Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

owocowo, orzechowo
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Ja, Moje Życie i Moje Doświadczenia.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pyzka

PostWysłany: 2009 07 01 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez pyzka dnia 2009 08 27 10:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzysztof

PostWysłany: 2009 07 01 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.ekologiczny.pl/x_C_I__P_136010124-136010001.html

Surprised
Powrót do góry
hunab-ku

PostWysłany: 2009 07 02 08:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W supermarketach ich nie ma, ale są w sklepach ekologicznych. Ja poza internetem zaopatruję się w Łódzkiej Manufakturze w "Organic" ... na przeciwko Reala. Poza tym od paru dni w pasażu pomiędzy Realem, a sklepami manufaktury stoi mały kramik z eco kosmetykami jakiejś firmy co w sieci handluje. Też pasty są.
Co do ceny się nie wypowiadam, bo dla mnie to nie jest istotne ... a zdrowie nie ma żadnej ceny Very Happy

No to o szczotkowaniu:
1. Szczotka
Bez żadnych udziwnień, włosie ma kończyć się na jednym poziomie, najlepiej aby tworzyło kształt prostokąta (patrząc z góry), średniej twardości lub miękka. Żadnych przegubów, gumek ... i takich tam wymysłów
2. Jeżeli elektryczna, to tylko do mycia wewnętrznych powierzchni zębów i żyjących powierzchni trzonowców i przedtrzonowców.
3. Pasta ... jeżeli nie eko ... to jak najdelikatniejsza, nie daj wybielająca
4. Obowiązkowo nitka do zębów (najlepiej bez fluoru i teflonu)
5. Po każdym szczotkowaniu wypłukać j. ustną jak najlepszą ... "normalną do picia" wodą

A. Szczotkowanie

- przed szczotkowaniem najlepiej ze dwie godziny nic nie jeść, a po ostatnim posiłku (wieczornym) dobrze wypłukać usta wodą
- przy diecie bez cukrów próchnicotwórczych (dwucukry) nie zalecam myć zębów rano ... można płukać, stosować olej

- żadnych ruchów poprzecznych względem osi długiej każdego zęba
- żadnych kółek (nie dot. dzieci)
- najpierw szorujemy powierzchnie żujące zębów (mogą być rychy posuwisto zwrotne, "kręcenie się w miejscu")
- następnie dystalne pow. ost. zębów w łuku (wymiatająco)
- dzielimy sobie łuk zębowy na grupy zębów po 2-3 i do nich na poziomie szyjki przykładamy włosie szczotki pod kątem 45 stopni, kierując włoski jakby w kieszonkę i jakby w kierunku szczytów korzeni. Nastpnie delikatnie wciskamy (mozna lekko wibrując) w kieszonkę i ruchem obrotowo-wymiatającym przesuwamy włosie w kierunku korony. Wygląda to taak jakbyśmy odkurzali ramę obrazów pędzelkiem. I tak dalej ... po 5-10 wymieceń na 2-3 zęby od wewnątrz i zewnątrz. W odcinku wewnętrznych powierzchni kłów i siekaczy można szczotką wymiatać wzdluż jej osi długiej (duża krzywizna łuku).
- koniecznie koncentrować się nad każdym zębem!
- szczotkę zmieniamy jak się włosie nierównoległe staje

B. Nitkowanie
- konieczna, zawsze i wszędzie ... używać 2-5 x dziennie ... uważając na dziąsła
- nitkę wprowadzamy 2-6x w każdą przestrzeń międzyzębową (pamiętać trzeba, ze jedna przestrzeń to dwie powierzchnie i każdą z nich trzeba aktywnie oczyścić dociągając do niej nitkę). Nitke wprowadzamy w kieszonkę (delikatnie) dociskamy-napinamy-obciągamy na powierzchni stycznej czyszczonego zęba i ruchem od kieszonki do korony wyciągamy z przestrzeni cały czas w kontakcie z zębem. I tak raz za razem, korzystając z dalszej nie zanieczyszczonej części nitki

C. Płukanie
- płukać j. ustną jak najczęściej, jak najlepszą wodą.
- rano polecam płukanie olejem słonecznikowym - do rozwodnienia
- płujkac po każdym posiłku, napoju (poza wodą Very Happy )
- nie używac żadnych aptecznych gotowych cudacznych płynów
- można płukać wodą utlenioną (sam polecam Wam wewnętrzne zażywanie jej) roztworem łyżeczka 3% wody utl. na 1/2 szklanki wody

No to chyba tyle.
Jak macie pytania .. proszę!
Powrót do góry
pyzka

PostWysłany: 2009 07 02 09:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez pyzka dnia 2011 08 17 16:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
hunab-ku

PostWysłany: 2009 07 03 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prosta sprawa.
Jeść same "jasne" rzeczy, a po ewnetualnym ciemnym pokarmie (jagody, wiśnie herbata) perfekcyjnie wypłukac jamę ustną.
Możn tez płukać wodą utlenioną ... roztworem co wcześniej podałem, lub sodą oczyszczoną (1 łyżeczka na szklankę wody). Innych sposbów nie polecam.

Jeżeli przyzębie jest zdrowe, to nic sie nie obluzuje i nie wypadnie. Mnóstwo ludzi ma choroby przyzębia, ale sobie z tego sprawy nie zdaje. Być może nadwątlone przyczepy ozębnowe w trakcie postów i naprawy, która nie może się odbyć włąściwie zaostrzają proces zapalny. Ale też nie sądzę, aby post był przyczyną utraty uzębienia.
Powrót do góry
pyzka

PostWysłany: 2009 07 03 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Ci za odpowiedź Smile
Powrót do góry
hunab-ku

PostWysłany: 2009 07 03 12:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cool
Powrót do góry
pyzka

PostWysłany: 2009 07 14 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..

Ostatnio zmieniony przez pyzka dnia 2011 08 17 16:38, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
hunab-ku

PostWysłany: 2009 07 15 07:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na to jest mi już ciężko odpowiedzieć.
Kolor zęba/zębiny uwarunkowany jest genetycznie, ale jednak dieta ma też na modyfikację koloru olbrzymi wpływ.
Na pewno uzyska się rozjaśnienie zębów odpowiednią dietą, ale raczej związane to jest z działaniem przez kontakt w jamie ustnej (z oczywistym elementem higienicznym).
Na pewno ... jedząc jagody, wiśnie, ciemne czereśnie ... nie uzyskasz rozjaśnienia koloru Very Happy
Powrót do góry
pyzka

PostWysłany: 2009 07 15 08:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Powrót do góry
hunab-ku

PostWysłany: 2009 07 15 09:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano tak ....
Herbata ... według moich obserwacji NAJBARDZIEJ PRZEBARWIA ZĘBY. Bardziej niż kawa.
Jest oczywiście sposób na uniknięcie takich przyciemnień .... płukanie wodą jamy ustnej i wyszorowanie powierzchni grzbietowej języka zaraz po wypiciu szklanki ... ale ... trzeba o tym pamiętać za kaażdym razem Very Happy
Polecam oczywiście zieloną herbatę ... choć też przebarwia ...
A najbardziej polecam .... ZIMNĄ WODĘ ŹRÓDLANĄ .... już od paru miesięcy potrafię bez herbaty funkcjonować, dzięki tejże wodzie. Można też pić tę wodę ze szczyptą soli morskiej, nieoczyszczonej .... rewelacja.
Wszystko co ciepłe ... do d... jest Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
pyzka

PostWysłany: 2009 07 15 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Powrót do góry
krzysztof

PostWysłany: 2009 07 23 19:25    Temat postu: Amalgamat stomatologiczny Odpowiedz z cytatem

WITAM Surprised

A dlaczego w stomatologi stosuje się jeszcze Amalgamat stomatologiczny choć wiadomo ,że jest naszpikowany rtęcią.

Co w zamian ?

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY Surprised
Powrót do góry
Wyspa

PostWysłany: 2009 07 23 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

amalgamaty powinny być zakazane!

Trujące amalgamty (PL)
http://www.vismaya-maitreya.pl/zakryte_zagadki_trujace_amalgamaty_napisy_pl_video.html

Wpływ plomb amalgamatowych na komórki mózgowe rtęć
http://www.youtube.com/watch?v=oQlUsg5Uib4
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
hunab-ku

PostWysłany: 2009 07 24 12:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego się stosuje, bo jest najtańszy ... a trwałość o wiele dłuższa niż innych "białych wypełnień".
Ale już niedługo ...
Chyba z końcem 2009 bęzie zabronione stosowanie na terenie UE.
W zamian ... kompozyty, glasjonomery, kompomery ...
Mniejszy syf ... ale też syf ...
Alergogenne ... polimetakrylan metylu .... i najróżniejsze toksyczne substancje w żywicach (substancjach łączących wyp z zębem)
W wielu przypadkach ... notuje się ... zejście śmiertelne zęba Very Happy po założeniu głębokiego wypełnienia

Od razu uprzedzam pytanie Very Happy

Najlepszym wypełnieniem jest złoto i nie ma nic lepszego!
Powrót do góry
krzysztof

PostWysłany: 2010 02 22 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WITAM Surprised

Wiele przemian fizycznego ciała poprzez surową - roślinną dietę opatrzone komentarzami - największe wrażenie gdy chodzi o wagę robi Chris Very Happy

http://www.welikeitraw.com/rawfood/before_after/

Powrót do góry
krzysztof

PostWysłany: 2011 04 05 22:32    Temat postu: 90-letni roslinny surojad z ARMENII - Vaghe Danielyan Odpowiedz z cytatem

WITAM Surprised

90-letni roślinny surojad z ARMENII - Vaghe Danielyan .

Vaghe Danielyan, 90, doing yoga on his bed at home in Armenia

Danielyan, a raw food vegan, being interviewed in Central Park, Yerevan.

Danielyan after receiving his prize as Armenia's oldest runner in the Olympic Run
więcej zdjęć
http://www.globalpost.com/dispatch/europe/100708/armenia-gulag-guru

"Armenia: Odkrycie surowej żywności"
http://surawka.republika.pl/ArtrawgN48.htm
Cytat:

Piątek, 30 lipiec, 2010
Autorzy: N. Lozhkova i M. Comins
Tłumaczył: Aleksander Kwiatkowski

Ten człowiek ma już 90 lat, były więzień wojenny, nie był u lekarza w ciągu ostatnich 40 lat. Zachwala wegańską dietę surowej żywności. Vaghe Danielyan lat 90, ćwiczy jogę w swym domu w Armenii. W 1963 roku, po przeczytaniu książki, podarowaną przez jego żonę Ninę, książki opisującej korzyści zdrowotne z surowej żywności, odtąd jest wegano-witarianinem. (N. Lozhkova and M. Comins/Global Post).

Jerewań, Armenia, jest tutaj niewielu wegetarian, hen daleko w dawnej republice radzieckiej, na południu Kaukazu, naród z tradycyjną mięsną dietą. Co spowodowało, że jeden, 90-letni Armeńczyk został wegano-witarianinem? Vaghe Danielyan, który przeszedł na tak radykalną dietę, w skład której wchodzą surowe owoce i warzywa, prawie pół wieku temu, pokonał wszelkie przeciwności, będąc na skąpej, więziennej diecie, stał się niemal że kultową osobowością wśród wegetarian, w byłym Związku Radzieckim. Rosyjskie fora internetowe, są zasypywane pytaniami na temat tego człowieka, a niektórzy uczestnicy forum wątpią, czy on jeszcze żyje, inni zastanawiają się czy taka osoba w ogóle istniała. Spacerując po ulicach Armeńskiej stolicy Jerewaniu, Danielyan jest trochę dziwną postacią, ma wygląd napoleoński, maszeruje poruszając silnie ramionami. Wygląda na osobę najwyżej w wieku 65 lat, jedyną oznaką zaawansowanego wieku, jaką można zauważyć, to lekkie odbarwienia na skórze.

Stosując wyrażenia ze słownika Oksfordzkiego, Danielyan wydaje się bardziej na człowieka wchodzącego dopiero w wiek średni, niż na weterana z II wojny światowej, człowieka który spędził 15 lat w niemieckich i radzieckich obozach karnych

Żywot jako więzień wojenny.
Danielyan urodził się w Turcji, 14 stycznia 1920 roku. Gdy miał 4 lata, rodzina przeniosła się do Yerewania, tutaj ukończył szkoły, został elektrykiem oraz tłumaczem języka angielskiego. W czasie II wojny światowej, służył w Armii Radzieckiej, lecz wkrótce został przechwycony przez Nazistów i zesłany w głąb Niemiec, do obozu karnego. Po zakończeniu II wojny światowej, propaganda radziecka przekonała go do powrotu do domu, do Związku Radzieckiego.

Wkrótce po powrocie do Yerewania, radzieckie służby bezpieczeństwa, zaczęły przesłuchiwać go w sprawie jego kolegi, również więźnia wojennego, w Europie. Chociaż powiedział im, że nic o nim nie wie, Danielyan został zesłany do gułagu w Norylsku, a następnie do obozu karnego w pobliżu Moskwy, tam spędził 10 lat.

Zgodnie z zapewnieniami, że żołnierze radzieccy powinni popełnić samobójstwo, zanim dostaną się do niewoli, Stalin powiedział: „Nie ma żadnych radzieckich więźniów wojennych, jedynie zdrajcy”. Po śmierci Stalina, Danielyan, został oczyszczony z zarzutów. Powrócił do domu w 1956 roku, jako podupadły na duchu i ciele człowiek.

Danielyan powiedział: „Mój ojciec spojrzał na mnie i powiedział, synu bardzo źle wyglądasz”. Ostre zimno i słabe odżywianie, podkopały jego zdrowie.

Przypominając sobie: „Jest ciężko o tym mówić, czym byliśmy karmieni w gułagu. Dawali nam takie coś do jedzenia, że trudno było dociec, z czego to było zrobione”.

Powiedział, że w radzieckich obozach były dwa rodzaje żywności: „Lepsze jedzenie, dla tych którzy wykonali plan oraz wystarczające jedzenie dla innych, tak aby nie umarli z głodu”.

Jakkolwiek, Radzieckie obozy dały Danielyanowi nieoczekiwany podarunek – arystokratyczny język angielski oraz żelazną wolę. Danielyan będąc w więzieniu w pobliżu Moskwy, przez wiele lat, był w tej samej celi, razem z Rosjaninem-Anglikiem, Adolfem Chernukhinem, który zgodził się mówić z nim jedynie w angielskim języku królewskim. (Chernukhin późniejszy autor słownika rosyjsko-angielskiego). Jego zaawansowany angielski, okazał się wartościowy w studiowaniu wegańskiej diety surowej żywności, na ten temat było bardzo mało po rosyjsku.

Ciężkie warunki panujące w obozie, również ukierunkowały jego wolę, okazała się niezbędną aby podążać zgodnie z dietą ściśle wegetariańską, i odzyskać zdrowie, na koniec został zwolniony z więzienia.

Przejście na dietę witariańską

Po powrocie do domu, pracował w Instytucie Języków Obcych w 1963, jego żona Nina podarowała książkę, w języku angielskim, zatytułowaną: „Raw Foodism,” autorstwa Arshavira Ter-Avanesya, w której została opisana wegańska dieta surowej żywności.

Danielyan powiedział: „Wielokrotnie czytałem tą książkę, tam było opisane jak żyć długo bez chorób. I zdecydowałem się odmienić moje życie. Gdy powiedziałem o tym mojemu ojcu, lekarzowi , powiedział, że ta książka powinna być w każdym domu, zaraz obok biblii. Od tego czasu zacząłem nowe życie”. Oboje z rodziców Danielyana przeszli w tym samym roku, na wegetarianizm.

Od tej rozmowy, odbytej 47 lat temu, Danielyan spożywa jedynie surowe warzywa, owoce, podkiełkowane nasiona, prowadzi wykłady na temat wegańskiej diety surowej żywności w Rosji, pisze artykuły w prasie Armeńskiej. Ćwiczy również jogę i codziennie biega.

Podobnie jak wielu wegano-witarian, Danielyan uważa, że taka dieta jest panaceum na wiele chorób, jakie dziś nas nękają. Twierdzi, że termicznie zniszczone pożywienie, zawiera trucizny, powodujące choroby zwyrodnieniowe. Mówi: „Nie widziałem lekarza już od ponad 45 lat”.

Niektórzy lekarze twierdzą, że surowa dieta wegańska potrafi czynić cuda, w ciągu 5 lub więcej lat. Jakkolwiek, mało jest badań na ten temat, naukowcy są podzieleni w opiniach, na temat tej diety i korzyści jakie ma ona dawać.

Danielyan, na swoim przykładzie, stwierdził, że początkowo ma miejsce utrata wagi, następuje wewnętrzne oczyszczenie organizmu. Zaprzestanie spożywania trucizn, z termicznie zniszczonej żywności, pozwala organizmowi wydalić nagromadzone trucizny, poprzez skórę oraz poprzez układ pokarmowy.

Danielyan powiedział: „Najpierw straciłem zbędne kilogramy, następnie organizm zaczął się oczyszczać, doświadczyłem wszelkich wyprysków i zaczerwień. Byłem jednak zadowolony, ponieważ mój organizm powracał powoli do zdrowia”.

Dieta Danielyana dała jemu dużo energii. Powiedział: „ Budząc się rano czułem się jak mógłbym latać. Czułem się, że trzeba pobiegać”. Nawet dzisiaj Danielyan biega 4 km codziennie, połowę dystansu, gdy był młodszy.

W domu

Dom Danielyana jest cichy, słychać kroki Niny, jak przechodzi przez parkiet oraz głosy bawiących się w sąsiedztwie dzieci. Duże okna utrzymują jasność w pokoju i ładny widok na podwórko, w którym uprawiane są winogrona i miejsce porannych ćwiczeń. Butelki z wodą, wiszące na sznurkach przy oknach, nagrzewają się na słońcu o poranku.

Danielyan przygotowuje miks z buraczków, pomidorów i ogórków, dodaje trochę soku z cytryny, zanim zasiądzie przy stole i zabierze się do jedzenia. Chociaż to danie jest smakowite, nie mniej jednak, jest sycące a zarazem lekkostrawne.

Mówi: „Moje śniadanie to owoce. Spożywam owoce jakie są w sezonie. Jeżeli owoce są słodkie zjadam pół kilograma. Jeżeli mniej słodkie, to trochę więcej. Próbuję jadać owoce w porze południowej również. Później jadam sałatki aż do 18-tej, używam cytryny jako przyprawę, przeżuwam dokładnie i wolno, gdy jestem wieczorem głodny, zjadam trochę suszonych owoców”.

Najstarszy biegacz w Armenii

Przeddzień biegu olimpijskiego, 26 czerwca, Danielyan powiedział, że czuje się silnie po spożyciu zaledwie dwóch pomidorów rankiem. Podczas biegu, zatrzymał się kilka razy. Inni biegacze zatrzymują się, aby napić się wody, na koniec koszulki są przesiąknięte potem, natomiast Danielyan biega bez kropli potu, nie ma zachcianki na picie. Powiedział: „Cała woda jaką potrzebuję pochodzi z owoców i warzyw”.

Nie tak dawno, Danielyan stanął na podium, aby otrzymać nagrodę jako najstarszy uczestnik biegu.

Jak powiedział przedstawiciel Armeńskiego Komitetu Olimpijskiego, Raznik Stepanyan: „Chciałbym zwrócić uwagę, że to jest najstarszy biegacz, ale jest on najmłodszy duchem. Chciałbym bardzo aby cały nasz naród, żył tak wspaniale jak Vaghe Danielyan”.

Czy surowe pożywienie, czy niesamowity duch lub genetyka, ma wpływ na jego długie i ożywione życie, to jest bardzo trudne pytanie. Jakkolwiek, jedna rzecz jest pewna. Sekret zdrowia nie leży jedynie w odżywianiu, czy w sporcie. Pozytywne myślenie jest na równi ważne.

Jak mawia Danielyan: „ Człowiek powinien być miły i życzyć innym wszystkiego dobrego. Wszystko zaczyna się od organów wewnętrznych, a kończy na umyśle”.

Nawet w wieku 90 lat, Danielyan ma jeszcze długą podróż przed sobą.

Mówi z uśmiechem: „Nadal marzę o żeglowaniu po świecie, aby pomagać tylu ludziom, ilu tylko zdołam pomóc, w odbudowaniu ich zdrowego, pogodnego życia”.

Powrót do góry
krzysztof

PostWysłany: 2012 10 17 10:50    Temat postu: Re: owocowo, orzechowo Odpowiedz z cytatem

WITAM Surprised

Trochę o orzechach :

Ukryta siła namoczonych orzechów i ziaren.
http://www.surawka.webd.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=292&Itemid=18
Jestem orzechojadem!
http://www.surawka.webd.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=330&Itemid=18
O WITARIANIE POWINNI WIEDZIEĆ O ORZECHACH?
http://www.surawka.webd.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=43&Itemid=18
Substytuty mleka zrobione z kiełków owsa oraz innego zboża i orzechów
http://www.surawka.webd.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=141&Itemid=18

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Ja, Moje Życie i Moje Doświadczenia. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: