Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Trądzik... Nie mam już sił... Pomóżcie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Leczenie, Oczyszczanie Ciała i Umysłu, Zdrowie, Medycyna.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anna

PostWysłany: 2005 04 05 15:45    Temat postu: Trądzik... Nie mam już sił... Pomóżcie Odpowiedz z cytatem

Witam szanownych forumowiczów!

Mam do Was ważne pytanie... Czy za pomocą inedii można wyleczyć się całkowicie z trądziku??

Ja już nie mam sił do tej choroby, ona jest okropna, choruje na nią od kilku lat z róznymi skutkami i chcę się jej pozbyć na zawsze...
Proszę pomóżcie...

Pozdrawiam
Anna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JMW

PostWysłany: 2005 04 05 18:55    Temat postu: Re: Trądzik... Nie mam już sił... Pomóżcie Odpowiedz z cytatem

Aniu

Inedia nie jest lekarstwem, nie jest metodą na coś, inedia to stan.

Trądzik to wynik funkcji obronnej ciała. Ciało usuwa przez skóre, która jest także narządem wydalniczym, nadmiar śluzu i trucizn.

Post leczniczy jest jednym z najskuteczniejszych lekarstw na problemy skórne. W przypadku trądzika sprawa jest dość prosta, jednak wymaga dyscypliny po przeprowadzeniu postu, dyscypliny w utrzymywaniu diety. Dieta nie powodująca trądzika to taka, w której nie spożywa się produktów pochodzenia mlecznego (samo mleko, jogurty, kefiry, sery, masło itd.). U wielu osób to wystarcza. Jednak u pozostałych trzeba także usunąć produkty zrobione z pieczonej mąki (chleby, bułki, ciastka itd).
Jest mało wyjątków, w przypadku których trzeba usunąć także inne "pokarmy" i pozostać na tym, co dała natura, czyli na surowiznach.

Jak to jest w twoim przypadku, jeżeli chodzi o dietę, możesz sama sprawdzić doświadczalnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Anna

PostWysłany: 2005 04 05 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za odpowiedź JMW.

Troszke poczytałam w internecie i znalazłam artykuł w którym pisze że antybiotyki powodują więcej szkód niż pożytku.
Jak byłam mała bardzo często chorowałam i non-stop brałam antybiotyki, czy to może być przyczyną tego że teraz choruję na trądzik??

Chciałabym przystąpić do postu leczniczego, jednak obawiam się lewatywy, która źle mi się kojarzy. W jaki sposób można przeprowadzić ten zabieg w warunkach domowych i co jest do tego potrzebne??

Z poważaniem
Anna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JMW

PostWysłany: 2005 04 05 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anna napisał:
antybiotyki powodują więcej szkód niż pożytku
To fakt w zdecydowanej większości przypadków. Szkody na zdrowiu mogą być duże, głównie osłabienie systemu obronnościowego ciała.

Anna napisał:
czy to może być przyczyną tego że teraz choruję na trądzik?
Tego nie wiem ale przypuszczam, że nie bezpośrednio. Szkody wyrządzone przez antybiotyki można usunąć poprzez posty lecznicze właściwie wykonane.

Anna napisał:
obawiam się lewatywy
Lewatywa nie jest konieczna. Ułatwia bardzo, bo usuwa zgniliznę z wnętrza ciała, która częściwo jest usuwana też przez skórę, jednak można obejść się bez niej.

Anna napisał:
W jaki sposób można przeprowadzić ten zabieg w warunkach domowych i co jest do tego potrzebne?
Zobacz na forum, już było to dyskutowane parę razy.
Najprościej, jak wiedzę, w warunkach domowych, to odkręcić słuchawkę prysznica, wprowadzić rurkę do odbytu i pozwolić aby ciepła woda powoli wpływała, aż do odczualnego parcia. Potem wypuścić wszystko. Powtarzać wedle własnego uznania. Ćwiczyć i zastanowić się, co jest mniejszym złem, bawić się w taki sposób czy gnić od środka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Leczenie, Oczyszczanie Ciała i Umysłu, Zdrowie, Medycyna. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: