Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

WYRAŻENIE

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> "Styl Życia Bez Jedzenia" -- książka autorstwa Joachim M Werdin.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JMW

PostWysłany: 2004 09 30 02:37    Temat postu: WYRAŻENIE Odpowiedz z cytatem

WYRAŻENIE

W języku angielskim mamy słowa: breatharian (co można luźno przetłumaczyć jako „oddechowiec”) i breatharianism. Obydwa pochodzą od słowa breath (oddech). Słowa te nie oddają prawdziwego znaczenia, bo nawet Anglikowi trzeba tłumaczyć (jeżeli wcześniej tego nie wiedział), co znaczy breatharian (osoba która zupełnie nie je i nie pije, żywi się tylko oddechem). Słowo przynosi na myśl osobę, która robi coś z oddychaniem, podczas gdy chodzi nie o oddychanie, tylko o (nie)jedzenie.

Zajmowałem się przez lata komunikacją międzynarodową, dyskryminacją językową na Ziemi i światowym problemem językowym. Prawdopodobnie z tego powodu używanie słowa "breatharianin" odczuwam jako nieprzemyśl­ane i nieświadome zanieczyszczanie języka polskiego. Wyrażenie to jest mylące, bo nie oddaje prawdziwego znaczenia.

W języku polskim można utworzyć słowo "niejedzenie", które nakierowuje myśl na właściwy tor, mówi o co chodzi. Ze słowa "niejedzenie" można wyprowadzać pozostałe, np. niejedząca.

Z drugiej strony, czuję, że słowo "niejedzenie" nie ma dobrego brzmienia, może być niewłaściwie zrozumiane i wpływa na podświadomość nie najlepiej. Dlatego nadal poszukuję właściwego słowa na określenie tego stanu.

Jest jeszcze wyrażenie „życie Światłem”, które co niektórych nakierowuje na myślenie o możliwości obywania się bez jedzenia. Jednak, to jest faktem, nie istnieje coś, co nie żyje Światłem. Bez Światła nie ma Życia.

Istnieje też, w wielu językach tak samo brzmiące, słowo: inedia, które oznacza pozostawanie osoby bez jedzenia i picia przez długi okres czasu. Słowo to najczęściej pojawia się w związku z opisem osoby „świętej” albo „chorej”, w tekstach opisujących życie takiej osoby. Od inedia można utworzyć: inedyk, inedyczka. Używam słowa inedia w tym samym sensie co słowa niejedzenie.

Przyszły mi kiedyś na myśl słowa „jedzewolność” (wolność od jedzenia) i „jedzewolny”, które z pośród tu wymienionych wyrażeń najdokładniej wyrażają, o co chodzi.

Czy podpowiesz mi? Jeżeli masz inne określenia — proszę, napisz do mnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Fakir

PostWysłany: 2004 09 30 14:30    Temat postu: świadomi źródła energii” Odpowiedz z cytatem

Ostatnio przyszły mi do głowy następujące określenia , których można było by używać w odniesieniu do osób roboczo zwanych „niejedzącymi”Smile

„Samożywni”
„świadomi źródła energii” ------------------ w moim odczuciu świetnie oddaje postać rzeczy , niestety jest dość długie ( 3 wyrazy )

Jak odbieracie powyższe określenia ??Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Gość

PostWysłany: 2004 11 02 00:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a może bezkałowcy? Laughing

daje do myślenia i nikt nie myśli tu o oddechu Very Happy
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> "Styl Życia Bez Jedzenia" -- książka autorstwa Joachim M Werdin. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: