Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co tu się kur.. dzieje

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafał
Gość

PostWysłany: 2012 02 11 00:53    Temat postu: Co tu się kur.. dzieje Odpowiedz z cytatem

---------------------------

Ostatnio zmieniony przez Rafał dnia 2013 04 09 13:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2012 02 11 09:50    Temat postu: Re: Co tu się kur.. dzieje Odpowiedz z cytatem

Rafał napisał:
Pierwszy mój temat a czytający pewnie pierwsze co pomyśli to "niewychowany".
Albo, że masz problem z aktywnością emocjonalną spowodowaną programami, które społeczeństwo wbudowało ci.

Rafał napisał:
służy do podkreślenia że łatwo nie będzie.
Stosujesz wizualizację, której efektem jest właśnie to "łatwo nie będzie".

Rafał napisał:
Muszę się pochwalić że 2 tygodnie temu rzuciłem palenie.
Buźka ci się należy, a nawet dużo buziek. Wink

Rafał napisał:
zrobiłem się bardzo bezpośredni, wręcz czasem szczery do bólu.
No, nareszcie, po prostu, normalniejesz. Normalny człowiek, czyli niewychowany (= niezaprogramowany) jest bezpośredni, szczery i nie ma więcej twarzy niż jedna.

Rafał napisał:
Teraz nie wiem co z energią zrobić.
Możesz np. użyć jej do uleczenia swojego ciała, kierując ją w miejsca niedomagające i wizualizując doskonały stan zdrowia.

Rafał napisał:
Joachim jeżeli wiadomo że to co w biblii pisze na temat samego boga i to skąd się wziął człowiek i cały wszechświat to ściema
Gdzie w biblii pisze o bogu?
Może to być "ściema" a może też być czysta prawda -- zależy od tego, jak czytelnik buduje swój świat, np. jak co definiuje.
Człowiek i cały wszechświat to obrazy w umyśle.

Rafał napisał:
Co tu tak na prawdę się dzieje ?
Trwa zabawa, gra, w której jesteś reżyserem i aktorem.

Rafał napisał:
Szczera odpowiedź , bez filozofii i wymijających odpowiedzi.
Jest taka ale nie znaczy to, że dla ciebie jest ona prawdą. Ty jesteś dla siebie jedyną i ostateczną Prawdą, bo jesteś jej źródłem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Rafał
Gość

PostWysłany: 2012 02 11 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

----------------------------------------

Ostatnio zmieniony przez Rafał dnia 2013 04 09 13:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
NiewiernyTomasz

PostWysłany: 2012 02 11 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafał musisz zrozumieć jedną rzecz na temat każdej religii, wtedy łatwiej będzie Ci "przecedzić" informacje"ze świętych pism".
Budda nie stworzył buddyzmu, Jezus nie stworzył Chrześcijaństwa, Mahawira nie stworzył dżinizmu itd... tak naprawdę byli oni najbardziej na świecie przeciwko religii takiej jaką znamy dziś, tym ludziom coś się przydarzyło, chcieli podzielić się z tym doświadczeniem ze swoimi uczniami, ale niestety np. Jezus miał strasznego pecha, otaczali go straszni idioci, nic nie zrozumieli z tego co mówił i masz dzisiejsze wielkie chrześcijaństwo będące efektem niezrozumienia, niezrozumienia wynikającego z tego, że Ci uczniowie którzy zbudowali dzisiejsze wielkie religie uważali, że słowa są najważniejsze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rafał
Gość

PostWysłany: 2012 02 11 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

------------------------------------

Ostatnio zmieniony przez Rafał dnia 2013 04 09 13:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
draq

PostWysłany: 2012 02 12 01:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwierz, że JMW napisał bez ogródek, bezpośrednio i bez żadnej filozofii. Nie wiem, czy gdziekolwiek w internecie znalazłbyś tak trafną odpowiedź. Widzę jednak że Twój intelekt jest niezaspokojony, dlatego też włączę się do dyskusji - lubię rozmawiać o "bzdetach" Smile
Cytat:
O: Czy trawa jest zielona
U: Wiesz no jest ,ale dla ciebie może nie być
O: No to jest czy nie jest zielona?
U: To zależy czy jesteś daltonistą czy nie. Może jest czerwona. Sam tworzysz swoją prawdę.

Proszę cię bez takich filozofii. Trawa jest zielona i tyle.

Jeżeli spytasz się mnie czy trawa jest zielona, a ja powiem że jest zielona, to jaką masz pewność że oboje widzimy ją tak samo? Jaki jest prawdziwy obraz zielonej trawy? Każdy postrzega ją inaczej, bez względu na to czy wszyscy jednogłośnie stwierdzą, że jest zielona. Są to tylko sztuczne etykiety, pewne zasady. Są one wdg. mnie tworzone głównie dla nowo narodzonych ludzi, by połapali się w tej wspólnie tworzonej rzeczywistości. Jak mama wyśle dziecko do sklepu po chleb, to kupi chleb, a nie jajka, ponieważ ta sama etykieta w ich rozumieniu jest przypisana do tego samego przedmiotu. Nie znaczy jednak że ich postrzeganie chleba i w końcu wszechświata jest takie samo. Ich prawdy się różnią. W temacie nie pytasz się o te "pierdoły", tylko uderzasz z grubej rury pytając się, co istnieje poza tymi wszystkimi pierdołami-złudzeniami, co jest prawdą. Zacytuje więc byś jeszcze raz przeczytał.
Cytat:
Trwa zabawa, gra, w której jesteś reżyserem i aktorem.

Jeżeli chcesz by było to prawdą, to przyjmij te słowa do siebie. Nic poza Tobą nie istnieje. Jeżeli stwierdzisz że jest inaczej, że jesteś nic nie wartą istotą zdaną na los, to też będzie to prawdą. Sam będziesz tworzył sobie takie życie wedle swojego życzenia. Niektórzy myślą tak ze względu na wpojone z zewnątrz programy i chcą się od tego uwolnić. Niektórzy jednak chcą w ten sposób doświadczać swoje życie i wybierają to świadomie bądź nie.
Powrót do góry
Rafał
Gość

PostWysłany: 2012 02 12 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

--------------------------------

Ostatnio zmieniony przez Rafał dnia 2013 04 09 13:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
rugwa

PostWysłany: 2012 02 12 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak mniemam jest to tekst zaczerpnięty z książki "Rozmowy z bogiem" ?

Tekst jest dla mnie bardzo logiczny, zrozumiały i wyczerpujący. Proste wnioski, z którymi nie sposób (według mnie) się nie zgodzić. Tekst pokrywa się w dużej mierze z moją prawdąWink W moim mniemaniu jedną z kluczowych ról odgrywa postanowienie o doświadczaniu takiego a nie innego siebie, uświadomienie sobie tego (dla mnie) faktu rozwiązuje każdy problem i daje wolność nieograniczonego wyboru stwarzania/zmieniania swojej rzeczywistości.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: