Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ostrzeżenie ze ŚMP
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Odżywianie ciała i umysłu, diety.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leśny

PostWysłany: 2020 04 14 09:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kobra, oby jak najwięcej takich wpisów Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gisan

PostWysłany: 2020 04 14 17:44    Temat postu: świrusologia Odpowiedz z cytatem

Nie jestem wirusologiem więc sie nie bedę wypowiadał na temat wcześniejszy ...natomiast mogę się uwaźac za świrusologa ..gdyź z całą pewnościa Ludzkość od zarania dziejów choruje na patologicznego świrusa , przekazywanego z pokolenia na pokolenie. Rozprzestrzenia się on za pomocą ...religii, poglądów, tzw edukacji, nawyków kulturowych i tym podobnych uwarunkowań...

Wszystko czego doświadczasz za pomocą myślenia jest iluzją ...do tego nawet pykanie “fajek” nie jest konieczne ...pykaniem fajki jest “mysl” ...która jest niczym innym tylko moim “ja” ...które tylko może doświadczac za pomocą myśli ...tworząc iluzje....przestajesz myślec...przestajesz życ...Źyjemy w iluzji i umieramy w iluzji...dopiero po śmierci ...się tego wyzbywamy ...gdyź przestajemy istnieć ...bo istnieje tylko “ja” które jest tworem myśli czyli ...iluzją i owe ja ...umiera wraz z cialem... z muzgiem, który jest inkubatorem - pojemnikiem na mysli ...które się ulatniają jak kamfora i rozplywają w nicość ...jak pojemnik szlak trafi ... Razz
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2020 04 14 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leśny,

ten lekarz trafia swoimi wypowiedziami w sedno. Warto dodać, że dwa dni po opublikowaniu wywiadu skonfiskowano komputery jego i jego żony (też lekarka) oraz wyniki ich badań. No, ale na szczęście wywiad poszedł w świat.

Gisan,

czy śmierć rzeczywiście jest końcem iluzji? Tutaj nie byłbym taki optymistyczny Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Matek

PostWysłany: 2020 04 14 21:46    Temat postu: total Odpowiedz z cytatem

Chłopaki, wracając jeszcze, bo pojawił się tutaj temat Nisargadatty oraz tego, "co to jest total"...

Joachim to jest total, oczywiście!Smile
Powrót do góry
Leśny

PostWysłany: 2020 04 15 07:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Joachim wymiata wiadomo Smile

Gisan wystarczy, że widzisz tą iluzję, wtedy Ty decydujesz nie myśli Smile

W pewnym momencie i tak musisz zaufać słowom mistrza, jeśli sam siebie obserwujesz (widzisz myśli) to kim jest obserwator? to tez oczywiście twór mentalny, następny fragment umysłu tylko bardziej zdyscyplinowany, czyli umysł uspokaja umysł, i można na tym etapie poprzestać, gdyż już czujesz ulgę i Twoje życie staje się bardziej lekkie. Taka postawa pozwala łatwiej przechodzić przez zawirowania życia (długi karmiczne).
Powrót do góry
gisan

PostWysłany: 2020 04 15 21:03    Temat postu: świrusologia Odpowiedz z cytatem

Kobra jeźli masz jakies watpliwosci przejdź się na cmentarz i spróbuj porozmawiac z tymi dla których się już iluzja skończyła...a jeśli uwaźasz ze są za głęboko to przejdź się do domu pogrzebowego i tam swieżo "upieczony" zmarlak moze Ci cos powie czy sie konczy czy tez nie ...Leśny kim “Ty”...jestes jesli nie tym który mysli ?....Nie ma mślenia nie ma “CIEBIE” ...nie ma “Ty”...Gdy człowiek np. straci przytomność ...to gdzie jest to “Ty” …? ? ? ...dopiero jak go doprowadzą do przytomności zaczyna myśleć i odzyskiwać świadomość a jak ma czasem zbyt mocno inkubator na myśli – muzg... uszkodzony ...to taki człowiek nie wie nawet że żyje ...bo myślenie to nic innego jak “Ty” ...”Ja” itd itp....

No coż nadal żyjemy w czasach “miszczów” I “uczniów” ...jak tysiące i setki lat temu ...wszystko to bierze się z jednego źrodła ...że patologicznie funkcjonujący umysł zawsze musi w coś wierzyc ...jak nie w “Boga” to w “Coś” ...w coś czego nie jest w stanie zrozumieć lub najniższy chyba rodzaj wiary w coś, kto to "Coś" powiedział ...i w tym próbuje odnaleźć tzw sens życia bo sobie sam coś takiego wymyślłl że wszystko musi mieć jakiś sens a więc i życie też ...Jedynie Zwierzęta ...w nic nie wierzą i w nic nie muszą wierzyć ..dlatego żyją normalnym życiem. Człowiek natomiast żyje tylko problemami stworzonymi przez jego myślenie i dlatego tyle mamy przeróżnych dyskusji, religii, wiar ...udowadniania sobie jeden drugiemu swoich racji czy przeróżnych “odkryć” do jakich to w swoich rozumowaniach doszliśmy. Podejdź do Żubra czy Łosia i próbuj mu coś powiedzieć, wytłumaczyć ... czy będzie z tobą dyskutował ?...Nie...nie będzie i to nie dlatego że nie potrafi czy nic nie wie... ale dlatego że nie da się nabrać na gadanie z osobnikiem, który plecie bzdury wyssane z palca a które nie są do niczego potrzebne. Jego interesuje żeby zjeść i się wyspac i spokojnie przeżywac swój żywot bez wierzenia w to czy bedzie żyl jak jego ciało umrze ...czy pójdzie do nieba czy do piekła czy będzie się reinkarnował w coś innego ...bo to wszystko jedno ma swoje źrodlo ...niebo, piekło, reinkarnacja i jeszcze inne bzdurne wymysły tzw życia po smierci...Ludzie by bardzo chcieli życ po śmierci a nie za bardzo umieja życ jak żyja... więc tutaj jest be i nie fajnie i nie tak tak jak by się chciało...Dopiero po śmierci będzie lepiej ...lepsze “Ja” ...”szczęscie wieczne” itp bzdurki Wink
Powrót do góry
Leśny

PostWysłany: 2020 04 16 12:14    Temat postu: Re: świrusologia Odpowiedz z cytatem

gisan napisał:
...Leśny kim “Ty”...jestes jesli nie tym który mysli ?....Nie ma mślenia nie ma “CIEBIE” ...nie ma “Ty”...Gdy człowiek np. straci przytomność ...to gdzie jest to “Ty” …? ? ? ...dopiero jak go doprowadzą do przytomności zaczyna myśleć i odzyskiwać świadomość a jak ma czasem zbyt mocno inkubator na myśli – muzg... uszkodzony ...to taki człowiek nie wie nawet że żyje ...bo myślenie to nic innego jak “Ty” ...”Ja” itd itp...

Gisan, jak stracę przytomność to jestem tylko nie działa narzędzie ciało-umysł. Wg tego co piszesz w tym momencie umarłem, bo nie działa inkubator, a za chwilkę ocucam się i zaczyna działać, czy to znaczy że zmartwychwstałem? Wink

A co z niemowlakiem który nie myśli, bo nie zna jeszcze słów, czy też nie żyje?

Myśli to tylko niewypowiedziane słowa, tożsamość myślowa oparta jest na pamięci, jakby wyczyszczono Ci pamięć to byś żył dalej, jadł, pił, spał i z czasem zbudowałbyś nową osobowość opartą na słowie JA i nowej pamięci.

Wg mnie rozkminianie tematu nie ma na celu poznania tego co będzie dalej, po śmierci, tylko rozpoznanie tego co nas niszczy i sprawia że jesteśmy nieszczęśliwi.

Podałeś Gisan bardzo dobry przykład zwierząt, które z natury są szczęśliwe i pytam dlaczego my ludzie mając tak zaawansowane ciało i mózg, mający tyle ułatwień cywilizacyjnych w życiu, nie mamy przez cały boży dzień banana na buzi? Wink
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2020 04 16 22:42    Temat postu: Re: świrusologia Odpowiedz z cytatem

gisan napisał:
Kobra jeźli masz jakies watpliwosci przejdź się na cmentarz i spróbuj porozmawiac z tymi dla których się już iluzja skończyła...a jeśli uwaźasz ze są za głęboko to przejdź się do domu pogrzebowego i tam swieżo "upieczony" zmarlak moze Ci cos powie czy sie konczy czy tez nie

Gisan,

czy to rzeczywiście daje gwarancję, że po śmierci iluzja znika? Wątpię...
Powrót do góry
Kaos

PostWysłany: 2020 04 17 13:27    Temat postu: Re: świrusologia Odpowiedz z cytatem

Kobra napisał:

Nie ma gwaracji.
I nikt tak na prawdę nie wie.
I mam czasem wrażenie, że im głośniej ktoś krzyczy, kłóci się i wmawia innym swoją jedyną, świętą rację, tym bardziej próbuje zagłuszyć własną niepewność.

Jezus jakoś tak mówił / Jeśli chcesz być moim uczniem, musisz zaprzeć się samego siebie...
Powrót do góry
Leśny

PostWysłany: 2020 04 17 13:52    Temat postu: Re: świrusologia Odpowiedz z cytatem

Kobra napisał:

Z doświadczenia wiem że świat astralny istnieje, tylko czy to nie następny Matrix? - podejrzewam że tak. Wink

Wierzę, że po śmierci ciała coś po nas pozostaje, choć to nie osobowość, bo ta umiera wraz z ciałem.

Kaos: Jezus też mówił, że Królestwo Niebieskie jest tu na Ziemi. Smile

Całe to dochodzenie prawdy jest po to, bo mam wrażenie, że coś ważnego nam umyka, coś bezpowrotnie przesypiamy, coś co jest dostępne jedynie w fizyczności, bo tylko tu może być uchwycone i przeżyte. Takie mam nastawienie - choć oczywiście mogę się mylić Smile
Powrót do góry
Kaos

PostWysłany: 2020 04 17 22:14    Temat postu: Re: świrusologia Odpowiedz z cytatem

Leśny napisał:

Całe to dochodzenie prawdy jest po to, bo mam wrażenie, że coś ważnego nam umyka, coś bezpowrotnie przesypiamy, coś co jest dostępne jedynie w fizyczności, bo tylko tu może być uchwycone i przeżyte. Takie mam nastawienie - choć oczywiście mogę się mylić Smile

Tak, ja też mam takie wrażenie. A nawet jeśli tej prawdy nie dojdziemy, to i tak fajnie pogadać Very Happy

Dziś w nocy w czasie snu,przyszło do mnie moje wewnętrzne dziecko, część mnie, z którą utraciłem kontakt dawno temu. To było niewiarygodnie silne przeżycie...

A co do Jezusa - Tak ponoć mówił. Królestwo Boże jest w was i wokół was.
To jedne z Jego słów, które też do mnie bardzo mocno przemawiają.
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2020 04 18 01:16    Temat postu: Re: świrusologia Odpowiedz z cytatem

Leśny napisał:
Z doświadczenia wiem że świat astralny istnieje, tylko czy to nie następny Matrix? - podejrzewam że tak. ;)

Na pewno Matrix, chociaż z pozoru bardziej subtelny, mniej trwały, dlatego też w pewnym sensie bardziej eksplicytny jako iluzja.
Właśnie wybudziłem się z drzemki; miałem sny tak surrealistyczne, że chyba sam Dali by się nie powstydził, a Topor to już na pewno : )

Świat materialny wydaje się zazwyczaj dużo bardziej stabilny, racjonalny, logiczny, uwarunkowany niezmiennymi prawami przyczyny i skutku. To sprawia, że dajemy się silniej wciągnąć w tę iluzję, zdaje się ona dla intelektu czymś realnym i obiektywnym.

Leśny napisał:
Całe to dochodzenie prawdy jest po to, bo mam wrażenie, że coś ważnego nam umyka, coś bezpowrotnie przesypiamy, coś co jest dostępne jedynie w fizyczności, bo tylko tu może być uchwycone i przeżyte. Takie mam nastawienie - choć oczywiście mogę się mylić

Zgadzam się podobnie jak Kaos ^_^

Kaos napisał:
A nawet jeśli tej prawdy nie dojdziemy, to i tak fajnie pogadać

Co racja to racja :D

A z tym Królestwem Niebieskim/Bożym na ziemi to moim zdaniem bardzo proste.
Jezus mówił też: spójrzcie na ptaki, nie sieją ani nie żną, a Ojciec Niebieski je żywi.
Jednym słowem, Królestwo Boże jest wśród przyrody, tam gdzie jest naturalne miejsce człowieka. A wszystko inne to wymysły ego, które ubzdurało sobie, że jest mądrzejsze od Boga i Natury.

To zresztą jest ciekawe w kontekście obecnego zamieszania wokół, niezbyt groźnego wprawdzie, wirusa.

Wirusy to cząsteczki DNA i RNA, które odrywają się od istot żywych. Ich uwalnianie się jest silnie zwiększone w warunkach podwyższonego patologicznego stresu. Dlatego tak wiele wirusów powstaje w komercyjnych hodowlach zwierząt i w ogromnych skupiskach ludzkich, zwłaszcza zapędzonych nowoczesnym stylem życia.

Chorobotwórcze wirusy stanowią więc informację, jaką organizmy przekazują do otoczenia, o treści: Moje warunki życia stały się skrajnie nienaturalne i tragiczne.

Kaos napisał:
Dziś w nocy w czasie snu, przyszło do mnie moje wewnętrzne dziecko, część mnie, z którą utraciłem kontakt dawno temu. To było niewiarygodnie silne przeżycie...

Niesamowite... Poprosiłbym Cię Kaos o dokładniejsze tego opisanie, ale obawiam się, że może to być trudne. Albo zbyt osobiste.
Powrót do góry
Kaos

PostWysłany: 2020 04 19 10:01    Temat postu: Re: świrusologia Odpowiedz z cytatem

Kobra napisał:

Niesamowite... Poprosiłbym Cię Kaos o dokładniejsze tego opisanie, ale obawiam się, że może to być trudne. Albo zbyt osobiste.

Gralem na gitarze akord C-dur. Obok mnie postac nauczyciela, ktory patrzyl.
Czulem duzy lek, jakies takie blokady emocjonalno psychiczne.
Potem zostalo czyste odczucie/dzwiek tego akordu C-dur. Stalem sie dzieckiem, tak jak wtedy, jak w wieku 7-8 lat uczylem sie tego akordu na gitarze.

Czulem sie jakbym zatoczyl krag.
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2020 04 20 18:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawe. Nawet akord C-dur, wesoły akord zbudowany na pierwszym stopniu gamy jako symbol dzieciństwa.
Powrót do góry
Kaos

PostWysłany: 2020 04 20 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moim przypadku to mega symboliczne.
Zaczalem jako dzieciak grac na roznych instrumentach. Folk, piosenki popowe itd. Rodzice zobaczyli, ze mam do tego talent i wyslali do szkoly muzycznej.
Potem Akademia w Polsce i Niemczech. Coraz wiekszy stres, coraz mniej radosci z muzyki. Po studiach powinienem grac w jakiejs orkiestrze, ale nie dalem rady...
Czulem, ze to nie to. W sumie do dzis probuje odnalezc radosc z muzyki - dlatego ten sen odebralem, jakbym zrobil kolo i zaczynal jeszcze raz Smile
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2020 04 21 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ach, więc to tak z tą muzyką...

Kaos, a nie myślałeś o założeniu kapeli? Mnie zawsze się to marzyło.

Chciałem przypomnieć sobie jedną Twoją piosenkę, ale nie mogę znaleźć kanału, bo chyba usunąłeś filmy z opisem postu? : |

Jakieś... namiary? ^_^

Dzisiaj znalazłem to - wspaniała prostota:

https://www.youtube.com/watch?v=1wjLI2eslv8
Powrót do góry
Kaos

PostWysłany: 2020 04 22 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zacna muzyka - bardzo lubie takie folkowe, spokojne klimaty. Chetnie bym cos podobnego pogral z jakimis fajnymi ludzmi.
Mialem swoja przygode z folkiem. Jestem wspolzalozycielem polsko-balkanskiej grupy "Sarakina" - nagralem tez z nimi ich pierwsza plyte.
Filmiki z postow usunalem. Przy nastepnym poscie moze znowu cos nagram...
Tu jedna piosenka, ktora nagralem:
https://www.youtube.com/watch?v=vgf2sMzupac
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2020 04 22 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetnie wyszły chórki w tym nagraniu : )

No właśnie, Kaos zataił tu przed nami poważne fakty...

O, chodziło mi o piosenkę 'Pytasz się' - miło się jej słucha, trochę tylko sekcja rytmiczna się rozjeżdża momentami? Bo to ktoś inny dogrywał, właściwie to chyba lepiej byłoby bez niej...

Kaos, ale najbardziej zachwycił mnie świeży cover Akcentu - bomba : )

Idąc po nitce do kłębka trafiłem na pewne... Stare wino... Robi się naprawdę interesująco...

Twoje zdrowie, Kaos! : )
Powrót do góry
Kaos

PostWysłany: 2020 04 23 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh Kobra, czyzbys dokopal sie do mojej perelki "Menel Blues"? Very Happy
Normalnie archeologiem powinienes zostac...
Co do "Pytasz mnie" - masz racje. Generalnie na tym kanale wszystko jest nierowno, ale za to nieczysto Smile
To taka moja mala prywatna muzyczna psychoterapia. Muzyka to wolnosc. A wolny jestes tylko wtedy jak pozwalasz sobie na bledy, w pewnym sensie odslaniasz sie, jestes na granicy (a czasem za nia Surprised ) zrobienia z siebie szalenca albo glupka. Tak to odbieram i moj C-durowy sen potwierdza to dla mnie.

Zdrowie Twoje i Wasze!!! Choc toast wznosze mineralna gazowana.
Prawie dwa tygodnie temu, przestalem calkowicie pic alkohol. (nie naduzywalem , ale pilem prawie codziennie 1-2 piwa od dluzszego czasu).
Nic nie planuje. Ale chyba moja przygoda z ta substancja dobiegla konca.
Powrót do góry
Kaos

PostWysłany: 2020 04 23 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tu moja proba robienia zupelnie wolnej - nie kontrolowanej muzyki.
Zaczynajac ustalamy tytul - obraz w glowie - w tym przypadku Gory.
A potem jazda - czysta intuicja Very Happy
https://www.youtube.com/watch?v=Z0uXRJQFZUM
Powrót do góry
Leśny

PostWysłany: 2020 04 23 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaos gratuluję talentu muzycznego Smile smyczki to jest to co lubię Smile a z muzy to folk ma dla mnie wartość ponadczasową Smile
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2020 04 25 09:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaos,

wylepiaszcze basy! No właśnie to Stare Wino miałem na myśli ^_^

A 'Menel Blues' swoją drogą : ) Chociaż moim zdaniem jednym z lepszych, a zarazem najbardziej niedocenionych utworów Emigranta jest 'Złota księcia pika' :D
Powrót do góry
Kaos

PostWysłany: 2020 04 25 16:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2020 05 10 22:09    Temat postu: Edyta Górniak przeciw szczepieniom Odpowiedz z cytatem

Niespodziewane stanowisko Edyty Górniak, która sprzeciwia się przymusowym szczepieniom oraz psychozie związanej z koronawirusem:

Dopóki żyję, nie dam się zaszczepić. Jeśli to będzie przymusowe, to przysięgam, że wolę odejść z tego świata, niż pozwolić komukolwiek wstrzyknąć w mój organizm cokolwiek, czego nie znam. Nie pozwolę zaszczepić się mojemu dziecku, ani sama nie dam się zaszczepić i jeśli będzie to oznaczało zagładę dla nas, to trudno.

Mam do tego bardzo radykalne podejście, zawsze byłam przeciwna szczepieniom. Jeśli mamy być ludźmi, a nie cyborgami, to żyjmy po prostu najmądrzej, jak potrafimy. Zawsze byłam przeciwniczką wszelkiej chemii, uważam, że powinniśmy dbać o witalność i zdrową krew w sposób naturalny.

Wywiad z Edytą:

https://www.youtube.com/watch?v=C09mxxwbex8
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2020 05 13 02:37    Temat postu: Re: Edyta Górniak przeciw szczepieniom Odpowiedz z cytatem

Tej dziewczyny nie znam, widocznie sławna w Polsce; tak czy inaczej, mądrze powiedziała. Więcej takich wypowiedzi.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Odżywianie ciała i umysłu, diety. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: