Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

KONTEMPLACJA RADOŚCI

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> "Styl Życia Bez Jedzenia - Dodatek" -- druga część książki.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JMW

PostWysłany: 2014 09 07 07:52    Temat postu: KONTEMPLACJA RADOŚCI Odpowiedz z cytatem

KONTEMPLACJA RADOŚCI
To ćwiczenie wywołuje naprawdę wspaniałe przeżycie. Czucie osiągane tym prostym ćwiczeniem przywraca cię do tej potężnej istoty, którą człowiek jest w swojej pierwotnej naturze. Osiągając stan naturalnej radości emanujesz Miłością i Światłem – to jest ważne do wejścia w inedię i utrzymanie tego stanu.

Człowiek zazwyczaj czuje radość pod wpływem czynnika zewnętrznego, na przykład kiedy cieszy się w szczęściu. Moc radości wywołaną czynnikiem zewnętrznym można porównać do zaledwie mikrocząstki radości naturalnej.

Przypomnij sobie – zapewne miałeś takie chwile – kiedy to czułeś radość zupełnie bez powodu. Ot, nagle wystąpiła, radowałeś się, chociaż nie wiedziałeś dlaczego. Przypominasz sobie?
Zamknij oczy, rozluźnij się i wróć myślami do wczesnego dzieciństwa, kiedy jeszcze nie myślałeś, może tam sobie przypomnisz. Przypomniawszy sobie ten stan albo przeżywając go ponownie, wyobraź sobie, że naturalna radość jest wielokrotnie mocniej odczuwalna.

Tak czy inaczej, radość którą sobie przypomniałeś, to tylko mikro cząstka naturalnej radości emanującej z człowieka będącego w stanie naturalnym.
Człowiek w stanie naturalnym emanuje radością. Z daleka widać, że emanuje z niego coś w rodzaju niewidocznego Światła, przyjemnego przyciągania – ludzie czują od niego Miłość. On nawet nie musi się śmiać, uśmiechać, może normalnie mówić a tobie będzie bardzo przyjemnie i radość też będzie się w tobie wzbierała niby zupełnie bez powodu.

Czy możesz sobie to wyobrazić? Czy spotkałeś takiego człowieka? Zapewne tak. Zatem, czy możesz sobie wyobrazić, co to jest naturalna radość istniejąca w człowieku? Oto przykład ćwiczenia, dzięki któremu wrócisz do naturalnej radości.

Usiądź albo połóż się i rozluźnij całe ciało – wejdź w stan całkowitego relaksu. Odsuń wszelkie myślenie czyli na początku tego ćwiczenia postępuj tak samo, jak podczas kontemplacji bierności.
Uspokoiwszy ciało i intelekt skup się na czuciu radości, która jest głęboko w tobie i spoczywa przy JA.
Pamiętaj, żeby radości nie tworzyć. Ta prawdziwa wewnętrzna radość jest twoim naturalnym stanem czyli tym co czujesz, kiedy nie przykrywasz JA działaniem niespokojnego intelektu. Dlatego ważne jest, żebyś uspokoił intelekt (jak w kontemplacji bierności) i skupił się na czuciu tego, co tam jest, za tymi myślami, obrazami i zmysłami. Tylko tyle – skup się na czuciu. Zwróć uwagę na JA, poczuj go a wtedy radość przejawi się. Pojawienie się radości jest pierwszym objawem przejawianiem się JA przez umysł i ciało.

Tego nie da się wytłumaczyć, tego nie da się zrozumieć, to trzeba poczuć. Nawet jeżeli przeczytasz grubą księgę o przejawianiu się naturalnej radości, która jest manifestacją JA, to i tak nie zrozumiesz. To trzeba poczuć.

Kiedy pierwsze przebłyski naturalnej radości pojawią się, natychmiast je wyczujesz i już będziesz wiedział, o co chodzi. Poczujesz tę moc przejawiającą się w radości bez żadnego powodu. Wtedy będziesz też czuł Miłość. Możliwe, że łzy napłyną ci do oczu z radości, bo znowu poczujesz JA – to czym w swojej esencji jesteś.

Pamiętaj, nie twórz lecz czuj. Naturalna radość tam jest, zawsze tam była i będzie – ty masz jedynie skupić się na jej czuciu. Dlatego czuj a nie twórz jej, nie myśl o niej i nie wyobraża jej sobie. Skup się, – na pewno poczujesz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Aileen

PostWysłany: 2014 09 07 14:45    Temat postu: Odczucia związane z kontemplacją radości Odpowiedz z cytatem

Przeczytałam dokładnie opis zamieszczony powyżej i zastosowałam wskazówki. Oto moje odczucia w głębi po ćwiczeniu.

Zaczęły przechodzić mnie przyjemne dreszcze promieniujące od środka mego ciała, czyli serce, mostek. Najpierw odczułam je w tłowiu potem w nogach, rękach i głowie. Czułam w radość spokój, zrównoważenie,brak potrzeby, napięcia na robienie czegoś. Tylko bycie, nieruszanie się i skupienie. Weszłam w to głębiej to doświadczyłam jakbym skupieniem byłam w środku siebie. Nagle stałam się taka duża, bez granic, formy.Stałam się przestrzenią,gdzie jak podróżując skupieniem wgłąb - nie mogłam znaleźć końca. Poczułam własną wielowymiarowość i bezpostaciowość. Przypomniało mi się, jak to samo czułam - taki bezkres głębi - jak byłam dzieckiem w momencie, gdy zadawałam sobie pytanie kim jestem mając 5 lat. Lecz teraz nie było w tym strachu i niezrozumienia. Tylko spokój, zaciekawienie, bez oceny, osądu, oczekiwania.

Zanurzałam się dalej, jakby wpadając w nieznaną mi otchłań przyjemną, lecz nieodgadnioną. Radość wprawiała mnie w taki błogi stan, jakby kręciło mi się w głowie. Tak, jak po karuzeli. Ale ja lubię ten stan. Nie przyprawia mnie on o mdłości tylko właśnie odczuwam przyjemność.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> "Styl Życia Bez Jedzenia - Dodatek" -- druga część książki. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: