Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

SYMPTOMY - zmiany skórne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> "Styl Życia Bez Jedzenia" -- książka autorstwa Joachim M Werdin.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JMW

PostWysłany: 2004 05 14 15:39    Temat postu: SYMPTOMY - zmiany skórne Odpowiedz z cytatem

ZMIANY SKÓRNE

Skóra jest jednym z głównych miejsc, gdzie widać wydalniczo-oczyszczającą funkcję organizmu. Łój i pot zawierają substancje, których organizm nie chce, które mu szkodzą i dlatego je wydala (stąd różne zapachy ciała człowieka).

Skóra ściśle powiązana jest z jelitem grubym poprzez wątrobę. Nawet jest określenie, że skóra danej osoby odzwierciedla obraz ścianek jelita grubego po oczyszczeniu przez wątrobę. Oczywiście, na pełen obraz skóry składa się więcej czynników.

Kiedy organizm wydala z siebie truciznę, może robić to także przez skórę a ta wtedy reaguje na to zaczerwienieniem, wysypką albo inaczej. Jeżeli poszczący ma alergię skórną, to jest duża szansa na jej uaktywnienie się w czasie, kiedy organizm będzie się oczyszczał z substancji stanowiących jej przyczynę.

Zmiany skórne w czasie postu mogą też być wynikiem uaktywnienia się choroby albo nowego zachorowania, które w czasie pokrywa się z postem (zbieg okoliczności). Wtedy najczęstszym dobrym rozwiązaniem będzie kontynuowanie postu, dzięki czemu choroba wcześniej zostanie usunięta.

W skrajnym przypadku, kiedy ktoś kontynuuje post mimo wycieńczenia organizmu, zmiany skórne wskazują na chorobę, z której osoba raczej nie wyjdzie kontynuując post. Organizm i jego system obronny jest wtedy za słaby, dlatego lepszym rozwiązaniem jest powrót do jedzenia.

Zatem alergia, wysypka czy inne zmiany skórne w czasie postu nie są (poza wymienionym skrajnym wyjątkiem) powodem do przerwania tylko do kontynuowania postu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sandra

PostWysłany: 2004 05 15 14:43    Temat postu: SYMPTOMY - zmiany skórne - choroby skory....... Odpowiedz z cytatem

Dodam kilka słów, żeby było weselej...
Podobnie jak przy wielu chorobach, choroby skóry [na przykład męczący coraz większą liczbe ludzi, nie tylko młodych, jest trądzik lub częste "wykwity", stany zapalne] maja przyczynę wewnątrz, czyli: zapaskudzone jelito, nieoczyszczona wątroba, pasożyty.
Obecnie, medycyna stosuje w takich przypadkach "atak" zewnętrzny i wewnętrzny, czyli:
- masa chemicznych srodkow na skore tlusta, tradzikowa etc.
- antybiotyki, sterydy, dziewczyny czesto wchodza w uzywanie srodkow antykoncepcyjnych

Niektorym udaje sie zalagodzic chorobe, niektorzy nawet wylecza skore [zwlaszcza ci z pozytywnym nastawieniem, tzw. optymisci, ktorzy jak zauwazylam moga stosowac nieswiadomie cos w rodzaju wizualizacji], ale przyczyna dalej siedzi nieruszona i moze przyczyniac sie do innych niedomagan...
Chemiczne srodki, wszelkie zele, mydla, mleczka wnikaja wglab i dodatkowo zasmiecaja organizm, nie pozwalaja wyjsc z wewnatrz truciznom.
W czasie postu :
po pierwsze - konczy sie zarzucanie ciala substancjami zle dzialajacymi na skore [dokladnie na organy - jelito, watroba i inne, ale mowimy o skorze.......],czyli:
- maczne potrawy,
- nabial,
- cukier
Śluz, neieczystosci [ zwlaszcza jesli im sie pomoze], wychodza, skora doznaje ulgi, robi sie coraz mocniej gladka, krosty, stany zapalne znikaja, choc na poczatku moze pojawic sie troche wiecej krostek, ale nie ma sie czym martwic...to co jest do usuniecia, musi wyjsc, no chyba ze ktos chce kolekkcjonowac w sobie mase brudu, kalu, kamieni, sluzu...jesli tak, to zycze powodzenia i milej zabawy
Robaczki.........
- czesc pasozytow , ktore byly przyczyna choroby, zostaje usunieta. Te, na ktore post nie dziala, mozna usunac poprzez zazywanie pewnych substancji, owocow, ziol. Bez problemu mozna uzyc:
-greapfruity - pestki, wnetrznosci owocu, sok [wszystko swieze!!]
-ekstrakt z pestek [spozywany na czczo]
-nalewka z piolunu albo wywar [mozna kupic to ziolo w aptece]
-pestki dyni, slonecznika
Warto sie przebadac na obecnosc pasozytow, bo mozliwe, ze niektore "okazy" sa wykrywalne tylko dla lekarza...
Jesli komus nie chce sie za dlugo poscic, boi sie, uwaza ze mu to zaszkodzi, to po jakims czasie bardzo korzystne moze sie okazac przejscie na diete owocowa. Jesli przyczyny podczas postu zostaly usuniete to podczas takiej diety skora sie zregeneruje i po chorobie nie ma sladu......i nie potrzebne sa zadne inwazyjne akcje pod tytulem - wyprawa do dermatologa i zazywanie lekow i meczenie skory seria kosmetykow, czesto mocnych, raniacych delikatna i zaatakowana przez dana chorobe, skore.
Co wazne, podcza postu po kilku dniach idealnym kosmetykiem staje sie sama woda, odpowiednio uzywana ewentualnie kosmetyki naturalne, czyli takie ktore mozna spozywac, sa pewne, nieliczne firmy, produkuajce takie linie pielegnacyjne, ale nie trzeba wcale isc w ich strone, wystarczy spojrzec na rosnące roslinki - ogorki, awokado, jablko, truskawki i wiele wiele innych warzyw, owocow, ziol potrafi pomoc na rozne stany skorne...
po krotce to tyle......
pozdrawiam i zycze miłego dnia
Sandra
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Fredi

PostWysłany: 2004 05 29 21:28    Temat postu: Przegięcie pałeczki ;-) Odpowiedz z cytatem

Oto przykład z mojego życia zbyt długiego jak na moje potrzeby postu (potem diety). Pościłem na sucho przez siedem dni, potem piłem wodę i soki owocowe (w 99% świerze). Po 30 dniach moje wycieńczone ciało zaczęło stawać się podatne na choroby i wyskoczyła mi wysypka na dużej części pleców i klatki piersiowej. Zakończyłem więc proces w 33 dniu. Bez względu na przekroczoną granicę (o kilka dni) delikatności skóry (kiedy wróciłem do jedzenia) pozazdrościło mi wiele dziewczyn, przez wiele miesięcy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> "Styl Życia Bez Jedzenia" -- książka autorstwa Joachim M Werdin. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: