziekuje z gory. Pozdrawiam
Powrót do góry
Pielgrzym

PostWysłany: 2011 10 21 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zauwazylem ze kierunki pod ktorymi wyrastaja wlosy rowniez ulegaja zmianie tworzac ciekawe zawirowania i inne formy.

zagadka - niektorzy ludzie, np ja, posiadaja dwa gniazdka na glowie z ktorych wyrastaja wlosy, JMW wiesz cos na ten temat?

Zwrocilem uwage, ze utrzymujesz owlosienie glowy w stanie bliskim zeru. Czy to w celu uniewrazliwienia sie na wplywy z otoczenia? Czy wrazliwej osobie bedzie latwiej przebywac w gesto zaludnionych obszarach utrzymujac krotko obciete wlosy?
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2011 10 21 20:04    Temat postu: odp. Odpowiedz z cytatem

Pielgrzym napisał:
JMW wiesz cos na ten temat?
Nie.

Pielgrzym napisał:
Zwrocilem uwage, ze utrzymujesz owlosienie glowy w stanie bliskim zeru.
Po prostu, wygoda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Kobra

PostWysłany: 2015 03 02 15:01    Temat postu: O włosach Odpowiedz z cytatem

Dlaczego mnisi golą głowy?

Słyszałem, że wzięło się to z praktyki wpuszczania negatywnej karmy we włosy, a następnie ścinania ich i spalania. Takie włosy podobno palą się bardzo długo. Myślę, że dziś w większości zakonów golenie jest oznaką poddaństwa, podobnie jak w wojsku. Włos - z ros. 'wolos', 'oś woli'. Człowiekiem z ogoloną głową dużo łatwiej sterować. Włosy to anteny łączące z kosmosem, ale i magazyn boskiej siły.

Czy golenie włosów może być swoistą formą ochrony przed energiami z naszego otoczenia?

Do tego zawsze służyło odpowiednie czesanie i związywanie włosów. Szczególne znaczenie ma to dla kobiet, do których przez rozpuszczone włosy mogą dochodzić energie pożądania z otoczenia. Warkocze i tradycyjnie wykonane chusty z lnu stanowią skuteczne zabezpieczenie. Znaczenie ma też rodzaj warkocza oraz to, od jakiego miejsca odchodzi, ale dokładnych informacji nie posiadam. Ścinanie włosów nie tylko nic nie daje, ale i czyni bardziej podatnym na niskie energie. Powiada się, że aby tworzyć serdeczne relacje, winno się nosić włosy sięgające co najmniej do serca:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kobra

PostWysłany: 2015 08 11 12:06    Temat postu: znaczenie włosów dla człowieka Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawy i ważny tekst:

Te informacje o włosach zostały zatajone przed publiczną świadomością od czasu Wojny Wietnamskiej

Nasza kultura ukierunkowuje ludzi na myślenie, iż długość czy forma włosów jest wyłącznie kwestą gustu, mody, wygody, kosmetyki. Tymczasem w latach Wojny Wietnamskiej wyszły na jaw znaczące fakty, które zostały starannie zatajone przed społeczną świadomością.

We wczesnych latach dziewięćdziesiątych Sally (imię zmienione aby chronić prywatność) wyszła za mąż za zawodowego psychologa, który pracował w wietnamskim szpitalu. Pracował on z weteranami z syndromem PTSD (zespół stresu pourazowego, ang. post traumatic stress disorder), którzy w większości nabawili się PTSM w Wietnamie.

Sally mówi: Pamiętam jasno pewne wydarzenie, kiedy mój mąż wrócił do naszego apartamentu na Doctor's Circle, niosąc w rękach gruby, wyglądający oficjalnie folder. W środku były setki stron na temat studiów zleconych przez rząd. Mój mąż był w szoku z powodu zawartości tego folderu. To co przeczytał w tych dokumentach, kompletnie zmieniło jego życie. Od tego momentu mój średnio konserwatywny mąż zapuścił brodę oraz włosy i nigdy nie ściął ich ponownie. Co więcej, szpital w którym pracował pozwolił mu na to i wielu innych konserwatywnych mężczyzn w jego zespole poszło w jego ślady. Kiedy przeczytałam te dokumenty, zrozumiałam dlaczego to zrobił.

To wyglądało tak, że podczas Wojny Wietnamskiej siły specjalne w departamencie wojennym wysłały tajnych agentów do amerykańskich rezerwatów Indian, szukając utalentowanych zwiadowców, wytrzymałych młodych ludzi wytrenowanych do cichego poruszania się przez trudny teren. Oni w szczególności szukali mężczyzn z odstającymi, prawie ponadnaturalnymi umiejętnościami w śledzeniu przeciwnika. Przed zaakceptowaniem ich, dokonali oni szczegółowej selekcji mężczyzn, którzy zostali spisani w dokumentach jako eksperci w śledzeniu i umiejętności przetrwania.
Indian rekrutowano z użyciem banalnych haseł i niektórzy z tych indiańskich traperów zostali zwerbowani. Jednak po werbunku stała się pewna niesamowita rzecz. Niezależnie od tego jakie mieli umiejętności i zdolności w rezerwacie, po rekrutacji wydawało się, że tajemniczo je utracili. Raz za razem okazywało się, że nie spełniają oni już oczekiwań w pożądanym zakresie.
Powód tej niezwykłej utraty zdolności traperskich popchnął rząd do zatwierdzenia kosztownych testów na tych rekrutach, które miały dać odpowiedź na powód utraty zdolności Indian.
Kiedy Indianie zostali zapytani o utratę ich zdolności, starsi indiańscy rekruci odpowiadali konsekwentnie, że kiedy ich włosy zostały ścięte, nie mieli oni w dalszym ciągu "zmysłu" wroga ('sense' the enemy) i nie mogli dostępu do "szóstego zmysłu". Ich intuicja nie była już pewna, nie mogli "czytać" subtelnych znaków tak dobrze jak wcześniej, ani mieć dostępu do pozazmysłowych informacji.
Z tego powodu instytut prowadzący testy zrekrutował więcej indiańskich traperów, którym pozwolono zatrzymać długie włosy aby testować ich w różnorodnych warunkach. Wtedy wybierali oni dwóch mężczyzn którzy otrzymali taki sam wynik we wszystkich testach. Pozwolili jednemu z nich zatrzymać długie włosy, a drugiemu dali typowe żołnierskie strzyżenie do łysa. I wtedy znów ponowiono testy.
Raz za razem, ten mężczyzna który zachował długie włosy, w dalszym ciągu utrzymywał swoje wysokie wyniki. Mężczyzna któremu ścieli włosy oblał testy w których wcześniej miał wysokie wyniki.

Typowy test zakładał:

Rekrut śpi na zewnątrz w lesie. Uzbrojony "wróg" zbliża się do śpiącego. Długowłosy mężczyzna budzi się ze snu z powodu silnego poczucia niebezpieczeństwa i oddala się, zanim wróg zdąży się podejść dostatecznie blisko. Staje się to na długo przed jakimikolwiek dźwiękami zdolnymi zaalarmować śpiącego Indianina.
W innej wersji tego testu, długowłosy mężczyzna odczuwa zbliżanie się przeciwnika i intuicyjnie odczuwa, że przeciwnik ma zamiar go zaatakować. Podąża on za swoim "szóstym zmysłem" i pozostaje dalej w swoi miejscu, udając śpiącego, ale szybko chwyta przeciwnika (grabs the attacker) i "zabija" go, przyciskając go do gleby, aby go udusić.
Ten sam człowiek, po przejściu tych i innych testów, zostaje ogolony do zera, po czym konsekwentnie oblewa testy, chociaż wcześniej nie miał problemu z zaliczeniem ich.
Z tego powodu dokument zalecał zwolnienie wszystkich indiańskich traperów od żołnierskiego strzyżenia. Prawdę mówiąc, to było wymagane, aby traperzy mieli długie włosy.

Włosy są przedłużeniem układu nerwowego, mogą one być postrzegane jako eksterioryzowane nerwy, typ wysoko rozwiniętych "odbiorników" lub "anten" które przekazują ogromne ilości ważnych informacji do pnia mózgu, układu limbicznego i kory nowej.
Włosy, włączając w to męski zarost, nie są tylko autostradą informacji w jedną stronę do mózgu. Włosy emitują także energię elektromagnetyczną (energię pochodzącą od mózgu, która promieniuje do otoczenia). Zostało to zaobserwowane na fotografiach kirlianowskich, kiedy osoba jest sfotografowana z długimi włosami i ponownie sfotografowana już po ścięciu włosów.
Kiedy włosy są ścinane, otrzymywanie i wysyłanie przekazów z i do otoczenia jest mocno utrudnione. W rezultacie zdolność ta zostaje sparaliżowana.
Ścinanie włosów jest czynnikiem przyczyniającym się do niewrażliwości na zagrożenia środowiska w lokalnych ekosystemach. Jest to także czynnik wpływający na głębię w relacjach wszystkich rodzajów. Można przypuszczać, że ścinanie włosów przyczynia się z tego powodu do frustracji seksualnych.

Na podstawie: http://www.eioba.pl/a/3zdp/wlosy-i-broda
Powrót do góry
gisan

PostWysłany: 2015 08 12 03:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to co lysymi w takim razie ?....nadaja sie jeszcze do czegos ?....
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2015 08 12 11:02    Temat postu: łysi Odpowiedz z cytatem

Myślę, że warto zapuszczać to, co rośnie - rzadko zdarza się, żeby ktoś nie miał już żadnych włosów na głowie. Są różne przyczyny łysienia, ale przecież w każdym przypadku jest ono odwracalne. Swoją drogą - szkoda, że na forum nie ma zbyt wielu informacji na ten temat. Sam chętnie skorzystałbym, bo moim włosom też wskazane wzmocnienie. Nieużywane narządy zanikają, dlatego ścinanie i golenie włosów - wbrew powszechnym przesądom - osłabia je.
Poza tym - my, mężczyźni, mamy jeszcze brody: )
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2015 08 12 20:49    Temat postu: unikać i chronić Odpowiedz z cytatem

Przy tym wszystkim warto pamiętać, żeby unikać chemicznych środków piorących do włosów, np. szamponów. Nawet przy długich włosach można poradzić sobie, kiedy jest potrzeba ich wymycia, używając dopasowanej szczotki. Jeżeli czujesz potrzebę namydlenia i usunięcia łoju, to możesz użyć, na przykład, korzenia mydlnicy lekarskiej.
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2015 08 17 13:15    Temat postu: odrastanie włosów Odpowiedz z cytatem

Joachimie, a czy znasz jakiś skuteczny sposób na odrośnięcie włosów?
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2015 08 17 20:56    Temat postu: Re: odrastanie włosów Odpowiedz z cytatem

Jedna z takich materialnych możliwości, żeby utracone włosy odrosły, to całkowity powrót do przyrody.
Właściwie wykonana wizualizacja też daje taki wynik.
Powrót do góry
gisan

PostWysłany: 2015 10 15 03:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak do konca nie umiem sie zgodzic z tym tematem...bo co ?...mamy wygladac jak malpy owlosione ?...ktorym moze i to owlosienie jest potrzebne jako ubranie i do tego ze sie moga bez mapy poruszac po dzungli...czy gdzie tam zyja...jak Indianie sie kiedys musieli poruszac po lasach i fryzjerow nie mieli to dlugie wlosy sie im przydawaly...
Co do mnie bardzo czesto obcinam sie na lyso prawie jak mnich buddyjski i przez to mam jeszcze wlosy na glowie...bo w zyciu mi dwa razy tak wypadaly ze ile wzialem w garsc tyle w rece zostalo...wiec obcinalem sie prawie na "kolano"...a dzisiaj ludzie w moim wieku niektorzy sa jak "kolano" jesli chodzi o wlosy...a ja ciagle mam swoj zarost na calej glowie bez lysienia... Razz
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2015 10 15 15:07    Temat postu: włosy Odpowiedz z cytatem

Cytat:
tak do konca nie umiem sie zgodzic z tym tematem...bo co ?...mamy wygladac jak malpy owlosione ?

Gisan - tak po prawdzie, to małpy mają owłosienie na ciele, ale nie rosną im ani długie włosy na głowie, ani broda. Człowiek jest pod tym względem wyjątkowy. Można więc powiedzieć, że to z długimi włosami i brodami wyglądamy jak ludzie.

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu... To w starożytnym Rzymie zaczęło się powszechne golenie i strzyżenie. Później pojawiało się tam, gdzie jego spadkobierca, czyli chrześcijaństwo. A chrześcijańska historiografia utrwaliła obraz strzyżenia i golenia jako zdobyczy cywilizacyjnej, przeciwstawionej prymitywnym, zarośniętym hordom pogan czy wręcz jaskiniowców. I tak do dziś trwa strzyżenie owieczek...

A gęste włosy na głowie - to skarb: )
Powrót do góry
gisan

PostWysłany: 2015 10 16 03:40    Temat postu: dlugie wlosy i dlugie brody...to LUDZIE ?... Odpowiedz z cytatem

...a ja tam wole strzyzenie..Czlowiek wtedy wyglada jak Czlowiek...a nie jak jakis zbir czy wywloka... i nie mysle ze strzyzenie zostalo dopiero wymyslone czy wprowadzone w Rzymie...poczytaj troche starozytnych ksiag kiedy to czasy byly gdy jeszcze sie nikomu nie snilo cos takiego jak Rzym a juz ludzie podcinali wlosy czy golili glowy calkiem na lyso...
Jak narazie to z tego co widze w miejscu gdzie zyje i mieszkam to ...Ci z dlugimi wlosami do lopatek albo i nizej, siedza na chodnikach ..brudni..zapluci...pala niedpolaki papierosow z ulicy, zebraja o pieniadze na "cos mocniejszego" a dlugie i krzaczaste brody maja uslinione i zolte od nikotyny...tak ze jak ktos juz zapuszcza dlugie wlosy i nie goli sie ..czesto jest to powodem staczania sie na dno...tak to przynajmniej w praktyce wyglada..w kraju gdzie ja zyje...
Oczywiscie ze tez znajdzie sie Czlowieka z dluzszymi wlosami i broda ladnie przystrzona i zadbana...bo i tacy wsrod Ludzi sie tez znajduja... Razz
Powrót do góry
Bacchante

PostWysłany: 2015 10 24 16:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracając jeszcze do utrzymywania włosów w czystości bez użycia chemikaliów - jesienią zeszłego roku przestałam myć je szamponami i stosowałam wodę z sodą oczyszczoną, a potem płukałam wodą z octem. Mój skalp dosłownie tygodniami przestawiał się do prawidłowego funkcjonowania, ale produkcja łoju w końcu się unormowała.
Obecnie jeśli nie spożywam za dużo cukrów, moje włosy nie przetłuszczają się i wystarczy myć je wodą. Czasami dalej stosuję sodę i ocet, zwłaszcza jak pofolguję z jedzeniem albo po prostu się ubrudzę.

Mam nadzieję, że nie staczam się na dno ;) ale oprócz tego, że nie obcinam włosów - przestałam pozbywać się owłosienia z reszty ciała również. Łatwo się domyślić jakie tendencje egoistyczne powyłaziły na wierzch, bym mogła się im przyjrzeć - więc bardzo to przydatne.
Powrót do góry
gisan

PostWysłany: 2015 10 27 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...alez oczywiscie ze nie..absolutnie sie nie staczasz na dno...dlugie wlosy sa i zawsze byly ozdoba kazdej dziewczyny i kobiety...z meszczyznami jest nieco inaczej ...wiec sie nie musisz przejmowac "naszymi"-meszczyzn problemami...
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2015 10 28 13:01    Temat postu: owłosienie Odpowiedz z cytatem

Narzucane nam współcześnie wzorce 'piękności' i 'przyzwoitości' działają tak, że mężczyźni utrzymują nienaturalnie krótkie włosy na głowie i twarzy, natomiast kobiety pozbywają się włosów z innych części ciała (te tendencje nie są przypadkowe). Chociaż to duże uproszczenie.

W wakacje zdarzyło mi się być kilka razy na plaży dla nudystów. Wszyscy ludzie przebywający na tej plaży - zarówno kobiety, jak i mężczyźni - mieli pogolone włosy w okolicy genitaliów oraz włosy pod pachami. Zachowywanie włosów w tych miejscach uważa się dziś za 'niehigieniczne' - nawet u mężczyzn, a co dopiero mówić o kobietach.

Długie włosy na głowie u kobiet są akceptowane, a wręcz cenione, jednak tylko do pewnego wieku. Włosy do pasa noszą przede wszystkim nastolatki i dziewczyny w wieku studenckim (a i to nie za często). Później włosy są stopniowo skracane. Kobiety po trzydziestce z włosami do pasa trzeba szukać ze świecą, nie mówiąc już o kobietach dojrzalszych. Zazwyczaj idzie to w kierunku skrócenia włosów do ramion (takie włosy nazywa się dziś niekiedy 'długimi'!), 'na chłopaka' albo popularnej wśród starszych pań 'trwałej'.

Dawniej długie włosy były także ozdobą mężczyzn. Długie włosy i brody nosili rycerze i królowie. Strzyżono niewolników.

Włosy to nasze bogactwo, wspaniały dar od przyrody.

Bacchante - przyjmij moje wyrazy uznania i podziwu.
Powrót do góry
gisan

PostWysłany: 2015 10 30 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...hm...nie rozumiem za bardzo ale wyczuwam ze jakis dziwny trend sie tutaj zrodzil odnosnie wlasnie...dlugich wlosow i zarostu...Nie tylko zreszta)...nie bardzo to rozumiem...bo przeciez ...zarosnieci rycerze z dlugimi brodami byli ...takimi sami rzezimieszkami i mordercami na uslugach krolow, ktory to noslili tez dlugie i wlosy i brody i sie wzajemnie wykanczali uzywajac do tego wlasnie miedzy innymi swoich rycerzy...jak sie to dzisiaj dzieje przy ogolonych zolnierzach i ich przywodcach ich krajow , ktorzy tez ich uzywaja do tego samego co w sredniowieczu...czyli zabiajania i mordowania...nie widze zadnej roznicy...po za sprzetem czyli bronia jakiej uzywaja dzisiaj do zabijania niz dawniej...

..skad sie brali niewolnicy ?...z podobojow..ktore to robili wlasnie ci z dlugimi wlosami i brodami...i to oni golili...zabranych ludzi do niewoli...i naznaczali roznymi pietnami...wlasnie ci dlugowlosi zarosnieci barbarzyncy...

...slynni piraci plywajacy na statkach i ktorych tyle powstalo legend...i tyle ksiazek napisano...jak taki pirat wygladal ?...oczywiscie...dlugie wlosy i broda...

...dlaczego wiec budzi sie jakis tam "strach" na widok zarosnietego z dluga broda osobnika gatunku ludzkiego ?....z prostego powodu...dawniej bandyta i zboj mial wlasnie dlugie wlosy i brode...ktora tak bardzo zakrywa prawdziwe rysy twarzy...dzisiaj czesto bandyta i zlodziej to ...bardzo milo wygladajacy czlowiek, z krotka fryzura i ogolony...czasem jednak ma brode...czesto biznesmen...no coz ...czasy sie zmienily...

moja babcia, mama mojej mamy miala tak dlugie wlosy ze zapamietalem je zna zawsze...nosila je upiete w tzw "koka"...a jak je rozpuszczala do umycia to siegaly podlogi i jeszcze za nia sie wlokly...w zyciu nie byla u fryzjera...nigdy przez cale zycie nie obcinala wlosow...zmarla majac 69 lat..

...moja mama cale zycie wlosy obcinala i ma krotkie ...dzisiaj ma 80 lat...
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2015 10 31 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gisan,

Cytat:
...hm...nie rozumiem za bardzo ale wyczuwam ze jakis dziwny trend sie tutaj zrodzil odnosnie wlasnie...dlugich wlosow i zarostu...Nie tylko zreszta

przecież wiesz, że tutaj same 'dziwne' trendy. Na czele z niejedzeniem; )

Długie włosy są źródłem siły, a siłę da się różnie wykorzystać. Można też do robienia krzywdy innym.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: