Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zapalenie spojówek? Zdejmijcie to ze mnie!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Leczenie, Oczyszczanie Ciała i Umysłu, Zdrowie, Medycyna.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzaczek
Gość

PostWysłany: 2005 01 15 17:13    Temat postu: Zapalenie spojówek? Zdejmijcie to ze mnie! Odpowiedz z cytatem

Dopadło mnie takie straszne chorubsko: zapalenie spojówek. Jak to zaleczyć? Wiem, że Wy Kochani mnie poratujecie. Powrót do jedzenia nie bardzo mi się widzi, zwłaszcza że jeszcze niezupełnie udało mi się osiągnąć niejedzenie, a nie chciałbym zaczynać ostatniego kroku od nowa. Krok porzucania jedzenia był dla mnie tym najtrudniejszym, a jeszcze nieukończonym. Całą wcześniejszą drogę przeszedłem bez przeszkód: pokochałem życie w koło, całą przyrodę, uwielbiam wszelkie istnienie, każde żyjątko. Na myśl by mi dziś nie przyszło, żeby do ust włożyć skrawek ciałka, któremu odebrano życie, świadomość, wolę. Od tego właśnie się zaczęło, to jest: przestałem zjadać zwierzątka. Reszta przyszła później. To niewiarygodne przyglądać się i doznawać, jak samoistnie, z tygodnia na tydzień, zmienia się ku lepszemu własny światopogląd, myśli, uczucia, ogląd na otoczenie. Świat nabiera barw, ja nabieram barw. Kto poczciwy, moimi oczyma widziany barw nabiera. Skoro równowaga ducha osiągnięta, przyszła kolej zadbać o równowagę własnego ciała: zaczęło się od oddychania pełnego uczucia, że wdycham życiodajną siłę, od wylegiwaniu się w słonecznym światełku i od kąpieli w cieplutkim jeziorku. Potem poznałem Waszą internetową siedzibę, siedzibę niejedzących. Tu przeczytałem, jak jeszcze lepiej zadbać o ciało, gdy duch już zdrowy. Nastąpiła kolej porzucenia tego, co wówczas jeszcze jadałem: owoców, kwiatów, liści, orzechów, zbóż, warzyw. Najtrudniej porzucić owoce, jescze w tym miesiącu zjadłem ich kilka. Czymże ja zawinił, by mnie teraz to chorubsko od światełka odciągało, do innego jedzonka zmuszało? No co ja mam jeść? Znowu miskę owoców dziennie? Ja mogę potem, po odejściu chorubska, nie dać rady ponownie ich sobie odmówić. One takie słodziuśkie!
Powrót do góry
Takość

PostWysłany: 2005 02 27 19:09    Temat postu: Re: Zapalenie spojówek? Zdejmijcie to ze mnie! Odpowiedz z cytatem

Witaj
Krzaczek napisał:
... pokochałem życie w koło, całą przyrodę, uwielbiam wszelkie istnienie, każde żyjątko. ...

Najwyaźniej nie pokochałeś jeszcze jedzenia, bo go negujesz. Nie pokochałeś swojego ciała, swoich oczu, bo nie słuchasz tego co potrzebują. Miłość działa przedewszystkim wsłuchiwaniem się w potrzeby i dawaniem. Nawet gdy to dotyczy ciała. Bądź samą miłością, z miłością daj sobie niejedzenie a nie z krzywdzeniem. Ego krzywdzi i sie przywiązuje do sukcesów.
Poświęcaj swoje ego, odsówaj je, ono chce zachować dla siebie sukces i wykonać śwój "ostatni krok" w niejedzeniu. Milłość nic nie chce zachować dla siebie, dlatego jest wolna, lekka, i wszystko cierpliwością osiąga.
Osiągaj lekko, jakby od niechcenia - dając.
--
pa
Mirek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen WP Kontakt
EOL

PostWysłany: 2005 03 24 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem osobą, którą od dzieciństwa trapi problem zapalenia spojówek, dlatego mogę być może Ci pomóc. Napisałeś wcześniej, że kąpiesz się w jeziorze – otóż w jeziorze znajdują się miedzy innymi, stworzonka o nazwie dafnie lub rozwielitki, moje oczy przy kontakcie z wodą w której one żyją i wydalają odchody po prostu szaleją (dostają silnego obrzęku). Wcześniej zawsze miałem zapalenie spojówek (oczu) tylko latem i wiązałem ten fakt z pyleniem jakichś tam roślin, traw czy drzew nie udało mi się ustalić jakie to są rośliny, aż pewnego razu przytrafiło mi się to zimą! [TOTALNE ZDZIWIENIE]. Od razu zrobiłem analizę tego co robiłem ostatnimi dniami i godzinami. Okazało się, że od jakiegoś czasu mam rybki akwariowe a one uwielbiają żywy pokarm – są po nim zdrowe i pełne wigoru – więc niewiele się zastanawiając zrobiłem siateczkę ze starych rajstop mamy, złapałem za mały słoiczek i dalej do najbliższego basenu strażackiego gdzie już wcześniej widziałem jakiegoś pana łowiącego dafnie w przeręblu. Po powrocie pełen dumy z łatwego połowu, przelałem dafnie posoloną wodą aby je odkazić z pleśni i siup do akwarium. Potem pół godziny gapiłem się jak moje rybki napychają się z apetytem nowym żywym pokarmem – i tu popełniłem mały błąd. Wszystko byłoby dobrze gdybym po nakarmieniu rybek umył ręce ale tym razem tego nie zrobiłem, byłoby dobrze gdybym nie potarł oczu ale potarłem więc zaczęła się jazda, najpierw jedno oko obrzęk swędzenie i zaczerwienienie potem drugie do tego obrzęk śluzówek nosa i katar, wszystko trwało około trzech dni - PADACZKA jak chol..a.
No dobra co dalej – na początku gdy już byłem pewien co mi szkodzi, to trochę się podłamałem ponieważ kąpiele w jeziorze do którego miałem blisko, to 80% mojej rozrywki latem - skoki na główkę, pływanie, opalanie się - po prostu to uwielbiam. Rozwiązaniem w moim przypadku były okulary pływackie i zatyczki na nos. Woda z jeziora nie może dostać się także do nosa. Dzięki temu mogę zapomnieć o zapaleniu spojówek. Bez okularów pływackich można swobodnie pływać w basenie i morzu, chyba dlatego, że w słonej i chlorowanej wodzie dafnie nie żyje.

Więc moja rada dla ciebie jest taka, sprawdź czy przypadkiem woda z jeziora nie jest problemem dla twoich oczu, jeśli nie jest, to znajdź czynnik będący przyczyną zapalenia i unikaj go.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Leczenie, Oczyszczanie Ciała i Umysłu, Zdrowie, Medycyna. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: