Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak pozbyc sie annemi .

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Leczenie, Oczyszczanie Ciała i Umysłu, Zdrowie, Medycyna.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fakir

PostWysłany: 2003 11 03 22:26    Temat postu: Jak pozbyc sie annemi . Odpowiedz z cytatem

Witam wszyskich po mojej długiej absencji wywołanej małym zamieszaniem w mojmy sytemie psyhoemocjonalnym ,ale o tym kiedy indziej:)
W tym momęcie chciałyb Was poprsci o wsakzówki i rady nt pozbycia się annemi .... Bardzo bliska mi osoba chroje na tę chorobe , co wiecej choroba ta pogłebila sie ..... metody postu nawd nie polecam lekarz by sie na nia nie zgodzi i resza otocznia wiec nawed nie wspamniam o tym , amoze warto?? .......... Za wszelkie wsazowki,podowiedzi sugetie bede bardzo wdzieczny ........
Trzymajacie sie ciepło
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Sandra

PostWysłany: 2003 11 03 22:49    Temat postu: Re: Jak pozbyc sie annemi . Odpowiedz z cytatem

Fakir napisał:
Witam wszyskich po mojej długiej absencji wywołanej małym zamieszaniem w mojmy sytemie psyhoemocjonalnym ,ale o tym kiedy indziej:)
W tym momęcie chciałyb Was poprsci o wsakzówki i rady nt pozbycia się annemi .... Bardzo bliska mi osoba chroje na tę chorobe , co wiecej choroba ta pogłebila sie ..... metody postu nawd nie polecam lekarz by sie na nia nie zgodzi i resza otocznia wiec nawed nie wspamniam o tym , amoze warto?? .......... Za wszelkie wsazowki,podowiedzi sugetie bede bardzo wdzieczny ........
Trzymajacie sie ciepło

No mi sie przypomina fragment Suworina...gdzie wskazany jest post, wedlug jego zalecen.
Jest to post o wodzie + pewne niuanse, ktore osobiscie bardzo polubilam.
Powrót do góry
Światełko

PostWysłany: 2003 11 04 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taki znajomy ktorego znam robił dobie długi post suchy (okolo tygodnia z tego co wiem) i potem plynny i potem pił plyny z tego co wiem po tym poście wrócił do jedzenia z tym że oczywiście wegetariańskiego i powiedział że nawet przytył z ty że zaczął jeść tak jakby bez ograniczeń , mówi że zrobienie sobie postu a potem wrócenie do jedzenia moze byc dobra wskazowką dla tych ktorzy chcą własnie troszke przytyc lub wygladac bardziej barzdiej ( bo wiekszosc interesuje generalnie jak schudnac ) ale są tez tacy ktorzy by chcieli tego cialka troche wiecej
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 2003 11 04 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzisz Basiu tu problem polega na tym że ta osobka ma anemie i próbojac jednoczescie stracic pare kg zastoswala jakas diete której założeniem było niejedzenie niczego po obiedzie(niuestety nie wegetrajniskim) (ewnetualnie jakies jakblko),w planie było tez picie jakiegos octu (rozcienczonego????), i zaraz na pocztku tej swojej "zabawy" zasabła do tego stponia że musiano wyzywac lekarz by jakisc zastrzykiem pomgł jej dojsci do siebie......Wiec prawie wszycy w jej otoczeniu (na czelel z lekarzem)., nie douszaja zadnych postów....
Powrót do góry
Fakir

PostWysłany: 2003 11 04 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja byłem Fakir-Bartosz.
Powrót do góry
Danska
Gość

PostWysłany: 2003 11 07 18:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie codziennie je lyzke natki pietruszki, przezuwajac dokladnie. Co to za szalenstwo z tym octem???????
Powrót do góry
Sandra

PostWysłany: 2003 11 07 22:00    Temat postu: powiedzmy ANEMII stop! Odpowiedz z cytatem

Danska napisał:
Nie codziennie je lyzke natki pietruszki, przezuwajac dokladnie. Co to za szalenstwo z tym octem???????

To ja dorzuce swiezy sok z burakow.
Tak. Natka pietruszka do zucia+sok z bukrakow, to pachnie zachecajaco. No i moze niech nie pije octu. No chyba ze chce.
Do tego niech dojdzie czeste usmiechanie sie.
pozdrawiam
Sandra
Powrót do góry
Danska
Gość

PostWysłany: 2003 11 07 23:58    Temat postu: Re: powiedzmy ANEMII stop! Odpowiedz z cytatem

Czesc Sandra! Czy ty jestes z tego Namyslowa w woj. opolskim? Wiesz ze ja sie tam urodzilam? Czy moge cie troszke poznac?
Powrót do góry
Sandra

PostWysłany: 2003 11 08 00:59    Temat postu: Re: powiedzmy ANEMII stop! Odpowiedz z cytatem

Danska napisał:
Czesc Sandra! Czy ty jestes z tego Namyslowa w woj. opolskim? Wiesz ze ja sie tam urodzilam? Czy moge cie troszke poznac?

Tak to ten Namysłów, w jeszcze istniejacym wojewodztwie opolskim.
Mam nawet "imejla" ze slowem namyslow:
sandra@namyslow.com
Mozesz mnie poznac Wink
Powrót do góry
Danska
Gość

PostWysłany: 2003 11 08 11:53    Temat postu: Re: powiedzmy ANEMII stop! Odpowiedz z cytatem

Sandra_ napisał:
Danska napisał:

Tak to ten Namysłów, w jeszcze istniejacym wojewodztwie opolskim.
Mam nawet "imejla" ze slowem namyslow:
sandra@namyslow.com
Mozesz mnie poznac Wink

Juz do ciebie pisze Skarbie! Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Światełko

PostWysłany: 2003 11 08 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moje doświadczenie z octem jakoś ten ocet jak dla mnie za ciekawy w ukadzie w ciele nie byl, nawet próbowalam octu jablkowego bo gdzieś bylo napisane że zdrowy jest a po tym czulam sie jak po alkoholu , czyli nie dobrze, jakos nie odbieram octu dość pozytywnie ciekawe hm czemu
Powrót do góry
Elrond

PostWysłany: 2003 11 09 23:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
... ta osobka ma anemie i próbojac jednoczescie stracic pare kg zastoswala jakas diete której założeniem było niejedzenie niczego po obiedzie(niuestety nie wegetrajniskim) (ewnetualnie jakies jakblko),w planie było tez picie jakiegos octu (rozcienczonego????), i zaraz na pocztku tej swojej "zabawy" zasabła do tego stponia że musiano wyzywac lekarz by jakisc zastrzykiem pomgł jej dojsci do siebie......Wiec prawie wszycy w jej otoczeniu (na czelel z lekarzem)., nie douszaja zadnych postów....

Tak więc Fakirze jeśli chodzi o jakiekolwiek posty to moim zdaniem kluczową rolę odgrywa do niego podejście, świadomość, czy zaprogramowanie jak kto woli.
Chodzi o to, że podchodząc do postu (lub jakiejś kuracji) osoba taka powinna zostać uświadomiona w kilka informacji i przyjąć je za prawdę:
np.

[1] Niejedzenie kilka dni, a już tym bardziej niejedzenie po obiedzie to nic nowego i strasznego. Już w starożytności szeroko je stosowano, także lekarze medycyny.

[2] Ciało wcale nie potrzebuje pokarmu żeby przeżyć, jest wiele ludzi niejedzących wogóle, więc te parę dni napewno cię nie zabije.

[3] Jeśli w czasie postu odczuwasz nudności itp. nie oznacza to wyczerpania organizmu, a wręcz przeciwnie jego oczyszczanie zdrowotne.To nieciekawe samopoczucie dość szybko mija, więc nie panikuj.

[4] Czyli już rozumiesz, że pościk to nic strasznego ?
Ale pamiętaj Exclamation , że jeśli mimo to będziesz na siłe sobie wmawiać, źe potrzebujesz jedzenia (bo tak mówili gdzieś w tv lub prasie) a jak nie zjesz to zaraz osłabniesz , to nie zdziw się, że siłą woli możesz to spowodować. No ale teraz już wiesz, że takie myślenie nie ma podstaw i jako bystra osoba dasz sobie radę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Fakir

PostWysłany: 2003 11 12 18:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elrond ja to napwde rozumiem , ale osoba ktorej chce pomoc tego nie zrozumie .......Smile)Smile)SmileSmile) ale ja ostanio zauwazylem przyczyna lezy w jej umysle
Powrót do góry
Elrond

PostWysłany: 2003 11 14 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja rozumię doskonale i Ciebie Fakirze Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Wiem z praktyki, że ludziom trudno to zrozumieć ale próbować nie zaszkodzi.
Najlepsza metoda to gdy zobaczą na własne oczy, najpierw popatrzą sobie na Twoje reakcje, a potem może sami spróbują... ot tak z ciekawości.
Pozdrawiam Smile Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Elrond

PostWysłany: 2003 11 14 19:27    Temat postu: Wskazówka Odpowiedz z cytatem

Nawiązując jeszcze Fakir do Twojego pytania o anemię w pierwszym poście, wstawiam poniżej fragment o anemii z Suworina:

"Anemia (mało krwistość). Wyraz ten daje wielu ludziom powód do myślenia, że przy anemii organizm przestaje wyrabiać dostateczną ilość krwi. W rzeczywistości przyczyną anemii bywa brak tlenu we krwi, bez którego nie mogą się rozwijać ciałka krwi (erytrocyty), zarodki których obciążają tylko zbytecznie obieg krwi. Powstaje więc blado krwistość. Przy głodowaniu wszystkie słabe, ułomne komórki krwi zużywa organizm i z tysięcy słabych komórek pozostają setki normalnych, skutkiem czego krew robi się czerwieńszą, gorętszą, energiczniejszą i siły przybywają po każdym dniu głodowania..."
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Leczenie, Oczyszczanie Ciała i Umysłu, Zdrowie, Medycyna. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: