Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ankieta badawcza.
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Inedia, Niejedzenie, Post.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy człowiek może żyć zupełnie bez jedzenia? Odpowiedz tylko jeden raz.
Tak.
64%
 64%  [ 80 ]
Nie.
8%
 8%  [ 10 ]
Nie wiem.
14%
 14%  [ 18 ]
Tak, wiem to, bo żyję bez jedzenia.
2%
 2%  [ 3 ]
Tylko w określonych warunkach.
10%
 10%  [ 13 ]
Wszystkich Głosów : 124

Autor Wiadomość
admin
administrator forum

PostWysłany: 2003 01 21 12:46    Temat postu: Ankieta badawcza. Odpowiedz z cytatem

Proszę, odpowiedz na ankietę tylko raz.
Jeżeli masz uwagi, napisz i umieść je tutaj.

Ostatnio zmieniony przez admin dnia 2004 03 18 10:06, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
akosicka17@hotmail.com
Gość

PostWysłany: 2003 01 25 17:34    Temat postu: Re: Ankieta badawcza. Odpowiedz z cytatem

Oczywiscie ze czlowiek moze zyc bez jedzenia.
Powrót do góry
Andrzejjot

PostWysłany: 2003 02 04 08:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko w okreslonych warunkach, światło jest również jedzeniem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
Światełko

PostWysłany: 2003 02 09 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Razz
"dla chcącego nie ma nic trudnego". Czasami nie odczuwa się głodu (owszem może być zmęczenie) , ale wtedy dobrze jest pooddychać , można zobaczyć, że często jest to potrzeba "dotlenienia się". Wtedy się ziewa i ziewa, ale widac , że organizm potrzebuje Powietrza (ażeby się zregenerować). Działa to trochę na zasadzie piłki- uczucie "nienadmuchania": więc trzeba się ...nadmuchać.
Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Donia

PostWysłany: 2003 07 10 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, człowiek może żyć bez jedzenia, ale w odpowiednich warunkach, na początku odżywiania pranicznego, by dać układowi oddechowemu czas na przejęcie funcji odżywiania a umysłowi czas na asymilację nowej świadomości w miarę bezbólowo.. Warunki życia w mieście oraz intensywna praca - w moim przypadku w szpitalu w promieniowaniu- nie są wspierającymi dla kogoś kto jest maksymalnie wysubtelniony na wszystkich poziomach.Dla mnie to była w pewnym momencie walka o każdy foton energii w miejscu , które pod względem energetycznym jest kloaką. Wytrzymałam dwa miesiące, do momentu kiedy przywieziono mi do gabinetu młodego człowieka chorego na raka kości w beznadziejnym stanie.Chciałam, przekazuć mu energię by ulżyć jego cierpieniu, popłynął tak silny strumień a moje ciało było zbyt wątłe by taki przepływ znieść. Wtedy to zrozumiałam, że jeśli chcę uzdrawiać to muszę mieć mocne i stabilne ciało.Doszło wtedy u mnie do wstrząsu energetycznego i znowu zaczęłam jeść. To było bardzo mocne i głebokie doświadczenie, cały czas jednak jest we mnie tęsknota za tym by znowu odżywiać sie praną -wiem, że kiedyś to znowu nastąpi- tym razem na stałe. Świetliste buziaczki dla wszystkich- szkoda, że nie ma motikona całujących usteczek!
Powrót do góry
andrzej

PostWysłany: 2003 07 11 09:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Donia napisał:
Chciałam, przekazuć mu energię by ulżyć jego cierpieniu, popłynął tak silny strumień a moje ciało było zbyt wątłe by taki przepływ znieść. Wtedy to zrozumiałam, że jeśli chcę uzdrawiać to muszę mieć mocne i stabilne ciało. Doszło wtedy u mnie do wstrząsu energetycznego i znowu zaczęłam jeść.
Donia, mogło się również zdarzyć, że wzięłaś na siebie część jego cierpienia. Przynajmniej mi się kiedyś tak zdarzyło. Stan osoby której chciałem pomóc - poprawił się znacznie, za to ja czułem się fatalnie i to dość długo. To nie jest dobra droga.
Jesteś radiologiem?
Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
magnolia

PostWysłany: 2003 08 12 16:39    Temat postu: Czy mozna zyc bez jedzenia Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Donia, mogło się również zdarzyć, że wzięłaś na siebie część jego cierpienia. Przynajmniej mi się kiedyś tak zdarzyło. Stan osoby której chciałem pomóc - poprawił się znacznie, za to ja czułem się fatalnie i to dość długo. To nie jest dobra droga.

Myslę ze Andrzej trafil w dziesiatke. Przejęcie energii w kazdym kontakcie zewnetrznym jest mozliwe. Czlowiek JUZ jest caloscia. Jedzenie - jakiekolwiek - jest przynalezne stanowi skupienia w materii. Czyli takze odzywianie praniczne. Prawdopodobnie leczac kogos mozna pomieszac te dwa swiaty. Materialny i duchowy, energetyczny. W chwili pomieszania nastepuje wstrzas. Nie mozemy sie zdecydowac w ktorym swiecie jestesmy i chcemy byc i czego chcemy dla innego czlowieka. Mamy zakodowane ze jedzenie daje sile. Jedzenie a nie oddychanie ! A naukowcy twierdza ze funkcje oddechowe sa pierwotne wzgledem jedzenia ktore jest wtorne. Swiatlo to takze jedzenie. W pewnych warunkach ......tu sie nie zgadzam. Swiatlo jest jednym z pokarmow. Czy go za pokarm uznany czy nie to juz kwestia indywidualnych doswiadczen i swiadomosci.
Pomaganie w beznadziejnych sytuacjach. Trzeba zawsze pamietac ze to MY mamy poczucie beznadziejnosci danego przypadku. I nie mamy WIEDZY jaka jest droga zycia tu na Ziemi tego czlowieka. Wtedy chcamy byc stworcami obok wiedzy o calosci danego istnienia. To nalezy nazywac .....pycha. Doswiadczalam takich stanow. Kiedy widzisz beznadziejny przypadek najpierw sie zapytaj samam siebie i jego czy mozesz mu pomoc i na ile. Potem pomagaj. Jak nie uslyszysz odpowiedzi to znaczy ze dopadly cie emocje i nie widzisz, nie slyszysz. Tez mozesz pomagac ale straj sie robic to w kontrolowany sposob. Obserwowany. Przekaz energetyczny bez swiadomosci gdzie i po co ma pojsc zawsze jest niebezpieczny. Moze byc albo rozpuszczony, albo przechwycony, albo moze spowodowac jakby podlaczenie sie do czarnej dziry ssacej. Takie sytuacje najmocniej ucza pokory i odpowiedzialnosci. I sa bardzo trudne. Tez sie zastanawiam jak mozna nie jessc i pomagac skutecznie ludziom. Chyba odpowiedz jest gdzies w tym miejscu ze i bez jedzenia jestesmy harmonijna caloscia. Ze jedzenie wcale nie wiaze sie z sila. Jest tylko forma doswiadczania ciala. Nic wiecej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Światełko

PostWysłany: 2003 08 13 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a moim zdaniem fajne jest to w tym życiu praną że się możemy poznać i do siebie poklikać
Powrót do góry
Sandra

PostWysłany: 2003 08 13 12:22    Temat postu: ;-] Odpowiedz z cytatem

Światełko napisał:
a moim zdaniem fajne jest to w tym życiu praną że się możemy poznać i do siebie poklikać

;-] no to jest w tym wszystkim najlepsze!!! Cala reszta to drobnostki, takie tam dodatki... ;-]
Powrót do góry
Światełko

PostWysłany: 2003 08 13 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

włłaśnie;)))))))))))))))))))
KOCHAM CIE SANDRA
KOCHAM ŚWIAT
I CAŁY WSZECH
Powrót do góry
magnolia

PostWysłany: 2003 08 13 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Światełko napisał:
włłaśnie;)))))))))))))))))))
KOCHAM CIE SANDRA
KOCHAM ŚWIAT
I CAŁY WSZECH
Własnie TAAAAAAAAAAAAAAAAAK.
Powrót do góry
Światełko

PostWysłany: 2003 08 13 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

być na TTTTTTAAAAAAAAKKKKKKKKKKK
Powrót do góry
andrzej

PostWysłany: 2004 03 17 19:43    Temat postu: Re: Ankieta badawcza. Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Zrobimy test. Będziesz naszym królikiem doświadczalnym....
Zrób (-cie; w końcu nie wiadomo ile masz twarzy) sobie taki test. Doświadcz sam jakie są twoje intencje. Usiądź w pokoju sam, aby ci nikt nie przeszkadzał. Zamknij oczy, wyluzuj się, wycisz. Kiedy będziesz gotów, z największą mocą (jak potrafisz) - wypowiedz: NIECH TO - CZEGO ŻYCZĘ INNYM - WYDARZY SIĘ MI! JUŻ TERAZ! NIECH SIĘ TAK STANIE!
Poczekaj trochę, może dzień, kilka, kilkanaście dni - obserwuj (jeśli jeszcze będziesz mógł) co czujesz, co się wydarza. Wyciągnij wnioski.
Jeśli choć trochę jesteś inteligentny i wrażliwy, zobaczysz na ile twoje intencje są czyste, na ile serce otwarte, na ile jesteś prawdziwy.
Czy masz odwagę być tym "królikiem"?
Powrót do góry
Inopia

PostWysłany: 2005 02 19 08:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapewne może, ale krótko Cool
Powrót do góry
magnolia6
Gość

PostWysłany: 2005 02 20 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na takie pytania nie odpowiada sie może tak moze nie tylko tak lub nie. Jesli odpowiedx brzmi moze oznacza watpliwości. Tam gdzie trudnosc /watpliwosc tam i jest odpowiedź. Tylko trzeba zajrzec na drugą stronę.
Powrót do góry
apollo

PostWysłany: 2005 05 05 23:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myślę że można prowadzić styl życia bez jedzenia ale tylko przez pewien okres;uważam żę co jakiś czas należy uzupełnić składniki odżywcze,minerały i witaminki bo słono jednak tego niezapewni Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
Plush

PostWysłany: 2005 06 09 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako agnostyk mogę tylko dodać -gdzie zatem są dowody... jeśli dajmy na to, jest sobie człowiek, który żyje 4 lata bez jedzenie (Np. Kazimierz Karwot ), czy nie może on udać się ze swoją personą i zaproponować choćby i samej telewizji ciekawy eksperyment... (może zabrzmiało to bardzo idealistycznie), ale ktoś myślę, że się znajdzie...

"Kto nie oczekuje nieoczekiwanego ten nigdy go nie spotka"... czekam na odpowiedźSmile

Póki co wkładam to pomiedzy bajki:) jak i w przypadku wielu bajek, zdajeąc sobie sprawę, że czemuś one służą (tudzieź niczemu specjalnemu) Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wolny Czlowiek

PostWysłany: 2006 02 21 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To mnie ciekawi jeżeli niejedzenie istnieje dlaczego nikt tego nie zbadał nie sprawdził.
A tak wogóle to ilu niejedzacych jest na tym forum?

Jak narazie wkładam to między bajki chociaż przeczytałem parę ksiażek na ten temat.
Powrót do góry
Little Ghost

PostWysłany: 2006 02 23 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fireblade1976, jest wielu niejedzacych którzy mogliby się poddać badaniom, że ów fakt 'życia bez jedzenia' jest możliwy. Nawet na stronie głównej niejedzenia Joachim umieścił list otwarty do lekarzy, naukowców a także dziennikarzy i redaktorów lecz ludzie nie interesują się tym "odkładając między bajki" gdyż sami pewnie boją się o tym przekonać. Boją się bolesnej prawdy która może zburzyć ich odwieczne przekonania i teorie na temat zdrowego życia. Powiedzcie, ilu jest sławnych i poważanych w świecie nauki dietetyków którzy układają zbilansowane i zdrowe diety lub lekarzy polecając na choroby własne wyprodukowane i opracowane farmaceutyki. Wszystko by legło w gruzach. Nie tylko przekonania milionów ludzi, lekarzy, naukowców ale i przemysł farmaceutyczny. W naszym kraju liczy się tylko "kasa" , dlatego tez nikt nie będzie wystawiał na próbę tak znacznego interesu. A tak z innej beczki, już dawno opracowano, wymyślono, zbudowano silniki na wodór, czyli wodę destylówkę. Dlaczego więc nie wprowadzą tego do powszechnej sprzedaży? Bo również ległby w gruzach przemysł petrochemiczny i wiele wiele innych Smile
Czy życie bez jedzenia jest możliwe? osobiście nie wiem, ale wiem i znam ludzi którzy nic nie jedli przez wiele miesięcy, oczyszczali swoje ciało i żyli Smile Oprócz tego kategorię jaką jest niejedzenie nie możemy traktować w sposób naukowy, medyczny. Trzeba by ją potraktować duchowo, wtedy wszystko staje się możliwe Wink
pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego.
Powrót do góry
Wolny Czlowiek

PostWysłany: 2006 02 28 15:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A więc powiem co o tym myślę:
Po pierwsze wierzę w to że to jest możliwe na poziomie świadomym ale podświadomię w to wątpie.
Poddawać różne rzeczy w wątpliwość to cecha ludzka(bo inaczej bylibyśmy jak ślepe bydło)Więc pozwoliłoem sobie przemyśleć ten temat i jest tak że w organizmie ludzkim drastycznie spada metabolizm gdy się nie przyjmuje pokarmów.
Więc moze jest tak że poprostu organizm przełącza się na tryb oszczędnościowy i może tak funkcjonować jakis czas np. przy siedzącym trybie pracy nawet kilka miesięcy spala sobie powoli wszystkie zapasy trucizny mięśnie w ekonomicznym trybie, inaczej sprawa wygląda jeżeli osoba niejedząca uprawia sport lub inny wysiłek fizyczny pozwalajacy spalić przynajmniej 1000cal (100min treningu aerobowego tętno powyżej 120/min lub dwie godziny treningu siłowego założyłem że tylko en) wysiłek fizyczny zwiększa metabolizm więc organizm nie może funkcjonować w trybie ekonomicznym(to są tylko moje przemyślenia więc mogę sie mylić).ale jeżeli ktoś nieje przynajmniej dwa tygodnie i ciężko pracuje albo ćwiczy i żyje(dobrze się czuje) to znaczy że są jakieś inne formy energi któremoga odżywiać człowieka( i tu na dzień dzisiejszy logika się kończy).

Po drugie jeżeli taka możliwość istnieje a naukowcy media lekarze milczą to powinno się to nagłaśniać ludzie którzy w tum siedzą powinni udzielać rad pomagać innym ktorzy się tą drogą interesują może chcą zacząć niejeść a tu wchodzisz na takie forum i wiekszość tak uduchowiona że nie potrafi odpowiedzieć na proste pytania(a przecież uduchowienie to miłość do drugiego człowieka prostota wypowiedzi aby wszyscy mogli zrozumieć,człowiek uduchowiony wie jak pomóc a zakompleksiony d#### którmu się wydaje że jest uduchowiony wylatuje z jakimiś zakreconymi gadkami ktorych nikt nie potrafi zrozumieć znam paru takich).
Pisze co myśle bo takie odniosłem wrażenie czytając teksty na temat niejedzenia.
Powrót do góry
shelly

PostWysłany: 2006 09 26 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niejedzenie jest możliwe, ponieważ niejedząc można utrzymać stały poziom pierwiastków w organiźmie, do życia potrzebna jest energia, uważam, że wmawiamy sobie, że jedzenie jest niezbędne do życia
Powrót do góry
Little Ghost

PostWysłany: 2006 09 26 14:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem ;]
Powrót do góry
shelly

PostWysłany: 2006 09 27 06:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fireblade1976 napisał"jeżeli taka możliwoœć istnieje a naukowcy media lekarze milczš to powinno się to nagłaœniać"
Jest to niemożliwe, ponieważ rynek gospodarczy (spożywczy oraz farmaceutyczny) kosi wielkie pienišdze od ludzi
Powrót do góry
dime

PostWysłany: 2006 10 06 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jest to niemożliwe, ponieważ rynek gospodarczy (spożywczy oraz farmaceutyczny) kosi wielkie pienišdze od ludzi

argument co najmniej słaby. czy w np. w XIII wieku , kiedy to nie chodziło o wielkie pieniądze ludzie nie przestawali jeść? czy w krajach Trzeciego Świata też tak jest? czy powiesz tym ludziom z obrzękiem głodowym, że muszą jeść tylko po to, aby zaspokoić chęc nabicia kasy jakimś koncernom czy napędzić gospodarkę? dlaczego codziennie w krajach Trzeciego Świata umiera z głodu 40.000 osób dziennie skoro nie muszą wcale jeść? powiedzcie mi proszę.
Powrót do góry
Little Ghost

PostWysłany: 2006 10 06 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
rajach Trzeciego Świata umiera z głodu 40.000 osób dziennie skoro nie muszą wcale jeść? powiedzcie mi proszę

Dzieje sie tak za sprawą tego, że Ci ludzie nie są przystosowani do niejedzenia. Niejedzenie to bardzo indydwidualny proces duchowy który nie każdy może ot tak przejśc. Wydaje mi sie że są to wybrańcy Smile
A druga sprawa:
Cytat:
czy powiesz tym ludziom z obrzękiem głodowym, że muszą jeść tylko po to, aby zaspokoić chęc nabicia kasy jakimś koncernom czy napędzić gospodarkę

jedzenie jest przyjemnością i to ono utrzymuje nas w większosci w świecie materialnym.

polecam przeczytanie kilku książek na temat niejedzenia, m.in Joachima, Jaschmuhhen żebyś miał pojęcie tego tak niezwykle obszernego tematu Smile

pozdrawiam
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Inedia, Niejedzenie, Post. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: