Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tak dużo szkód wyrządzonych przez mleko.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Odżywianie ciała i umysłu, diety.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiedzący
Gość

PostWysłany: 2003 02 09 19:47    Temat postu: Tak dużo szkód wyrządzonych przez mleko. Odpowiedz z cytatem

Jeżeli znasz angielski, poczytaj, ile szkód powoduje mleko w organizmie człowieka (np. osteoporoza, reumatyzm, próchnica i kruchość zębów z powodu miedzy innmi wymywania wapnia), zwierzętom i naszemu środowisku.
www.milksucks.com/index2.html
Powrót do góry
Światełko

PostWysłany: 2003 02 09 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio zauwazam też, że cukier nie jest taki pyszny (sam smak-jakoś nie bardzo). Co do mleka ,to i owszem sporo o tym napisano (o czymś to świadczy) ,ale czekoladka (jest nawet dobra, chociaz ten cukier). Jestem za tym, ażeby przed każdym sklepem wisiał napis: " ważny jest Człowiek,a nie towar" .Każdy dokonuje własnych wyborów, a najbardziej cennym wyborem jest wybrać Duszę.

Zresztą nie tylko wyrządzono wiele szkód poprzez mleko ( ale to co się uczyniło zawsze mozna "odczynić").

Ostatnio zmieniony przez Światełko dnia 2009 10 11 18:16, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
wiedząca
Gość

PostWysłany: 2003 02 18 22:32    Temat postu: Tak dużo szkód wyrządzonych przez mleko. Odpowiedz z cytatem

A jeśli nie znasz lub znasz słabo ( i nie masz English Translatora ) to tu znajdziesz informacje o szkodliwości mleka, w języku polskim.
http://www.nocun.com/index.html
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2009 07 09 09:50    Temat postu: "Diabeł w Mleku" Odpowiedz z cytatem

Więcej informacji, od badacza żywności Dr. Thomas Cowan, wskazuje na to, że produkty mleczne są jednym z głównych powodów dużej części chorób.
http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2009/07/09/The-Devil-in-the-Milk.aspx

Kto przetłumaczy na polski?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
krzysztof

PostWysłany: 2009 08 06 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WITAM Surprised

O szkodliwości "mleka" jest tez na forum:

post 13 i 14 :
http://niejedzenie.info/forum/viewtopic.php?t=1288&start=25

oraz post 7 i 8 :
http://niejedzenie.info/forum/viewtopic.php?p=8858#8858

POZDRAWIAM ZIELONEJ GÓRY Surprised
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyspa

PostWysłany: 2009 08 06 18:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do cukru to unikam jak ognia (biały czy brązowy nie ma znaczenia)... ludzie sa uzależnienie od cukru... wystarczy 3 dni nie jeść niczego z cukrem, a poczujecie depresje... po kolejnych kilku dniach będzie coraz lepiej... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JMW

PostWysłany: 2009 09 28 09:05    Temat postu: które mleko Odpowiedz z cytatem

Chcąc mówić prawdę o mleku, warto najpierw zdefiniować, co jest mlekiem a co nim nie jest. Innymi słowy, warto zdefinować, co mam na myśli, kiedy mówię "mleko".
W tym (tylko) tekście, kiedy mówię o mleku, to mam na myśli ten biały płyn, który jest świeżo wydojony z krowy, owcy, kozy, konia, wielbłada czy innej mamy zwierzęcia. Z cała pewnościę NIE mam na myśli tego białego płynu, który sprzedawany jest w sklepach, ponieważ to jest szkodliwa substancja wyprodukowna z mleka.

Mleko, jak prawie każda rzecz zjadana przez człowieka, może działać na jeden z trzech sposobów. Może leczyć, być neutralne albo może szkodzić. Zależy to indywidualnie od osoby i od tego, co w danym momencie jego ciało potrzebuje.

Jest jedna (z wielu) rzecz w mleku bardzo, bardzo korzystna, uzdrawiająca dla człowieka -- tłuszcz, a dokładniej, zawarte w nim substancje, głównie mam tutaj na myśli "czynnik X", który przez część badaczy nazwany jest witaminą K2 (o ile nie ma tutaj mlenia pojęć).
Właśnie niedobór "czynnika X" jest jedną z głównych przyczyn słabego przyswajania właściwego wapnia przez organizm człowieka. Największe stężenie X jest w maśle i tranie niektórych ryb.

Masło sporządzone z mleka zwierzęcia, które jadło naturalnie (to jest podstawowy warunek), zawiera dużą ilość "czynnika X". Czynnik X ma ogromne znaczenie w procesie przyswajania przez ciało wapnia. Podawanie człowiekowi czynnika X, jak wykazały badania laboratoryjne, spowodowało, że psujące się z powodu próchnicy zęby zaczęły same zdrowieć a powstałe już ubytki same wypelniały się, co prowadziło do pełnego samouzdrowienia się zęba.
Podobnie korzystne działanie następowało w przypadku innych schorzeń głównie kostnych.

To jest jeden z przypadków, kiedy mleko, masło mogą być dla człowieka lekarstwem, jeżeli są spożywane we właściwej formie i czasie.

Oczywiście, jeżeli człowiek spożywa "mleko" kupowane w sklepie, to warto aby był świadomy faktu, że jedynie tym szkodzi swojemu ciału.
Powrót do góry
Pablo1961

PostWysłany: 2009 09 28 09:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mleko "prosto od krowy"- to to, co bardzo lubię (tylko schłodzone). Jak jadę do mojej teściowej na wieś, to się wprost opijam takim mlekiem. A tak na marginesie: już od paru miesięcy rolnicy nie mogą sprzedawać już mleka ponieważ przekroczone zostały jego limity skupu. A krowy przecież muszą jeść i "produkować" mleko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jacek65

PostWysłany: 2009 11 20 18:25    Temat postu: świeże mleko od krowy Odpowiedz z cytatem

latem tego roku bywałem często w beskidzie żywieckim. podczas jednej wycieczki podwoził mnie miejscowy weterynaż. w czasie rozmowy okazało się że w tamtych okolicach ludzie prawie już nie trzymają krów. mleko kupują w sklepach. nie wiem jak to wygląda w innych regionach, ale ogólnie coraz trudniej kupić mleko prosto od krowy.
jednak skoro można dostać w sklepach soczki jednodniowe (de facto kilkudniowe;-) to może ktoś zacznie dostarczać również świeże mleko?
Powrót do góry
Autsajderka

PostWysłany: 2009 12 09 23:59    Temat postu: Re: które mleko Odpowiedz z cytatem

JMW napisał:

Podawanie człowiekowi czynnika X, jak wykazały badania laboratoryjne, spowodowało, że psujące się z powodu próchnicy zęby zaczęły same zdrowieć a powstałe już ubytki same wypelniały się, co prowadziło do pełnego samouzdrowienia się zęba.
Podobnie korzystne działanie następowało w przypadku innych schorzeń głównie kostnych.

Joachimie,

1) czy chcesz powiedzieć, że mleko "prosto od krowy:" w przeciwieństwie do kupowanego w sklepach, jest zdrowe?

2) samo-zdrowiejące zęby: czy masz namiary na te badania? gdzie zostały opublikowane?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JMW

PostWysłany: 2009 12 10 09:26    Temat postu: odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Autsajderka napisał:
czy chcesz powiedzieć, że mleko "prosto od krowy:" w przeciwieństwie do kupowanego w sklepach, jest zdrowe?
To indywidualnie zależy od człowieka i czasu. Są ludzie i chwile w ich życiu takie, że picie mleka innej matki (krowa, koza, koń, szczur itd), może dać im korzyści, np. dać ciału potrzebnych składników. Zależy to także od klimatu i od wierzeń.

Autsajderka napisał:
samo-zdrowiejące zęby: czy masz namiary na te badania? gdzie zostały opublikowane?
Namiarów nie mam. Słyszałem to tylko od Peter Peterson (pseudonim), który w tych badaniach uczestniczył. Powiedział, że jest to olej z wątroby jednej z ryb morskich ale nie chciał podać jej nazwy.
Powrót do góry
MAP

PostWysłany: 2009 12 10 09:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Joachimie czy wiesz o tym z oglądanego z nim programu? czy skądinąd, a jeżeli oglądałeś ten wywiad to być może zechciałbyś powiedzieć czy jesteś zaznajomiony z tezami głoszonymi przez Davida Wilcocka i co o nich sądzisz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
JMW

PostWysłany: 2009 12 10 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, z wywiadu przeprowadzonego z nim. Proponuję, oglądnij:
http://www.youtube.com/watch?gl=US&v=ooSRh7V68uk

Mało oglądałem, słuchałem, czytałem Davida W. ale widzę, że jest szczery w tym, co robi i wierzy. Potem jeszcze pooglądam wywiady z nim.
Powrót do góry
MAP

PostWysłany: 2009 12 11 14:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JMW napisał:
Tak, z wywiadu przeprowadzonego z nim. Proponuję, oglądnij:
http://www.youtube.com/watch?gl=US&v=ooSRh7V68uk

Mało oglądałem, słuchałem, czytałem Davida W. ale widzę, że jest szczery w tym, co robi i wierzy. Potem jeszcze pooglądam wywiady z nim.

Dzięki za odpowiedź, chodzi mi przede wszystkim o jego koncepcję budowy rzeczywistości w sensie - powiedziałbym - naukowym.
Wiem że materiał na jego stronie jest przeogromny ale jest m. in. ten film
http://video.google.com/videoplay?docid=-4951448613711060908&ei=lDoiS43ADI6a2wKy-5nQDA&q=2012+enigma#

w którym pokrótce wszystko objaśnia - uważam że wart obejrzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
jacek65

PostWysłany: 2010 01 20 23:05    Temat postu: mleko > ser Odpowiedz z cytatem

z mleka często robi się ser. ser może być serowy lub seropodobny:-)
jak miałem kilka latek, to raz w tygodniu przychodziła do nas domu starsza pani, nazywana przeze mnie Babcia Syr Smile
I przynosiła SER.
To też być może jest SER, nie wiem bo nie jadłem:
http://ugotuj.to/przepisy_kulinarne/1,87978,7404810,Twarog_po_prostu_wypasiony.html
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2010 01 21 10:07    Temat postu: ser i seropodobny Odpowiedz z cytatem

No to jest właśnie ser z mleka krowiego -- tak ma wyglądać i smakować. Też pamiętam, ponad 30 lat temu, jako dziecko i nastolatek takie jadałem, bo wtedy jeszcze mleko było w sprzedaży i sery też. Można było też sobie samemu zrobić lub kilka km na wieś i tam było tego pełno za grosze, a najwyższej jakości.
Obecnie sprzedawane produkty są podobne do mleka i sera ale nimi już nie są.

Jeżeli jesz sery to proponuję, szukaj właśnie takich jak te produkowane przez Stefana Ziembińskiego.
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2012 03 05 09:34    Temat postu: "Mleko ukryta trucizna" Odpowiedz z cytatem

Więcej o mleku od ekipy UWAGA:
http://www.youtube.com/watch?v=KJkSLqYozfM
http://www.youtube.com/watch?v=sf207Kjlqac
Tytuł programu "Mleko ukryta trucizna" pasuje do rzeczywistości.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Odżywianie ciała i umysłu, diety. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: