Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

SYMPTOMY - bóle

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> "Styl Życia Bez Jedzenia" -- książka autorstwa Joachim M Werdin.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JMW

PostWysłany: 2004 05 10 14:29    Temat postu: SYMPTOMY - bóle Odpowiedz z cytatem

BÓLE

Możesz poczuć ból w którymkolwiek miejscu organizmu, chociaż zazwyczaj nie w tym samym czasie. Ból głowy pojawia się najczęściej i najwcześniej. Bóle w okolicy serca, żołądka, wątroby, nerek; bóle stawów, kręgosłupa jelit i innych miejsc ciała mogą pojawić się w dowolnym momencie i trwać od kilkunastu sekund do kilku dni.

Ból w czasie postu wskazuje na to, że organizm właśnie usuwa przyczynę choroby danego organu lub naprawia go (przywraca stan doskonałego funkcjonowania). Zatem jest to powód więcej do zadowolenia niż do obawy. Im poważniejszy problem ma dany organ, tym mocniej może boleć i dłużej trwać naprawa. Dość często zdarza się tak, że boli organ, który poszcząca osoba uważała za zdrowy. Dopiero po bólu dowiaduje się, że jednak był chory (np. nerki).

Im dłużej człowiek nie je, tym mniej bóli występuje, bo stopniowo zanikają w wyniku samooczyszczania i samonaprawy organizmu. Jednak może zdarzyć się, nawet po kilku miesiącach szczęśliwego życia bez jedzenia, że nagle pojawia się przeszywający ból serca. Jest to wskazówka zmiany energetycznej, np. zwiększająca się aktywność czakramu, reakcja na większą percepcję w sferze niematerialnej, samooczyszczanie się aury i nie jest spowodowane zmianą fizyczną organu, który ból czuje.

Innym, dość częstym powodem bólów, szczególnie podczas długiego postu, są fizyczne ruchy organów. W czasie postu organy kurczą się a tkanka tłuszczowa jest usuwana. Powoduje to zmianę naprężenia mięśni i zmiany we wzajemnym ułożeniu organów wewnętrznych. Wyraźnie odczuwalne to jest szczególnie w rejonie brzucha.

Przypominam sobie bóle przepony w lipcu 2001, trwające u mnie przez ok. dwa tygodnie; tak nieprzyjemne, że trudno było mi siedzieć albo leżeć w wyprostowanej pozycji dłużej niż kilka minut. Kiedy kurczyłem się, przestawało boleć. Przyczyną było zwiększeniem się przestrzeni pod przeponą, spowodowane pełnym opróżnieniem jelit, ich skurczeniem się (także wątroby, nerek i pozostałych organów) i zniknięciem tkanki tłuszczowej z tego regionu. Przepona została zmuszona do większego wysiłku, bo już tak bardzo nie była podpierana.

Poza bólami występującymi z powodu zmian energetycznych albo tych spowodowanych przemieszczaniem się narządów wewnętrznych, może pojawić się silny ból wymagający pomocy lekarza. Jako przykład mogę podać swoje doświadczenie.

W czwartym miesiącu życia bez jedzenia nagle poczułem przeszywający, prawie powodujący omdlenie, ból brzucha i pleców (który mogłem porównać do tego, co przeżywa rodząca kobieta). Pojechałem na izbę przyjęć szpitala z prośbą o natychmiastowy zaszczyk przeciwbólowy. Lekarz stwierdził, po kilku godzinach badań, że prawy moczowód zatkał się. Wywnioskowałem, że dopiero po tych czterech miesiącach kamień znajdujący się w prawej nerce wpadł do moczowodu, a ponieważ był większy, to sprawił tyle bólu.

Zatem takie i podobne bólowe niespodzianki są możliwe. W skrajnym przypadku może zdarzyć się coś nieprzewidzianego, na co ból wyraźnie wskaże a co jest niebezpieczne dla zdrowia (może nawet życia) organizmu. Wtedy warto zwrócić się do lekarza, który może pomóc. Jednak powodem do przerwania postu to najczęściej nie jest.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> "Styl Życia Bez Jedzenia" -- książka autorstwa Joachim M Werdin. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: