Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ŻYCIE W OBRAZIE

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Ja, Moje Życie i Moje Doświadczenia.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Arima

PostWysłany: 2016 01 01 23:27    Temat postu: ŻYCIE W OBRAZIE Odpowiedz z cytatem

ŻYCIE W OBRAZIE

Przez całe życie badam zjawisko, czym jest „to”, co odżywia się mną /moim ciałem, emocjami, myślami i spożywanym przeze mnie pokarmem /
Kiedy wszelkie metody rozwoju duchowego, które przyjęłam za własne, zaczęły odpadać, w to miejsce pojawiły się własne rozwiązania /nowy, nieznany mi rodzaj jogi, czy tai chi, tańca kontemplacyjnego zbliżonego do „butoh”, czy też nowych, nieznanych mi wcześniej stylów pływania, które nazwałam „tańcem derwiszów”, „śrubą”, „spiralą”...
Własne metody, rozwiązania stały się dla mnie rodzajem autoterapii.
Wielokrotnie w życiu towarzyszył mi post, kilkudniowa głodówka, z którymi musiałam się rozstać, gdyż nie były spontaniczne, lecz zaplanowane. Za każdą metodą kryła się przemoc dla ciała. Zrozumiałam wówczas, że każda metoda oddala mnie od siebie samej. Zostawiłam wszystko.

Obecnie czuję potrzebę postu, czuję również zapach zbliżającej się inedii. Dlatego czytam i słucham z zainteresowaniem wypowiedzi innych osób.

Moje serce rozgląda się za miejscem, gdzie wiosną/latem 2016, mogłabym celebrować życie w tańcu wiosennej inedii.

Ostatnio zwrócił moją uwagę ciekawy wywiad z Joachimem „Czucie zimna”. Ponieważ lubię zabawę ze słowem pisanym, zamieszczam wybrane fragmenty tegoż wywiadu / prywatne notatki /

Czucie zimna. / Feeling cold.
https://www.youtube.com/watch?v=u8Bf6s1GNes

Z uczuciem zimna człowiek może sobie radzić, poprzez ćwiczenia energetyzujące .
To są ćwiczenia, które się wykonuje fizycznie, kiedy to człowiek koncentruje się na przepływie energii przez swoje ciało i ta koncentracja na przepływie energii powoduje, że ciało automatycznie zaczyna się ruszać. Niektóre z tych ćwiczeń zostały opracowane w systemy, np. Qi Gong, Tai Chi i są nauczane.

Natomiast człowiek nie potrzebuje stosować systemu, żeby stosować ćwiczenia energetyczne. Wystarczy, że skupi się na energii, którą produkuje, poprzez poczucie własnej mocy wewnętrznej i tą energię rozprowadza po ciele . Może sobie wyobrażać, że to światło albo ciepło.
Może sobie to rozprowadzać i pozostając w tym skupieniu zaczyna czuć, że ciało chce wykonać jakieś ruchy. Wtedy on się skupia na tej energii, a ciało wykonuje ruchy...a on czuje jeszcze mocniejszy przepływ energii. To automatycznie powoduje, że czuje ciepło.

Są też inne inne ćwiczenia energetyzujące z wodą:
kiedy bierze się maksymalnie gorący prysznic, maksymalnie zimny, gorący, tak naprzemiennie. Po jakimś czasie, jeżeli człowiek przestawia swoje życie na życie bez jedzenia, po jakimś czasie ten problem, ten symptom /zimna/ znika i człowiek nie czuje zimna, bez względu na to w jakiej temperaturze się znajduje
.”

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Ja, Moje Życie i Moje Doświadczenia. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: