Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

CZP - eneriga do życia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> "Styl Życia Bez Jedzenia" -- książka autorstwa Joachim M Werdin.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JMW

PostWysłany: 2004 10 02 14:21    Temat postu: CZP - eneriga do życia Odpowiedz z cytatem

Skąd niejedzący biorą energię do życia ciała?

Kiedy człowiek myśli o niejedzeniu, najczęściej najpierw zastanawia się nad poborem energii. Człowiek ten z góry zakłada, że energia do życia, m.i. do funkcjonowania ciała (budulca komórek, procesów metabolicznych, pracy narządów, myślenia itd.) brana jest z zewnątrz.

Z tego wierzenia wzięły się nauki badające energetyczne i materialne funkcjonowanie ciała. Jak energia jest pobierana z jedzenia do funkcjonowania ciała. Wpływ określonych związków chemicznych, zwanych witaminami, minerałami, białkami itd. na funkcjonowanie ciała. Naukowcy wpierw badają, jak to się dzieje, że ciało człowieka funkcjonuje, a potem tworzą teorie albo hipotezy. Ten natomiast przez innych ludzi uważane są za jedyne prawdziwe wytłumaczenie.

Faktem jest, nie zagłębiając się w temat, że człowiek żyje tym, w co wierzy, że daje mu energię życiową. Jeżeli osoba wierzy, że chleb, ziemniaki, jabłka itd. dają jej energię do funkcjonowania ciała, to tak dzieje się. Jeżeli osoba wierzy, że Słońce jest źródłem energii do funkcjonowania jej ciała, to faktycznie tak to działa. Podobnie jest w przypadku wierzeń, że prana, Światło, oddech są źródłem energii potrzebnej do funkcjonowania ciała.

Człowiek żyje tym, w co wierzy, że daje mu energię życiową. Te wierzenia dotyczą także niejedzących. Niejedzący może żyć energią pochodzącą ze Słońca. Inny niejedzący zasila swoje ciało i umysł praną zawartą w powietrzu (typowy breatharian).

Kiedy jednak człowiek wie, że sam jest źródłem życia swojego umysłu i ciała, wtedy tak dzieje się. Wtedy do życia jego narzędzi (ciało, umysł) nie jest mu nic potrzebne z zewnątrz. JA, będąc przedstawicielem Świadomości, tworzy wszystko. To główne motto tej książki: JA jestem Świadomością a wszystko inne to moje stworzenie. Stąd wiem, że to ja jestem źródłem mojego życia.

Tyle, mniej czy bardziej skomplikowanie, można wytłumaczyć intelektualnie. Jednak intelekt nie czuje, intelekt tylko potrafi myśleć (analizować, rozwiązywać, tworzyć), dlatego nie potrafi zrozumieć powyższego wyjaśnienia.

Dopiero kiedy człowiek doświadczy tego, kiedy już dzięki temu doświadczeniu wie, wtedy intelekt rozumie, jak to jest możliwe, że człowiek żyje bez jedzenia, bez picia, bez oddychania. Zanim to nastąpi, intelekt nie będzie wiedział, może nawet będzie temu zaprzeczał. Zależy to od tego, ile intelekt danej osoby już wie, ile osoba doświadczyła, w jak szerokiej sferze Świadomości żyje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> "Styl Życia Bez Jedzenia" -- książka autorstwa Joachim M Werdin. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: