Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Inedia - moja droga do zdrowia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Inedia, Niejedzenie, Post.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Muuman882

PostWysłany: 2014 07 10 06:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W niedzielę i poniedziałek wypiłem mineralną z fluorem. (Pisało na etykietce zawiera fluorki a ja piłem dalej błędy to chyba powinno być moje drugie imię) Jak to potrafi zmęczyć i osłabić. Teraz już chyba będę wiedział jak rozpoznać po zapachu że coś jest z wodą nie tak.

Staram się spać pod 1 cienkim kocem albo odkryty, chłód (15 stopi na zewnątrz) źle to znoszę, zdecydowanie niewygodnie xD ale się do tej pory nie przeziębiłem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JMW

PostWysłany: 2014 07 10 10:21    Temat postu: gdzie kupiona Odpowiedz z cytatem

W Polsce kupiona ta woda?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Muuman882

PostWysłany: 2014 07 10 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak w Polsce kupiona i jest to jedna z najbardziej dostępnych wód mineralnych niegazowanych w województwie podkarpackim. Powiem tak na 6 lokali w których byłem ta woda była w 4. Na etykietce pisze wyraźnie że zawiera fluorki i ich stężenie. CZYTAĆ! a co z maluchami, ludźmi nie znającymi polskiego? Fluor i jego szkodliwe działanie na naszą szyszynkę sporo informacji na ten temat jest w sieci. Woda z dodatkiem fluoru ma podobny zapach jak woda chlorowana. Jeżeli twoja woda mineralna pachnie chlorem to radzę nie spożywać.
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2014 07 10 21:29    Temat postu: hm Odpowiedz z cytatem

No to jest gorzej niż spodziewałem się w przypadku wód sprzedawanych w Polsce. Pogorszenie zamiast poprawy, dla zdrowia ludzi pijących te wody.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Muuman882

PostWysłany: 2014 07 16 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

16-07-2014 zjadłem dziś kilka jabłek papierówek i 2 większe ogórki. Lubię jeść ale czas mnie goni, więc postanowiłem zacząć swój post od godziny 19:00. Ważę 49kg Spędzam dużo czasu na powietrzu, lekko się ubieram, chłód na mnie dobrze wpływa, w zimniejsza noc bywa ciężko, bardzo mną trzęsie (za dużo drożdży chyba w życiu zjadłem), nie jest wygodnie, zresztą za dużo słońca też potrafi zmęczyć, przekonamy się jak mi to wyjdzie.
Powrót do góry
Szafir

PostWysłany: 2014 07 19 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie od dawna wszystkie po za 3 wodami (2 mineralne, 1 źródlana) mają w składzie fluorki w tym jedna bez fluorków oraz chlorków (wersja gazowana, niegazowana już fluorki zawiera). Zastanawia mnie, jaką wodę powinno się pić; tylko mineralną, tylko źródlaną, a może obydwie?
Powrót do góry
Blaz

PostWysłany: 2014 07 19 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szafir napisał:
Zastanawia mnie, jaką wodę powinno się pić; tylko mineralną, tylko źródlaną, a może obydwie?

chyba najważniejsze jest która akurat jest Tobie potrzebna i w tym momencie służy do równoważenia takich a nie innych emocji......
Powrót do góry
Muuman882

PostWysłany: 2014 07 20 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przerwałem post po 3dniach i 19godz. Słońce mnie bardzo męczyło, nigdzie już nie mogłem kupić mineralnej bez fluoru wszędzie ta sama woda z fluorem. Dużo czasu spędzałem na dworze działka, wieś. Siedząc w samych spodenkach w cieniu, czy w nocy kładąc się spać moje ciało powoli się regenerowało czułem jak odzyskuję siły. Ale takie siedzenie, czy spanie w chłodzie też mnie męczyło bo nie mogłem w nocy spać prawie całe noce czuwałem, trząsłem się z zimna, byłem przytomny, nie mogłem po prostu zasnąć. 20-07-2014 o godz 14 dojechałem rowerem do babci i zjadłem kilka papierówek, to mnie specjalnie nie wzmocniło, Dojechałem do domu 18:30 wycisnąłem sobie sok z ogórków. Od razu lepsze samopoczucie. Spróbuje przejść pierw na soki. Będę jadł czosnek, może też spróbuję pić wodę utlenioną, postaram się też zdobyć piołun w zielarskim. Spróbuję zrobić taką rotację tych środków co 4dni co innego. Candida muszę się od niej uwolnić. Chcę też zrezygnować z gotowanych ziemniaków, ryżu, grochu, wszystkiego co jest bogate w węglowodany. A i woda spróbuję zamówić sobie przez internet mineralną. Czytałem też o szkodliwości sieci wi-fi, mieszkam w bloku, jak sprawdzam na laptopie to mam dostęp do 14 sieci. Nie ma lekko.
Powrót do góry
Szafir

PostWysłany: 2014 07 20 20:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Próbowałeś tego: http://rowno-waga.blogspot.co.uk/2013/05/struktura-wody-i-jej-niezwyke-wlasiwosci.html ?
Powrót do góry
Muuman882

PostWysłany: 2014 07 20 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś w internecie znalazłem trochę inny sposób na zmianę struktury wody, sprawdzę ten sposób jak się przeprowadzę, W tej chwili mieszkam u starszych (rodziców) są trupożercami, mają mnie za dziwaka i nie są zbyt tolerancyjni co do moich eksperymentów. Woleliby żebym według nich odżywiał się normalnie i znalazł sobie pracę, nie darzymy się zbytnią estymą a ich zamrażarka jest pełna mięsa.
Powrót do góry
NiewiernyTomasz

PostWysłany: 2014 07 20 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muuman882 napisał:
a ich zamrażarka jest pełna mięsa.

Siddhartha Gautama też jadł mięso Very Happy A z twojej wypowiedzi wynika jakbyś czuł się lepszy bo eksperymentujesz z jedzeniem.
Powrót do góry
Muuman882

PostWysłany: 2014 07 20 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siddhartha Gautama nie znam typa, wcale tez nie czuje sie przez to lepszy od nich ze nie jem miesa. Ja po prostu chce byc wegetarianinem, a inedia to ciekawosc. Moi rodzice uwazaja ze marnuje sobie zycie. Jako DJ w table dance klubie w Szwajcarii dosc sporo zarabialem, dla mnie to jest zwykly wyzysk ludzi nie jestem z siebie dumny. I nie chce zeby zycie ludzi tak wygladalo jak wyglada teraz. Nie zmuszam nikogo na sile zeby szedl w moje slady, ale tez nie lubie jak ktos probuje ograniczac moja wolnosc wyboru.
Powrót do góry
Muuman882

PostWysłany: 2014 07 20 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siddhartha Gautama ...Kiedy jednak pewnego dnia zauważył, że z głodu nie jest w stanie się dobrze koncentrować, stwierdził, że i ta droga do niczego, poza śmiercią, go nie doprowadzi. Porzucił umartwienia jako bezwartościowe; wykąpał się i po raz pierwszy od wielu dni pożywił się ryżem, chlebem i kwaśnym mlekiem, które w czarce przyniosła mu wieśniaczka Sudżata.
Legenda mówi też, że któregoś dnia Budda usłyszał, jak muzyk poucza swojego ucznia: "jeśli napniesz strunę zbyt mocno – pęknie, jeśli za słabo – nie wyda żadnego dźwięku". Wówczas pojął, że zbyt skrajnie ascetyczne techniki medytacyjne nie prowadzą do celu i zaczął normalnie odżywiać się oraz dbać o swoje zdrowie. Jego towarzysze asceci uznali wówczas, że mistrz zdradził drogę, w którą wierzyli. Zgorszeni opuścili go.

Dzis doszedlem do podobnych wnioskow. Na nie jedzenie jeszcze nie jestem gotowy. Dzieki za rade.
Powrót do góry
Muuman882

PostWysłany: 2014 07 21 16:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam już czosnek, wodę utlenioną i piołun (forma herbatki saszetki, innego nie widziałem) kupiłem bez problemu. Mineralna zamówiłem przez internet powinna być w środę. Co do czarnego krzemienia byłem w 6 aptekach, w zielarskim, patrzyli się na mnie ze zdziwieniem. Znalazłem ofertę w sieci 100g za 12zł. Postaram się robić rotację czosnek, piołun, tleniona, dzień przerwy. Jeść same owoce i pić własnoręcznie wyciskane soki.

Srebro koloidalne na razie nie chcę z niego korzystać, sam nie wiem czemu.
Powrót do góry
Matek

PostWysłany: 2014 07 25 23:21    Temat postu: woda Odpowiedz z cytatem

tutaj ciekawie o wodzie do picia:

http://www.youtube.com/watch?v=V84N_5JudaY

Polecam tez inne filmy z wypowiedziami tego doktora:)
Powrót do góry
Szafir

PostWysłany: 2014 07 26 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe również niektóre komentarze

'Film "Woda. Wielka Tajemnica" składa się z wypowiedzi wybitnych naukowców i badaczy z Rosji' - http://vimeo.com/13536404
Urywek filmu - http://www.youtube.com/watch?v=AFDIsw3YlXw&feature=youtu.be
Powrót do góry
Blaz

PostWysłany: 2014 08 03 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny ciekawy film o wodzie Smile

https://www.youtube.com/watch?v=vlqo1oH4Le0&feature=youtu.be
Powrót do góry
Muuman882

PostWysłany: 2014 08 04 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekawe te wasze linki, Dzieki, chyba zaczynam rozumiec te wasze aluzje odnosnie wody, przydaloby sie wiecej medytowac (modlic sie)...

a co u mnie? http://alfred.com.pl/ woda zrodlana jakies 40km ode mnie przez 2 tyg nie dostarczyli mi wody, tzn 1x przyslali mi gazowana przez pomylke, ich sekretarka mowi mi ze 3x w tyg sa w Ropczycach, dzwonilem do nich prawie codziennie, mam jakiegos pecha

Ostatnie 3 dni przegrywam z jedzeniem. Gdy jem za duzo czosnku, oregano, piolun pilem raz (wymiotowalem po tym) strasznie mnie kusi. Pierw kupilem pierniki (niby mleko, maka, cukier, bez jajek ale sporo innej chemii), pozniej ser plesniowy (splesniale mleko), wiem niskie wibracje, dalej ser zolty czy to jest jeszcze wegetarianizm? nie wydaje mi sie, ale gdy bylem maly mama wmowila mi inaczej. Podpuszczka co to takiego? http://ziolowyzakatek.com.pl/podpuszczka-2/ Gdy staram sie zbyt mocno walczyc z candida pozniej przegrywam... nie lubie przegrywac, chce pamietac swoje porazki wiec pisze o tym.

wczoraj po zjedzeniu sera plesniowego zrobilem sie senny, ale dzis 04-08-2014 znow go kupilem jadlem go dlugo i powoli az nabral okropnego smaku to bylo o 17 jest 20:37 zjadlem tyle slodkich wafli (maka, cukier, cacao, tluszcze utwardzane, sporo chemii ale bez jajek) ze juz nie pamietam tego okropnego smaku sera... porazka jem po 16 pytam sie dlaczego to robie? nie z glodu, laknienie juz zaspokoilem, bo lubie? czy dlatego zeby jesc duzo. Jedz duzo i rosnij! Jak o tym mysle to mnie WKU#### wlasna matka. Nie chce wiecej zle pisac...

chyba nie bede walczyl z candida po prostu bede jadl owoce (moze orzechy, warzywa) , bede staral sie jesc jak najprosciej. Zreszta niczego nie obiecuje (obiecywanie czegos, to odbieranie sobie wolnosci, po 2 po co mam klamac). Bez gotowania?

plus minus 20 sierpien pojade rowerem w kierunku Turcji na poczatek. Watpie zeby udalo mi sie dojechac do Indii. Wakacje i tak bede mial dobre xD Raczej nie bede sie tu wpisywal bo z komorki to troche nie wygodne, postaram sie dawac jakies oznaki zycia na swojej stronie http://www.muumanroweremdoindii.r-ce.net/
Powrót do góry
Muuman882

PostWysłany: 2014 08 06 07:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

05-08-2014 moja analiza, efekty jakie odczulem po zjedzeniu:
paczka piernikow (imbir bread) w polewie czekoladowej z nadzieniem 250g
+/-poł paczki wafli kakaowych jakieś +/-200g z 400g
krążek sera plesniowego camembert z ziołami 125g
ser zółty na wage 200g tesco (fajnie pisza na cenach sklad sera)
ser żółty na wage 200g tesco (oba bez dodatku jajka nazw juz nie pamietam chyba sierpc królewski i złoty mazur)
ser mozarella na wage 300g tesco
pół krążka sera plesniowego camembert naturalny z biedronki jakies +/-60g z 125g
ser kozi (takie 8bialych plastrów z biedronki) 160g

sztywniały mi łydki, chociaz duzo na rowerze nie jezdziłem ani nie chodzilem wiecej niz zwykle to pewnie po spulchniaczach do ciast zawartych w piernikach i waflach

haha jak moglem o tym zapomniec skutki jedzenia serów zatwardzenie, zaparcie i problemy z wypróżnieniem się zreszta po czekoladzie tez mogą wystapić. Ponad pół godziny męczyłem się na toalecie xD smiech

druga sprawa to myślałem też o tym czemu w drugi dzień jak jadłem ser pleśniowy bardzo powoli dokładnie i długo trzymając i rozpuszczając go w ustach zmienił smak na ochydny (nie zjadłem całego), ale zaraz potem jadłem ser kozi w ten sam sposób ale smakował mi i zjadłem cały a potem jadłem wafelki kakaowe

to chyba przez sól (np jedząc lekkosolne ogórki), albo przez to że jemy nie naturalnie, albo przez nienaturalna flore bakteryjna w naszych jelitach po bardzo dlugim czasie (w moim przypadku od urodzenia az do 27 roku zycia) spożywania przetwozonej zywnosci wzmaga się łaknienie i jemy więcej i więcej że trudno jest przestać jeść aż sie nie napcham.

W kazdym razie łatwiej jest jeść osobno np samego arbuza. Nie mieszając
Powrót do góry
Muuman882

PostWysłany: 2014 08 06 08:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie ma nic wspólnego z jedzeniem ani z tym forum.
W nocy 04-07-2014 przed godzina 22 zmarła mi babcia (93lata) [i] Wieczne spoczywanie racz jej dać Panie... 7 sierpnia pogrzeb. +/-20 sierpnia miałem zamiar jechać na swoje wakacje. Sam już nie wiem co mam myśleć o wyjeździe. Żałoba po babci ile czasu powinna trwać? Jaka jest różnica czy jeżdżę na rowerze pod blokiem, czy za granicą kraju. Tak czy siak nie pracuję cały czas mam wolne, wakacje. Czy może powinienem iść do pracy? (Płacili mi za oglądanie gołych tyłków i liczenie pieniędzy). Żyć normalnie jak inni. Jeść tak jak inni (tego rodzina też by chciała ode mnie). Rok wcześniej gdy myślałem o wyjeździe złamałem rękę. To wyjaśniło kwestię wyjazdu. Czy może przełożyć wyjazd o miesiac? czy znów mam czekać rok? Pogoda robi różnicę przy takim wyjeżdzie. Sam nie wiem co mam myśleć o tym wszystkim... sam nie wiem czy jeszcze mam ochotę jechać...
Powrót do góry
krzysztof

PostWysłany: 2014 09 28 13:38    Temat postu: Re: hm Odpowiedz z cytatem

Cześć Surprised

JMW napisał:
No to jest gorzej niż spodziewałem się w przypadku wód sprzedawanych w Polsce. Pogorszenie zamiast poprawy, dla zdrowia ludzi pijących te wody.

... a tak przedstawia się woda z kranu :
Warunki fizyczno - chemiczne, jakim powinna odpowiadać woda do picia i na potrzeby gospodarcze
http://www.chem.uw.edu.pl/people/AMyslinski/cw3/minzdr2.html
Cytat:
Amoniak (N) 0, 5 mg/dm3
Arsen (As) 0,05 mg/dm3
Azotany (N) 10 mg/dm3
Benzen 0,01 mg/dm3
Benzo(alfa)piren 15 mg/dm3
Chloraminy 2 mg/dm3
Chlorki (Cl) 300 mg/dm3
Chlorobenzeny 0,005 mg/dm3
Chlorofenole ... zapach niewyczuwalny
Chloroform 0,03 mg/dm3
Chlor wolny (Cl2) 0.2 - 0.5 mg/dm3 w końcówkach sieci
Chlor użyteczny w wodzie pływalni nie mniej niż 0,2 mg/dm3 na odpływie
Chrom (Cr6+) 0,01 mg/dm3
Cyjanki wolne(CN) 0,02 mg/dm3
Cynk (Zn) 5 mg/dm3
Detergenty anionowe 0,2 mg/dm3
Detergenty kationowe 0,1 mg/dm3
Detergenty niejonowe 0,2 mg/dm3
2,4-D (kwas dichlorofenoksyoctowy) 0,05 mg/dm3
DDT i jego metabolity 0,001 mg/dm3
1,2-dichloroetan 0,01 mg/dm3
1,1-dichloroetan 0,001 mg/dm3
Fenole .... zapach niewyczuwalny
Fluorki(F) 1,5 mg/dm3 wskazane nie mniej niż 0,3 mg/dm3
Formaldehyd 0,05 mg/dm3
Glin (Al.) 0,3 mg/dm3
Heptachlor i jego epoksyd 0,0001 mg/dm3
Hexachlorobenzen 15 ng/dm3
Kadm (Cd) 0,005 mg/dm3
Lindan (gamma HCH) 0,005 mg/dm3
Mangan (Mn) 0,1 mg/dm3
Metoksychlor 0,03 mg/dm3
Miedź(Cu) 0,05 mg/dm3
Nikiel(Ni) 0,03 mg/dm3
Ołów (Pb) 0,05 mg/dm3
Pentachlorofenol 0,01 mg/dm3
Rtęć (Hg) 0,001 mg/dm3
Selen (Se) 0,01 mg/dm3
Siarczany (SO4) 200 mg/dm3
Sód (Na) 200 mg/dm3
Srebro (Ag) 0,05 mg/dm3
Tetrachlorek węgla 0,005 mg/dm3
Tetrachloroetan 0,01 mg/dm3
Trichloroetan 0,03 mg/dm3
Żelazo 0,5 mg/dm3
Na podstawie Załącznika nr 1 do rozporządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 4 maja 1990 r. (poz.205)

Muuman882 napisał:
...
to chyba przez sól (np jedząc lekkosolne ogórki), albo przez to że jemy nie naturalnie, albo przez nienaturalna flore bakteryjna w naszych jelitach po bardzo dlugim czasie (w moim przypadku od urodzenia az do 27 roku zycia) spożywania przetwozonej zywnosci wzmaga się łaknienie i jemy więcej i więcej że trudno jest przestać jeść aż sie nie napcham.
...

Muuman882 te same czynniki , mechanizmy nerwowe itd. są odpowiedzialne za przejadanie się żywnością przetworzoną , alkoholizm , nadużywanie leków , narkotyków itd.itp. ( konsekwencją może być otyłość ,określona choroba itd.itp.)-obecnie to już nie jest tajemnicą dla oficjalnej nauki.

dla zainteresowanych szerzej w :
"Food reward in the obese and after weight loss induced by calorie restriction and bariatric surgery"
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3464359/
"Food reward, hyperphagia, and obesity"
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21411768
Cytat:
...as to whether some of these foods should be considered addictive, similar to drugs and alcohol.One of the main arguments for food addiction is the similarity of the neural mechanisms underlying reward generation by foods and drugs...

Pozdrawiam Surprised
Powrót do góry
Muuman882

PostWysłany: 2014 10 31 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem już w Polsce. Udało mi się dojechać tylko do Turcji xD razem 1925km w czasie 20 dni. Na miejscu nie pościłem xD obżerałem się lokalnymi roślinami głównie surowymi, ale było też coś gotowanego i smażonego za rok albo za 2 może będzie następne podejście. Pojawił się dodatek do SZBJ mam co czytać Smile
Pozdrawiam
Powrót do góry
Muuman882

PostWysłany: 2014 11 10 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem teraz w Szwajcarii. Zime postaram sie przezyc na surowym jedzeniu. Jem glownie jablka, marchew i migdaly. Powoli tez zmniejszam ilosc jedzenia. Jesli postanowie poscic dam wam o tym znac. Rano biegam na powietrzu (cwiczenie w sali to blad, ktory kiedys bardzo dlugo praktykowalem) narazie tylko 8km, plus troche rozciagania. Chcialbym ilosc treningu zwiekszyc ale mam slaba kondycje. Malymi krokami do przodu. Wazne zeby cwiczyc codziennie i nie za duzo. Tak zeby miec sile i checi cwiczyc nastepnego dnia.
Powrót do góry
Muuman882

PostWysłany: 2014 12 06 17:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Minal mi dzis miesiac na surowym jedzeniu (2 wyjatki to takie raz zamowilem surowke w restauracji prosilem bez sosu winegre ale i tak cos dostalem, raz zjadlem tez garsc orzeszkow ziemnych w lupkach no ale wiadomo prazone byly). Jest 6 grudzien przed 15 zjadlem kilka gruszek i rozpoczynam swoj kolejny post. Taki prezen na Mikolaja sobie sprawilem. Pozdrawiam
Powrót do góry
Muuman882

PostWysłany: 2015 02 17 09:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

21 dni chyba jestem już na to gotowy, będę próbował w tym roku dokładny czas jeszcze nie znam, chcę poczekać aż zrobi się trochę cieplej, mam pytanie odnośnie zebow, plabowane zeby, wiem ze są tu dentyści, czy mógłbym przyjechać do was na kontrole? możecie mi podać kontakt na priv
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Inedia, Niejedzenie, Post. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 2 z 9

Skocz do: