Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

kuracja olejem - wiecej informacji

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Leczenie, Oczyszczanie Ciała i Umysłu, Zdrowie, Medycyna.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
poczatkujacy
Gość

PostWysłany: 2004 02 20 06:32    Temat postu: kuracja olejem - wiecej informacji Odpowiedz z cytatem

...jednak znalazlem. zapisalem je na dysk i teraz nie moge linka znalezc, wiec pozwole sobie wkleic:

------------------------

Po raz pierwszy publicznie mówiono o leczeniu olejem na zjeździe Wszechukraińskiego Związku Onkologów i bakteriologów kilka lat temu. Asystent Kijowskiego Instytutu Hydro-melioracyjnego N. Timofiejewicz Karnauch wygłosił referat, w którym podzielił się swoimi doświadczeniami i refleksjami na temat leczenia olejem. Podkreślił, że najtrudniejszą barierą do pokonania jest pogodzenie się z łatwością stosowania tej metody, która może przynieść rewelacyjne rezultaty. N. Timofiejewicz Karnauch w swoim wystąpieniu powiedział m.in: Osobiście stosowałem leczenie olejem, polega ono na ssaniu oleju roślinnego, a reszty dokonuje sam organizm. Dzięki temu leczą się komórki, tkanki oraz wszelkie narządy organizmu ludzkiego. Przy tym organizm usuwa z siebie wszystkie niepotrzebne, martwe substancje, które go niszczą. Do takich substancji zaliczam sole, śluzy oraz inne zbędne składniki. Dzięki olejowi wyleczyłem się z przewlekłego schorzenia krwi, na które chorowałem 18 lat, zapalenia zatok szczękowych, a przy tym był leczony cały organizm.Tyle na ten temat powiedział ukraiński uczony, który miał odwagę jako pierwszy publicznie poruszyć ten problem. Czytelników przede wszystkim interesuje, jak w praktyce przeprowadzić takie leczenie.

-------------------

Najpierw kilka słów o samym oleju. Najlepszy do tego celu jest olej słonecznikowy lub oliwa z oliwek, Przy tym musi być bardzo świeży i nie jest istotne, że termin ważności jeszcze nie minął. Najważniejsza jest data produkcji. Olej, który przeznaczamy do ssania, powinien być wyprodukowany najwyżej przed miesiącem. Oleje zachodnie mają informację na etykietce, że są przydatne do spożycia przez dwa lata. Proszę się tym nie sugerować, gdyż już kilkumiesięczny olej jest dużo mniej wartościowy od np. miesięcznego. Wypraktykowałam to kilkakrotnie na sobie, toteż proszę mi zaufać. Gdy mamy już świeży olej, rano, po przebudzeniu się a przed umyciem zębów, i oczywiście na czczo, bierzemy do ust średnią łyżkę oleju, Należy go ssać w przedniej części jamy ustnej, przepuszczając między zębami ale w żadnym przypadku nie wolno go połknąć. Na początku ssania olej staje się gęsty, a następnie rzadki jak woda. Proces ssania trwa od 10 do 20 minut, a po upływie tego czasu trzeba olej wypluć do muszli klozetowej i dokładnie ją spłukać, bowiem w wyplutym płynie znajduje się mnóstwo zarazków różnych chorób, Jeśli kroplę takiego płynu obejrzy się pod mikroskopem w 600-krotnym powiększeniu, to zobaczy się bakterie w stanie rozwoju. Wypluwany płyn powinien mieć kolor biały jak mleko. Gdy jest żółty, to oznacza, że proces ssania nie został doprowadzony do końca i należy jego czas przedłużyć. Ssanie oleju można wykonywać nawet trzy razy dziennie, a uzależnione to jest od stopnia zaawansowania choroby i o tym decydujemy sami, kierując się intuicją. Ze swego doświadczenia, (a olejem leczę się już od kilku lat) mogę dodać, że w trakcie ssania nie należy otwierać ust. Oddychamy przez nos.

-------------------

N. Timofiejewicz Karnauch uważa, że olejem można leczyć takie choroby jak: bóle głowy, zębów, zapalenia zakrzepowe żył, przewlekłe schorzenia krwi, schorzenia żołądka, jelit, serca, płuc, wątroby, choroby kobiece, zapalenie mózgu. Doktor Jadwiga Górnicka w Aptece natury dodaje do tej listy jeszcze zapalenie zatok bocznych nosa, paradontozę i zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa.Leczenie olejem należy stosować tak długo, dopóki nie nastąpi zdecydowana poprawa. Przyostrych stanach zapalnych poprawa następuje bardzo szybko" przy przewlekłych ( chronicznych) na efekty trzeba czasami czekać kilka miesięcy. stosując leczenie olejem, trzeba też wiedzieć, że w tym czasie może nastąpić tzw. pozorne pogorszenie stanu zdrowia, przejawiające się złym samopoczuciem podwyższoną temperaturą ciała. Nie wolno wówczas pod żadnym pozorem przerwać kuracji, bo taki stan zdrowia jest dowodem, że organizm podjął walkę z chorobą i rozpoczął się aktywny proces usuwania ognisk chorobowych. Olej należy ssać nawet leżąc w łóżku, bowiem leczenie odbywa się wyłącznie w czasie ssania oleju. Zachęcam wszystkich gorąco do stosowania tej metody leczenia. Rewelacyjnie prosta w swoim sposobie - może niezwykle tanim kosztem przynieść wspaniałe rezulaty.

---------------------

W czasie swoich wieloletnich poszukiwań metod mogących pomóc w walce z SM-em natrafiłam na bardzo ciekawą i jednocześnie prostą terapię prof. Kranaucha z Kijowa. Metoda polega na ssaniu oleju. Przytaczam za "Kobietą i Życiem" jej zasady:
"Pod koniec lat 60. i na początku 70. furorę robiły metody profesora Kranaucha z Kijowa. Szczególnie wiele popularności przyniósł mu referat wygłoszony na ogólnoukraińskim zjeździe bakteriologów, w którym przedstawił swoją dość bulwersującą teorię o pochodzeniu niektórych schorzeń oraz metody leczenia ich. Niektóre z nich, jak ogłosił, wypróbował na sobie. Medycy nie potraktowali uczonego poważnie, co nie przeszkadzało, że zdobył spory rozgłos.
Otóż profesor twierdził, że u źródeł większości chorób leży zakłócenie przemiany materii niemożnością wydalenia przez organizm toksyn (chorobotwórcza mikroflora) oraz zbędnych, żywych i martwych substancji (złogów), które łącznie określił jako 'balast'. Gdyby nie ów balast, człowiek żyłby 140-150 lat.

Należy zatem pomóc organizmowi, to znaczy przeprowadzić taką kurację, by nie oddziaływać na poszczególne narządy czy wręcz komórki, ale - zaktywizować cały system obronny, usprawniając wydalanie na zewnątrz tego, co stało się źródłem zakażenia lub niedomagania.

Kuracją taką ma być wg prof. Kranaucha ssanie oleju. Łyżkę stołową oleju roślinnego - najlepiej arachidowego lub słonecznikowego - wlać do jamy ustnej. Następnie ? wykonując ruch, jak przy ssaniu smoczka, czy cukierka - trzymać go w ustach ok. 15-20 minut. Należy pilnie uważać, by tego oleju nie połknąć oraz nie napinać mięśni języka i policzków. Początkowo olej zgęstnieje, później zrobi się rzadki jak woda, właśnie wtedy trzeba go wypluć. Powinien być biały jak mleko. Gdyby był żółty lub złocisty - zabieg trwał za krótko. Po usunięciu oleju z ust należy je wypłukać.

Ssanie najlepiej wykonywać przed śniadaniem i wieczorem przed snem. Dla przyspieszenia leczenia można operację powtórzyć jeszcze ze dwa razy w ciągu dnia, zawsze pamiętając o tym, by nie połknąć ani kropelki.

W wypluwanym płynie - zdaniem prof. Kranaucha - znajduje się mnóstwo 'inicjatorów' rozlicznych chorób, w tym nowotworowych, a niemal każdy jest aktywny.

Kuracja powinna trwać zależnie od wymogów konkretnego organizmu. Na ogół dobre samopoczucie, przypływ sił witalnych, radość życia i świadomość powrotu sił, poprawa pamięci i koncentracji umysłu, a także spokojny, dający wypoczynek sen - dają znać, że leczenie skończone.

Profesor ostrzegał przed pogorszeniem stanu zdrowia podczas wstępnego etapu kuracji, średnio po kilku dniach, zwłaszcza u osób starszych, obarczonych chorobami. Aktywizują się bowiem ogniska zapalne, zaś wątłe jeszcze siły odpornościowe walczą na pełnych obrotach. W rezultacie następuje zaostrzenie choroby i odnosi się wrażenie, że pogarsza się stan zdrowia. Kraunach jednak nie zalecał przerywania kuracji, wyjąwszy szczególne przypadki.

Kryzys, nierzadko poważny, jest jednak przemijający. Po jego ustaniu proces samoleczenia się organizmu rozwija się i postępuje aż do szczęśliwego zakończenia."

Natomiast znana propagatorka zdrowego stylu życia dr Jadwiga Górnicka pisze tak:

"OLEJ LECZY.

Lekiem obdarzonym szerokimi właściwościami jest czysty olej słonecznikowy. Warto go zastosować przy leczeniu bólów głowy, zapaleniu korzonków nerwowych, zapaleniu oskrzeli, zapaleniu zatok bocznych nosa, chorób serca, stawów, a nawet paradontozie.

Olej należy ssać jak cukierek przez 15-20 minut w przedniej części jamy ustnej, przepuszczając go między zębami. Nie wolno oleju połykać. W miarę ssania olej zmienia konsystencję i kolor, staje się rzadki, a w barwie przypomina mleko.

Zabieg należy powtarzać dwa, najwyżej trzy razy dziennie, wykonując go w pozycji siedzącej. Po zakończeniu ssania pozostałości oleju wypluwamy, dokładnie płuczemy usta.

Jednym z pierwszych zauważalnych skutków leczenia jest ustąpienie krwawienia dziąseł oraz oczyszczenie i wybielenie zębów. Niektóre nagłe i ostre choroby mogą ustąpić bardzo szybko, po kilku dniach, w innych leczenie może przedłużać się nawet do roku. Podczas stosowania terapii zdarzają się stany krytyczne choroby, szczególnie u osób cierpiących na przewlekłe i długo nie leczone dolegliwości. Chory ma wrażenie, że stan się pogarsza. Nie należy przerywać leczenia, gdyż jest to sygnał pozytywny."

Ssałam olej przez 11 tygodni. Początkowo czułam się bardzo źle i chciałam porzucić kurację. Nogi miałam ciężkie, zdrętwiałe i ciągnęłam je z wielkim trudem. Powstrzymało mnie głębokie przeświadczenie, że COŚ się dzieje i zauważalny fakt, że rzadziej muszę korzystać z toalety. Potem zdrętwienie nóg zaczęło mijać, poczułam się lepiej i nawiedził mnie nowy przypływ energii. Nie czułam się już tak śmiertelnie zmęczona, a zmęczenie zna dokładnie każdy SM-owiec. Zdaję sobie sprawę, że stosowałam kurację zbyt krótko. Przerwałam ją na rzecz innej metody, którą chciałam koniecznie wypróbować - a nie mam w zwyczaju łączyć różnych metod.

Serdecznie ssanie oleju polecam. Jest niekłopotliwe i można szybko nabrać wprawy w stosowaniu tej metody. Z doświadczenia wiem, że należy trzymać olej w ustach co najmniej 20 minut. Gdy trzymamy go krócej, nie jest on dostatecznie biały. Początkowo sprawia trudność utrzymanie oleju w przedniej części jamy ustnej.

Gdy nam się to dobrze udaje nie czujemy wcale jego smaku i cała rzecz nie budzi w nas niechęci.

Spróbujcie.

---------------

tyle Smile
Powrót do góry
poczatkujący
Gość

PostWysłany: 2004 03 04 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

te linki sa tu:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12345&w=8366222

http://www.idn.org.pl/sm/Irena/OLEJ.HTM

http://republika.pl/niekonwmedyc/stronag.htm

przepraszam za "zamieszanie" Mr. Green
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Leczenie, Oczyszczanie Ciała i Umysłu, Zdrowie, Medycyna. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group