Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Życie na Ziemi
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Ziemia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wojan

PostWysłany: 2012 09 24 14:07    Temat postu: Życie na Ziemi Odpowiedz z cytatem

Proszę każdego w miarę możliwości o Rady co do tego jak żyć na planecie ziemia aby nie być niewolnikiem, żyć w zgodzie z naturą. Dokładniej np. jak zbudować ekologiczny dom, jak pozyskać eko-energię, jak uprawiać ekologiczna żywność lub też inne pomysły jak zmienić naszą cywilizację na lepszą czy też jak żyć w tej brudnej cywilizacji, ale jednak będąc wolnym człowiekiem. Proszę bez filozofii typu zależy co myślisz o pojęciu "wolny człowiek" itp. Proszę piszcie jeśli możecie co wam przyjdzie do głowy.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hunab-ku

PostWysłany: 2012 09 24 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

E'tam ....
Jasnym jest, że bez filozofii się nie da kwestii wolności określić. Każde działanie proekologiczne jest od razu antyekologicznym działaniem ... chociażby recyckling lub wywózka śmieci ...
Cywilizacja ... jest taka jak ma być ... i po to tu jesteśmy, żeby w niej żyć. Jak wszystko runie, to będą nowe warunki, które stworzą nowe życie, nową rasę, a stara albo odejdzie lub się jej zemrze.
Nawet w lesie w domu z liści i patyków można nie czuć się wolnym ...
Powrót do góry
Wojan

PostWysłany: 2012 09 24 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może inaczej, co sądzicie o domach z gliny? Co sądzicie o panelach słonecznych i wiatrakach przydomowych? Smile
Powrót do góry
hunab-ku

PostWysłany: 2012 09 25 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co można sądzić o domach z gliny i takich innych wynalazkach, skoro pojedyncze osoby w kraju może w takich mieszkają i raczej ciężko sobie na podstawie ich opinii wyrobić zdanie.
Panele słoneczne - podobno drogie i mało wydajne i zużywająca się są.
Wiatraki przydomowe mało energii dają i potrzeba do nich jakiś akumulatorów, co absolutnie nie eko jest.
Powrót do góry
krzysiektr

PostWysłany: 2012 09 25 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się ,wszystko to marność nad marnościami.

Chociaż trzeba też przyznać , że ci co twierdzą że ekologiczne źródła prądu są opłacalne, też mają rację, bo taka jest ich prawda. A skoro tak, to tak im się w życiu ułoży.

hunab-ku napisał:

Każdy ma po prostu swoją prawdę i według niej wydarzenia życia się mu układają.

Po prostu każdy ma rację i jej nie ma.
Powrót do góry
Rafał
Gość

PostWysłany: 2012 09 25 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

-------------------

Ostatnio zmieniony przez Rafał dnia 2013 04 09 13:12, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
krzysiektr

PostWysłany: 2012 09 25 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tak i nie, zależy którą prawdę sobie wybierzesz , taka będzie dla ciebie prawdziwa, a dla kogoś prawdziwa lub nie prawdziwa.

Ja przechodzę głęboką przemianę duchową pod wpływem forum i po prostu zaakceptowałem to, co do niedawna nie akceptowałem Embarassed
Powrót do góry
hunab-ku

PostWysłany: 2012 09 25 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysiektr napisał:
Zgadzam się ,wszystko to marność nad marnościami.

Chociaż trzeba też przyznać , że ci co twierdzą że ekologiczne źródła prądu są opłacalne, też mają rację, bo taka jest ich prawda. A skoro tak, to tak im się w życiu ułoży.

hunab-ku napisał:

Po prostu każdy ma rację i jej nie ma.

Mam znajomego, który jest właścicielem paru turbin wiatrowych. Obecnie na czysto 50.000 PLN na miesiąc na nich zarabia.

Natomiast u mnie w domu prąd to 60 PLN na miesiąc (przyłącze 15 kw). Założenie 3 razy słabszej turbiny wiatrowej 18.200 PLN + vat
Zwrot inwestycji bez vat i bez serwisu pogwarancyjnego: po 26 latach lub lub 35 latach przy turbinie 10 kw.
Oczywiście dla kogoś to jest opłacalne ... kto na przykład nie włoży na lokatę na 26 lat 18.200 PLN

Laughing Laughing Laughing

I tak się to życie według "prawd" układa właśnie Rolling Eyes
Powrót do góry
krzysiektr

PostWysłany: 2012 09 25 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hunab-ku od kiedy ty się kierujesz logiką i rachunkiem? Laughing
Nie poznaje Confused

hunab-ku napisał:

I tego się trzymajmy Smile Jeśli dla kogoś prawdą jest że to jest opłacalne, to tak mu się życie ułoży że będzie opłacalne, a dla ciebie będzie nieopłacalne , bo widać inną sobie prawdę wybrałeś i taka logikę że to nie opłacalne i według niej wychodzi ci że to nie opłacalne:)

No przecież nie będziesz się kłócił sam ze sobą ? Laughing
Powrót do góry
hunab-ku

PostWysłany: 2012 09 25 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No raczej nie będę Smile
Powrót do góry
Wojan

PostWysłany: 2012 09 26 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

im więcej będzie się wałkować ten temat, tym szybciej ulepszymy tego typu technologie... znajdziemy rozwiązanie... proste i tanie Wink
Powrót do góry
hunab-ku

PostWysłany: 2012 09 26 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... ale nikt Ci tego nie pozwoli zrobić.
... jak ktoś/coś zarabia miliardy dolarów na starych technologiach za te miliardy albo Cię odstrzeli, albo ośmieszy.
Sytuacja jest taka jaka jest i nie ma co wojować z wiatrakami. Każdy w niej może zobaczyć negatywy lub pozytywy ... jak we wszystkim.
Może domy z gliny są proste i tanie, ale ich wytrzymałość jest do d... i mi się wcale nie podobają Laughing
Powrót do góry
krzysiektr

PostWysłany: 2012 09 26 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hunab-ku napisał:
... jak ktoś/coś zarabia miliardy dolarów na starych technologiach za te miliardy albo Cię odstrzeli, albo ośmieszy.
Sytuacja jest taka jaka jest i nie ma co wojować z wiatrakami.

To tez nie tak do końca hunab-ku, że od razu przyjdą panowie w czarnych garniturach i odstrzelą albo ośmieszą. Pamiętajmy że :

hunab-ku napisał:

Z tego wynika jasno , że zastrzelą albo wyśmieją tylko tego, dla którego taka jest prawda i w to wierzy. Taka jest twoja prawda i tak by ci się wydarzenia ułożyły. Ale jeśli ktoś ma inną prawdę, na przykład taką, że nie przyjdą i nie wyśmieją , tylko będą podziwiać, to tak mu się wydarzenia w życiu poukładają. Smile

No nie przecz sam sobie bo jeszcze będziesz się ze sobą kłócił Rolling Eyes
Powrót do góry
Wojan

PostWysłany: 2012 09 26 23:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No Hunabku coś dziwna zmiana, czy to aby na pewno Ty? W każdym razie nie upieram się przy glinie, może drewno, ale na pewno coś naturalnego... a co do strachów na lachów... Ja Tu Rządzę Twisted Evil
Powrót do góry
hunab-ku

PostWysłany: 2012 09 27 09:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysiektr napisał:
hunab-ku napisał:
Sytuacja jest taka jaka jest i nie ma co wojować z wiatrakami.

To tez nie tak do końca hunab-ku, że od razu przyjdą panowie w czarnych garniturach i odstrzelą albo ośmieszą. Pamiętajmy że :

hunab-ku napisał:

Z tego wynika jasno , że zastrzelą albo wyśmieją tylko tego, dla którego taka jest prawda i w to wierzy. Taka jest twoja prawda i tak by ci się wydarzenia ułożyły. Ale jeśli ktoś ma inną prawdę, na przykład taką, że nie przyjdą i nie wyśmieją , tylko będą podziwiać, to tak mu się wydarzenia w życiu poukładają. Smile

No nie przecz sam sobie bo jeszcze będziesz się ze sobą kłócił Rolling Eyes

Ale w tym nie ma żadnego przeczenia.
Jest gościu A i gościu B ... i każdy ma to w co wierzy. Żyją obok siebie nawet przez płot być może ... po prostu A i B.
Nie wyobrażam sobie, żeby w jednym człowieku funkcjonowały dwie różne prawdy ... no chyba, że z jakimś rozdwojeniem jaźni ... .
No i oczywiście każdy może zmienić w czasie swoją prawdę ... i zmieni się też to co mu życie daje ... o czym tu na forum często piszemy Smile
Powrót do góry
krzysiektr

PostWysłany: 2012 09 27 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile No jest przeczenie, bo piszesz:

hunab-ku napisał:
ale nikt Ci tego nie pozwoli zrobić.

Czyli tak wygląda twoja prawda o alternatywnych źródłach energii, ale tylko twoja i taki by cie los spotkał zgodnie z twoją prawdąSmile
Ale jesli ktoś będzie miał inną prawdę, taką : że jest bezpieczny, to nikt go nie zabije bo łamałoby to zasadę że zgodnie z jego prawdą wydarzenia życia mu się układają. Albo jak będzie miał swoja prawdę że zarabia na nowych technologiach miliardy, to też tak mu się stanie zgodnie z jego prawdą. To jest zgodnie z zasadą którą sam wyznajesz:

hunab-ku napisał:

No tak czy nie? Smile
Powrót do góry
Wojan

PostWysłany: 2012 09 27 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziwne to trochę Hunabku, że jesteś za naturalnym pożywieniem,a nie wierzysz w możliwość pozyskania ekologicznej energii i naturalne technologie budowania itd. Mimo tego,że odżywiasz się zdrowo, szerzysz takie treści wszem i wobec, nie przyszedł do Ciebie jeszcze żaden przedstawiciel koncernu mięsnego albo mlecznego chociaż zabierasz takiej firmie pieniążki? Idea Question
Powrót do góry
hunab-ku

PostWysłany: 2012 09 27 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wojan napisał:
No Hunabku coś dziwna zmiana, czy to aby na pewno Ty? W każdym razie nie upieram się przy glinie, może drewno, ale na pewno coś naturalnego... a co do strachów na lachów... Ja Tu Rządzę Twisted Evil

Laughing
ja, ja ...
tylko, że wiesz ... tak sobie myślę ... i nie będę oszukiwał siebie i innych, że domy z gliny na dzień dzisiejszy to nie moja rzeczywistość. Na pewno fajne to doświadczenie jest ... ale czy TA nasza ewolucja ma się cofać? Czy te wspaniałe kosmiczne cywilizacje ... też cofały się do lepianek, aby potem w nadprzestrzeń wskoczyć ... chyba raczej nie.
Pożyjemy zobaczymy Smile
Powrót do góry
hunab-ku

PostWysłany: 2012 09 27 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysiektr napisał:
Smile No jest przeczenie, bo piszesz:

hunab-ku napisał:

Czyli tak wygląda twoja prawda o alternatywnych źródłach energii, ale tylko twoja i taki by cie los spotkał zgodnie z twoją prawdąSmile
Ale jesli ktoś będzie miał inną prawdę, taką : że jest bezpieczny, to nikt go nie zabije bo łamałoby to zasadę że zgodnie z jego prawdą wydarzenia życia mu się układają. Albo jak będzie miał swoja prawdę że zarabia na nowych technologiach miliardy, to też tak mu się stanie zgodnie z jego prawdą. To jest zgodnie z zasadą którą sam wyznajesz:

hunab-ku napisał:

No tak czy nie? Smile

Ja tu nie widzę żadnej sprzeczności.
Powrót do góry
hunab-ku

PostWysłany: 2012 09 27 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wojan napisał:
dziwne to trochę Hunabku, że jesteś za naturalnym pożywieniem,a nie wierzysz w możliwość pozyskania ekologicznej energii i naturalne technologie budowania itd. Mimo tego,że odżywiasz się zdrowo, szerzysz takie treści wszem i wobec, nie przyszedł do Ciebie jeszcze żaden przedstawiciel koncernu mięsnego albo mlecznego chociaż zabierasz takiej firmie pieniążki? Idea Question

qrczę jak wszystko wszyscy przekręcają ...
...
oczywiście, że wierzę w możliwość pozyskiwania energii eko ... tylko, że w mojej sytuacji jest to finansowa lipa, a sytuacja gdy ktoś będzie chciał sprzedawać/rozdawać coś co z niczego robi energię jest w obecnych warunkach kontroli rynku i polityki przez megakoncerny jest niemożliwe (według mojej prawdy oczywiście Smile )

Co do mleka i mięsa ... to nie ekstrapolowałbym tego na rynek energetyczny
1. ... bo to nie są aż tak wymierne straty ... biorąc jeszcze pod uwagę dyskusje o tym że spożycie tego dziadostwa rośnie Smile
2. ... tym porównaniem sugerujesz, że rowerzystów też powinni odstrzeliwać producenci samochodów Smile
Powrót do góry
krzysiektr

PostWysłany: 2012 09 27 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hunab-ku napisał:
Cytat:

hunab-ku napisał:

hunab-ku napisał:

Ja tu nie widzę żadnej sprzeczności.

To czyli zgadzasz się ze mną że to tylko według twojej prawdy jaką sobie wybrałeś, ludziom zajmującym się innymi źródłami energii zagrażającymi wielkim koncernom grozi śmierć i wyśmianie , a już tym którzy sobie wybiorą prawdę że mogą to robić bezpiecznie i na tym zarabiać i być szanowani, wydarzenia życia ułożą się zgodnie z ich prawdą?Smile

Zgodnie z twoją zasadą którą wyżej zacytowałem? Rolling Eyes
Powrót do góry
hunab-ku

PostWysłany: 2012 09 27 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No inaczej być nie może.
Powrót do góry
krzysiektr

PostWysłany: 2012 09 27 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim razie hunab-ku powiedz mi, dlaczego ty akurat wybrałeś sobie taka mroczna prawdę, że za pracę nad innymi źródłami energii grozi śmierć i wyśmianie, nawet Wojana o tym przekonujesz,
a nie wybrałeś sobie innej prawdy, bardziej pozytywnej, że można pracować nad takimi źródłami i może to być bezpieczne i opłacalne ? Rolling Eyes

Skoro sam twierdzisz że:

hunab-ku napisał:

to dlaczego wybierasz sobie taka mroczna prawdę i jeszcze innych do niej przekonujesz?

Rolling Eyes
Powrót do góry
hunab-ku

PostWysłany: 2012 09 27 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ja wiem ... po prostu sam się do tej prawdy dałem przekonać.
Ale czy jest to jakaś mroczna prawda ... ... to kwestia oceny raczej.
Po prostu jest jak jest.
Generalnie nie widzę nic złego w tym świecie ... choć pod wpływem różnych czytanych tekstów miewałem okresy, że się wkurzałem i narzekałem ... co sam zauważyłeś.
A dlaczego przekonuję innych ? ... chyba tylko dlatego bo dobrze każdemu życzę ... życzę aby był szczęśliwy ... zadowolony ... a to na pewno nie wynika z tego, że żyje w gliniankach wśród wiatraków, tylko z tego, że jest szczęśliwy zawsze i wszędzie ! Laughing
Powrót do góry
krzysiektr

PostWysłany: 2012 09 27 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hunab-ku napisał:

A dlaczego przekonuję innych ? ... chyba tylko dlatego bo dobrze każdemu życzę ... życzę aby był szczęśliwy ... zadowolony ... a to na pewno nie wynika z tego, że żyje w gliniankach wśród wiatraków, tylko z tego, że jest szczęśliwy zawsze i wszędzie ! Laughing

A kto potrafi być szczęśliwy zawsze i wszędzie? Smile Nie spotkałem dotąd nikogo takiego. Czy ty tak potrafisz skoro chcesz inncyh do tego przekonać?

Ja na przykład mieszkając w bloku przy ruchliwym skrzyżowaniu, na pewno nie byłbym równie szczęśliwy co w wygodnej gliniance z sadem na wsi Smile

Poza tym skoro można być szczęśliwym zawsze i wszędzie, to znaczy że i dziś tu i teraz. To po co rozwijać cywilizację żeby wskoczyć w jakąś nadprzestrzeń , skoro to jak z glinianką, szczęścia nie daje? Rolling Eyes

hunab-ku napisał:
ale czy TA nasza ewolucja ma się cofać? Czy te wspaniałe kosmiczne cywilizacje ... też cofały się do lepianek, aby potem w nadprzestrzeń wskoczyć ... chyba raczej nie.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Ziemia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: