Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

NCSZU - ruch mięśni

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> "Styl Życia Bez Jedzenia" -- książka autorstwa Joachim M Werdin.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JMW

PostWysłany: 2004 06 21 10:08    Temat postu: NCSZU - ruch mięśni Odpowiedz z cytatem

RUCH MIĘŚNI

Wiele osób długo poszczących albo starających się szybko przystosować do życia bez jedzenia, narzeka na znaczne osłabienie fizyczne organizmu, czemu może nawet towarzyszyć ból mięśni. Jedną z przyczyn może być znaczne osłabienie mięśni. W niektórych przypadkach następuje proces ich zanikania.

Osoba czuje się wyraźnie osłabiona i z tego powodu wykonywanie pracy fizycznej jest dla niej bardziej męczące niż było przedtem (kiedy jadła). Wykonanie tak prostej czynności jak np. przeniesienie cięższego przedmiotu, jest wysiłkiem powodującym zadyszkę a może nawet drżenie w kończynach.

Takie osłabianie się mięśni wymaga ćwiczeń fizycznych. Jeżeli mięśnie mają zbyt mało ruchu, to powoli zanikają. W czasie postu albo siłowego przystosowywania do niejedzenia proces zanikania mięśni (które nie są zmuszane do regularnego, umiarkowanego wysiłku) jest znacznie szybszy, bo wtedy organizm "zjada" swoje białko, uznając je za mniej potrzebne.

Zatem jeżeli chcesz utrzymać masę mięśniową, wiedz, że wymaga to regularnego ćwiczenia fizycznego. Lepiej jest, kiedy ćwiczenia te nie powodują zbytniego zmęczenia organizmu, czyli, nic na siłę. Wysiłek mięśni niech będzie umiarkowany i rozłożony w czasie. Zamiast zrobić 100 przysiadów i 30 pompek od razu, lepiej jest rozłożyć to na pięć sesji ćwiczeń w ciągu dnia. Umiarkowane bieganie i pływanie bardzo korzystnie wpływają na mięśnie.

Bardzo korzystnie na mięśnie i na cały organizm, szczególnie jego stronę energetyczną, wpływają ćwiczenia energetyzujące (wymienione wcześniej). Wspomniałem już, że ćwiczenia energetyzujące nie męczą organizmu, tylko zmuszając mięśnie do stabilnej pracy, wyraźnie je wzmacniają. Warto poznać różne techniki i nawet ich spróbować ale nie trzeba stawać się adeptem jogi albo członkiem którejkolwiek szkoły. Można ćwiczyć samemu, np. przy pomocy podręcznika lub polegać na własnym wyczuciu przepływu energii i związanych z tym skłonnościach mięśni do ruchu (to wcześniej opisałem). W tym przypadku głównym celem ćwiczeń energetyzujących jest ruch, który nie dopuści do zaniku mięśni, wzmocni je, da więcej energii organizmowi. Znacznie miej ważna jest doskonałość w wykonywaniu postaw.
---

Co robisz, kiedy czujesz zanikające mięśnie albo słabość fizyczną?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
ayo

PostWysłany: 2004 11 02 02:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a dlaczego czuje się słabość fizyczną?
---------------------------------------------------

istnieje wiele tzw. tajnych technik z różnych "sztuk walk wschodnich"
m.in.
WAI DAN, polega na delikatnym napinaniu mięśni, na których rozwoju nam zależy,
NAJLEPSZE efekty uzyskuje sie - WYOBRAŻAJĄC tylko że napinamy
daną grupę mięśni.
WAI DAN wywodzi się z shaolin - Yi Gin Ching.

- energię należy rozprowadzać - oto tajemnica - umysłem

ćwicząc mięśnie tą metodą, można spowodować nawet tzw.przerosty mięśni

tai chi - to znana metoda pracy z energią- żadnych ćwiczeń siłowych.
tylko "postawy" - właściwie to "imitacja postaw".
(np. tajiquan 24 postawy, 48 postaw, 108...)

praktycy tai chi wiedzą że nie chodzi tu wykonaną pracę ciałem fizycznym.

to praca umysłu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fakir

PostWysłany: 2004 11 08 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co czuje czując zanikające mięsnie ???
Dla mnie to objaw zły, wręcz chorobowy ....... Podświadomie czuje że mięsnie pozwalają funkcjonować , przemieszczać się, wykonywać ciężką prace fizyczną ect.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Gość

PostWysłany: 2004 11 11 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"a może nawet drżenie w kończynach. "

hym... a może ktoś mi tu pomoże zdjagnozować co to jest gdy takie drżenie jest stałym elementem? bo ciągle tak mam, choć jem ://
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> "Styl Życia Bez Jedzenia" -- książka autorstwa Joachim M Werdin. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: