Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

(nie_do_końca) Wesołych Świąt!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Wszelkie inne tematy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Immortal

PostWysłany: 2014 12 22 15:51    Temat postu: (nie_do_końca) Wesołych Świąt! Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=L8O5CbR7MOs
Myślę, że nie muszę tego komentować... Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
arahdalum

PostWysłany: 2015 04 01 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Immortal: Lepiej to skomentuj, bo na tym forum to takie poglądy się rozpowszechnia, że jeszcze zaczną chwalić ten film.

Tutaj uważa się, że zabijanie jest OK.

Powiedzmy sobie PRAWDĘ!

Zabijają MORDERCY! To NIE jest ok.

Zabijanie i jedzenie innych istot świadczy o wyjątkowo ograniczonej świadomości, zawężonych horyzontach i zniewoleniu umysłu.

Czy naprawdę nikt się nie znajdzie z tego forum, kto ma jaja, żeby się sprzeciwić chorym poglądom panującym na tej stronie?

Nawet jeśli ten świat jest Mayą czy wirtualką, to zabijanie nie jest niczym usprawiedliwione, gdyż istoty zabijane i torturowane czują przerażenie, ból, srają w gacie ze strachu i nie pociesza ich myśl, że to tylko iluzja.

JOACHIMIE: kiedyś głosiłeś zupełnie inne poglądy. Uważałeś, że niejedzenie oczyściło Ci umysł. A teraz uważasz, że możesz jeść wszystko i to nie ma żadnego wpływu na Twoją świadomość.

CO SIĘ Z TOBĄ STAŁO?
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2015 04 10 23:12    Temat postu: tak zwane święta Odpowiedz z cytatem

Arahdalum - zamiast słówka 'ok' lepiej używać rodzimego wyrażenia 'w porządku'! To nie przypadek, że w tej kosmicznej grze urodziliśmy się Słowianami!:) A czy ta strona rzeczywiście uważa zabijanie za nieszkodliwe? Chyba przesadzasz (łagodnie mówiąc).

Ale właściwie chciałem napisać o tym, że skutki zajadania się świątecznymi specjałami (głównie chodzi mi o ciasta, bo mięsa nie jadam) można dość skutecznie złagodzić spożywając do niego spore ilości surowizn. Mój tegoroczny tryb świątecznego odżywiania wyglądał tak: kawałek makowca - dwie rzodkiewki, kawałek mazurka - trzy rzodkiewki, kawałek sernika - liść czerwonej kapusty, itp. Z efektu jestem zadowolony, gdyż mimo zjedzenia naprawdę dużych ilości domowych wypieków (moja mama używa wprawdzie brązowego cukru i miodu, ale to tylko niewielka pociecha), moje samopoczucie pozostało dobre, nie byłem zmęczony i trawienie też przebiegało sprawnie.

Zaiste, wielka jest moc surowizny:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
hunab-ku

PostWysłany: 2015 04 13 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak ... tylko, że jedząc surowe też zabijamy ... i to w sposób jeszcze gorszy (jak się dowiedziałem) niż zjadanie zwierząt ...
Jest jak jest ... kurczaki blade Smile))
Powrót do góry
bartosz

PostWysłany: 2017 03 31 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy z tym nie skończysz, jak nie zaczniesz próbować.
A takie pie** to tylko słabe usprawiedliwienie.

Wracając na Ziemie, każdy robi co uważa za słuszne i ma swoje sumienie.
Po wszystkim i tak się wszyscy dowiemy pewnie że byliśmy głupcami.
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2017 04 03 13:57    Temat postu: zabijanie Odpowiedz z cytatem

Joachim napisał niegdyś, że w naszym wszechświecie nie da się żyć jednocześnie nie zabijając - nawet jeśli się nie je i nie oddycha.

To jeszcze zależy od tego, co rozumiemy przez zabijanie. Myślę, że Joachim używa niekiedy dosadnych i kontrowersyjnych sformułowań, ponieważ pobudzają nas one do myślenia.

Buddyści powiadają: jedz to, co nie ucieka. To bardzo mądre, gdyż wynika z odczytywania języka Przyrody.

Rośliny silnie reagują na uczucia człowieka wobec nich. Poprzez nie wyraża się także miłość Przyrody do nas. Potrafią one bardzo wiele znieść i przetrwać, aby ucieszyć nas i obdarować swoimi owocami.

Przyroda to dzieło sił Światła, które czuwają nad ewolucją wszechświata. Dlatego też cała Przyroda służy temu najwyższemu celowi, jakim jest ewolucja, duchowy wzrost. Tworzy środowisko, w którym nasz rozwój przebiega najefektywniej. Jednocześnie przez kontakt z człowiekiem - istotę na wyższym etapie ewolucji - rośliny i zwierzęta przyspieszają także swoją ewolucję.

Dzisiaj ludzie boją się dzikich zwierząt. Wynika to z podjętego przez ludzkość rozbratu z Przyrodą. Dzikie zwierzęta rozszarpują ludzi, którzy zgromadzili w sobie zbyt wiele nienawiści, nieufności i strachu - odwrócili się od Miłości. Częściej zdarza się jednak, że wilki czmychają na widok człowieka, niż go atakują. Znanych jest wiele przypadków, kiedy dzikie zwierzęta opiekowały się porzuconymi w lesie noworodkami.

Wszystko zależy od świadomości. Zjadając marchewkę możesz być demonem, który ją pochłania, albo boską istotą, która pozwala roślinie stać się częścią siebie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Wszelkie inne tematy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: