Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Życie na Ziemi
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Ziemia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hunab-ku

PostWysłany: 2012 09 27 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie, że jeszcze nie potrafię być tak szczęśliwy, ale już na 100% wiem, że od niczego "na zewnątrz mnie" zależy ... więc dzięki temu poziom mej szczęśliwości rośnie Smile

Mam mnóstwo znajomych, którzy mieszkają w ruchliwych centrach w blokach i w życiu by się do glinianki nie przenieśli. A jedna z moich znajomych to nawet by najchętniej wszystko co na wsi żyje jakąś bombą atomową załatwiła, bo się tak tego panicznie boi i brzydzi Laughing Laughing Laughing

Oczywiście że Tu I Teraz to klucz. Ale rozwój to rozwój i nie da się ukryć, że go nie ma. A i zapewne w pięknych lśniących krążownikach przemierzających bezkresny kosmos będą ludzie, którzy nie będą z tego zadowoleni Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzysiektr

PostWysłany: 2012 09 27 14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hunab-ku napisał:

Oczywiście że Tu I Teraz to klucz. Ale rozwój to rozwój i nie da się ukryć, że go nie ma. A i zapewne w pięknych lśniących krążownikach przemierzających bezkresny kosmos będą ludzie, którzy nie będą z tego zadowoleni Smile

No właśnie, na pewno będą niezadowoleni Smile W kwestii szczęścia rozwój technologii niczego nie zmieni, ani dalekie podróże między gwiezdne, bo to niezależne sprawy.

Takie samo szczęście będzie mógł doznawać jogin medytujący nago w lesie i celebrujący wszechświat , co podróżnik między gwiezdny w supernowoczesnym pojeździe Smile

Będą posiadali inne zdolności i inny potencjał rozwijali i z czego innego czerpali satysfakcję i spełnienie.
Powrót do góry
Wojan

PostWysłany: 2012 09 28 00:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=GbM2In5Hfx4&feature=fvwberel

https://www.google.pl/search?q=dom+z+gliny&hl=pl&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=Ps5kUP-7MMzJsgaI-YDIBQ&sqi=2&ved=0CCEQsAQ&biw=1024&bih=624

Przesyłam podstawowe linki do zdjęć i filmik na temat budowania z gliny dla nie wtajemniczonych bo nie wiedzieć czemu Hunabku bagatelizuje tą naturalną technologię którą może przecież rozwinąć. Więc załączam linki w razie jeśli ktoś wejdzie na forum i się zniechęci malkontentem Hunabku Wink. Temat nie był przecież o lataniu między planetami tylko jak żyć w zgodzie z Matką Ziemią.
Powrót do góry
hunab-ku

PostWysłany: 2012 09 28 08:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nikogo nie zniechęcam !
Zacząłeś temat od tego, że nie chcesz być niewolnikiem ... więc chyba Ci o to chodzi w 1 kolejności i stąd to dalsze zboczenie ... z tego o czym chciałeś pisać Smile
Jeżeli byś zaczął ... "buduję dom z gliny bo mam taką jazdę - coś wiecie w tym temacie?" ... nie byłoby 2 stron pisania o tym czego nie chcesz.
I jeszcze jedno ... ja naprawdę podziwiam takich ludzi ... jak Samuel co non-stop na boso chodzi i w tipi siedział (już nie siedzi - bo od niego je kupiłem i sam teraz w nim siedzę Smile ) i podziwiam ludzi, którzy coś chcą w życiu zmienić ...
... ale jeżeli, ktoś myśli że to mu da szczęście lub wolność to ... nie tędy droga.
Buduj ... rób zdjęcia i się chwal ... na pewno z mą żoną przyjedziemy do Ciebie zobaczyć jak Ci się żyje i zapalimy fajkę pokoju w dużym glinianym pokoju Smile
Powrót do góry
Wojan

PostWysłany: 2012 09 28 17:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolność od życia w brudnej cywilizacji, której się brzydzę, spalin , hałasu, brudu, pośpiechu... co do szczęścia o nim nic nie wspomniałem... wiem, wiem super,że wiesz co to szczęście bezwarunkowe,ale czy nie mówi o tym Ego Confused
Powrót do góry
krzysiektr

PostWysłany: 2012 10 03 09:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy jedni marzą o postępie, podróżach międzygwiezdnych i trwałych domach, innym do szczęścia wystarczają stare drewniane chaty i odkrywanie kosmosu tu na miejscu Razz

Cytat:
Nowica wciąga w swój wymiar makro. Dlaczego? Może z tego powodu, że tak tu spokojnie, cicho i swojsko. Że rytm dnia jest nieśpieszny, że nie trzeba, a nawet nie ma jak i dokąd pędzić. A może dlatego, że leży w dolinie i kiedy się już do niej dotrze, nie chce się wyjeżdżać. I nikt nie wyjeżdża.

Żaden z miastowych, którzy się tu osiedlili, nie wyjechał. Czasami znikają na trochę, podreperować finanse, pracując za granicą czy w dużym mieście. I wracają. Bo już nie potrafią żyć gdzie indziej.

– Wszyscy, którzy się tu przenieśliśmy, jesteśmy nieco aspołeczni. Mamy dosyć powierzchowności, ciągłej gonitwy, wyścigu szczurów. I ta świadomość nas łączy – mówi Leszek. – Nie jesteśmy święci – dodaje Iza. Nie każdy lubi każdego. Ale panuje tu atmosfera akceptacji dla inności. Wszyscy mamy podobną wrażliwość. Dlatego dobrze się tu czujemy.

http://poznajpolske.onet.pl/reportaze,49/nowica-zagubiona-wioska-w-beskidzie-niskim,48602,page1.html
Powrót do góry
iluke

PostWysłany: 2012 10 03 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowica ? .. to rzut beretem od Gorlic Smile
..a może jest tu ktoś z okolic ?? Wink
Powrót do góry
Wojan

PostWysłany: 2012 10 03 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam mnóstwo znajomych, którzy mieszkają w ruchliwych centrach w blokach i w życiu by się do glinianki nie przenieśli. A jedna z moich znajomych to nawet by najchętniej wszystko co na wsi żyje jakąś bombą atomową załatwiła, bo się tak tego panicznie boi i brzydzi Laughing Laughing Laughing tak widzi to Twoja znajoma.

Ktoś wykreował taki obraz wsi , może komuś na tym zależało albo i nie. Chciałbym wykreować piękną dostojną gliniankę albo inną budowle w naturalnej technologii.
Bez wykorzystywania zwierząt czyli żadnych świń i krów na ubój.
Patrząc z tej perspektywy to też się takiej wsi brzydzę.
Są przecież piękne i czyste wsie również w Polsce gdzie ludzie prowadzą gospodarstwa agroturystyczne.
Powrót do góry
Kaos

PostWysłany: 2012 10 05 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a moze, ktos cos takiego by wolal

http://www.jomsborg-vineta.com/

bylem na wakacjach, piekne miejsce w ktorym zatrzymal sie czas i baaaardzo pozytywnie zakreceni ludzie Smile
Powrót do góry
Dorota

PostWysłany: 2012 10 08 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest taka wies pod Wroclawiem Nowina. Dom nr 5 nalezy do niejakiego Jerzego- niegdys obiezyswiata dzis kreatora roznych fajnych rzeczy. Wiem, ze niedawno prowadzil warsztaty... tynkowania glina Razz . Sam ma gliniana chate- przynajmniej sciany, nie wiem jak konstrukcja- mozna sie zatrzymac i pobyc. 9 szans na 10, ze akurat beda tam muzycy, ekolodzy lub inni pozytywnie nakreceni Wink. Do Jerzego mozna tez napisac maila- na pewno chetnie sie podzieli wiedza i doswiadczeniem. Z tego co wiem, milosc do glinianych chat przywiozl z jednej z podrozy po Afryce. Znajdziesz kontakt tu: http://www.nowina5.pl/index_wyd.html Serdecznosci!
Powrót do góry
sinsemilla

PostWysłany: 2013 01 07 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hunab-ku napisał:

Może domy z gliny są proste i tanie, ale ich wytrzymałość jest do d... i mi się wcale nie podobają Laughing

A jaka jest wytrzymałość takiego domu ? w latach ....
Mi się wydawało właśnie odwrotnie, że są drogie (specyfika wykonania tego domu, mała podaż, warunkują wysoką cenę), z drugiej strony wytrzymałość jest mega wysoka.
Myliłam się? tyyyle lat ! Shocked dobrze, że nie zaczęłam sobie budować domu z gliny Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dorota

PostWysłany: 2013 03 21 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wojan! I reszta zainteresowanych tematem Smile Tu mamy zywy przyklad. Baaardzo inspirujace Smile
http://www.youtube.com/watch?v=eYoUptQ4Xb4
Powrót do góry
krzysiektr

PostWysłany: 2013 03 22 16:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konkretny człowiek fajny wywiad. Mógł przez całe życie narzekać że go system niewoli i nic może zrobić by żyć sobie naturalnie Smile
A tu się okazuje że najwiekszym systemem niewoli jest własny system przekonań wyobrażeń, uzależnienie od znienawidzonego systemu, lenistwo i zrzucanie odpowiedzialności za swoje życie na innych.
I teraz jak na tle takiego konkretnego faceta, wypadają celebryci antysystemowi jak Icke czy Alex Jones, którzy bez systememu pewnie nie przetrwaliby zimy w warunkach naturalnych, a być może i na jesieni ich żywot by się zakończył? Smile
Już przy pierwszym bóliku zęba przeprosiliby się z systemem Cool
Powrót do góry
Kaos

PostWysłany: 2013 03 23 01:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rewelacja,
to jest wlasciwy kierunek, z tym systemem nie ma sensu walczyc, najlepiej go omijac szerokim lukiem tak jak kupe na drodze sie omija...
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Ziemia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: