Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

SYMPTOMY - bóle stawów

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> "Styl Życia Bez Jedzenia" -- książka autorstwa Joachim M Werdin.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JMW

PostWysłany: 2004 05 19 12:23    Temat postu: SYMPTOMY - bóle stawów Odpowiedz z cytatem

PUCHNIĘCIE STAWÓW

Występuje w ciągu pierwszego lub drugiego miesiąca postu. Wtedy szczególnie kolana i stawy skokowe stają się opuchnięte, chociaż nie występuje ból. Ból może wystąpić, jeżeli już poprzednio staw chorował. Teraz jest oczyszczany i naprawiany w miarę możliwości organizmu.

Spuchnięcie stawów może zostać spowodowane napiciem się słonej wody (np. z kiszonych ogórków, kapusty). Organizm może też tak zareagować na nadmiar picia w czasie postu. Jeżeli stawy puchną mimo tego, że osoba pije nie za dużo albo pości na sucho, to znaczy, że organizm oczyszcza te swoje części. Zatem nic nie trzeba robić, poza czekaniem, bo opuchlizna sama zniknie po kilku do kilkunastu dniach. Oznacza to, że organizm oczyścił okolice stawów ze zgromadzonych tam nadmiarów soli.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Kobra

PostWysłany: 2015 02 27 15:47    Temat postu: Strzelanie w stawach Odpowiedz z cytatem

Joachimie,

a jakie są przyczyny 'strzelania' w stawach? Moje kostki strzelają i chrupią już od dawna. Nic mnie tam nie boli, niby wszystko sprawne, ale domyślam się, że nie jest to dobry objaw. Czy to też od nadmiaru odkładających się soli, czy może stawy są nie porozciągane, czy jeszcze coś innego?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JMW

PostWysłany: 2015 02 27 21:33    Temat postu: Re: Strzelanie w stawach Odpowiedz z cytatem

Hm, podobnie jest u mnie od dzieciństwa, od zawsze dokąd sięgam pamięcią. Może to wskazuje do dużą ruchliwość stawów? Tego tematu nie badałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Kobra

PostWysłany: 2015 02 27 22:54    Temat postu: strzelanie w stawach Odpowiedz z cytatem

O, to zaskoczyłeś i w gruncie rzeczy pocieszyłeś mnie taką odpowiedzią, Joachimie. Dziękuję:)
W internecie znalazłem informację, że może to świadczyć o niedożywieniu, wraz z zaleceniem spożywania dużej ilości pełnowartościowego białka, co oznacza, że jest to informacja śmietnikowa (nabiał i mięso to chyba nie są lekarstwa na stawy). Tak na 'chłopski rozum' wydawałoby się, że strzelać nie powinno, chociaż może to właśnie zdrowy objaw, takie 'donośne' stawy;) Muszę tylko jakoś uspokoić moją koleżankę z pracy, którą, jak widzę, przeszywa dreszcz, ilekroć coś nagle łupnie w mojej kostce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> "Styl Życia Bez Jedzenia" -- książka autorstwa Joachim M Werdin. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: