Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ŚWIATŁO

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> "Styl Życia Bez Jedzenia" -- książka autorstwa Joachim M Werdin.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JMW

PostWysłany: 2004 03 09 14:50    Temat postu: ŚWIATŁO Odpowiedz z cytatem

ŚWIATŁO

Czy wiesz skąd wzięły się i co oznaczają wyrażenia: "Życie Światełem", "Życie na Świetle", "Życie w Świetle" itp.? Czym jest to Światło (pisane przez duże "Ś")?

Wiesz, z wcześniejszego opisu, czym jest Świadomość a teraz wyobraź sobie coś, co jest jej całkowitym brakiem (może nawet przeciwieństwem). Podobnie jak Świadomości nie da się wyobrazić, tak samo jest z jej całkowitym brakiem, bo każda taka próba byłaby ograniczeniem czegoś, co nie ma ograniczeń (to tak jakby chcieć narysować +nieskończoność albo -nieskończoność). Kiedy intelektualnie tłumaczę zupełny brak Świadomości, mówię (graficznie to opisując) o zupełnej ciemność. Kiedy w tej całkowitej ciemności pojawiła się Świadomość, nastąpuje błysk, który został nazwany Światłem. Inaczej mówiąc, kiedy w Zupełnym-Braku-Świadomości pojawia się Świadomość, zewnętrzny obserwator tego procesu może go graficznie opisać jako błysk. Zatem Światło jest przejawieniem się Świadomości.
Każda istota jest ograniczoną sferą Świadomości, w której żyje. Im ta sfera jest szersza, tym istota przejawia więcej Światła.

Świadomość znajduje się w rdzeniu / esencji / początku każdej istoty i przejawia się na tyle, na ile umysł danej istoty pozwala. Zatem im szersza jest sfera Świadomości, w której istota żyje, tym intensywniejszym Światłem promieniuje rozświetlając ciemność.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
maartzooo
Gość

PostWysłany: 2004 06 04 16:23    Temat postu: Re: Światło Odpowiedz z cytatem

JMW napisał:
ŚWIATŁO
Czy wiesz skąd wzięły się i co oznaczają wyrażenia: "Życie Światełem", "Życie na Świetle", "Życie w Świetle" itp.? Czym jest to Światło (pisane przez duże "Ś")?
Wiesz, z wcześniejszego opisu, czym jest Świadomość a teraz wyobraź sobie coś, co jest jej całkowitym brakiem (może nawet przeciwieństwem). Podobnie jak Świadomości nie da się wyobrazić, tak samo jest z jej całkowitym brakiem, bo każda taka próba byłaby ograniczeniem czegoś, co nie ma ograniczeń (to tak jakby chcieć narysować +nieskończoność albo -nieskończoność). Kiedy intelektualnie tłumaczę zupełny brak Świadomości, mówię (graficznie to opisując) o zupełnej ciemność. Kiedy w tej całkowitej ciemności pojawiła się Świadomość, nastąpuje błysk, który został nazwany Światłem. Inaczej mówiąc, kiedy w Zupełnym-Braku-Świadomości pojawia się Świadomość, zewnętrzny obserwator tego procesu może go graficznie opisać jako błysk.

Definicja rzeczy niewyobrażalnej jest pustosłowiem. Miarodajny opis takiej rzeczy jest niemożliwy.

Zewnętrzny obserwator? Zewnętrzny wobec Świadomości?? Czy będąc poza świadomością można cokolwiek obserwować???

Ja sobie wyobrażam brak świadomości równie łatwo, co brak prosiaczka, otóż wyobrażam sobie tygryska, albo cokolwiek innego, bo brak świadomości widzę w byle rzeczy.

"Świadomość pojawia się w zupełnym braku świadomości" - a może na odwrót? - jest sobie sferka świadomości i dojrzewa w niej i się rozpycha malutka, czarna, niewinna nieświadomość. Pomijam fakt, że światło - to coś postrzegane w codziennym doświadczeniu - ma konkretną fizyczną genezę - dlaczego miałby się ten proces przekładać na nie-fizyczną sferę świado- i nieświado-mości Wink tylko na mocy "wzrokowego" podobieństwa?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> "Styl Życia Bez Jedzenia" -- książka autorstwa Joachim M Werdin. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: