Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

być zjedzonym z przyjemnością ;-)

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Krytyka, Dysputy, Kłótnie, Narzekania, Żarty, Przezywanie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jacek65

PostWysłany: 2012 12 26 18:22    Temat postu: być zjedzonym z przyjemnością ;-) Odpowiedz z cytatem

Mija drugi dzień świąt, karpie już oddały swoje życie na ołtarzu tradycji.
Nic nie wiemy o ich stosunku do tej tradycji. A gdyby tak zwierzę podchodziło
do kwestii zjedzenia w sposób entuzjastyczny?Wink

Douglas Adams "Restauracja na końcu wszechświata", fragment:
"Do stołu Zaphoda Beeblebroxa i reszty zbliżało się ogromne dojne zwierzę, olbrzymi,
tłusty, mięsisty czworonóg z podrodziny bovinae. Mówiąc inaczej – przedstawiciel bydła
domowego. Zwierzę miało wielkie bladoniebieskie oczy, krótkie rogi, na jego wargach
gościło coś na kształt ujmującego uśmiechu.
– Dobry wieczór – zamuczało zwierzę, siadając ciężko na zadek. – Jestem daniem dnia.
Czy mogłobym zainteresować państwo niektórymi moimi częściami? – Zwierzę lekko
beknęło, z gardła wydobył mu się cichy bulgot, ułożyło wygodniej tylną część ciała i zaczęło
się przyjacielsko wpatrywać w siedzących przy stoliku.
Spojrzenie zwierzęcia wywołało w Arturze i Trillian mieszaninę zdziwienia i przerażenia,
u Forda spowodowało wzruszenie ramion, u Zaphoda Beeblebroxa dziki głód.
– Może kawałek łopatki? – zaproponowało zwierzę. – Duszonej w sosie z białym winem?
– Eee... twojej łopatki? – z przerażeniem wyszeptał Artur.
– Oczywiście, że mojej, proszę pana – odmuczało zadowolone zwierzę. – Nie
ośmieliłobym się oferować niczyjej innej.
Zaphod już stał przy zwierzęciu i z miną znawcy ugniatał i oklepywał mu łopatkę.
– Mam świetną ogonówkę – wymamrotało zwierzę. – Ciągle ruszałem ogonem i jadłem
mnóstwo paszy treściwej, mam więc gdzie trzeba dużo świetnego mięsa. – Znów
przyjacielsko beknęło. Odbiło mu się trawą, którą zaczęło przeżuwać. Po chwili przeżuło i
połknęło.
– A może gulasz?
– Myślisz, że to zwierzę, naprawdę chce, byśmy je zjedli? – szeptem spytała Forda
Trillian.
– Ja nic nie myślę – odparł Ford. Jego oczy wyglądały jak kawałki szkła.
– To, okropne! – zawołał Artur. – Jeszcze nigdy w życiu nie miałem do czynienia z
czymś tak obrzydliwym!
– Co jest, Ziemiaku? – zdziwił się Zaphod, który skierował uwagę na olbrzymi ogon
zwierzęcia.
– Nie zamierzam jeść zwierzęcia, które mnie do tego namawia – odparł Artur. – To
nieludzkie!
– Wolisz jeść zwierzę, które nie chce zostać zjedzone? – zdziwił się Zaphod.
– Nie o to chodzi – zaprzeczył Artur, zaraz jednak się zastanowił. – W porządku –
stwierdził po chwili – może i chodzi, ale mało mnie to interesuje. Nie zamierzam wgłębiać się
w taką pseudofilozofię. Po prostu nie... eee...
Wszechświat szalał w górze, walcząc na śmierć i życie.
– Wezmę chyba sałatę... – wymamrotał Artur.
– A może spojrzą państwo nieco łaskawszym okiem na moją wątrobę? – zapytało
zwierzę. – Powinna być już smaczna i delikatna. Miesiącami się tuczyłem.
– Poproszę sałatę – stwierdził Artur dobitnie.
– Sałatę? – spytało zwierzę, przewracając z niezadowoleniem oczami.
– Chcesz mi może dać do zrozumienia, że mam nie jeść sałaty?
– Właściwie to znam wiele warzyw, które mają na temat bycia jedzonym jednoznaczną
opinię. Dlatego też postanowiono rozwiązać ów skomplikowany problem raz na zawsze i
wyhodować zwierzę, które naprawdę chce być jedzone i umie wyraźnie to powiedzieć.
Efektem zabiegów hodowlanych jestem ja.
Zwierzęciu udało się wykonać lekki ukłon.
– Poproszę szklankę wody – zaordynował Artur.
– Słuchaj no – przerwał mu Zaphod – chcemy coś zjeść, a nie napychać sobie brzuchy
problemami. Poproszę cztery lekko wysmażone steki i, jeśli można, duchem! Nie jedliśmy od
pięciuset siedemdziesięciu sześciu miliardów lat!
Zwierzę dość niepewnie wstało. Wydało z siebie przyjazny bulgot.
– Bardzo rozsądny wybór, proszę pana, jeśli mogę tak powiedzieć. Doskonały. Już pędzę
się zastrzelić. – Zwierzę odwróciło się, zdążyło jednak przyjaźnie mrugnąć do Artura. – Niech
się pan nie denerwuje, zrobię to możliwie najbardziej humanitarnie.
Wolno poczłapało w stronę kuchni.
Parę minut później kelner przyniósł cztery olbrzymie parujące steki. Zaphod i Ford rzucili
się na nie bez zastanowienia. Trillian chwilę się wahała, w końcu wzruszyła ramionami i
zabrała się za swój."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
barakan

PostWysłany: 2012 12 27 02:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to żeś dowalił świątecznie,

zamuczałem z wrażenia....

i dawno się tak nie uśmiałem

Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzysztof

PostWysłany: 2012 12 31 11:21    Temat postu: Re: być zjedzonym z przyjemnością ;-) Odpowiedz z cytatem

Cześć Surprised

Całość Restauracji na końcu wszechświata
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:Frlhgnh3nmQJ:ftp://e-ti.net/Adams%2520Douglas%2520-%2520Apg%252002%2520-%2520Restauracja
także
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:_E8JWzkd5c4J:https://storino.pl/p/5Uf3i+&hl=pl&gl=pl

Surprised
Powrót do góry
barakan

PostWysłany: 2015 11 02 01:51    Temat postu: Re: być zjedzonym z przyjemnością ;-) Odpowiedz z cytatem

krzysztof napisał:
Cześć Surprised

Całość Restauracji na końcu wszechświata
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:Frlhgnh3nmQJ:ftp://e-ti.net/Adams%2520Douglas%2520-%2520Apg%252002%2520-%2520Restauracja
także
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:_E8JWzkd5c4J:https://storino.pl/p/5Uf3i+&hl=pl&gl=pl

Surprised

gdzie ta resaturacja?
Powrót do góry
krzysztof

PostWysłany: 2015 11 13 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Surprised

... o tutaj jest
http://s10582.chomikuj.pl/File.aspx?e=XUuYFbYJTAIii4N0W3sju6ZAsPxZdoDoenvhv8n-wl4YCrxcYAlivmHGCK6A69BpmntCmzT_kOE8CO1ghSGFfv6CPLXdRoSTlxI7_pFZ_yBvtm7dUK5Fqa3C5K7SbpSNzo9RxThCwYKry5YxrzFTkbyaKWr7UaZRZuId0jEdHvtvjVdoI2vEwo4NecdF7YAmQDVmanPG7pn7i2qEJ1BEBA&pv=2

POZDRAWIAM
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Krytyka, Dysputy, Kłótnie, Narzekania, Żarty, Przezywanie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: