Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PaleoDieta

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Odżywianie ciała i umysłu, diety.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
leszek

PostWysłany: 2014 09 04 11:28    Temat postu: PaleoDieta Odpowiedz z cytatem

W tej diecie wystarczy zrezygnować z kilku składników pożywienia, tymi podejrzanymi są zboża, nabiał, słodycze i produkty wysoko przetworzone. Gdyby całą historię człowieka przedstawić na odcinku 100m, to obecny sposób odżywiania zajął by ostatnie pięć centymetrów tego odcinka ! Co jedliśmy wcześniej ? A właściwie czego nie jedliśmy.To oczywiście do poczytania w sieci.
Tu opiszę jedynie efekty, które zauważyłem po półrocznym stosowaniu. Oczywiście człowiek jest grzeszny więc nie obyło się bez kilku wpadek żywieniowych.

Powolny spadek wagi ok 0,5kg / miesiąc
Zniknęły bule głowy
Wystarcza jeden do dwóch posiłków na dobę bez uczucia głodu
Spadek podwyższonego ciśnienia krwi

Największym problemem na początku było zrezygnowanie z glutenu czyli chleba.
Zacząłem eksperymenty z różnymi przepisami i na chwilę obecną mogę pochwalić się dopracowanym i pewnym przepisem na chleb bezglutenowy.

http://maklamp.eu/mblog/przepis-na-chleb-bezglutenowy/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ekotworczy

PostWysłany: 2016 02 29 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za przepis. Co prawda na diecie paleo nie jestem ale ten chleb naprawdę mnie skusił, nie jest łatwo o chleb bezglutenowy domowej roboty, który wyjdzie jak trzeba i będzie odpowiednio smakował Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Odżywianie ciała i umysłu, diety. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: